poster

O bozích a lidech (festivalový název)

 • Francie

  Des hommes et des dieux

 • anglický

  Of Gods and Men

 • Slovensko

  O bohoch a luďoch

Drama / Historický

Francie, 2010, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (78)

 • mcleod
  *****

  Výborný film o mnišské komunitě v Alžírsku v době propukajících teroristických akcí islamistů. Představuje hluboké podobenství života křesťanských hodnot víry, naděje a lásky ve světě islámu. Přestože je zde křesťanství cizí či nepatřičné, vztah místních s mnichy je oboustranně přátelský, naplňující a přínosný. Dokud se neobjeví náboženský fanatismus ničící vše okolo sebe a burcující podobný fanatismus ze strany vlády. Takový fanatismus nemá základní víru v člověka obsaženou v každém náboženství, bez které není možné soužití lidí, láska k lidem, ani dialog lidí vyznávající jiné názory a hodnoty. Jak se vyrovnat s tímto setkáním, se světem bez pozitivního vztahu ke všemu lidskému? Je možné v takovém světě dále žít se svojí odlišnou vírou, nadějí a láskou? Nebo je lepší zvolit útěk do bezpečí a opustit vše a všechny blízké?(4.1.2014)

 • psynoxious
  *****

  Bez pokory tento film ani pozerať nechoďte. Nič pre konzumných ľudí, ktorí si chcú bezducho odpozerať jeden z večerných filmov. Tento druh snímky je pre mňa to pravé - nenecháva ma v polohe stagnatívneho zmýšľania.(6.4.2012)

 • magu
  ***

  Dosť dlho veľká nuda. Pridávam jednu hviezdičku za skutočný príbeh.(20.5.2013)

 • lobo87
  ***

  Francúzsky film so zaujímavým námetom, ktorý však ťažko držal moju pozornosť po celé dve hodiny. Jeden z filmov, ktoré si viem prestaviť asi len na obrazovkách verejnoprávnej televízie. Scéna s labutím jazerom bola v rámci celého filmu výrazne nadpriemerná a najlepšia... 60%(4.3.2014)

 • jm.angelo
  *****

  Vynikající duchovní film, ze kterého chvílemi až mrazí. Nečekejte nic odpočinkového, tady jde o zamyšlení nad smyslem života a smrti, nad láskou k druhým a nad nesmírnou vytrvalostí a odvahou.(11.4.2014)

 • muti
  ***

  zial som dostal verziu bez konca, to mam za to ze som nesiel do kina. co sa stalo po tom co nahrali ze su zivy a zdravi si tak skoro nepozriem asi kedze film online prakticky nie je. trochu roztahane zial ale do toho som s tym uz siel. zaujimave snad sledovat postupy radikalov a dilemu mnichov.(14.11.2014)

 • rigby
  ***

  Čekání na smrt ve jménu jediného Boha ve víře na život... Duchovní film, který není určen pro běžného diváka.(2.4.2011)

 • malamia
  *****

  Tenhle film není pro každého, ale pro mne byl silným zážitkem a to jak po stránce vizuální zvukové, tak i co do myšlenek. Filmová duchovní poezie. (Jo a krajina taky super.) Dík.(12.4.2011)

 • jack_scott
  ****

  Velmi pěkný duchovní snímek, ale je to lehce...rozpačité a neurčité. 80%.(11.3.2012)

 • Engardo
  **

  Film s dobrou myšlienkou avšak nanič spracovanie len nudí a zabíja akýkoľvek zážitok. Zabitý potenciál(16.3.2012)

 • BarVo
  *****

  Cynicky povedané, film o tom, že modlitby asi nie sú najlepšou odpoveďou na terorizmus. Pre niekoho vleklé, artovo nudné, bez deja. Avšak natrieskať film dejom, zbytočným hudobným podmazom a odbočkami len tak naoko, ťažko by vyznelo hlavné posolstvo filmu, keď napriek predsudkom a inému názoru ste schopný prijať a pochopiť rozhodnutie mníchov zostať a čeliť smrti. Film dáva otázky, na ktoré niet správnej odpovede. Nedá mi nespomenúť a neporovnať to s Malickovym eposom Strom života, ktorý svojim pátosom, nabubrelosťou a dinosaurami ako i jednoznačnou odpoveďou na záver zabil myšlienku filmu a na mňa pôsobil skôr ako efektný kresťanský nábor.(24.3.2012)

 • BOURQUE
  ****

  Aby ste mohli precítiť myšlienky, ktoré poskytne tento film, tak musíte mať otvorenú nielen hlavu, ale aj dušu. Možno jedinou slabotou tohto filmu je veľmi nepravidelné tempo „rýchlych“ a pomalých scén. PS: „Naozaj chcete odísť?“ „Sme ako vrabce na konároch, nevydržíme dlho na jednom mieste.“ „Vy ste konáre a my sme vrabce! Keď odídete, kto sa o nás postará?“ Osobné hodnotenie: 82% (****) (8.8.2013)

 • joywork
  ****

  Tento film asi plně vychutnají věřící, kteří nejspíše bezezbytku plně pochopí a vnitřně odsouhlasí jednání mnichů. Ostatní si budou klást otázky, proč se nezachovali mniši troch pragmaticky. Pro vnímavé film nabízí spoustu námětů k zamyšlení.(17.5.2011)

 • surprise
  ****

  O tom, jak slabá boží věc je silnější než lidé a silná, drsná, krvavá lidská záležitost je marnivá, směšná a nesmyslná. S téměř dokumentární pečlivostí nahlížíme do trapistického kláštěra a prožíváme jejich skutečné drama. S drobnými výhradami k tempu filmu a předvídatelnými scénami je to výborný film.(6.4.2012)

 • miraporthos
  *****

  Už jen pro to poselství nezbývá než dát pět hvězdiček... Výborně jsou rozkresleny různorodé charaktery mnichů a taky jejich různá cesta k rozhodnutí zůstat. Nejlepší je stejně ten starý mnich...(19.11.2012)

 • Jurcekk
  ***

  Celkom nuda.(2.5.2011)

 • Katekat
  ***

  Přesně jak píše Blizzard, jedna scéna je nezapomenutelná: hostina, kdy si mniši pochutnávají na sklenici dobrého červeného vína, poslouchají Labutí jezero a kamera snímá jednu tvář za druhou, emoci za emocí, smích se mění postupně v pláč, protože víte, že to musí skončit...Těchto pár minut stojí za to trápení nad vleklými minutami celého filmu :-)(31.8.2011)

 • floppy4
  **

  Vytrpel som hodinu aj nejake minuty a uz som nedokazal cakat na to kedy to konecne zacne. Nuda, nuda, nuda, cakal som aj nejaky duchovny rozmer, ktory vsade spominaju, nic sa nekonalo a nemienil som cakat, dalej.(28.3.2012)

1 2 3 4 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace