poster

Císařovna Sissi (TV film)

 • Česko

  Sisi

 • Česko

  Sissi

 • Itálie

  Sisi

 • Německo

  Sisi

 • Rakousko

  Sisi

 • Slovensko

  Sissi: Pravdivý príbeh jej lásky

Životopisný / Drama / Romantický / Historický

Itálie / Německo / Rakousko, 2009, 98+100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 01Zuzana10
  odpad!

  Historické filmy sú ťažký oriešok. Jednak sú neskutočne nákladné. (kostýmy, natáčanie na lokáciach, dekorácie, zvieratá, davové scény...) a jednak je ťažko vyhovieť divákovi. Ak sa adaptuje dielo, diváci hromžia, že nie je dostatočne verné knihe (neberie sa do úvahy iná vízia tvorcov filmu, že vniká nové umenie), ak sa točí autobiografia, je ťažké vylíčiť istú verziu života človeka bez toho, aby si nepohnevali zastáncov iného názoru na daného človeka. ___ V tomto prípade sa zhľukla ohromná koprodukcia krajín, čo mali čo do činenia s cisárovnou a vytvorili televízny seriál. Idea vábna. Sissi vzbudzuje vzruch, je dostatočne kontroverzná, populárna, krásna, s tragédiami a nepochopením sprevádzajúcimi jej život. Takže silné lákadlo a divácky potenciál. To vidíme nielen na obľúbenosti trilógie z 50-tych rokov, ktorá je na programe každý rok, no napr. aj v knihách, ktoré rozoberajú - jej postavu a chudnutie, vzhľad, vzťahy s deťmi, s manželom, možné milostné avantúry, jej nepokojnú dušu a cestovanie. V mnohých mestách, v ktorých sa liečila, či kde pobývala sú jej busty, sochy, výstavy... ___ Z vyššie povedaného mi je jasné, že seriál o Sissi je výzva, ktorá ak vyjde bude nesmierne úspešný počin. Nuž sa do toho pustili. A čo sme mali možnosť vidieť. Televízia je médium pre masy. Nepohneváme si ho tým, že by sme nezaradili scény, ktoré cieľová skupina (ženy 12-54) vyslovene vyžaduje. Vďaka, nabudúce neprosím. Po druhé, producentská hra vyžaduje, aby sa opakovali úspešné prvky natočených filmoch vo filmoch plánovaných. Juj akoby som miestami cez kopirák videla Sissi s Romy Schneider.___ (dokončenie možno neskôr) Sisi je pre moju ľútosť, silná romantika na štýl dnešných sladkých televíznych filmíkov, ktoré len opakujú, čo divák chce bez invencie, s náznakom historických udalostí a v drahých prevlekoch, bez sily a duše dvora.(18.2.2012)

 • Sairina
  ***

  Romantické a klasické pojetí jako s Romy Schneider to není. Místo toho je to realističtější vyprávění, které ale opět končí v polovině života Alžběty. Nevím proč filmaři nechtějí dotáhnout tragický osud anorektické císařovny až dokonce. Mile mě ale překvapilo, že ve filmu aspoň naznačili sportovní zvyklosti císařovny, jako byly dlouhé a rychlé pochody za jakéhokoliv počasí nebo cvičení na bradlech. Škoda ještě, že nedotáhli to ztravování (místo jídla, pití hovězí krve) a chorobné česání dlouhých vlasů. Jinak i zde opět tvůrcům ujela ruka a vybrali mnohem hezčí představitele než ve skutečnosti Franz Josef a Alžběta byli.(1.9.2012)

 • Sammya
  ****

  Co si pamatuju, vždycky jsem měla Sissi, její život a její dobu moc ráda. 19. století bylo krásné období (samozřejmě je to relativní, ale pro mě to tak je). Vždycky jsem ho mívala ve škole nejradši (asi nebudu zmiňovat, že jsem nedávno docela pohořela u zkoušky z dějin přesně z období po tomto filmu :D) a o Sissi jsem toho přečetla opravdu hodně. Jako malá jsem milovala původní zfilmovaný příběh Sissi z 50. let, to mi zůstalo, ale jsem ráda, že byla natočena tahle nová verze. Samozřejmě že nešlo neporovnávat, ale nemůžu říct, která verze je lepší, protože každá je úplně jiná. Tato je mnohem modernější a úplně jinak pojatá, relističtěji, ne tolik naivně. Ze dvou filmů mě více bavil ten první, který víc pojednává o lásce Sissi a Františka Josefa a o jejím boji proti dvorskému protokolu, než film druhý, který je mnohem víc politicky zaměřený a řeší se tam hlavně děti, války a moc. Hlavní představitelka se mi na Sissi docela hodila, sice se tolik té skutečné nepodobá jako Romy, ale zahrála ji velmi dobře. Ovšem David Rott jako Franz si mě získal (a to jsem si myslela, že jediný Franz, kterého budu mít vždy ráda, je Karlheinz Böhm :). Také císařovna matka byla velmi dobrá, ze začátku vypadala mile a tak, ale později se výborně vybarvila, až bych do ní takový chlad a přísnost neřekla. Co se týče příběhu, samozřejmě jsem věděla, co se tam stane, a byla jsem tak trochu rozpolcená, protože když se to tak vezme, Sissi byla v podstatě zodpovědná za to, že došlo k rakousko-uherskému vyrovnání v 1867 a my Češi jsme ostrouhali. Takže je to trochu střet zájmů, vlastně bych ji neměla mít moc v lásce, ale nemůžu si pomoct, její příběh je prostě úžasný a tohle zpracování taky. V jednu chvíli ale filmaři docela ujeli. Je fajn udělat moderní verzi příběhu z historie, ale snad si vážně nikdo nemůže myslet, že za platnosti přísného dvorského protokolu jako byl ten na habsburském dvoře v té době, by bylo možné, aby jejich svatební noc proběhla venku v altánku a ještě tak, hm, řekněme, vášnivě :) Bohužel ve skutečnosti proběhla opravdu v ložnici za přítomnosti spoustu lidí za dvěřmi. Ale ne že by se mi ta filmová svatební noc nelíbila mnohem víc :D(16.2.2011)

 • bosquete
  **

  Moc jsem nečekala a doufala, že budu příjemně překvapena. Bohužel se tak nestalo. Očekávala jsem historický film s historickými kulisami, kostými i chováním. To poslední ale scénárista nezvládl, protože především Sisi se během filmu/série dopustí spousty přehmatů. Např. při prvním setkání s Franzem na něj zírá, načež se otočí a odejde, čímž by urazila jak císaře tak jeho matku (rodina nerodina) nebo po svatebním obřadu z vlastní iniciativy na veřejnosti manžela políbí a podobně, o svatební noci v zahradě ani nemluvě. Proti předchozímu zfilmování je kladen větší důraz na politiku místo na romantiku, do skutečnosti o životě Sisi to má ale daleko. Raději se vrátím k z historického hlediska reálnější, i když příliš romantické, variantě ze 60 let.(11.1.2011)

 • NinadeL
  ****

  Poněkud realističtější než Marischka, leč pokud Sissi televizní, ráda bych někdy sledovala celý její život od dětství až po předčasnou smrt. Takto máme jen další pohled na její mládí a první léta s Františkem Josefem I. Bez plukovníka Böckla, ale za to s Maxmiliánem I. Mexickým. Panovnice, která sehrála klíčovou roli v proměně Rakouska do Rakousko-Uherska, by si zasloužila více.(22.6.2014)

 • - V 1. díle, kdy jdou Sisi (Cristiana Capotondi) s Franzem (David Rott) do opery služebné císařovně nasazují levou rukavici. V dalším záběru si ji ale nasazuje znovu. (Anka1597)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace