Když chci, tak písknu

(festivalový název)
  • Česko Když chci, tak si písknu (festivalový název) (více)

Silviu (George Pisterenau) strávil temer štyri roky v nápravnom ústave pre mladistvých. Všetko nasvedčuje tomu, že o pár dní si bude môcť konečne užívať slobodu. Veci sa začnú komplikovať, keď ho navštívi mladší brat Marius, aby mu povedal, že matka, ktorá ich v minulosti opustila, si chce Mariusa vziať k sebe do Talianska. Silviu vie, že musí matku zastaviť, aby ochránil svojho brata pred krutým osudom. Na scéne sa navyše objaví sociálna pracovníčka Ana, do ktorej sa hlavný protagonista zaľúbi. (rudeboy)

Malarkey

Emma53 mi mluví úplně z duše. Je to takový ten druh evropského dramatu, který je surový, dobře natočený, ale v druhé půlce filmu během únosu šíleně přepálený. Jsou to slabší tři hvězdy, ale pořád dostačující v rámci evropského dramatu. Rumunský Florin Serban je zřejmě něco jako náš Petr Václav. Pracuje s hereckými cikány a docela mu to jde od ruky... ()

T2

Na tu chválu pred uvedeným filmu(že ocenení na Berlinare), som za tých 20minút čo som vydržal v kinosále, nič zvláštne nezachytil, len zrnitý obraz, prázdny väzenský dej, príliš dlhé nič hovoriace zábery, ťažko povedať či by ma ešte niekto prehovoril na opätovné vzhliadnutie. /videl v kine: 20%/ (videl na festivale Art Film Fest 2010) ()

Adrian

Ustredny herecky vykon presvedcivy, ovsem od "rukojemnickeho" momentu bol pre mna tento rumunsky pokus o realnost rovnako fikcny ako hocjaka hollywoodska bachorka. ()

emma53

Jakmile začnu během filmu odcházet, abych si pověsila prádlo, udělala kávu a podobně, tak něco není v pořádku. Do poloviny filmu jsem byla celkem potěšená výkonem neherce George Pistereanua a docela slibně se to začalo vyvíjet, ale nedá se nic dělat, těch hluchých míst tam byla přehršel a část týkající se únosu byla maximálně neuvěřitelná. Závěr, který to už totálně zazdil mě nedovolí dát víc než velmi slabou trojku. Ale jinak doufám, že se s Georgem někdy v budoucnu ještě setkám, je to prima kluk. ()

Shit

Docela zajímavá exkurze do nápravnýho zařízení pro mladiství, navíc příběh neni ohraničenej jen zdmi toho zařízení, ale šahá až za ně a dokáže rozehrát i trochu rodinný drama. ()

Cappuccino

Nevravím, že bola táto rumunská novinka niečím prevratná, ale každopádne si dokázala udržať moju pozornosť, bavila ma a miestami úsmevne prekvapila. To sú tri veľmi dôležité body, za ktoré dokážem filmu bez akýchkoľvek problémov odpustiť miernu nelogičnosť konania hlavného hrdinu (a nielen jeho). Ale čo ja viem, možno v tom Rumunsku dávajú trestancom do polievky nejaké slušne šmakujúce drogy. Tak či onak, zatiaľ najväčšie prekvapenie festivalu. [MFF Cinematik 2011, PN] ()

sochoking

Veľmi pekný film o mladých cigánoch v base . Bolo mi ťažko sa prekúsnuť filmom cez tie odporné cigánske držky, ale ked' prišla scénka, ako tomu šéfikovi praktikantov prtitankoval do brucha (tomu zmrdovi bonzáckemu som prial len to najhoršie!), tak vtedy som začal sympatizovať s mladým. Záverečná scéna s Anou bola hustá a ja som sa pristihol, že takmer nedýcham! Celá banda tých nesympatických chujov hrala ako o život- to priznávam, no a podľa toho i hodnotím. ()

eLeR

Prvá polovica mi prišla slabšia, chlapci ma nedokázali zaujať. Potom sa to ale rozbehlo. Príbeh s rukojemníčkou síce bol prehnaný, ale George to zahral fantasticky, klobúk dole. Štvrtá hviezda pre neho. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

iamek

Příjemné drama z prostředí cikánského nápravného zařízení. Herecké výkony byly přesvědčivé, ale závěr byl příliš přehnaný a celá realičnost šla do háje. I přesto jsem příjemně překvapen, že i Rumunsko umí natočit kvalitní film. ()

NeosinneR

[MFF Cinematik 2011, Piešťany] SPOILER ALERT! Už viem, prečo nemám priateľku. Nechcel som jej podrezať hrdlo (blik). Ale vážne, ten týpek fakt nebol moc sympatický. Teda ako bol, ale len do momentu, než sa zahľadel do slečinky, ktorú chcel pozvať na kávu. A preto ju zobral ako rukojemníčky s tým, že ju zabije ak urobí "wrong move". Mohlo to byť aj horšie. Ale slečna bola pohľadná. ()

filmator

Když budete chtít, aby bylo po vašem, popadněte střep, vezměte si rukojmí a svého cíle dosáhnete. Ten malej kluk bude mít při dospívání skvělý vzor :-) ()

Ronee

Tí Rumuni naozaj točia dobré filmy. Na festivaloch sa mi vždy zapáči rumunská produkcia. Minule to bol film California dreaming, teraz Ak chceš pískať, pískaj. Vlastne to bolo o tom, že ak človek chce, dokáže urobiť čokoľvek. Napríklad ak chce, aby všetci skákali, ako píska. Scéna v kaviarni sa mi veľmi páčila. Tiež záver. A herecké výkony mladých hercov si tiež zaslúžia obdiv. ()

cinemafil

Filmová lahůdka. Stopáž akorát, scénář perfektní, herecké výkony na to, že Silviu je neherec a další jsou skuteční vězňové a Ada Condeescu jako příští kultovní herečka C. Mitulesca. Vypointovaný závěr jako symbolický obraz. The show ends. Paralela s Frajerem Lukem o pár let mladším se nabízí automaticky. Rumunská nová vlna má co nabídnout. ()

Mates Hradecky

Tak to byla sódovka...zalila mě Rumunská nová vlna.Pomalý rozjezd,roztřesená ruční kamera, klaustrofóbní prostředí nápravného zařízení-vše spolu ale šlape dobře. Happy end se nekoná, tvrdá ruka zákona. ()