Říjen (festivalový název)

(festivalový název)

October

Peru, 2010, 93 min

MFF KV 55%(10.7.2010)

Peruánské sociální drama, které je trošku ploché a strohé, na to že je hlavním tématem hledání citů. Životní příběhy tak vyznívají mírně do prázdna. Každopádně herecké obsazení je fajn, líbí se mi přirozené (a vůbec ne pěkné) prostředí hlavního města a vyobrazení života v něm.(29.4.2012)

Cinema Mundi 2012. Debut bratrského dua Daniela a Diega Vega Vidalových je jako nelehko vyluštěná tajenka, ke které ale její tvůrci snad úmyslně „zapomněli“ přidat doprovodný text, který by ji uvedl do kontextu. Film Říjen natáčený v hlavním peruánském městě Limě předkládá spoustu ušmudlaných otazníků. Více tady.(2.3.2012)

45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - OPEN EYES - Otevřené oči (Octubre / OCTOBER / Říjen) - Velmi příjemné... - 6. 7. 2010 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 65%(20.8.2011)

môj asi prvý kontakt s peruánskou kinematografiou. hodnotím ho na jedna mínus s tým, že nakoľko sa jedná o debut, tak som ochotný to mínus vymazať. tie obrady v uliciach Limy mali veľkú silu. tie hnedasté ošarpané interiéry v ktorých sa odohrávali osudy hnedastých ošarpaných "hrdinov" hľadajúcich lásku mali v sebe smútok. a autori ho stupňujú a gradujú - a na konci nám nechajú jednu malú škáročku, ktorú zaplnia nádejou.(7.10.2010)