Externí recenze k filmu (6)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Hollandová vypráví příběh o tom, že hrdinství není nějaká čistá a neposkvrněná hodnota, na jejíchž křídlech se protagonisté ubírají k zaslouženému happy endu. "Gesto dobra", schopnost pomoci druhým, se rodí z nenávisti, pochybností, úzkosti, hysterie, bolesti a špíny." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Holland natočila důležitý film, aniž by byl natolik naléhavý, aby snesl srovnání se západními vzory, koukatelný a někdy až moc civilní. Námět sám o sobě, pokud nic jiného, snad vzbudí zájem o podobné příklady hrdinství – tento z nich je předveden určitě důstojně." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "V temnotě je intenzivní válečné drama protkané osudy skutečných lidí, kteří navzdory svým pokleskům a slabostem chtějí za každou cenu především to, co my považujeme za samozřejmé: Žít." (více)

 • Kult.cz (Pavel Růžička) *****

  "V temnotě je filmařsky veskrze mistrovské dílo, které ač jím neoddiskutovatelně ovlivněno, unese srovnání s legendou (sub)žánru, Spielbergovým Schindlerovým seznamem. Odstřelování z balkónu je nahrazeno neméně silnou „čepicovou“ scénou, skutkovou podobnost lze spatřit i v Hřebejkově Musíme si…" (více)

 • Studentpoint.cz (Jindřich Landa) ****

  "Co dodat? V temnotě je jeden z nejnapínavějších a co do emocí nejdojemnějších filmů za poslední dobu. A to vše bez trapného patosu či prvoplánového hraní na divákovi city. Přesto to bude mít v Oscarovém klání proti francouzským Nedotknutelným velmi těžké." (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ***

  "Právě vzhledem k tomu, že se, co se týče děje, zase tolik neděje, je rozeznatelnost postav tím hlavním předpokladem k tomu, abyste pronikli do jejich psychiky. Občas se zdá, že hlavním cílem bylo jen vyždímat z lidí emoce. Ve finále totiž nezáleží, kdo byl aktérem které kauzy. K nikomu si vztah…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace