Olafovi "Gunnovi" Gunnundersonovi (Keith Jordan) je 22 let, skončil zimní semestr na vysoké škole a je gay. Na škole to o něm všichni vědí, ale doma ne. Jeho přítel Nathan (Adamo Ruggiero) za ním však neočekávaně přijede na vánoční svátky. (Draugen)

Stanislaus

Rozhodně jeden z nejteplejších vánočních filmů, ať už jde o samotné téma či o skutečnost, že snad v žádné scéně nebyl sníh, byť se děj odehrával v prosinci. Chvílemi mi Make the Yuletide Gay přišel jako sitcom v celovečerním formátu, když vezmu v potaz způsob herectví některých aktérů a podávání vtipů, narážek a dvojsmyslů, kterých rozhodně nebylo pomálu ("You're just in time, I'm getting my beaver ready for Christmas time!"). Olafovi rodiče se chovali a vypadali hodně bizarně, skoro jako živé karikatury, nicméně vesměs pobavili, a to i přes ten místy "trochu" otravný smích paní matky. Hádka mezi Nathanem a Olafem mi přišla sice poněkud přitažená za vlasy a sklouzávala pomalu do telenovelových vod, avšak zbytek filmu dobře odsýpal a divákovi se dostala jedna z nejoriginálněji naservírovaných reakcí na coming out v rámci svého žánru. Mile natočená oddychovka, která na jednu stranu okatě poučuje, avšak na druhou stranu i pobaví, což je u komedie hlavní. ()

Beckett51

Jeden z nejpříjemnějších vánočních filmů vůbec a nejlepší queer film za hodně dlouhou dobu. Vtipné, srdce-hřející, skvěle zahrané (za Olafovo rodiče bych dal hned nějakou cenu) a krásně atmosférické. Nový vánoční Top 5 je na světě. ()

Plangi

Přitroublá komedie s ještě přitroublejšími a neskutečně afektovanými postavičkami. Samotný akt přiznání rodičům se ale zase neskutečně povedl. 40% ()

bllm

Nenáročná oddechová komedie o vánočním comingoutu, chvílema celkem vtipná. Co stojí za vyzdvyhnutí jsou ďábelkské postavy Olafových rodičů - totálně mimozní otec a upovídaná srdečná maminka, která se hrůzostrašně směje. No a samozřejmě závěrečná scéna přiznání. ()

Danqo

Podľa popisu aj niektorých komentárov som mal z tohto filmu obavy, ale môžem povedať, že napriek svojmu snobstvu som si ho veľmi užil. Miestami lacný, ale úprimný, miestami naivný, ale nabitý skvelými hláškami. A ako highlight – scéna s coming outom. ()

Deleatur

Parametry spíše TV film, scénář nijak silný, ani postavy nějak zvlášť hluboké nebo skvěle zahrané. Nicméně zvláště díky postavě hlasité a srdečné matky velmi příjemné. Dokonce i kvůli podobně živému, i když místy lehce otravnému projevu toho afektovanějšího z kluků (Nathan). Překvapivě i pár záchodkových vtipů zábavnějších než celá postava vyhuleného otce. // 55% ()

Adiemus

Poněkud nevyrovnaný film, který si nehraje na žádné velké umění. Profláknuté téma je vyváženo zapamatovatelnými postavami rodičů, které se vymykají z šedi tuctových postav hollywoodských vánočních příběhů - tak nesourodý a praštěný pár aby pohledal. Film nabourává klišé o všeobecně přijímané charakteristice etnik - "chladní" Seveřané mají v sobě víc lásky a pochopení než Nathanovi židovští rodiče. ()

Linzi

Myslím, že jsem objevil novou vánoční klasiku. Plně souhlasím s komentářem uživatele Beckett51. Hodně jsem se nasmál, ale zároveň to bylo dojemné, romantické a hlavně, skvěle zahrané! Nejúžasnější herecký výkon od té věčně smějící se matky a pak ta scéna s coming outem - pochvala pro scénáristu! Bez váhání dávám 5*! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Brabíček

Celkem snesitelná Queer komedie ve ktere se celkem slušně zasmějete, sice to není nijak genialní dílko a herci taky nebyli nejlepší ale určitě se na to dá koukat a já se celkem pobavil.... Ja chci ty psí známky co Gunn dostal od Nathana ()

sranda2

Po dlouhé době konečně normální komedie o teplých. Celý film vás provází smých a celkem dobré herecké výkony. Určitě doporučuji ke shlédnutí. ()

frannyberry

Hezká a příjemná vánoční romantická komedie, která má pro svůj žánr všechny atributy - sympatický ústřední pár, bláznivou hrdinovu rodinu - tedy rodiče, pár figurek okolo (ačkoli tu protivnou sousedku jsem nepochopila, pro děj je absolutně postradatelná), stromeček, žárovičky... super oddechovka s vtipným happyendem. ()

Izabellka

Je to velmi krásný film. Hned se zařadil mezi moje nejoblíbenější filmy. Má nějaké kouzlo, co mě očarovalo, že se na to můžu koukat pořád a pořád dokola a neomrzí. ()