Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na jednu stranu chtějí rodiče po svých dětech, aby se chovali zodpovědně a dospěle, na druhou v nich ale pořád vidí jen malé děti. Když čtrnáctiletá Miki zjistí, že je těhotná, rozhodne se zodpovědně nést následky svých činů a porodit. A to i přes prvotní odpor svých rodičů, s vědomím, že bude dítě vychovávat sama bez otce, kterým je její o rok starší kamarád, a samozřejmě s tím, že zanechá školy a bude nenáviděna svým okolím. (Kocicka)

(více)

Recenze (8)

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Není to dokonalé, ale 4* dát nechci. Seriál, po kterém se člověk stane trochu menším cynikem. Moc se mi líbil soundrack. Miki je jako postava nádherná. Neporovnával bych ale ji a ostatními - Miki je taková, protože "musí" - bez ní by to nefungovalo. Ostatní mohou být méně výrazní (čímž neříkám, že všichni jsou - například postavu doktorky jsem miloval), nejednoznační, arogantní, ba dokonce zbabělí, ale nevadí, protože všichni na mě i se svými slabostmi působili jako skuteční lidé. Pro mě třetí asijský seriál/film s tématem velmi mladé dívky, jež se neplánovaně má stát matkou - a potřetí jinak - možná dokonce nejlépe. Mladí lidé zde nejsou "taženi láskou" - nemusí za každou cenu jednat uvědoměle a zodpovědně - má logiku, že jsou nejistí, dělají chyby a teprve se učí. Velmi realisticky je zde vidět negativní reakce konzervativní japonské společnosti. U nás bychom si řekli, že to bude méně tvrdé, na druhou stranu buďme realisté - jen trochu méně. Ost: https://www.youtube.com/watch?v=-Dw7HndrllU Viděno vpodstatě na jeden zátah. Japonskou civilnost mám moc rád. A myslím, že u tohoto seriálu je docela rozhodující, jestli máte zkušenost s rodičovstvím. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

V bolestnějších příbězích se v poslední době příliš nevyžívám (z toho důvodu nehodlám dát vyšší hodnocení), ale je pravda, že tento příběh je jeden z těch povedených, který nám říká, že život se dá žít různými způsoby a neexistuje pouze jedna cesta, jak být šťastný. Atmosféra byla příjemná, i když sem tam samozřejmě působila trochu plačtivě. Z herců pak mile překvapila Shida Mirai (Miki), která roli čtrnáctileté matky zahrála hodně přesvědčivě. Na druhou stranu, u Miury Harumy bylo vidět, že v roce 2006, kdy byl tento seriál jednou z jeho prvotin, nebyl herecky ještě moc zdatný (obzvlášt v předposledním díle nezahrál scénu v nemocnici nijak přesvědčivě), ale je pro mě zajímavé sledovat, jak moc se od té doby zlepšil. O dva roky později, kdy se objevil v seriálech jako Gokusen či Binbo Danshi dělal jako herec už úplně jiný dojem, a moc se těším na jeho hraní v budoucnu. Potěšili samozřejmě i někteří ze starších herců, jako Namase Katsuhisa a Tanaka Misako. ~(3,1)~ ()

Reklama

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Příběh o dívce, která se rozhodne ve čtrnácti zodpovědně pečovat o dítě, jenž nezodpovědně zplodí. 14 Sai no Haha dále ukazuje reakci rodiny, blízkých přátel, okolí a psychický růst mladičké matky, která se vypořádává s předsudky jiných lidí. Občas nepřiměřené a nepřirozené tlačení na city, ale jinak jeden z těch lidštějších příběhů. Jediné co mi tu vyloženě chybělo, tak propracovanější znázorňování Mikiných pocitů. ■ Skladba, která hrála po celý čas seriálu je jedna z nejkrásnějších instrumentálních skladeb, které jsem slyšel. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Mám ráda tyhle japonské civilní příběhy, které se oprostí od jejich obvyklého pitvoření. A ze začátku jsem byla docela nadšená, i když je pro mě japonská mentalita pořád nepochopitelná. Jenže tři díly před koncem najednou seriálu došel dech. Ve chvíli, kdy mělo všechno gradovat, nastoupila nebetyčná nuda a pro Japonce typické mentorování postoupilo na vyšší úroveň. Já se začala nudit a celkový dojem se odebral do kopru. Je to škoda, protože jednotlivé postavy jsou napsané i zahrané skvěle. A to včetně mladičkých hlavních hrdinů. Co ale musím vyzvednout, byly úvodní titulky, málokdy jim věnuji pozornost, ale tady byly udělané skvěle. Stylizovat herce v hlavních rolích do embryonálních poloh bylo naprosto geniální. Času věnovanému tomuto dílku nelituji, ale repríza asi nehrozí. Jednou stačilo. ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Rodinné drama s dost neobvyklým příběhem jež diváka vede k mnoha zamyšlením. Co se týče všech postav, některé se zdařily velmi, jiné méně, to samé lze konstatovat o celém dění k němuž jsem si musel vypěstovat přístup. Upřímně mne to z počátku nějak extrémně nechytlo (asi jako většina japonské seriálové tvorby), ale závěr zejména kolem porodu už byl fakt hustej. Sice musela logika jít občas stranou, ale tak už to v seriálech bývá. Celkově jde o působivé pojednání nejen na téma vztahu společnosti k odchýlení se od normálu, její krutosti i nepochopení, šoku ze situace, snaze "problém" odsunout aby nebyl vidět, s nemalou dávkou emocí k tomu. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama