The Butterfly Circus

Krátkometrážní / Drama

USA, 2009, 20 min

Joshua Weigel

Tim Williams

Butterfly circus je krásný příběh s nádechem alegorie. Místy sice může hraničit až s kýčem, ale pokud se nad ním divák zamyslí, jeho poselství ho dokáže pohladit po duši. Snímek mi připomněl jeden slavný Cicerův výrok: "Přátelství činí naše štěstí zářivějším, zvyšuje jeho třpyt, neštěstí pak činí snesitelnějším, poněvadž je sdílí a snáší s námi společně. "(9.5.2013)

S otevřenou pusou jsem hleděl na toto krátkometrážní drama plné lidskosti a překonávání vlastních hranic... Film nejen, že plně splňuje hlavní předpoklad žánru (tedy předat divákovi myšlenku, popřípadě určitý náhled na problém), ale jde ještě daleko dál... Butterfly Circus nám spíše než smyšlený příběh předkládá náhled do skutečného Nickova života - na to, jak vnímal okolní svět, svůj handicap a jak ho (následně) dokázal překonat, aby dnes mohl být inspirací pro mnohé další... Film nám navíc kromě ústřední myšlenky nabízí i podmanivé zpracování cirkusového prostředí, kde plně vyniká jak vizuální, tak hudební stránka věci. A ještě jednu věc bych zde chtěl vyzdvihnout a tou je skvěle zvolená stopáž filmu, která dává přesně tolik prostoru, aby mohla vyniknout hlavní myšlenka, ale není zároveň příliš dlouhá na to, aby se objevila jakákoliv hluchá místa.. Butterfly Circus mě zkrátka neskutečně zasáhl a jiným hodnocením než tím nejvyšším bych si sám lhal do kapsy... 90%(3.6.2012)

• kajda.l

Definice amerického snu po duchovní stránce? Působí to tak. Spousta lidí zde píše, že svět je plný lidí, kteří se postiženým a jinak odlišným lidem posmívají, ano je to hnusné, ale zároveň nevím, proč bych měl tyto lidi litovat či se jimi nechat dojímat. Plakal jsem, ale jinak než tvůrci zamýšleli. Slabé tři za kouzelnou atmosféru starého cirkusu. Pokrytecký a zbytečný film. Na motivační video pana Vujicice se ovšem rád mrknu.(18.8.2013)

• dejavu26

Nick Vujicic je úžasná a inspirativní osobnost, která dodává sílu mnoha lidem po celém světě. Zasloužil by si víc, než primitivní, manipulativní, krátkometrážní agitku, téměř bez děje. Je velká škoda, že se tenhle úžasný příběh takhle filmově promrhal. Věřím, že pokud se s ním někdo setkal poprvé až tady, tak to řadě lidem stačilo, aby byli překvapeni a udiveni, ale kdyby ho znali a viděli jeho vystoupení a videa, věděli by, že se z jeho příběhu dalo udělat mnohem víc. Poetická kamera nestačí. Škoda.(29.6.2016)

Hranicami sme si my sami... Krátky 20 minútový film toho povie omnoho viac, než mnohé dvojhodinové trháky. Príbeh o ľuďoch, ktorí možno nemali žiadnu budúcnosť, môže byť inšpiráciou pre každého, kto si myslí, že nič výnimočné nedokáže. Že život je k nemu krutý a on sám, je len obeťou... bla bla bla! Nezáleží na tom či ste malí, či máte krivé nohy, alebo či tak ako Nick Vujcic žiadne nohy ani nemáte. Pokiaľ skutočne chcete niečo dokázať, hľadajte svoje prednosti a nerýpte sa vo svojich nedostatkoch. Veď aj prekrásny motýľ sa musel najprv vyvinúť zo škaredej larvy... (odporúčam tento kraťas :))(30.11.2010)

• - Krátkometrážny film videlo viac než 10 miliónov ľudí na celom svete, čo odštartovalo prípravu jeho celovečernej verzie. (MikaelSVK)

• - Natáčení probíhalo 12 dní. (heyda)

• - The Butterfly Circus vyhral v kategórii Najlepší krátky film na festivale Feel Good v Hollywoode (2010). Nick Vujicic (skutočný predstaviteľ Willa) dostal ocenenie za Najlepší herecký výkon v krátkom filme. (MikaelSVK)