Husk

Scénografie:

Hannah Beachler

Kostýmy:

Alexis Scott

Husk aneb šiju si plátěný pytel přes hlavu do sucha a do kukuřičného políčka. Ptáte se, jak získat stylový ohoz "strašák do pole", před nímž se krčí Guess a Gucci? Není to nic složitého, jen se musí striktně dodržet jistý postup. Je třeba mít malou nehodu, kdy se vám vrána rozmázne o přední sklo vašeho auta. Musí být léto, k nehodě musí dojít u kukuřičného pole, uprostřed toho pole musí stát strašák, za ním musí být zchátralá farma se šicím strojem a před ní musí stát pojízdný Chevrolet. Skupinka přátel s jednou brunetou v jejich řadách tento postup dodržela a odměnou jim je zběsilý boj o život v prokletém kukuřičném poli, v němž se kdysi odehrála tragédie, o níž se dozvídáme prostřednictvím nevysvětlitelných vizí jedné z postav. Režisér Brett Simmons se ukázal jako mistr v budování atmosféry a dlouho neukazuje, co se v poli skrývá. Mozaika se skládá postupně. Docela podstatnou roli v tomto hororu hrají zvuky a bzukot hmyzu, cvrlikání ptáků, nebo šum kukuřičného lánu dosahuje znepokojivých rozměrů, stejně tak i letní atmosféra je docela hustá, neradostná a zlověstná. Herecké obsazení je neznámé a vcelku adekvátní. Nápad s nemrtvými kamarády, kteří si následně jdou nahoru do pokoje spíchnout hadry a zatlučou si hřebíky do prstů, se poprvé ukázal jako nápaditý, ale když už si šel jeden z přátel potřetí zopakovat celou proceduru, tak to vyznělo trošku komicky. A zprofanované vrány na mě působily otravně. Většina filmu se odehrává v noci a poslední dobou tma je pro mě tak nějak neděsivá. To všechno však se neukazuje, jako nějaká výrazná slabina, a horor s minimem keců má grády až do konce ve stylu pokračování příště. Až příště půjdete na kukuřici, tak bacha na zdánlivě neživé strašáky. 100%(13.3.2011)

(81/2012, DVDRip) / Konečne nejaké to pozitívne prekvapenie z nezávislých hororových vôd, lebo žáner nám pomaličky upadá. Na Husk-u je vidieť dve veci: talent a nadšenie. Najlepšie na celom kúsku je ale spojenie skvelého protredia kukuričného poľa a parádneho Scarecrowa, ktorý behá po poli ako zbesilý, človek nikdy nevie odkiaľ číha. Samozrejme postavy sú tupé ako sa na daný žáner patrí. Pre fanúšikov hororov podľa mňa povinnosť. Nie že by to celé bolo až také geniálne, ale nakoniec na tom ani netrváme :) (8/10)(13.6.2012)

Kdyby měly všechny filmy z After Dark Originals alespoň takovouhle kvalitu, tak bych se vůbec nezlobil. Husk je hororem, v němž hlavní roli hrají strašáci a kukuřice. Scarecrow je poměrně hojně užívaná hororová postava, většinou ale neskončí v příliš dobrém filmu. Tentokrát se to naštěstí docela povedlo. Husk se nesnaží budovat nějakou jednotnou hutnou atmosféru, spíš využívá takového toho moderního instantního strašení, ale hlavně že to funguje. Zkrátka příjemná, rychle odsýpající jednohubka, která na vyšší hodnocení nedosáhne hlavně kvůli scénáři, který hojně využívá otřesných berliček typu potřebujeme odhalit minulost strašidla, tak ji některému z hrdinů vyjevímě ve snu / halucinaci. Koukatelný průměr. 6/10(12.2.2011)

• Hrabka

Ze začátku to vypadalo, že to bude dobrý horor, dobré napětí, zajímavé prostředí. Ale čím víc se blížil konec, tím víc to bylo hloupější. Ke konci už to byl docela velký zmatek, který byl jednak špatně natočený a ona pointa se mi taky vůbec nezamlouvala. Podprůměrný horor svým příběhem, mírně nadprůměrný atmosférou. 45%(26.3.2011)

• ivan_drago

Abnormálně obrovská sračka s neexistujícím příběhem a tragickou atmosférou... Mladí a krásní “náhodou “ havarují u kukuřičného pole starých a ošklivých, poté zmateně pobíhají po kukuřičném poli sem a tam, nechají se pořezat a ušijí si masku, aby mohli vraždit dál... bez logiky a nějakého takového šmrncu. Jediná hvězda je za pěkně ušité masky, jinak stupidita.(10.8.2011)

• - Natáčanie filmu trvalo 18 dní a aj keď bol snímok natočený v auguste 2009, do distribúcie sa dostal až v januári 2011. (beso74)