Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se císař František Josef I. seznámil s okouzlující Alžbětou Bavorskou, přezdívanou Sissi, byla to láska na první pohled. Jejich společné štěstí ale nemělo dlouhého trvání. Svobodomyslná Sissi se jen těžko podřizuje tuhému dvorskému protokolu a její chování ji vynese odpor na mnoha stranách. Ty nejtěžší okamžiky ji však teprve čekají... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (22)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Poněkud realističtější než Marischka, leč pokud Sissi televizní, ráda bych někdy sledovala celý její život od dětství až po předčasnou smrt. Takto máme jen další pohled na její mládí a první léta s Františkem Josefem I. Bez plukovníka Böckla, ale za to s Maxmiliánem I. Mexickým. Panovnice, která sehrála klíčovou roli v proměně Rakouska do Rakousko-Uherska, by si zasloužila více. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Ukázkový exemplář pseudohistorické TV srágory zalité hustou, přeslazenou, patetickou, melodramatickou, rádoby romantickou omáčkou. Kdyby divák neznal fakta o "Sisi" Bavorské, která si mch. dnes může každý lehce vygúglovat, mohl by snad dospět k názoru, že to byla úplná světice. Nicméně film má hodnotu právě v tom, že zvídavého diváka pobídne k pátrání po tom "jak to bylo doopravdy" a člověk se tak může přímo z postele/od psacího stolu příjemně sebedovzdělat. Je s podivem, že tak zajímavá a na svou dobu ojedinělá ženská osobnost mezi nejvyšší evropskou šlechtou se ještě nedočkala nějakého seriózního a výpravného velkofilmu, který by zobrazil i její dospívání a hlavně poslední etapu života. Ještě že jsou knížky. A internet. P.S.: Nemusím snad zdůrazňovat, že na tenhle zrůdný výtvor červenoknihovního filmového průmyslu jsem se nedíval kvůli sobě. ()

Reklama

Sammya 

všechny recenze uživatele

Co si pamatuju, vždycky jsem měla Sissi, její život a její dobu moc ráda. 19. století bylo krásné období (samozřejmě je to relativní, ale pro mě to tak je). Vždycky jsem ho mívala ve škole nejradši (asi nebudu zmiňovat, že jsem nedávno docela pohořela u zkoušky z dějin přesně z období po tomto filmu :D) a o Sissi jsem toho přečetla opravdu hodně. Jako malá jsem milovala původní zfilmovaný příběh Sissi z 50. let, to mi zůstalo, ale jsem ráda, že byla natočena tahle nová verze. Samozřejmě že nešlo neporovnávat, ale nemůžu říct, která verze je lepší, protože každá je úplně jiná. Tato je mnohem modernější a úplně jinak pojatá, relističtěji, ne tolik naivně. Ze dvou filmů mě více bavil ten první, který víc pojednává o lásce Sissi a Františka Josefa a o jejím boji proti dvorskému protokolu, než film druhý, který je mnohem víc politicky zaměřený a řeší se tam hlavně děti, války a moc. Hlavní představitelka se mi na Sissi docela hodila, sice se tolik té skutečné nepodobá jako Romy, ale zahrála ji velmi dobře. Ovšem David Rott jako Franz si mě získal (a to jsem si myslela, že jediný Franz, kterého budu mít vždy ráda, je Karlheinz Böhm :). Také císařovna matka byla velmi dobrá, ze začátku vypadala mile a tak, ale později se výborně vybarvila, až bych do ní takový chlad a přísnost neřekla. Co se týče příběhu, samozřejmě jsem věděla, co se tam stane, a byla jsem tak trochu rozpolcená, protože když se to tak vezme, Sissi byla v podstatě zodpovědná za to, že došlo k rakousko-uherskému vyrovnání v 1867 a my Češi jsme ostrouhali. Takže je to trochu střet zájmů, vlastně bych ji neměla mít moc v lásce, ale nemůžu si pomoct, její příběh je prostě úžasný a tohle zpracování taky. V jednu chvíli ale filmaři docela ujeli. Je fajn udělat moderní verzi příběhu z historie, ale snad si vážně nikdo nemůže myslet, že za platnosti přísného dvorského protokolu jako byl ten na habsburském dvoře v té době, by bylo možné, aby jejich svatební noc proběhla venku v altánku a ještě tak, hm, řekněme, vášnivě :) Bohužel ve skutečnosti proběhla opravdu v ložnici za přítomnosti spoustu lidí za dvěřmi. Ale ne že by se mi ta filmová svatební noc nelíbila mnohem víc :D ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Císařovna Sissi je bezesporu osobnost, kterou nelze v našich dějinách pominout. Oproti romantickému pojetí v humorném a lidovém stylu z padesátých let je tato televizní verze pojatá mnohem realističtěji, což je určitě ku prospěchu. Dobrým tahem bylo dosazení Cristiana Capotondi, která je mnohem, víc podobná Romy Schneider než císařovně Alžbětě. Díky oblibě Marischkovi trilogie by pokus dosadit na trůn skutečnou Sissi dle historickcýh pramenů nedopadl příliš dobře. Vznikla moderní podoba příběhu, která může být přijatelná i pro staromilce. Na televizní film velmi zdařilý počin. Ubralo se na líbeznosti, (ale zase ne moc), jsou zastoupena základní historická fakta a zárověň je respektován i scénář oblíbené filmové trilogie. Osobně bych uvítala zpracování celého života císařského páru, ovšem včetně pikantních avantýr Franze Josefa. ()

01Zuzana10 odpad!

všechny recenze uživatele

Historické filmy sú ťažký oriešok. Jednak sú neskutočne nákladné. (kostýmy, natáčanie na lokáciach, dekorácie, zvieratá, davové scény...) a jednak je ťažko vyhovieť divákovi. Ak sa adaptuje dielo, diváci hromžia, že nie je dostatočne verné knihe (neberie sa do úvahy iná vízia tvorcov filmu, že vniká nové umenie), ak sa točí autobiografia, je ťažké vylíčiť istú verziu života človeka bez toho, aby si nepohnevali zastáncov iného názoru na daného človeka. ___ V tomto prípade sa zhľukla ohromná koprodukcia krajín, čo mali čo do činenia s cisárovnou a vytvorili televízny seriál. Idea vábna. Sissi vzbudzuje vzruch, je dostatočne kontroverzná, populárna, krásna, s tragédiami a nepochopením sprevádzajúcimi jej život. Takže silné lákadlo a divácky potenciál. To vidíme nielen na obľúbenosti trilógie z 50-tych rokov, ktorá je na programe každý rok, no napr. aj v knihách, ktoré rozoberajú - jej postavu a chudnutie, vzhľad, vzťahy s deťmi, s manželom, možné milostné avantúry, jej nepokojnú dušu a cestovanie. V mnohých mestách, v ktorých sa liečila, či kde pobývala sú jej busty, sochy, výstavy... ___ Z vyššie povedaného mi je jasné, že seriál o Sissi je výzva, ktorá ak vyjde bude nesmierne úspešný počin. Nuž sa do toho pustili. A čo sme mali možnosť vidieť. Televízia je médium pre masy. Nepohneváme si ho tým, že by sme nezaradili scény, ktoré cieľová skupina (ženy 12-54) vyslovene vyžaduje. Vďaka, nabudúce neprosím. Po druhé, producentská hra vyžaduje, aby sa opakovali úspešné prvky natočených filmoch vo filmoch plánovaných. Juj akoby som miestami cez kopirák videla Sissi s Romy Schneider.___ (dokončenie možno neskôr) Sisi je pre moju ľútosť, silná romantika na štýl dnešných sladkých televíznych filmíkov, ktoré len opakujú, čo divák chce bez invencie, s náznakom historických udalostí a v drahých prevlekoch, bez sily a duše dvora. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (1)

  • V 1. díle, kdy jdou Sisi (Cristiana Capotondi) s Franzem (David Rott) do opery služebné císařovně nasazují levou rukavici. V dalším záběru si ji ale nasazuje znovu. (Anka1597)

Reklama

Reklama