Farmaceutická firma Newgen Industriers je v blízké budoucnosti prosperující firma, která vyrábí drogu RAK - 295. Ta má účinek větší odolnosti organismu. Bohužel testy, které se prováděly na tisícovkách lidí, dopadly špatně. Až na jednu osobu, Anely Mills. (LIVINGDEAD)

Morholt

Akční zombie řežba, která sice nepřináší nic nového (ono to ani nejde), ale přesto dokáže upoutat pozornost svižnou akcí a nezaměnitelným britským rukopisem. 60% ()

Astaroth12

Začiatok mal silnú gradáciu a ozaj prekvapil rýchlosťou a drsnosťou.Len zostrihaný bol nechutne a aj logika tu nehrala žiadnu rolu.A vadil mi aj fakt,že zombie neboli rozoznať od človeka,chcem tým povedať,že ich beh bol čisto ludský ,tak to bolo tiež nedomyslené.Ani herci neboli presvedčivý a keby to zobrala pod krídla schopnejšia réžia,ten film by bol vymakanejší.Mám rád akčné zombie filmy a toto bola super akčná jazda ale chýbal tomu schopnejší scénar aj originálnejší nápad by sa hodil,lebo v tomto prípade išlo o vykrádačku iných zombie hororov. ()

ledzepfan

Hlavní příběhová kostra a motivace některých postav jsou parádně napsané, ale celkově je to tak něják mimo můj zombie vkus(přecejenom parkour zombíci jsou takoví divní) a i přes tu rádoby-spídovost se to dost vleče. Ostuda to není, ale je to zapomenutelné. Ani ta Murray to tentokrát nespasí :/ ()

maddy

A je to tu zase! Farmaceutická spoločnosť vyrába a testuje nový liek (alebo drogu?) na zvýšenie výkonnosti. Nebol by to horor, keby sa zase niečo nepokazilo a 29 999 dobrovoľníkov nepremenilo následkom „vedľajších reakcií“ na násilné monštrá, zombies ak chcete. Jedna jediná žena má v sebe pravdepodobne niečo špeciálne a tak na ňu zázrakom liek neúčinkuje. A tú je potrebné zachrániť! Ani nie je čo viac povedať, pretože to je asi celá „originálna“ zápletka, ďalej sa už postavy snažia len dostať z tejto situácie. Myslím, že každému je viac než jasné očividné vykrádanie všemožných zombie filmov. V tomto prípade udrie do očí hlavne inšpirácia v zápletke prvého Resident Evil. Čo sa spracovania týka, to zase viac ako je zdravé pripomína 28 Days Later. Ako veľkému fanúšikovi zombie hororov by mi to však až tak veľmi nevadilo. V podstate ma ani nenapadá ako by sa dal tento žáner oživiť niečím novým. Príbeh (ak vôbec nejaký je) slúži vo všeobecnosti pri hororoch tohto druhu aj tak iba na rozpútanie veľkého a krvavého zombie masakru. Vyľudnené prostredie Londýna pôsobí až neuveriteľne atraktívnym dojmom – zábery z vtáčej perspektívy na horiace ulice v okolí rieky Temža dokážu navodiť tú správnu temnú atmosféru. Mierne lacnejší dojem pridáva filmu skôr realistický dojem. Zombies sú mimoriadne agresívny, nejaký ten piatok už síce dokážu utekať, tu sú však ešte rýchlejší, silnejší, odolnejší voči úrazom a tak sa dočkáme scén kde skáču cez okná budov, áut a pod. Jeden by si až povedal, že z toho bude skvelá adrenalínová jazda, ale najprv by bolo potrebné zapracovať na scenári. Snahu režiséra síce cítiť je, len keby sa film netváril akoby tu predtým žiaden iný zombie film neexistoval. Začiatok je pri tom pútavý, zoznamovanie sa s postavami zvládnuté obstojne. Keď sa však neskôr ukáže prvý zmutovaný a postavy po jeho útoku desať minút debatujú o tom, že infekcia sa prenáša slinami, krvou a najväčšou slabinou nakazených je úder do hlavy, tak si nie jeden divák povie, že niečo je tu zle! Neviem, či si režisér nestihol uvedomiť, že sa píše rok 2010, ale polemizovať nad niektorými vecami, ktoré v zombie žánru fungujú už pomaly päťdesiat rokov mi nepríde ako to najrozumnejšie riešenie. Síce sa to pravidelne spomína v každom zombie horore, no je to riešené skôr len tak bokom, čo najviac okrajovo, tu sa podobným vysvetľovačkám venuje až nadmerne veľká pozornosť. Podobné zbytočné debaty zrážajú tempo filmu pomaly až na nulu. Pritom, keď na scénu pribehnú nakazení napätie filmu sa dvíha hore (napr. scéna úteku v garáži), čo však z toho, keď podobné scény viac menej rýchlo skončia a nastupuje ďalší blok nezmyselných debát. Režisér jednoducho nevie na čo sa zamerať viac a čo radšej vypustiť. Scéna, ktorá sa od polovice filmu odohráva v autoopravovni (alebo čo je to za miesto), a v ktorej sa zhromaždia všetky postavy je natiahnutá až na neúmernú dĺžku. Hlavne v tom prípade pokiaľ je scenár neskutočné hlúpy a postavy sa tam zameriavajú na riešenie osobných problémov, namiesto toho aby si všímali, že všade navôkol zúria zombies. Demencia postáv je v tomto filme neskutočne bijúca do očí. V podstate celá tá „zápletka“ ako sa postavy snažia dostať k vrtuľníku, ktorý stojí niekde v strede Londýna v centre celého toho masakru, a pri ktorom má čakať brat jednej z hlavných postáv je už sama o sebe pritiahnutá za vlasy. Hlavne z toho dôvodu, že postavy sa zaoberajú všetkým možným len nie tým, že vrtuľník už môže byť dávno zničený, a keď tam nakoniec dorazia, tak ešte nastupuje dojemná scéna prekvapenia. Keby tu behali pomalé zombies známe z Romerových filmov, tak nič nepoviem, ale pokiaľ nemajú problém rozbiť auto, tak vrtuľník bez akejkoľvek ochrany pre nich nebude ani len ten najmenší problém. Namiesto tohto tu sme však svedkami takých diskusií ako napr. dilema, či hlavná „nenakazená“ utečie s jej bývalým priateľom niekde na pobrežie alebo zachráni celú ľudstvo, tým že odletí do laboratória na pokusy / po prípade tu každú chvíľu rozoberajú, že ich je (ak si dobre pamätám) osem a počet miest vo vrtuľníku len štyri. Vrcholom nezmyselnosti je scéna, keď pred útekom pred zombies autom zastanú v strede križovatky a riešia ďalšiu z podobných dilem. Keď nastane scéna, kde hlavný macho-hrdina vidí motorku, dookola niet nikoho a v sekunde, keď na ňu nasadne, tak sa náhle spoza rohu vynorí hromada dvadsiatich zombies, si nejeden určite povie, nech čert berie logiku, hlavne že už sa tam konečne deje niečo napínavé! Nebudem len kritizovať, pár pozitív sa napriek tomu všetkého nájde. Masky nakazených sú v podstate zvládnuté obstojne, prvok s tým ako im černejú žily mi prišiel zaujímavý. Pár krát som si aj povedal, že režisér je predsa o niečo zručnejší ako sa na prvý pohľad zdá – napríklad scéna niekde pri konci filmu, keď postavy autom havarujú a na osobu čo v ňom ostala zapichnutá o železné tyče (ale stále živá) sa rúti ďalšia kopa zombies za sprievodu skvelej hudby alebo scéna s policajtmi, keď z ničoho nič uvidia výbuch v budove a snažia sa utiecť v člne po rieke. Netvrdím, že všetky, ale väčšina scén s nájazdom zombies sú zvládnuté v rámci žánru na slušnej úrovni. Taktiež efektné zábery na spustošený Londýn a občasná brutalita posúvajú film o pár tried vyššie. Škoda, len tej vaty, ktorá je všade naokolo a vypĺňa scény, keď zombies práve neútočia. Aj napriek všetkému sa nemôžem sa zbaviť dojmu, že Devil's Playground mal všetky predpoklady na vynikajúcu zombie jazdu, aj keď sa v podstate len vezie na úspechu 28 Days Later. Chcelo to buď lepšieho režiséra alebo scenáristu, pretože okrem začiatku filmu je všetko, čo sa deje v scénach, keď neútočia zombies úplne zbytočné, a kým sa postavy stihnú rozbehnúť, tak zostáva do konca filmu nejakých 15 minút a to už je poriadne neskoro. Briti už neraz ukázali, že patria k špičke, čo sa týka zombie žánru – 28 Days/Weeks Later, Dead Set, no Devil's Playground ostane len „čiernou ovcou“ tejto rodiny. CELKOVO: 2,5* () (méně) (více)

ben666

Druhořadý zombie film kdy se lidé naočkují nějakou novou látkou a pak se změní v zombie. Viděno několikrát předtím a bude viděno i několikrát v budoucnu. ale pořád mě baví koukat se na ty slintající pojídače všeho chutného masíčka. ()

Thomassi

Vůbec ne špatný zombie horor. Ale jediné, co ho sráží níže je, že si bere hodně, ale opravdu hodně, z 28 dní poté, potažno 28 týdnů poté. Zvláště s tím druhým by se mohl podobat. Děj se zase odehrává v Londýně, kde propukne chaos poté, co výjdou na svět negativní vlivy jednoho nebezpečného testu. A s lidí se stávají zombíci. Před desítkami letl se zombíci jen ploužili jak lemry, potom natočil Zack Snyder Úsvit mrtvých, kde uměli dokonale běhat, a tady už umí nejen rychle běhat, ale dokonce i skákat :-) A není to na škodu. Má to dobrou atmosféru, souboje s nemrtvými pomocí kladívek jsou cool a samotní zombie vypadají s těmi žílami dost nechutně. I herci nebyli k zahození, zvláště Craig Fairbrass měl páru a rozdával jim jednu ránu za druhou a ještě se stačil povožit v mini fiatovi :-) Takže celkově jsem byl překvapen, jen nechápu tak nízké hodnocení. Angláni prostě zombie horory umí. Byly by to jasný 4* hvězdy, ale když je tady ten stín filmu 28 týdnů poté, který mi příjde o něco lepší, musím dát 3*, ale ty jsou silný. ()

Dexter1

Nápad s bežiacimi zombiekmi je už pomerne známy a keď sa chce vytvoriť prevažne zombie akčný masaker, tak sa siahne hlavne po nich. Ale tvorcovia tohoto kúsku išli ešte ďalej a naučili svojich zombiekov parkouru. Podľa mňa nie márny pokus, ktorý by bol pri trošku zručnejšom režisérovi a viac toho gore veľmi slušnou jazdou. Takto si ma film podmanil len svojím nápadom a podľa mňa podarenými postavami. Najviac mi ulahodil motív vzájomnej paranoie. Go England, Go! ()

bourec

Fillmů o mutantech je spoustu,a člověk čeká,že to tvůrci něčim vylepšej,brutalitou,akcí,protože to že tam nějaký nakaženci skáčou,koušoj lidi a prskaj krev ,to neni ani strašidelný,ani napínavý,prostě jenom rutina.A právě i tenhle snímek je takovou rutinní jednohubkou,který navíc dochází ke konci šťáva,takže se člověk docela těší na konec.50%. ()

Mefistofelle

Devil's Playground je naprosto průměrný zombie horor, který nepřichází z ničím novým, ale rozhodně neurazí. Bere si trochu z Resident Evilu, trochu z 28 Days Later a trochu i od každého zombie hororu po roce 2000. Co mě však docela překvapilo, byly sympatie, které jsem cítila k hlavním kladným postavám. Na druhou stranu, je trochu škoda, že si film neudržel tempo, které razil ze začátku, a ke konci už stěží zvládl zaujmout. P.S.: Všimli jste si někdy, že čím novější zombie horor je, tím jsou v něm zombíci fyzicky zdatnější? Tihle dokonce umí parkour :). Což mi připomíná, že klasické potacející se mrtvolky mi už delší dobu docela chybí. ()

destroy83

Další akční zombie jízda made in Great Britain. Zombie apokalypsu má tentokrát na triku farmaceutická společnost Newgen Industries, která podpůrnou látkou RAK nadopuje tři sta anglánů, kteří se vzápětí mění na krvežíznivé a zatraceně rychlé zombie. Moderní zombie, jak je již zvykem běhají jako vítr, ale tyto ještě skákají jako vyznavači parkouru, takže o akci není opravdu nouze. Boj o přežití svádí dohromady velmi nesourodou skupinku přeživších, kteří v zapadlé autodílně sméčkují jeden na druhého. Mezi nimi se nachází i zaměstnanec strůjce všeho zla a jediný živý pokusný králík Anely Mills, která ještě nejeví žádné známky infekce. Komplikované vztahy uvnitř nesourodé skupinky jsou kromě zombie kousanců, dalším hlavním činitelem při řídnutí jejích řad. Optimální stopáž a dobré herecké výkony dělají dílko, které evidentně nemělo megalomanský rozpočet příjemně koukatelným. Masky a efekty jsou taktéž na dobré úrovni. Snímek se tváří zatracené vážně a tvůrci rvou do diváka několik emotivních, nikoli však špatných scén. K vysokému hodnocení snímku lehce pomáhá také fakt, že se jedná o režijní prvotinu a to velmi nadprůměrnou. Mě to prostě bavilo, takže tomuhle vysokooktanovému parkouru na ďáblově hřišti uděluji s klidným svědomím čtyři hvězdy. ()

Radiq

Škoda, že tu poslední scénu jen načli a nenatočili - uplně mě potěšilo, jak sáhl po té pile a oni to utnou... No asi malej rozpočet. A místama to bylo dost vidět. Taky bylo dost vidět, že to nebylo moc originální. Vidíme v tom prvky 28 dní poté, Zombielandu a jinejch podobnejch filmů. Nebyly tam hlášky, nebylo tam moc pravejch nefalšovanejch masakrů. Kladivo a trubka se brzo okouká, pistole je nuda... ()

miguel_111

Ale, ale zombie parkour tak toto tu ešte nebolo :) s času na čas mi tento film prišiel ako nejaká voľné pokračovanie filmu Yamakasi :) Obsadenie typicko britsko ladené Dyer, Fairbrass a spol. Dej bol dosť otrepaný s nijakými novými žánrovými prvkami. Prostredie kde sa snímok odohrával bolo v pohode, typická britská atmoška. Pre mňa 50% ()

ivan_drago

Celkem slušná akrobaticko/zombie vyvražďovačka, na kterou pět minut po zhlédnutí zapomete, protože je taková nevýrazná. Ničím nešokuje a nepřekvapí, jen zombíci jsou vybaveni akrobatickými schopnostmi, jinak klasické schéma prchajicí skupinky, postupně se ztenčující o jednotlivé členy. ()

lennyd

Moderní doba vyžaduje mnohem větší nároky na jedince, než kdykoliv předtím. A právě proto firma Newgen Industriers vynalezla lék, který by člověka měl udělat rychlejšího, stresu odolnějšího a vůbec lepšího po všech stránkách. První testy vypadají dobře, a tak je lékem naočkováno 30 tisíc dobrovolníků. Ale po pár dnech se začínají se začínají testovaní lidé měnit v krvežíznivé zombie - až na jedinou, Angelu Mills. A právě ona by mohla skrývat tajemství, jak nákazu vyléčit ... U filmu jsem měl pocit pernamentního dejavu - takhle neoriginální snímek by člověk těžko jen hledal. Možná jej nebylo nutné ani točit, stačilo sestříhat Resident Evil a 28 days later, a výsledek by byl nachlup stejný. Nicméně když se od tohoto bohapustého kopírování odhlédne (případně jste byli posledních 10 let v kómatu a ani jeden z výše zmiňovaných filmů neviděli) tak jde o docela příjemný zombie horůrek, kterých není nikdy dost. Kromě již zmíněné neoriginality a absence složitějšího příběhu (je tu snad někdo, kdo nečekal, že film dopadne přesně tak jak dopadl?) musím pochválit docela hezké (i když, možná spíš nehezké :) ) masky zombíků... ()

drackula

Ďalší zombie horror, alebo skôr horror o nákaze ktorá prepukne v Londýne, ktorý jasne kráča v šlapajách známejších predchodcov ako napríklad 28 days/weeks later. Páčilo sa mi, že nakazený boli opäť okorenení o niečo nové a k dnes už modernému utekaniu neustále pridávali aj kúsky hodné Parkurových špecialistov. Postavy boli nevyspytateľné, prostredie správne dusné a zombíci spracovaný naozaj efektne. Suma sumárum som sa kvalitne bavil a Devils Playground príjemne prekvapil. 80 % ()

manonfire

Zřetelně levné s triky jak od bratří v triku. Absolutní vykrádačka všech předešlých žánrových soukmenovců. Bez jediné smysluplné reakce prchajících. Scény kdy nám hudba říká, že teď půjdeme na dřeň emocí, nejsou vůbec na dřeň. Snad jen ten Craig Fairbrass, zapomenutý padouch z Cliffhangera, svým ksichtem budil dojem, že tam má bejt.....kát se za své zlé činy jedním dobrým, tím posledním jeho života. Celkově jděte do prdele pane McQueene......takhle se to totiž nedělá...tu máš přes ručičku hovádko hravé však bez talentu, které svou hrou baví jen sebe. 20% ()

Soweek

Chápu, že ve světe zombie hororu se toho už moc nového udělat nedá, ale sprostě okopírovat 28 Days Later a Resident Evila je trochu moc troufalé. Naštěstí si snímek drží veškeré prvky, které od takového filmu čekám, a tak tři hvězdy je si myslím odpovídající hodnocení. ()

BMAJTZ

Bohužel je to ukázka spíše poloamatérské tvorby nežli profesionálního výkonu. Začátek ještě ušel ale s přibývajícími minutami se z toho stává docela nekoukatelná záležitost, hlavně to neskutečné a otravné tlachání o ničem. ()

Šakalík

Ale jo, tohle docela ušlo. V tom závalu obdobných filmů je tohle mírný nadprůměr, i když nic zásadně převratného to taky není. Ti nakažení bubáci jsou tam hodně rychlí, možná až moc, ale ty žravé scény jsou docela good. I když ke konci už to bylo docela natahované a takové to dojemné brečení a loučení se s každým, koho nějaký přeměněnec pokousal, mi už lezlo na nervy. Nicméně jako celek to je fajn oddechovka, která zpříjemní jinak nekrvavě nudný večer. :-) ()

Eldoth

Britové mají tyto survival / zombie horory v malíku, o tom není sebemenších pochyb. Další jistota je, že nová dekáda těchto filmů už nepřinese nic nového (tedy zatím sem nic omračujícího neviděl), tudíž se bude jenom recyklovat ...a defacto bude v budoucnu dosti záležet na formě i na tolik bolavém obsahu ...uvidíme. Jinak k filmu se dá říct jen pár skromných slov ...nenudí, délka je přiměřená, k atmosféře dost dobře přispívá každý útok nakažených (není jich málo) ...a drsoň (už od pohledu) Craig Fairbrass, bez kterého by bylo " Ďáblovo hřiště " sotva poloviční. ()