Hříšníci

USA, (2011–2021), 118 h 29 min (Minutáž: 43–59 min)

Režie:

Mark Mylod, John Wells, John Dahl, Todd Holland, Stephen Hopkins (více)

Emmy Rossum, William H. Macy, Cameron Monaghan, Steve Howey, Justin Chatwin, Michael Patrick McGill, Joan Cusack, Jeremy Allen White, Jane Levy (více)

Série(11) / Epizody(134)

Recenze uživatele oasismanik k tomuto seriálu (29)

Hříšníci (2011)

Komentár po piatich sériach: Tak som po dlhšom čase objavil daľší klenot. Čo je zaujímavé, tak, ako celkom seriálový maniak, som o origináli ani o jeho americkej verzii doteraz nepočul, ale chytilo ma to okamžite. Najlepšie to vystihuje prirovnanie k akémusi mixu medzi skins a californication, dalším dvom klenotom, britský a americký. Ale postupom času mi to už tak nepríde, shameless si idú svojou cestou. Najprv ma bavila hlavné tá humorne-absurdná časť seriálu, síce vážne situácie, ale obalené do totálne ujebaného kabátu, neskôr seriál viac zvážnel a po piatej sérií som si uvedomil, že seriál je vážny celý čas a tá humorná zložka je len také korenie celého Shameless. Táto banda nie je rozhodne pre puritánov, v každej časti je plno nahých tiel, sexu na všetky spôsoby, sú tu vraždy, rasizmus, sadizmus, šikana a tie najväčšie rodinné sračky, aké si dokážete predstaviť. Jednotlivé postavy prichádzajú a odchádzajú a potom sa zas vracajú, niekoho si obľúbite, postupom času ho začnete neznášat a potom si ho zas zamilujete. S "trochou" nadsázky proste obyčajný život...Najviac sa mi na tomto seriáli páči to, že absolútne nedokážete predvídať dej a správanie postáv v ňom. Po piatich sériach vôbec neprichádza stagnácia a táto partia bláznov vás neprestáva udivovať, prekvapovať, rozosmievať a aj rozplakávať, stále sa niečo deje a nie je tu absolútne žiadne hluché miesto, žiadne miesto pre nejakú rodinnu rutinu alebo cliche. Rozhodne doporučujem každej, aspon trošku odolnej povahe, alebo každému, kto si myslí aký má na hovno život. Najobľúbenejšia postava? žiadna..ale mám rád Kevina, Lipa a svojím spôsobom aj Franka...toho v podstate, napriek všetkému, asi najviac....´, a všetkých štamgastov z Alibi, vlastne diálogy v Alibi mám úplne najradšej. O skvelých, naozaj skvelých hereckých výkonoch, dobre vybratej hudbe, dynamickom strihu atď hádam ani nemusím hovoriť ... idem si doplniť svoju seriálovú topku o další výnimočný seriál. edit po 11 sériach: stále to nechávam v topke, možno to posuniem ešte vyššie, jedinečný seriál, ktorý si držal kvalitu všetkých 11 neuveriteľných sérii. ()

Pilot (2011) (S01E01)

Doteraz som o tomto seriáli / ani o orginal / nepočul, ale vyzerá to zaujímavo. Taký mix Californication a skins s trochou My name is Earl. Nie, že by ma to chytilo po prvej časti tak, že si musím hneď pustit dalšiu a dalšiu časť, ale rozhodne tomu dám šancu. ()

Frank the Plank (2011) (S01E02)

Perfektné hudobné skladby, to je niečo, čo som si pri prvej časti nevšimol. Ale už tam som si všimol, že mi Justin Chatwin strašne pripomína Jesseho Pinkmana, vyzorovo, nemožem si pomoct..Epizoda, pochopitelne, venovaná hlavne Frankovi, vtípky o Kanade mi pripomenuli staré dobre himym, baví ma to, je to vtipné, milé aj úchylné. A hlavne absolútne nekorektné po všetkych strankach.. ()

Aunt Ginger (2011) (S01E03)

Hlavnejšou / ale nie hlavnou / postavou je Iam, ale naštastie sa tu vôbec nemoralizuje, ako sa zvykne pri teme "homosexualita". V podstate sa v Shameless nemoralizuje vôbec, mame tu opat mnoho absolutne absurdných situácii, ktoré však nejakým takým svojskym sposobom posobia vlastne dost reálne. Geniálne natočený seriál, začína ma to velmi bavit. ()

Casey Casden (2011) (S01E04)

Retardovanejší únos dietata ste ešte nevideli. V hlavnejšej úlohe tentokrát Debbie, nie zrovna najzaujímavejšia postava, ale dokáže prekvapiť. ()

Three Boys (2011) (S01E05)

V hlavnej úlohe Frankove tri gule a Veronika a jej poloretardovaný brat, nie zrovna najzábavnejšia epizoda...Khalesi, ty si presne ten otravný typ, čo zasiera všetky možné sociálne siete a celý internet svojími veganskými žvástami, ktoré sú každému normálnemu človeku akurát tak pre smiech, zbehni do mekáču a daj si pauzu, nechápem prečo človek ako ty pozerá takyto seriál. ()

Killer Carl (2011) (S01E06)

Tak T-baga som rozhodne v tomto retardovanom mestečku nečakal. Potešilo. Inak zatial asi najvážnejšia epizoda, forikov je pomenej, skoro žiadne, ale to nie je na škodu. ()

Frank Gallagher: Loving Husband, Devoted Father (2011) (S01E07)

"niečo na seba hodte, vyzeráte ako párik buzerantov" :) a "asi by som to mala vypnúť...ale potom by som prišla o to ako ťa do zadku nakladá pubertiak". Najlepšie homo foríky široko daleko...Strašne ujebané postavičky, žerem to proste...silné 4 za tuto časť, pretože Fionina časť bola až prehnane sladká na takýto typ seriálu, ale však ja rozumiem... ()

It's Time to Kill the Turtle (2011) (S01E08)

Kto by to bol povedal, že Frank, ktorý nepije, je ešte čudnejši ako ked je ožratý? Začína sa mi z tejto bandy totálnych retardov najviac pozdávať Fil, propomína mi Tonyho z prvej generácie Skins, také postavy mám moc rád. ()

But at Last Came a Knock (2011) (S01E09)

Príjemná rodinná debata, skvelá časť, kde sa nám konečne ukáže aj matka / a to podstatne skôr ako v takom himym :)/ plus nejaké tie problémy homosexuálov, lezbičiek, moslimov, alkoholikov, černochov, zlodejov, klasickí Shamelles. ()

Nana Gallagher Had an Affair (2011) (S01E10)

A že krik a hned nikdy nič nevyrieši...opať rodinná epizoda, viac dramatická ako vtipná ()

Summertime (2012) (S02E01)

Leto prišlo aj do Chicaga a vyzerá to opat na poriadnu dávku shamelles. "pustil mi kapely, o ktorých som nikdy nepočula, moja oblubena sa volala guns n roses :)" ()

A Beautiful Mess (2012) (S02E04)

Vyzeráme ako dvaja piráti :) Dalšia pefektne /!/ zostrihaná epizoda, groteska a Frankove totálne drbnuté nápady, mna osobne toto baví viac ako tá važna časť Shameless. ()

Father's Day (2012) (S02E05)

Každý diel je viac a viac absurdnejší a to ma presne na tom baví. Ako po prvej časti, tak stále hovorím, že toto je dokonaly mix Californication a skins, mojich dvoch oblubených seriálov, nechápem, že som o Shameless vôbec nikde doteraz nepočul, ani nepoznám nikoho, kto by to poznal. ()

Can I Have a Mother (2012) (S02E06)

Príchod Frankovej mamy na scénu sľubuje plno dalších absurdných situácií, Steve ma zase až tak veľmi nezaujíma... ()

Série 8 (2017) (S08)

Za mňa bohužiaľ jednoznačne najslabšia séria. Presnejšie povedané takto: prvá až siedma boli všetky rovnako geniálne, táto je len nadpriemerná. Neviem ani čím to bude, možno mi len chýbajú staršie postavy, ktoré sa zo seriálu vytratili a tie nové ma nejako nezaujali, možno mi chýba to prehnané, absurdné, čierno humorne drama, ktorého tu bolo akosi pomenej, celkovo bolo v tejto sérií viac pozitivnych okamihov ako doposial v celom seriáli. Na druhej strane to chápem, aj Gallagherovci sa musia niekam posúvať, len je to nečakane smerom k lepším životom a nie do ešte väčších sračiek. Alebo som už toho proste presýtený /začal som to pozerat až keď bolo natočenych všetkych 8 sérií a pozrel som to všetko doslova behom pár dní/týždnov /. Za čo som aj celkom rád, lebo na tú deviatu nebudem čakať zas až tak netrpezlivo, ako keby som to začal pozerat napr. niekedy uprostred piatej. Takže len slabšie 4...ale scénka s Frankom a prstami Debbie patrí k asi najpamätnejším okamihom behom celého Shameless :D ()

Série 11 (2020) (S11)

Lepší koniec sa snáď natočiť ani nedal, ale stále tvrdím, že to mohlo chodiť donekonečna...boli to dlhé a krásne roky, jedinečný seriál, aký sa natočí raz za dekádu a tiež som rád, že som mohol byť pri tom. ()

This Is Chicago! (2020) (S11E01)

Tak nám začala posledná séria, úvod priemer, ťahá to, tradične, hlavne Lip a Frank. ()

Go Home, Gentrifier! (2020) (S11E02)

Ako drvivú časť seriálu, ani tu ma nebaví absolútne Debbie a úplne všetko okolo nej. Zvyšok pobaví, hlavne Carl a jeho parťák :) ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher