Vincent jede k moři

• Německo

Vincent will Meer

Vincent Wants to Sea

Německo, 2010, 91 min

Jeden z filmov, kde sa má možnosť divák zasmiať cez slzy. Vážne témy, no podané veľmi odľahčeným a zábavným spôsobom. Škoda toho záveru, prišlo mi to akoby to bolo celé nedoriešené a po dramatickej stránke dosť slabé. Tiež v určitých veciach v spojitosti s Vincentovým otcom by som mal pár výhrad (hlavne v závere, až moc romanticky naivné). Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100(18.4.2018)

Občas je to tak, že objevíte nějaký film jenom proto, že nedávno vyšel jeho nový a lepší remake a to je přesně případ Vincent will Meer, respektive The Road Within.Americká verze je v mnoha ohledech lepší, jak rozpočtem, tak výpravou, hereckými výkony a upraveným scénářem.Když prostě vezmete docela dobrý film, mužete si ho v klidu předělat a opravit jeho hluchá místa a danné scény vylepšit, což se většině remaků nepovede, ale tady je ten rozdíl dost markantní.Německá verze je víc televizní, odtažitá a Florian David Fitz prostě není Robert Sheehan, který povýšil Touretteův syndrom totálně na jinej level.Vincent má sice něco málo scén lepších (napadení puberťáka hozením vo auto mě rozbilo), má hezčí herečku s anorexií (ano mám raději pihovaté, roztomilé němky, než Treblinkové černošky) ale Road Within je skvěle režijně zmáknutý, má víc kulervoucích scén a je dojemný, originál je prostě jen ''fajn''.60%.(18.6.2015)

1242. hodnocený film: Já prostě německý filmy můžu, a proto je i vyhledávám. Tenhle film mi byl doporučene a těžko by se asi jinak ke mě dostal. Tohle je komedie, kdy mladý kluk je na úkor svého otce poslán do léčebny kvůli svému Tourettovu syndromu. Zde se seznámí nejen s pohlednou dívkou, ale také s velkým podivínem. Společně pak podniknou cestu do Itálie, kam Vincent potřebuje dovézt ostatky své matky, která nedávno zemřela. Cestou je potká spousta nesnází a problémů. 4* filmu dávám je proto, že je nesourodý v hereckém obsazení a díky tomu i docela průměrný. Lepší herecké obsazení by s filmem udělalo divy. Jediná Karoline Herfurth stála za něco. 4*(3.7.2012)

Vždycky jsem říkala, že Německo nepřineslo světu nic dobrýho. A to hlavně ve směru kinematografie. Protože je tu spousta těch pitomých filmů a seriálů z NDR, které vypadají krásně, ale musíte vypnout zvuk, abyste každou minutou nepřicházeli o chromozomy. Tohle je ale něco úplně jiného a Německo by takové filmy mělo vytvářet, protože jsem dlouho neviděla film, který by mě tolik překvapil a nadchnul.(3.3.2013)

Po pravdě jsem vůbec nevěděla do čeho jdu a docela jsem váhala. Jestliže jste na tom podobně - neváhejte! Německá kinematografie je mi cekem vzdálená, ale v tomto případě jsem byla velmi mile překvapená. O Tourettově syndromu jsem nic nevěděla, tak jsem nelenila a něco si o tom přečetla. Mohu tudíž napsat, že se Florian David Fitz své role zhostil na výbornou. Přidejte k tomu výtečné výkony i ostatních protagonistů, nádherné exteriéry (po kterých jsem okamžitě zatoužila jet do Alp) a kvaitní scénář a bude to pro vás stejně příjemný zážitek jako pro mě.(11.6.2012)

• - Filmovalo sa predovšetkým v nemeckom Bavorsku a tiež v Taliansku. (MikaelSVK)

• - Ústredné trio počas svojho tripu najprv cestuje v automobile Saab 900 od švédskeho výrobcu a neskôr na jednej z vlajkových lodí spoločnosti Audi, a to modely A8L. (MikaelSVK)