Texaské cely smrti (TV film)

• Česko

Cela smrti

• Česko

Odsouzení na smrt - Texas

Inside Death Row

Death Row Texas

Dokumentární

USA, 2009, 47 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Smutné. Nájsť však správnu odpoveď na tak zložitú otázku, akou je poprava, je skutočne náročné. Je to vôbec správne? Respektíve morálne? Zrejme dokážeme na túto tému polemizovať len preto, lebo sa nás to bytostne netýka. Lenže pokiaľ by mal človek osobnú skúsenosť, prišiel by o milovaného príbuzného, nebodaj dieťa (!!), zrejme by pre páchateľa žiadal jedinú formu odplaty. Čo sa týka dokumentu ako takého, čakal som predsa len trošku viac. Aj keď sledovanie danej tématiky pod drobnohľadom, zdravo mysliaceho jedinca len sťažka môže nechať chladným ...(7.5.2017)

Musím se přiznat, že jsem to celkově čekal rozhodně lepší. V podstatě se jedná pouze o hodinovou kopu nic neříkajících prohlášení tří afroamerických zločinců, kteří si ještě zkouší před televizními kamerami zachránit svůj život. Dokonce když už má přijít na věc, tak ani neukážou celou procedůru popravy v akci, což mě zklamalo asi nejvíce. Čert to vem, že by to asi nebylo úplně humání, však oni se tak v minulosti taktéž nezachovali.(12.3.2011)

Otevřený zajímavý smutný a citlivý dokument.(11.6.2010)

PRO MUŽE: Výlet do míst, odkud klienti neodchází po svých, ale vyvezou je nohama napřed. Dokument se obešel bez snůšky pseudohumanistických keců ze strany autorů a zároveň není oslavou absolutního trestu. Prostor mají k vyjádření brutální vrahové, jejich dozorci a kati, také rodiny obětí i příbuzní popravených. V dokumentu jsou i názory lidí z městečka, kde 1/3 obyvatel jsou vězni, z nich část čeká na kmotřičku s kosou, coby poslední státní úkon ramena spravedlnosti.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Je zcela legitimní odporovat trestu smrti, hlavně aby vám to vydrželo i v situaci, kdy banda briket rozstřílí mozek vaší babičky na sr.čky kvůli prachům, kdy darkman ukope vaši dceru, či sestru a v závěru jí rozšlape hlavu na kaši, kdy ožralé hovado ubije vaši manželku a syna baseballovou pálkou, protože nejsou po ruce míčky. Určitě i nadále budete dumat nad těžkým dětstvím nebohých delikventů.(6.10.2012)