Husk

Scénografie:

Hannah Beachler

Kostýmy:

Alexis Scott

Najbližších zhruba 10 až 20 rokov ma do kukuričného poľa asi nikto nedostane a vo večerných hodinách už duplom nie. Čo sa týka filmu tak boli zhruba 2 až 3 momenty pri ktorých som sa fakt neskutočne zľakol. Kedže je daná problematika kukuričného pola a strašiakov sama o sebe hodne strašidelná tak v tomto filme to nebolo využite na 100% . Pre mňa 60%(15.10.2011)

Husk je naprosto obyčejný nadpřirozený slasher, a duchařina která se pokouší být něco více. Já jsem se na film těšil protože recenze byly spíše pozitivní ale jakmile jsem film dokoukal nemohl jsem si vybavit snad ani jednu scénu kterou bych vyzdvihl, dokonce ani atmosféra tu nestojí za řeč, a při tom kukuřičné lány mají co do sebe. Není to sice nejhorší ale je to strašně obyčejný a ničím nepřekvapující průměr.(8.2.2013)

Slušné horory s ústřední postavou vraždícího strašáka dokážu spočítat na jedné ruce. A jelikož Bloody strašáky opravdu může, je velice rád, že se objevil Husk, jenž chudou skupinu kvalitních strašáckých filmů trochu obohatí. Night of the Scarecrow, Scarecrows a Dark Night of the Scarecrow je přece jen slabý výčet, ale Husk do něj skvěle zapadá, ne-li o pár palců převyšuje... Snímek vypráví o partičce mladých, co mají na opuštěné silnici nehodu. Nikde žádná pomoc, všude je obkličují jen kukuřičná pole, tudíž se vydávají skrze jedno takové, aby narazili na opuštěný a tajemný dům... Od samého začátku tu hraje prim nejistá atmosféra, která alarmuje nebezpečí nejen v polích, ale i v onom domě. Ze strašáků na dřevěných křížích jde nefalšovaný strach, a co teprve až z nich slezou. Snímek není ale tak jednoduchý, má své tajemství, které kupodivu nepřekáží a nevyzní kýčovitě. Trvá necelých 80 minut, má to spád, slušně dávkované napětí, děsivé masky strašáků a výborně vrcholící finále. Prostě paráda.(17.2.2011)

• ivan_drago

Abnormálně obrovská sračka s neexistujícím příběhem a tragickou atmosférou... Mladí a krásní “náhodou “ havarují u kukuřičného pole starých a ošklivých, poté zmateně pobíhají po kukuřičném poli sem a tam, nechají se pořezat a ušijí si masku, aby mohli vraždit dál... bez logiky a nějakého takového šmrncu. Jediná hvězda je za pěkně ušité masky, jinak stupidita.(10.8.2011)

Začalo to v roce 1978 v Americe, když Stephen King napsal povídku Kukuřičné děti. Myslím, že tímto zcela přepsal pohled spousty lidí na, do té doby zcela obyčejná, kukuřičná pole. Tehdy mistrovsky ukázal, že i mezi kukuřicí se může nacházet velké zlo a síla toho "kdo chodí po brázdách..." Tolik k významu kukuřice:) Zhruba hned v úvodu tohoto filmu jsem si uvědomila, jak zbožňuju americké horory a ty jejich opuštěné, polorozpadlé, strach a podivný pocit vzbuzující domy s děsivou historií, nacházející se osamocené uprostřed lesů, polí či v tomto případě, kukuřičném poli. Filmem Husk jsem velmi potěšena a řadím ho mezi ty vydařenější průměrné horory poslední doby. Snad jediné, co mi zde trochu pochybělo, je větší rozvedení rodinného zázemí otce a jeho synů, alespoň menší objasnění důvodů onoho "krvavého" počínání. To je sice v pár flashbacích docela vyjasněno, ale jedná se spíše jen o krátkou "ukázku", než o důkladně propracovanou "rodinnou historii." A i to málo zde, není tak úplně domyšlené. Kdyby se film trochu více soustředil i na tuto linii, ději by to možná jen prospělo. Ostatní diváci byli třeba i takto spokojeni, ale já bych se ráda dozvěděla více:)(16.7.2011)

• - Natáčanie filmu trvalo 18 dní a aj keď bol snímok natočený v auguste 2009, do distribúcie sa dostal až v januári 2011. (beso74)