• Česko

Titanic - historie se opakuje

Titanic 2

Dobrodružný / Katastrofický

USA, 2010, 90 min

,,ZDÁ SA, ŽE HISTÓRIA SA OPAKUJE." __ A Asylum svojim verným naservírovalo ďalšiu ,,neotrelú" chuťovku. Ich filmy sa tu zväčša pohybujú v číslách okolo 20% a tak som od tunajších len 5% čakal niečo naozaj nepozerateľné. A ľaľaho ... nakoniec sa z toho vyliahol jeden z (naj)lepších filmov štúdia. Samozrejme, Titanic II je z drvivej časti tak demetne nakrútený až je to skvelé a najviac som sa bavil pri rôznych odkazoch na Cameronov opus. Snáď vyvstáva otázka, či len nie je na škodu veci poznanie najslávnejšie filmu o najslávnejšej námornej katastrofe, alebo aj samotnej skutočnosti bez znalosti filmu? Toľko filozofovania. Titanic dvojka má solídne tempo a tomu tiež odpovedajúcu príjemnú stopáž (presne 83 minút), aké-také triky, hudbu s občasnou inšpiráciou Hornerom a celkovou inšpiráciou ,,predchodcu" a ako aj užívateľ ,,pájab" poznamenal pekný nehappyend, kde by sa možno dal badať aj náznak akejsi myšlienky. Neviem či a kedy ešte si film pozriem, ale ak áno, hviezdičku navyše má silne istú. (202. hodnotenie, 23. komentár k filmu)(18.3.2011)

Celkem to šlo, jasně Cameron je asi Cameron, ale Titanic 2 mi nabídl něco co Cameron ne, a to zábavnost, film kašle na lásku a dává nám katastrofu. Průserovej scénář, nic moc herci. Ale já jsem se bavil. Ale nejvíc mě štval ten hlavní krasavec, dokonce víc než DiCaprio, a to už je co říct tohle byl ulízanej blbeček. Ale já se bavil dobře.(30.12.2011)

Tak podle mě určitě z přehledem nejpovedenější asyláckej kousek. Fascinuje mě, že to na co Cameron potřeboval 3 hodiny, tady z přehledem zvládli za 80 minut. Efekty jsou pravda špatný jako vždy. Herci debilní plus hlavní hrdina co je nesnesitelnej model (kam se na něj hrabe Di Kardio) ale zábava je to slušná. Určitě lepší než všichni ti žraloci, chobotnice, piraně a další podobný megaprůsery. Navíc konec je ultimátní. V původním Titanicu přežil aspoň někdo tady chcípnou všichni kromě hlavní hrdinky a to se počítá. Takže spokojenost.55%(2.5.2014)

• playboxguest

A když byla ústřední dvojice schovaná ve skříni a až po uši ve vodě a chlapec vyklepaný zimou dal dívce radu: "A pozor na ledovou vodu.", né, to už jsem fakt nevydržela a musela jsem si jít utřít kapičku :D Když to berete s řádnou rezervou, některé hlášky i samotné situace fakt pobaví (já na ten kabel sice dosáhnu, ale nechám ho ve vodě, ať to nemáš jednodušší).(20.4.2013)

• lardko

Myslel jsem si že chtěli trochu pozměnit normální film Titanic , a nebo k němu něco přidat , ale tohle fakt ne. Podle mě strašná blbost. Ani se nedivím že tady je hodnocení pod 10%. Proč tohle vůbec točili ??? O sto let po katastrofě vypluje kopie Titanicu. Nehorázná blbost !!! A přitom film Titanic je tak nádherný a skvělý , a plný emocí , na rozdíl od téhle blbosti.(25.6.2014)

• - Navzdory obecnému předpokladu diváků nemá Titanic II představovat pokračování Titaniku (1997). Film je pojmenován podle ústřední lodi, přestože komerční kalkul společnosti Asylum je zde naprosto čitelný. (L_O_U_S)

• - Natáčelo se v Los Angeles a blízkém okolí. Některé scény byly natočeny na lodi Queen Mary. (Cheeker)

• - Na jedné z obrazovek můžeme po zásahu ledovcem spatřit informaci, že byl překročen „Ismay-Rosejackův práh“. Jedná se o odkaz na J. Bruce Ismaye, předsedu společnosti White Star Line v době plavby původní lodi, a na ústřední mileneckou dvojici v Titaniku (1997). (L_O_U_S)