Aliens vs. Predator: Redemption (amatérský film)

Krátkometrážní / Akční / Sci-Fi

2010, 22 min

• juta

Fanouškovský film. Grafika na amatérský film ušla, ale dnes už nic moc.(7.4.2012)

Fanúšikovské a amatérske. Občas zbytočne trikové. Vidno nadšenie, ale menej talent. Prvotiny Blomkampa, St. Legera alebo Alvareza ukazali omnoho viac šikovnosti (bez ohľadu na kvalitu trikov). Ale vzhľadom na kvalitu filmov AVP, potešilo...(11.2.2016)

Nic víc než začátek, bitku a konec nečekejte. A přesto tvůrci příjemně připomenou magický svět vesmírných monster, kde člověk tak nějak jen přicmrndává, i když v comicsových příbězích mnohdy i sám rozhoduje. Původní hudba, převzaté motivy, prostředí, scéna. Zejména pro vetřelce mám slabost, proto jsem s radostí sledoval vypilovaný vetřelčí svět s královnou navrch jako třešinkou... Dnešní divák se namlsal špičkových nákladných efektů, které se ale stále častěji stávají cílem, nikoliv prostředkem. Ukázkovým příkladem je srovnání řady současných animovaných comicsů - Superman, Batman, Spawn ad. - s verzemi hranými. Mně se tohle prostě líbilo!(8.2.2011)

Téměř 800 metrová loď Sulaco byla původně konstruovaná pro logistickou dopravu. Ale roku 2179 byla převedena pod vojenskou správu. Osádku tvořilo až 100 lidí mimokrokem loď je zcela automatizovaná a může bránit sama sebe s použitím počítačové umělé inteligence. Děj se odehrává při průletu kol Jupiterova prstence, kdy členové posádky zdokumentují mrtvého Predátora. Netuší, že je infikován Xenomorfem a na scénu přichází roztomilý Predalien. Yautja vyslaný na Sulaco má za úkol Predaliena zničit se svým bohatým arzenálem zbraní. Závěrečný song je od Disturbed.(11.2.2012)

No, s těmito triky by "Redemption" do kina jít nemohlo. Nicméně, nepotřebuji všechno doslovně, něco fantazie promine. Tenhle fan-film je docela solidně natočený a nápaditě používá snad všechny atributy vetřelce i predatora stokrát líp, než všechna velkorozpočtová pokračování za posledních jářku 20 let (tedy zahrnuji do toho už i 3. vetřelce a veškeré vs.).(14.1.2012)

• - Cameo mariňáka si zahrál samotný režisér A. Popov. (Epistemolog)

• - Celkový rozpočet filmu byl pouhých 500 amerických dolarů. (AngelusCZ)