Zuřící planeta (TV seriál)

Raging Planet

Dokumentární

USA, 1997, 10x60 min

Mark Thomas

Justin Amsden

Dokument z väčšej časti točený na základe skutočných ľudských príbehov. Zaujme prevažne podivnými pútavými príbehmy, ale vysvetlenie prečo sa niektoré veci dejú tak a nie práve onak som očakával trošku viac. Ale každopádne základné vysvetlenie tam bolo a preto sa mi celkový dokument páčil. A na záver malé zhodnotenie v podobe čísel : HUDBA: 6/10 * ORIGINALITA: 7/10 * OBSAH: 7/10 * KAMERA: 8/10 * EFEKTY: 6/10(7.7.2011)

Ten rok výroby 1997 mi tu ale nějak nesedí. Na konci titulků je vždy římsky 2009, nehledě na to, že např. díl o lavinách ukazuje lavinu z rakouského Galtüru, která se stala v roce 1999, nebo díl o povodních zase povodně po hurikánu Katrina z roku 2005.(13.2.2012)

Poucne a zaujimave znazornenie roznych prirodnych katastrof, ktore sa odohrali na nasej maticke Zemi:) Najviac to bolo zaujimave, ked ukazovali osudy urcitych ludi, ktore zazili tieto katastrofy.(9.11.2012)

Pěkné záběry, žádné nekvalitní, přehledně zpracované i odborněji vysvětlené. Nějaké události mi ale trošku vyrazili dech, např blesková povodeň a následný sesuv půdy v El Coralos, 30 000 mrtvých? Jak je možný, že sem o tom neslyšel..(11.4.2015)