Vincent jede k moři

• Německo

Vincent will Meer

Vincent Wants to Sea

Německo, 2010, 91 min

Celkem hezké road-movie z prostředí nám celkem blízkého. Trošku mi už po několikáté připomíná "nový" druh německých filmů... Na jedné straně dechberoucí výjevy z Alp podmalované příjemným soundtrackem, vtipné miniscénky připomínající sitcom a konvenčně klenutá zápletka; na druhé zase okamžiky nudy, čas od času hádky a trošku přehnaně šroubované jiskření a navazování osobních vztahů. Stojí za shlédnutí, i když bych tu část s Alpami označil spíše za půlhodinovou reklamu na Audi - scéna: představte si krásnou letní ranní vyhlídku na vrcholky Alp; všude ještě opar, na horizontu slunce a vedle toho lesklá A8... ale abych nelhal, mně se to ale zase líbilo - pro Audi mám slabost ;-)(22.6.2011)

Podívejme co za poklady se schovávájí v Německu! Vincent má vícero problémů. Otec nafoukaný politik před volbami, maminka se alkoholem tlumíla tak dlouho az se jí to definitivně povedlo. No a Vincent sám má touaretův syndrom, aby toho nebylo málo. K tomu Vincenta jeho fašounskej politickej otec zavřel do ústavu. Ale i tam jde najít parťáky na cestu! A ta cesta stojí za to!!!(7.11.2013)

Tedy vážně klobouk dolů před těmi herci. Zahrát něco takového vyžaduje nejen talent, ale i týdny studovaní chování takto nemocných. Ti tři se s tím popasovali, jak jinak, než s německou precizností. Když je chuť do života, nezkazí vám jej ani žádná takováhle praštěná choroba. A to je dobře. Když to pochopil i politik, tak to časem pochopí i anorektička... Jeden z nejlepších německých filmů, co jsem v poslední době viděl. 75%(3.3.2013)

Po pravdě jsem vůbec nevěděla do čeho jdu a docela jsem váhala. Jestliže jste na tom podobně - neváhejte! Německá kinematografie je mi cekem vzdálená, ale v tomto případě jsem byla velmi mile překvapená. O Tourettově syndromu jsem nic nevěděla, tak jsem nelenila a něco si o tom přečetla. Mohu tudíž napsat, že se Florian David Fitz své role zhostil na výbornou. Přidejte k tomu výtečné výkony i ostatních protagonistů, nádherné exteriéry (po kterých jsem okamžitě zatoužila jet do Alp) a kvaitní scénář a bude to pro vás stejně příjemný zážitek jako pro mě.(11.6.2012)

Traja dospelí ľudia, ale tak trochu deti, každý so svojím problémom. Spočiatku divné situácie, divní ľudia, chrapúňsky otec, ale postupne sa to vyjasňuje, postavy dostávajú nové rozmery. V každom človeku sa nájde aj niečo dobré a smeruje k novým nečakaným zážitkom. A práve o tom má byť správna road-movie, neutápa sa v sentimente, ale zabáva diváka. Nemcom tie filmy o ľuďoch s postihnutím nejako idú. –––– Já mám cvrčka v hlavě, kterej mi sere mezi závity. Pořád mě nutí dělat to, co právě nepotřebuju. –––– Vypadá to hnusně, když lidi jedí. Je tu hnusný, nechutný, je to zvrhlý. Když se jí, je to divný. Jó, zní to trhle, ale je to tak.(22.8.2014)

• - Ústredné trio počas svojho tripu najprv cestuje v automobile Saab 900 od švédskeho výrobcu a neskôr na jednej z vlajkových lodí spoločnosti Audi, a to modely A8L. (MikaelSVK)

• - Filmovalo sa predovšetkým v nemeckom Bavorsku a tiež v Taliansku. (MikaelSVK)