• Česko

Titanic 2

Dobrodružný / Katastrofický

USA, 2010, 90 min

• dainio

Takhlens....zkouknout se to, jakože "dá". To je ale všechno. Prvoplánový záměr, zaujmout a navnadit diváky názvem titulu, je více než jasný. Herci (pokud se to tak, dá vůbec nazvat) si zřejmě chtěli okusit, teatrálnost a krkolomnost na 110 %. Tipoval bych, že většina z nich má maximálně zkušenosti, z "mini-štěků" v laciných trapárnách, které jdou okamžitě na DVD. Následně jsou prodávany za klasickou cenu 49 Kč či zdarma k rozebrání na nějakých reklamních kampaních, jistých firem s výrobky, pro své věrné zákazníky, čili důchodce. Shlédnutí tohoto braku lze srovnat s konzumací nevalného gothajského salámu. Tzn. požít - vyprázdnit. Divák, je celou stopáži znuděn. Poslední kapkou do hrobu, je množství trapných počítačových efektů, jakoby stvořených od nějakého maniaka, sedícím před PC, pojídajíc koblihu a "mastícím" lecjaký video-software. Jinak si to nelze vysvětlit. Některé záběry se dokonce opakují. Scény "uvnitř" jsou evidetně natáčeny v nějakém obchodním centru alá Tesco. No prostě hrůza ! Trapné, blbé, nudné, děsné -- zkrátka Asylum.(13.9.2011)

• Mi Nü-Chai

Tento film mi osvětlil další důvod, proč je dobré obklopit se kamarádkami s velkým poprsím - až zůstane člověk trčet na kopii Titanicu, vyplatí se mít po ruce slečnu, která se při pokusu o průchod soustavně se zavírajících dveří zasekne v úzkém prostoru hrudí, aby pak její mrtvé tělo ony dveře trvale zablokovalo. O rozšíření znalosti měrných jednotek o "jeden Manhattan" a poučení, že ve skříni se dá nejen objevit les plný mluvící zvěře, ale i přežít tsunami, ani nemluvě. Trololol!(12.10.2012)

• MiGi87

Je to snad první film, u kterého jsem po celou dobu nedělal nic jiného (vedle čekání na konec), než vymýšlel ty nejtvrdší výrazy, kterými to tady teď otapetuju; vzhledem k tomu, že jsem mezitím poobědval, už jsem některé zapomněl, tak to asi nepomluvím tak ostře, jak jsem chtěl, ale pokusím se vypíchnout to nejpodstatnější: a) Otřesný scénář, režie, kamera, efekty, script, herci i všechno ostatní, jako by každý jeden z nich byl absolutní amatér, chápu, že to všichni dělali pro peníze, proč by tohle ale někdo produkoval, to netuším, ti na tom určitě netrhli ani 20% nákladů a dobře jim tak b) Původně jsem měl na jazyku jedno obrovské klišé, ale teď to změním na megaklišé slepené z těch nejotřepanějších a nejtrapnějších momentů jiných filmů, u kterých se stydíte, že se na ně díváte, tolik nesmyslných věcí (kupř. tahání za páku proti směru šipky a nadávání, že je to zaseklé, denní světlo na člunu uprostřed noci, oživování v jednom člověku když dva se dívají a všichni to jsou profíci a desítky dalších hovadin) c) Absolutní ztráta času to určitě nebyla, každému bych doporučil to vidět, abyste měli s čím srovnávat a nepomlouvali film jako absolutní odpad jen proto, že se vám nelíbil, ale vzpomněli si na tenhle, který se nemůže líbit nikomu Sečteno a podtrženo je tohle asi nejotřesnější hovadina, co jsem kdy viděl a nebýt slušný člověk, použil bych místo těch hovadin mnohem tvrdší výrazy - je to ostuda filmového umění a všechny zodpovědné autory bych nechal zbyčovat a vyloučit z asociací ve kterých jsou. Co se týče herců, tak ty (které už jsem někdy v něčem viděl) omlouvá snad jen to, že na papíře to možná ještě nevypadalo tak zhovadile, jako ve výsledku > dal bych odpad se třemi vykřičníky!!!(2.4.2011)

• elanius

Absolútne dno produkcie, film je taký zlý, neplatí ani "to je také zlé, že som to musel pozerať", toto je totiž také zlé, že človek musí každých 10 sekúnd viesť urputný boj, či pokračovať v utrpení. Ale JA som vydržal a som na to hrdý :). Mimochodom, produkčná firma The Asylum má našlapnuté do oblasti kultových sfér. Výber z produkcie: Mega Shark vs. Crocosaurus, Paranormal Entity, Transmorphers: Fall of Man, The Day the Earth Stopped, 100 Million BC, Allan Quatermain and the Temple of Skulls...0/10(9.2.2011)

• PinokKio

Filmová plavba se společností Asylum jak má být. Člověk se na to ustrojí, obuje nové galoše, zakousne šnorchl a navoněn odérem z velrybího pižma pomyslně vstoupí s lodním lístkem druhé třídy na palubu TITANICu 2. Kolem nás je něco málo ošklivých herců a statistů připravených co nejbolestivěji sténat a všelijak se za těch pár drobásků posmrtně kroutit .. občas se mihnou i botoxové krásky z nějakého laciného porna (nejspíš se točilo vedle ve studiu) .. prostě idylka laciné dovolené, na kterou je potřeba vyrazit s pořádnou životní pojistkou v kapse. Než nás nechají umřít v chladných vodách Atlantiku, tak nám ještě připomenou, jaké to bylo topit se v PROPASTi či co udělala obrovská vlna s dalším giganetm jménem POSEIDON. Nádhera, obzvlášť když je to v TV zadarmo a vo slovenčine : )(5.1.2014)

• - Navzdory obecnému předpokladu diváků nemá Titanic II představovat pokračování Titaniku (1997). Film je pojmenován podle ústřední lodi, přestože komerční kalkul společnosti Asylum je zde naprosto čitelný. (L_O_U_S)

• - Na jedné z obrazovek můžeme po zásahu ledovcem spatřit informaci, že byl překročen „Ismay-Rosejackův práh“. Jedná se o odkaz na J. Bruce Ismaye, předsedu společnosti White Star Line v době plavby původní lodi, a na ústřední mileneckou dvojici v Titaniku (1997). (L_O_U_S)

• - Natáčelo se v Los Angeles a blízkém okolí. Některé scény byly natočeny na lodi Queen Mary. (Cheeker)