Králové ostrova Mykonos

Austrálie / Řecko, 2010, 102 min

Nick Giannopoulos

Amanda Brown
  • MM_Ramone

Zhruba takto pred rokom som sa váľal na plážach a brázdil na požičanom skútri cesty gréckeho ostrova Kos. Slnko, kristáľovo čisté more, historické pamiatky, nezabudnuteľné prírodné scenérie, chutná kuchyňa... Gréci sú príjemní, pohodoví ľudia, ktorí žijú v prekrásnej krajine. Určite by som si tam rád znova niekedy na pár dní zaletel. Trebárs aj na ostrov Mykonos. Práve na ňom sa odohráva príbeh tejto jednoduchej komédie. Film "Králi Mykonosu" ma síce moc nepobavil, nezaujal ma ani po dejovej stránke a aj herecké výkony sú skôr poslabšie, ale pripomenul mi perfektnú grécku dovolenku. Áá Grécko, nádherné Grécko, ako rád by som ťa znovu navštívil. **(28.5.2012)

Vzhledem k tomu, že tu každý něco skrýval, tak jsem očekávala, že půjde o něco bláznivého. Všechno mohlo být mnohem více zamotané. Vždyť zápletka k tomu přímo vybízela. Ale i tak je to celkem příjemný film prosluněný řeckým sluníčkem. Klidně bych se obešla i bez Kevina Sorba. Já ho poslední dobou zrovna moc nemusím. Už asi nikdy si nebudu zpívat v autě jako to dělal Steve, protože z pohledu protijedoucích řidičů to vypadá docela šíleně. Zvlášť, když se u toho nedokážu zdržet podobných kreací.(14.9.2011)

• Hermione

Co říct k tomu filmu ... je to jako spousta jiných kravin :D .... ale Mykonos je prostě MYKONOS!!! .... doufám, že se zase jednou na tento ostrov vrátím a pořádně ho projedu.(30.5.2012)

• Malarkey

Asi tak jako kdyby Bára Štěpánová a Míra Vladyka navštívili Mykonos v novém díle té nejnovější Cestománii, která se opět, po dlouhých prosbách, objevila na České televizi. Až na to, že tohle s kvalistou slušného dokumentu nemělo společného vůbec nic. Nápad by ušel, ale to zpracování bylo jak od debila. A řikám to nerad, ale pořád u mě zůstává pocit, že Řekové filmy moc neumí, protože pořád si stojím na skutečnosti, že jsem žádný vysloveně dobrý film od nich neviděl. Reklamu na jeden z jejich ostrovů ano, ale dobrý film ještě bohužel ne.(16.1.2013)

• nash.

Nenáročná řecká pohodovka, kde se všichni snaží získat malou pláž a řecký dvojník Luka Wilsona navíc také poněkud neohrabaně srdce krásné zpěvačky. Možná je to tí propršeným létem, ale ačkoli nejde o žádný filmařský zázrak bylo fajn strávit s filmem pár desítek minut na prosluněném řeckém pobřeží. Zejména když je občas zpestřil vydařený vtípek (třeba úvodní pohřeb, manželka ze Sparty nebo Němci předstírající smysl pro humor) a mužské oko každou chvíli potěšila lepá řecká kráska Zeta Makrypoulia nebo její neméně půvabná italská kolegyně Cosima Coppola.(11.8.2011)