poster

Made in China (TV film)

 • Francie

  Made in China

 • Velká Británie

  Made in China

Dokumentární

Francie / Čína, 2006, 57 min

(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (26)

 • Dragoni
  ***

  Nuzné životní podmínky, dluhy a úmorná práce, to je denní chléb čínských dělníků, které systém vyhnal z vesnic ve kterých již nebylo uplatnění v zemědělství ani v tradičním řemeslu. Ovšem jak již napsal kaposlav, není to u nás o nic lepší.(15.12.2013)

 • Z0oMb3E
  ***

  Milujem svoju továreň! Preto v nej pracujem 12 hodín, 7dní v týždni už druhý rok. Dokument o novodobom otrokárstve vyplývajúcom z globálnej trhovej ekonomiky. Tvár novodobej Číny, ktorú neuvidíte na propagandistických letákoch či turistických brožúrkach. Chcel by som vidieť pôvodný kľudne aj nezostrihaný materiál, ktorý neprešiel cenzúrou vlády. Už takto sa z celého dokumentu valí smútok a ľútosť nad osudmi ľudí z úplne inej časti sveta. Z časti sveta, kde je doslova ľudský materiál lacnejší než elektrina na pohon nejakého stroja. Aké je východisko z tejto mizérie? Nijaké, preto sa radšej alibisticky kukáme inam, kupujeme polorozpadavé botasky z trhov a nadávame že čo sú to za šmejdy. Na otvorenie očí a spojení si súvislostí je film vynikajúcim vodítkom na uvedomenie si ako sa vlastne máme dobre. Dokumentačne za veľa nestojí, keďže najskôr najšokujúcejšie obrázky a najnechutnejšie výpovede sa za hranice jednej z posledných bášt otrokárstva pravdepodobne nedostali.(17.11.2011)

 • Marek1991
  **

  O čom je tento dokument? Vybrali si jednu rodinu a na nej sa snažili popísať spoločenské problémy viac než miliardovej krajiny. Nepochybujem o tom, že to tam tak je, Čína je príklad extrémnej totality spojenia kapitalizmu a komunizmu, teda u mňa je tento typ skôr boľševizmus, ktorý už vychvaľovali rôzne indivíduá, ktoré si podľa mňa ani nezaslúžia, aby som ich často menoval. Ale tento film je v podstate zbytočný, možno bežným ľuďom trocha priblíži život jednej rodiny, no v tak rozmanitej krajine, to môže pôsobiť ako nedôveryhodné. Je to smutné, čo viac k tomu dodať? Možno len to, že tunajšie názory stoja za to, aj tie negatívne a aj tie pozitívne, no závery sa z tohto nedajú robiť, navyše mám dojem, že to malo ešte stanovenú dĺžku, lebo ako mnohé je to do hodiny.(27.8.2013)

 • kaposlav
  odpad!

  Tento propagandistický dokument nesleduje nič iné len na vzorke úzkej skupiny ludí zhovadiť celú krajinu hlavne preto, že tam je iný politický sistém. Nie je podstatné kolko človek zarobí v prepočte na dolár, euro či libru, ale čo si za ten zárobok môže vo svojej krajine kúpiť. Na Slovensku viac ako polovička pracujúcich žije od výplaty do výplaty a neušetria ani 100 EUR a nepočítam, že pre 13% práca ani nie je. Tak isto to je v západnej europe či v USA a život je tam omnoho nákladnejši. Táto propaganda slúži na to, že aj keď sa nemáš dobre, alebo sa máš zle respektíve nemáš prácu, tak si máš myslieť niečo ako "som rád, lebo tam a tam je to podstatne horšie". Kolký ludia a ako pracujú tak isto v EU či v USA? Odporúčam ludom čo tento film tak strašne žeru pozrieť si http://www.csfd.cz/film/275156-upracuj-se-k-smrti/filmoteka/ .Spýtajte sa ak máte kamarátov ako sa pracuje v marketoch v ČR a V SR. Ja vám to napíšem: žiadny víkend, žiadny sviatok, 12sky, 230.hodin mesačne a minimálna mzda z ktorej je problém zaplatiť vôbec účty. Tu je príklad http://www.csfd.cz/film/297470-hypermarket-jeho-pan-a-otrok/. Myslím si, že tie 2.milióny bezdomovcov v USA by bolo rád mať aspoň taku prácu ako majú Číňania. Číňania su v pohode, ale hlupáci ste vi keď kupujete údajne nekvalitný a zbytočný tovar vyrobený v Číne! Oni majú aspoň prácu a ekonomika im šlape. Práve preto, že celá európa sa nevie otrepať zo svojích problémov tak nespokojných ludí kŕmia takýmito dokumentami.(18.3.2012)

 • Slavníkovec
  ****

  3 eura za denní práci v továrně a to si stěžujeme, že máme nízké platy.(9.6.2010)

 • Carrie_3
  ****

  Dokument popisující jednu z odvrácených tváří nějvětší továrny světa - Číny. Velmi mrazivě působící snímek zachycující monotónní život manželského páru, který dře od nevidim do nevidim, 12 hodin denně, obvykle 7 dní v týdnu za pouhé 3 EURa za den nehledě na skutečnost, že domů se zpravidla vrací jednou za 3 roky, aby tak navštívili své rodiče a i své VLASTNÍ malé děti, jejichž dětství prakticky celé propásnou. Život je těžký a někde toto rčení platí několikanásobně...(5.5.2011)

 • Akumulátor
  ****

  Netušil jsem, že existuje něco jako "kapitalistický komunista". Ale v Číně to možné je.(10.5.2011)

 • grizly007
  ****

  Depresivní pohled do života jedné rodiny která to nemá vůbec lehký.(9.2.2014)

 • Flooyden
  ***

  Dokument ukazuje pouze jednu z tváří Číny - zrovna tu, kterou na západě tak rádi vidíme a tak rádi hodnotíme. Ano, úroveň života spousty lidí zde je ubohá, o to se nepřu, ale zajeďte si do Šanghaje, Pekingu nebo třeba Dalianu, ať vidíte, že má Čína mnoho tváří a některé z nich jsou pro nás poučné a jiné nesmírně nebezpečné... O tom se ale západní dokumenty netočí, protože my chceme vidět, filmově "prožít" a soudit hlavně to, o čem je např. dokument Made in China a ostatní zdánlivě objektivní žurnalistické "výplody"...(19.8.2010)

 • crass.48
  ***

  Téma skrývá potenciál, který zdaleka nebyl využit.(18.11.2012)

 • bufanda8
  ****

  Při těchhle dokumentech si člověk uvědomí jak se má dobře...(5.5.2011)

 • Fauxx
  **

  no nevarme horkou kasi, me tento TV film moc neprekvapil, to ze si v nekterych castech vydelavaji takhle malo jsem cca vedel plus chudoba a nejvetsi premistovani lidi na svete... krom toho bych to zkratil na 30min a bohate by to stacilo, cekal jsem proste vic... Dej se vlastne odehraval jen kolem jedne rodiny a to byla skoda, protoze jedna rodina nerekne vsechna sva tajemstvi "MADE IN CHINA"(10.2.2012)

 • Movie Gourmet
  ***

  Dokument, který vás uvrhne jedině do depresí, protože je zde vidět, jak se mohou někteří lidé mít špatně oproti většině lidí z naší země. Člověk si po shlédnutí uvědomí, že je rád, že může žít v ČR... Tedy aspoň většina z nás... Verdikt: 3* a 70 %.(11.3.2015)

 • lubospoti
  ***

  Čekal jsem trochu zajímavější pohled "do zákulisí".. Tenhle dokument ale nabídl jen takové nemastné neslané "nakoukání do čínské manufaktury".(3.7.2016)

 • Páně
  ****

  Dobrá práce.(9.6.2010)

 • Amper01
  ***

  Vím, v Číně to lehké nemají... Ale tento dokument mi přišel přeci jen trochu málo o tomto vypovídající.(10.8.2018)

 • Lucas87
  ****

  Tento dokument nám přinese dobrou představu o pracovních podmínkách v Čině, na jednu stranu víme, za jakých podmínek vznikají šmejdy, které ničí naše továrny s dlouholetou tradicí, a také proč se tam hrnou západní zaměstnavatelé, touha srazit mzdové náklady to je to co mají kapitalisté velmi rádi i když jsme v komunistické Číně. Ono platit někomu za 3 eura na den je pro mezinárodní koncerny jako např. Ford docela výhodné a my můžeme vidět jak se žijeme lidem s tímto platem.(23.5.2011)

 • tančísvlky
  ****

  Zvláštný dokumentárny pohľad na tvorcov čínského úspechu.Strádanie rodín beznádejne túžiacich po šťastnom živote a záver za všetky ďalšie slová : "Pracuju ,ale tečou mi u toho slzy..."(10.6.2010)

 • FOCKE_WULF
  ***

  Kapitalismus křížený s maoismem, který se projevuje tak, že jsou pracovní otroci občas nahnáni do přednáškové kobky, kde jsou jim sdělována moudra typu - největším hříchem dělníka je, když se otočí zády ke své vlasti. Bůhvíproč mi to připomnělo pracovního psychopata Tomáše Baťu a jeho motivační promluvy k dělnému lidu. K dokumentu mám ještě jednu asociaci, nějaké třesky plesky z Gumballova úžasného světa, díl Továrna: "Upřímně, tahle inspekce je stejně zbytečná, protože už jsme se rozhodli přesunout továrnu do země, kde zaměstnanci nevyžadují takový luxus, jako jsou třeba lidská slušnost, přímé denní světlo, ženská práva, mužská práva, lékařská péče nebo pracovní stoly."(7.10.2020)

 • martinek093
  **

  Nepochybuji o tom, že tenhle život není žádný med, ale k čemu tyhle dokumenty slouží? Podíváte se na to a řeknete si. No jo, ještě, že mi teče voda z kohoutku přímo do ůst i o půl noci, že můžu přítelkyni potěšit i něčím jiným než plesnivým chlebem a konečně, že je mně to vlastně naprosto jedno. Navíc je to strašně neobjektivní. Vzali jednu čínskou, nuznou rodinu, kde se otec dře ve fabrice za 3 eura denně a natočili ji... Amerika objevena, plačte. Takových lidí je po celém světě mraky. Ten, kdo brečí a láme rukama nad tím, jak je to nelidské, je ignorant a naivní tupec. Svět není růžovej.(8.8.2014)

<< předchozí 1 2