Vincent jede k moři

• Německo

Vincent will Meer

Vincent Wants to Sea

Německo, 2010, 91 min

Asi bych dal normálně 4* ale 75%??? To je prostě málo a trošku mě to pohoršilo :D Tak inteligentní film si u mě zaslouží 84%. Je to sice oddychová jednohubka ale excelentní!!! A dokonce i vtipná ale zároveň vyvážená, což jsem nečekal. Proto jsem se rozhodl že Vincentovi trošku přilepším na 5* i přesto že u mě není TOP snímkem!(10.8.2014)

Člověk by při projíždění televizních kanálů tohoto plachého Vincenta (kterého byste si ze začátku snadno spletli s Ondřejem Sokolem) lehce přehlédl, ale hned od začátku dokáže dost pobavit (i když by Tourettův syndrom neměl být k smíchu) a pevně přikovat k obrazovce a i když je to nakonec spíše drama, dokoukáte ho do konce. Velké překvapení z Německa. Ááááá, pochcaný rucééé! :D(8.8.2014)

"Já mám cvrčka v hlavě, kterej mi sere mezi závity." Tak to mám taky, ale já to ... kurva, pičo, posrat, mrdat ... zvládám bez větších problémů. Navíc se mi tahle cesta tria pacientů, a matky v plechovce, k moři docela dost líbila. Ale za nejlepšího rozhodně nepovažuju Vincenta nýbrž obsedantně kompulzivního Alexe, jehož úchylný smysl pro čistotu, pořádek a obleky mě dost bavil. A taky mě bavily různé drobnosti, jako třeba líné stěrače na vozidle Dr. Roseové. A velké potěšení mi způsobilo to, že v zemi Brunhild, Gertrud a Hildegard dokázali do dvou hlavních ženských rolí obsadit herečky, na které mi bylo potěšením pohledět.(5.6.2016)

"Ty tam onanuješ? Hele, to musí bejt domluvený." ... Tourett, anorektička, neurotik. Tak tihle tři se vážně hledali až se našli. V jejich společnosti jsem se fajn odreagovala a ten výhled z vrcholu byl skutečně přenádherný. Kdepak léky, doteky jsou mnohem účinější. Němci mě poslední dobou jen příjemně překvapují.(27.7.2013)

Sem by se možná hodil Matonohův dopis. Nedovedu si představit, jak těžký to může být život, při pomyšlení, jak obrovsky nepříjemná je obyčejná rýma (holky, nesmát se). Určitě jeden z nejsilnějších filmových zážitků o málo známém handicapu, plný nádherných záběrů, s famózním Florianem Davidem Fitzem. Taky rozhodně něco jiného, než když si Touretta vezmou do parády Parker a Stone v South Parku :)(8.3.2012)

• - Filmovalo sa predovšetkým v nemeckom Bavorsku a tiež v Taliansku. (MikaelSVK)

• - Ústredné trio počas svojho tripu najprv cestuje v automobile Saab 900 od švédskeho výrobcu a neskôr na jednej z vlajkových lodí spoločnosti Audi, a to modely A8L. (MikaelSVK)