Nightmare Series Encyclopedia, The

Dokumentární

USA, 1999

Toto DVD (součást komplet NIGHTMARE ON ELM STREET boxsetu) sestává z dokumentu WELCOME TO PRIME TIME, což je zajímavé, 45 minut dlouhé povídání o vzniku a natáčení jedničky, hlavně z úst Wese Cravena, producenta Roberta Shaye a Roberta Englunda. V závěru je první alternativní konec (druhý se prý nachází někde v části následující). Druhá část se nazývá LABYRINTH a je to jakási zábavná hra, kdy si proklikáváte cestu strašidelnou budovou skrz různé bonusy, která mě osobně ale moc nebavila a brzy mi s ní došla trpělivost. No a třetí část – INDEX, to jsou další interview ke všem dílům série – jenže také ne ideální, člověk si to totiž nemůže pustit jako komplet. Takže pro někoho možná docela srandička, ale u mě to spadlo na lenosti. S pocitem, že si jako další pustím vyčerpávající dokument NEVER SLEEP AGAIN (2010), jsem to vzal nesvědomitě a z větší části se na to prostě vykašlal.(1.6.2010)