Nachové moře (festivalový název)

• Itálie

Viola di mare

The Sea Purple

Drama / Historický

Itálie, 2009, 105 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,018,995(18.7.2010)

Já jsem spokojená, takovéhle filmy mám ráda. Vyvážená porce lásky i nenávisti, štěstí i smutku, nádherného i depresivního. Jen nechápu, proč skoro každý dobrý film musí mít špatný, nebo alespoň dostatečně smutný konec.(12.12.2010)

• Katullka

Po napadání své přítelkyně: " Jestli tu nudu nevypneš nebude sex.." jsem usoudila, že opravdu nemá cenu se na tohle utahané nic dívat. Půlku filmu sledujeme spíše šutry než dívky samotné a hodit tam trochu násilí, to taky nevytrhne. Zklamána. Jedna hvězda za čisté provedení kamery a střihu, druhá za scénu a kostými.(2.1.2011)

rozvolněné vyprávění, dechberoucí výprava. ponor do života dvou žen, které se rozhodly jít proti proudu. slušné herecké výkony, tudíž dohromady máme na talíři jeden z lepších filmů s neveselou L tematikou. doporučuji.(5.7.2011)

Hýbající se kamera se snažila oživit snímek - vemte si, kdyby jen stála na místě, unudili bychom se z těch dialogů. Příběh byl hodně zajímavý, celý film jsem čekala kdy se to zvrtne a musím říct, že jsem čekala horší konec. Myslím si že to co se ve filmu ukázalo, by se jinak ve skutečnosti stát nemohlo. Postavy mě za srdce nechytly, nemohu tedy lépe hodnotit.(8.1.2011)