Aliens vs. Predator: Redemption (amatérský film)

Krátkometrážní / Akční / Sci-Fi

2010, 22 min

Jakožto fanoušek Vetřelců jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít ani tento krátkometrážní film. Sice jsem doposud neviděl celý AVP2 ani žádný díl Predátora, proto nevím, zda to má nějakou spojitost s tímto druhým dílem, tak mi chyběla informace, jak se vůbec k tomu tělu Predátora dostali lidé. Kdyby se mi dostalo této informace, byly lepší grafické efekty a byla první polovina snímku, kdy se nic neděje krapet kratší, pak bych přihodil více hvězd, ale kvůli nízkému rozpočtu to jsou skutečně zasloužené 3 hvězdy (za vyšší rozpočet bych hvězdy ubral). 50% (viděno na vimeo).(24.4.2012)

Fanouškovský zápal pro věc se nezapře. Popov má desítky scének ve svém kraťasu natolik vymazlených, až z toho jde zrak kolem. Škoda, že počítačová animace občas přehnaně bije do očí, ale v tomto případě se dá otázka nedostatečných financí pochopit. Autorovi jen přeji, aby si ho všimlo 20th Century Fox a - podobně jako to dělá spousta jiných filmových či počítačových velikánů - jej vzalo pod svá ochranná křídla. Vzpomeňme na Valve a hru Portal anebo Blomkampa a District 9. Za pár let bychom tu měli trikovou řezničinu ze světa AvP, které by původní dva filmy nesahaly ani po kotníky...(23.5.2010)

Vysoké hodnotenie hlavne kvôli obdivu k tvorcom, ktorý dokázali za minimálne peniaze niečo takéto vytvoriť. Fakt sa mi tým 500 dolárom nechce veriť. Príbeh sám o sebe neprináša nič nové a ja som si pri sledovaní uvedomil, že vlastne ma už A v P v ľudia súboje vlastne nebavia. Celkovo si myslím, že obe filmové legendy sú už natoľko vyčerpané a prežvákané, že minimálne mne už nemajú čo ponúknuť. Veď toto je už vlastne 10. film na túto tému. Fakt dúfam, že Ridley ma v rukáve krucipísek pútavý príbeh.(21.12.2011)

Jako pohled na počítačovou hru s atmosférou vcelku dokonalé, ale ten fešák s dredy je ve filmu jako v hlavní roli velice často a veškeré tabu a tajemno kolem predátorů je tím pádem pryč. Kouzlo neznámého a nebezpečného už nefunguje. Jako celovečerní film by to byla už jen parodie a výsměch původních pokračováních. Hodnotím pouze toto dílo jako celek. 70%(15.7.2010)

No,ja dal 5 hvezd...Od tohohle mikrofilmu jsem necekal absolutne nic a dostal jsem cca 21 minut vyborny zabavy.Nevim samozrejme,kdo je Alex Popov,co natocil,kolik je mu let a co ma za sebou.Nicmene,podle stopaze bych si tipnul na studenta a potom klobouk dolu.A nez jsem se na to podival,cetl jsem si tu predchazejici komentare...Musim napsat,ze kritika specialnich efektu mi od vas,pratele,prisla trochu nespravedliva.Vim,ze dneska dokaze udelat na compu slusny efekty kdekdo,ovsem uvedomte si,ze tohle nedelal LucasFilm,nebo ILM...Tohle je/patrne/prace nadsencu...Prima napad,atmosfera,i ta ukradena muzika tam funguje...Cili fakt dobry.Aspon pro me.(26.6.2011)

• - Cameo mariňáka si zahrál samotný režisér A. Popov. (Epistemolog)

• - Celkový rozpočet filmu byl pouhých 500 amerických dolarů. (AngelusCZ)