Aliens vs. Predator: Redemption (amatérský film)

Krátkometrážní / Akční / Sci-Fi

2010, 22 min

Pokud to vezmu zcela koncepčně, je to na velmi vysoké úrovni. Když si uvědomíte, že to stálo 500 $......Zajímalo by mě, jak by si Popov poradil s takovým rozpočtem 100 000 000 $. Dejte mu někdo tenhle rozpočet a veškerý patlalové po Predator 2 se můžou jít oběsit. Pěkně jeden vedle druhýho. Jestli by se úplně nezbláznil, jak se to kolikrát filmařům stane, když dostanou ranec, mohlo by to vypadat hodně zajímavě. Tohle je rozhodně jeden z nejlepších krátkometrážů.(15.3.2011)

Jako pohled na počítačovou hru s atmosférou vcelku dokonalé, ale ten fešák s dredy je ve filmu jako v hlavní roli velice často a veškeré tabu a tajemno kolem predátorů je tím pádem pryč. Kouzlo neznámého a nebezpečného už nefunguje. Jako celovečerní film by to byla už jen parodie a výsměch původních pokračováních. Hodnotím pouze toto dílo jako celek. 70%(15.7.2010)

Vim, ze je trochu mimo, stezovat si u amaterskyho fanouskovskyho kratasu za pet stovek na triky, ale proste mi to neda. Zatimco zabery z dalky jsou docela solidni, zblizka uz je videt, ze Predator je jen chlapik v tesnym oblecku a animovany veci pusobi lehce smesne, jak z deset let stary hry. Ale proti zvukum a hudbe nemam namitky. Jinak pribeh je nic novyho neprinasejici prezdrzkovka Vetrelec - Predator - Clovek a vic jak dobrou polovinu se to tu rube, ale ze bych zase hejkal nadsenim, jak je to oproti dvoum AVP uzasny, to fakt ne, zadna vylozene vymazlena scena se nekona, stejnetak ani nic extra brutalniho nebo atmosferickyho. Ale ty 4* to da.(24.6.2010)

za 500 babek tohle? Popova na rukách nosit. dám mu aspoň sedmimístnou sumu a potom se teprve máme na co těšit!!! Tomuhle říkám AvP, jak má být, přesně jak jsem si to představoval. Akce, napětí, atmosféra, i když je ten rozpočet vidět, tak to prostě nevadí, protože v rámci daného tématu beru i "suché z nosa", ale prostě tohle má šmrnc a námět, který mi u předchozích mnohamilionových filmů chyběl. I když film trošku vycucává původní serie, vůbec to nevadí, právě naopak, co nedokázalo mnoho peněz rozvinou, 500 doláčů ukazuje, jak má být. Sice bych trošku přidal té lidské stránky, ale asi bychom opět narazili na problém peněz, což je škoda. Celkově však naprosto úchvatné a především žánrově perfektní fanouškovské dílo, které doufám bude kvalitativně a především kvantitativně rozvinuto. Vetřelců a Predátorů totiž není nikdy dost :) 10/10(6.11.2011)

Alex Popov se rozhodl natočit snímek, který sice spojuje některé příběhy ze série Vetřelců a Predátorů, ale především je to snímek, který si žije svým vlastním životem. Škoda, že prostředků k natáčení bylo málo a tak je příběh lodi Sulaco " jen " dvacet dva minut dlouhý ( krátký ) a rozdělený na tři části. ..........ČÁST 1 - Lidé z vesmírné lodi Sulaco se dostanou k mrtvole Predátora, ze které se záhy vylíhne Vetřelec. Náš příběh začíná ve slunečním systému Solar v sektoru R-42-D77 o 38 hodin později. Vidíme, jak Predátoří lovec dostává souřadnice vesmírné lodi Sulaco, instrukce o výskytu Vetřelce a jeho přípravu na lov. Je tu k vidění i spousta jeho zbraní a některé ještě ve filmech nebyly použity. Jsou to pro nás novinky. ..........ČÁST 2 - Zde je vidět průnik Predátora do kosmické lodi Sulaco a jeho první kontakt z Vetřelci. Jsou to velice povedené souboje. Do akce se dostane i náš známí Vrhač sítí. ..........ČÁST 3 - Do soubojů se přidá i Vetřelec vylíhnutý z Predátora z první části a na scéně se objevuje i člověk. Predátor mezi tím použije spoustu svých zbraní, mezi nimi je i jakýsi štít na pravé ruce, kterým odráží střely z automatické zbraně. Slovo dostane i Vetřelčí královna, kolem které se pak odehrává finální souboj. ..........REDEMPTION - Predátory si zde zahráli SCOTT LESLIE, SCOTT REED a RYAN SARGENT. Mariňáka číslo 2 si zahrál osobně režisér snímku ALEX POPOV. Uslyšíme tady hudbu ze všech filmů, co byly na toto téma natočeny plus malou perličku - je zde slyšet skladba z filmu Mimic. Uvidíme i spoustu nářadí a věcí z různým příběhů o Vetřelcích i Predátorech. ..........1 - Hudba a vylíhnutí vajíčka z Vetřelce od Ridleye Scotta. ..........2 - V krátkém záběru jsou vidět i žluté obří nakladače, které použila Ellen Ripleyová ve filmu Vetřelci 2. ..........3 - Vetřelci zde nachystají past na Predátora v systému chodeb, podobných ve filmu Vetřelec 3. ..........4 - Je tu laboratoř a líhně vetřelčích " pavouků " podobné těm z filmu Vetřelec : Vzkříšení. ..........5 - Souboj Predátora z Vetřelčí královnou je odkaz na film Vetřelec vs. Predátor 1. ..........6 - A v neposlední řadě je tu i vylíhnutý Predalien, který řádí ve filmu Vetřelci vs. Predátor 2. Toto je sice krátký příběh, ale je neméně impozantní jak jeho předlohy. Zde k nahlédnutí - ČÁST 1 - http://www.youtube.com/watch?v=J0nLUYFc0H4 ČÁST 2 - http://www.youtube.com/watch?v=hPuinM90FAI&feature=related ČÁS 3 - http://www.youtube.com/watch?v=CuAmewvf3wY&feature=related(24.6.2011)

• - Cameo mariňáka si zahrál samotný režisér A. Popov. (Epistemolog)

• - Celkový rozpočet filmu byl pouhých 500 amerických dolarů. (AngelusCZ)