• Česko

Titanic 2

Dobrodružný / Katastrofický

USA, 2010, 90 min

• baruss

Kto toto nevidel, nedokáže doceniť kvalitu priemerných a podpriemerných filmov. Dno filmových vrakov je oveľa hlbšie než človek môže očakávať.(7.9.2012)

Poznáte to klišé, jak napríklad Bruce Wayne prichádza a okolo neho ovešaných kopa modeliek? No, tak to je tu tiež. Spomalený záber, bloňďatý frajer, muzička a tie modelky, ale že tak škaredé :) Ta scéna je pre mňa esenciou Asylumu.(11.5.2016)

• Nach

Je-li nějaké studio expert na odpadové filmy, pak je to jednoznačně Asylum. To si tentokrát vzalo na paškál slavnou námořní tragédii a Cameronův film v jednom, Titanic. Titanic 2 úspěšně przní památku této lodi, jejíž vrak se nyní s hlasitým lomozem musí převracet ve svém mořském hrobě. Hlavní postavy hrají asi jako šmoulové hororovou scénu a speciální efekty vypadají jako z omalovánek pro děti z mateřské školky. Producenti navíc zřejmě šetřili i vodou, a proto scény, kdy se vnitřek lodi zatápí, vyřešili velice chytrým způsobem: ozvučením. Na několika místech můžete slyšet, jak se kvanta vody hrnou do lodi, ale vždy z toho vidíte doslova a do písmene jen pár kapek (tedy proud jakým se sprchujete). Opravdu trapný filmový zážitek, kde nic není na hvězdičku a i odpad je vysoké hodnocení. 0%(24.10.2011)

• Aluska88

Byla jsem doslova ohromena, když jsem zjistila, že televizní stanice Universal se rozhodla, že divákům nabídne možnost poznat tvorbu věhlasného studia Asylum. Vydržela jsem se dívat něco málo okolo hodiny a pak na mě dolehla únava a já se jí v tomto případě vůbec nebránila. Když jsem na okamžiky procitla, usoudila jsem, že se neděje nic převratného a zlomového natolik, abych filmu věnovala plnou pozornost. Titanic II se dostal do větších potíží, co se týče ledové vody, která ho navštívila díky tání ledovců kdesi v Grónsku. Parta lidí se z kamasi snažila za každou cenu dostat a díky znamenitému skutku mladého muže, jenž se snažil pomoci a který se však zvrtl v nemilou náhodu, skončila nebohá dívka se sekerou zabodlou v zádech. Horlivým pracovníkům Asylovského studia bych doporučila, aby se věnovali raději svým MEGA projektům a nevrhali se do tvorby filmů, v nichž se nevyskytují přerostlá monstra. Na svém "MEGA VS." poli jsou právoplatní králové, ale jakmile jde o jiné téma, pochybí jim zde osobitost, která je v jejich revolučních dílech tolik viditelná. "Potřebuju někoho, kdo mě bude brát vážně, když řeknu, že je tu časovaná bomba."(10.9.2011)

• playboxguest

A když byla ústřední dvojice schovaná ve skříni a až po uši ve vodě a chlapec vyklepaný zimou dal dívce radu: "A pozor na ledovou vodu.", né, to už jsem fakt nevydržela a musela jsem si jít utřít kapičku :D Když to berete s řádnou rezervou, některé hlášky i samotné situace fakt pobaví (já na ten kabel sice dosáhnu, ale nechám ho ve vodě, ať to nemáš jednodušší).(20.4.2013)

• - Na jedné z obrazovek můžeme po zásahu ledovcem spatřit informaci, že byl překročen „Ismay-Rosejackův práh“. Jedná se o odkaz na J. Bruce Ismaye, předsedu společnosti White Star Line v době plavby původní lodi, a na ústřední mileneckou dvojici v Titaniku (1997). (L_O_U_S)

• - Navzdory obecnému předpokladu diváků nemá Titanic II představovat pokračování Titaniku (1997). Film je pojmenován podle ústřední lodi, přestože komerční kalkul společnosti Asylum je zde naprosto čitelný. (L_O_U_S)

• - Natáčelo se v Los Angeles a blízkém okolí. Některé scény byly natočeny na lodi Queen Mary. (Cheeker)