Red Dead Redemption: The Man from Blackwater

Animovaný / Krátkometrážní / Western

USA, 2010, 29 min

John Hillcoat

V Rockstaru se rozhodli svůj titul zpropagovat skrze pětadvacetiminutovou reklamu, v níž dali nadanému režisérovi k dispozici první akt hry. Ten ho však pouze okleštil, zbavil smyslu a ničím ze svého talentu neobohatil... Čili jako samostatný krátkometrážní film to příliš nefunguje. Jako stylová reklama je to sice lepší, ale rozhodně ani tak zdaleka ideální. Škoda, nápad to na počátku nebyl vůbec zlý, jen ta realizace holt nevyšla.(1.6.2010)

Nie, radšej samotnú hru. Pro hráče, kteří už hráli a dohráli, celkem zbytečná, suchá promo půlhodinka jedný z nejlepších games, kterou kdy Rockstaři zplodili (samozřejmě nepočítám úžasný Manhunty a obligátní Grand Theft frančízu). Jen nechápu proč je tady Marston navlečenej do těch nejdebilnějších outfitů, co se ve hře vyskytujou. 2,5*(11.2.2015)

Tak samozřejmě, co funguje ve hře, nemůže zákonitě fungovat i ve filmu. Hra vypadá filmově ale naprosto božsky, bohužel na ploše 24 minut se dá těžko rozehrát nějaký příběh. Sestříhané je to ale místy velmi důmyslně (scény, které na sebe ve hře nenavazují jsou zde propojené do jedné akční scény, aniž by si toho divák neznalý ps3 hry vůbec všiml).(15.7.2011)

• D.Moore

S tímhle kraťasem jsem měl - hrou nepoznamenaný - několik problémů. Jednak je moc dlouhý (vražedná půlhodina), není nijak zvlášť povedeně animovaný (inu PC game je PC game) a nezábavnému příběhu by se dalo bez nadsázky přezdívat "nejznámější westernová klišé v jednom". Kdybych ale hru znal, možná bych měl jiný názor. Takhle můžu říct, že se mi líbila hudba, některé záběry a.... A co ještě? Pak už nic moc.(14.8.2010)

• Seti

Sestříhané epizodní in game scény, které ovšem pro hrou nedotčeného diváka nedávají příliš smysl. Pokud jsou stejné záběry obsaženy roztroušeně i ve hře, pak je celé dílko fraška a nevidím nikde režisérův přínos, pokud ne, pak to jako promo záležitost svůj význam má, i když podobnou věc by pro Rockstar zmáknul kdekdo.(13.6.2010)

• - Film je natočen na motivy stejnojmené videohry od společnosti Rockstar Games. (AngelusCZ)