Mezi nimi

Česko, 2010, 40 min

• dopitak

Jako výuková pomůcka pro střední odborná učiliště osmdesátých let minulého století jedinečné. Autoři (nebo Uzel) zaspali dobu, anebo by mohli vědět, že na první návštěvu gynekologie je v sedmnácti letech už skoro dost pozdě. Na Vandu Chaloupkovou se docela dobře kouká, což platí samozřejmě i o paní poštmistrové Vignerové, naopak Veronika Tkaczyková je prkenná až hanba, "vyrovná" se jí jen Tomáš Váhala (u nějž ale oceňuji scénu, ve které se dozvídá pravdu) a všichni jejich spolužáci a spolužačky (kamarádi).(24.6.2012)

• R.Drson

Film k ničemu. Nevěrohodné a naivní, to všechno bych filmu odpustil, kdyby nebyl onou didaktickou pomůckou, ale jenom amatérským dílkem. Zajímalo by mě, jestli se tento film v rámci prevence na některých školách promítal, protože mám pocit, že cílové skupině bude k smíchu. Opravdu zarážející je, že se dnes dostane k filmování každý a najdou se lidé a firmy, které jsou ochotny to platit.(18.7.2010)

• Elfias Dóže

Tenhle film není tak jednoduché ohodnotit. Je to přece jenom výchovná pomůcka v boji proti HIV a jako takovou by ji mělo vidět co nejvíce lidí. Bohužel se nemohu zbavit dojmů, že to šlo udělat mnohém lépe. Mé výtky míří hlavně na docela děravý scénář, který se nás ke konci snaží citově vydírat a přitom působí neskonale směšně. Svůj díl na tom nesou také nesympatičtí hlavní hrdinové. 35%(4.5.2012)

Mezi nimi se nedá hodnotit jako všechny propracované, vysokorozpočtové filmy s opravdovými herci. Toto má za úkol informovat a varovat, ne udivovat talentem a baječnou zápletkou. Jsem ráda, že se něco takovýho natočilo, třeba si z toho vezme pár lidí příklad. NAvíc to bylo natočeno na naší škole...;-](6.7.2010)

• Goldbeater

Jako vyučovací pomůcka je to příliš dlouhé a nezáživné. Jako film to je úplně o ničem. Očividně hraná vážnost všech aktérů a některé trapné hluché chvilky mě opravdu deptaly. Mělo to být kratší, výmluvnější a neměl to být film. Ta jedna hvězda je za to téma, které je opravdu vážné a je třeba na něj brát ohled. Užijte si prázdniny děti, kondomy vždy poruce!(20.6.2011)