poster

Raió

 • Japonsko

  雷桜

 • Japonsko

  Raiou

 • USA

  Lightning Tree, The

Romantický

Japonsko, 2010, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,486,106(4.2.2011)

 • Jirka_Šč
  *****

  Líbilo se a to tak, že velmi. Jak se v japonském historickém filmu může zjevit postava emancipované ženy? Například tak, že vyrůstala v lesích daleko od veškeré společnosti, jezdí na koni, střílí z luku a s mužem svého života se při prvním setkání popere. ■ "Kdyby to záleželo na mě, unesla bych tě." ■ Moderní, realistické, romantické, smutné. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=cMxdu2XsOkQ(8.4.2013)

 • JFL
  *****

  Stejně jako Takaši Miike i Hiroki přesídlil v posledních letech do mainstreamu a i když lze litovat, že již netočí tolik osobních snímků jako dříve, i jeho zakázková tvorba zůstává nejen v kontextu mizerné domácí konkurence výjimečná. Vedle toho, že jeho snímky mají řemeslné filmové kvality, což v japonské kinematografii stižené televizním morem představuje zřídka viděnou hodnotu, především zůstávají solitéry z hlediska vedení herců a vyjadřování emocí. V Hirokiho filmech není ani stopy po hystericky afektovaných výlevech, naopak je vidět, že režisér má vzácnou schopnost vystihnout emoce a předat je divákům. Vedle vedení herců a dramaturgie, kdy nechává scénu působit přesně tak dlouho, aby měla požadovaný efekt, je to patrné i na výběru hudby - obzvláště patrné je to právě v jeho prvním kostýmním filmu, kde používá moderní muziku, která ovšem nepůsobí rušivě a naopak v porovnání s pompézním hudebním podkresem jiných soudobých romancí či melodramat působí až umírněně a delikátně. Navzdory historickému dějišti a romantickému rámci je na "The Lightning Tree" patrný Hirokiho rukopis skrze moderní profilaci hlavní hrdinky (bravurně ztvárněné nejlepší japonskou mladou herečkou Jú Aoi) coby emancipované ženy. Hiroki z příběhu o tragické lásce vyzdvihuje motiv sociálních tříd a nemožnosti realizovat vlastní tužby kvůli společenským závazkům a až na tom staví drama postav. Navzdory výpravě a žánrovým sekvencím zůstává "The Lightning Tree" Hirokiho dílem - intimní drama o lidských vztazích bez kýče, afektovanosti a umělé vyhrocenosti.(3.5.2011)

 • ing.man
  ***

  Pěkný film, ale ty čtyři (nebo kolik) konce byly k uzoufání .... Naprosto nevhodná a primitivní hudba, která taky zkazila co mohla ... Opět nádherná a okouzlující Yuu-chan.(18.8.2013)