La Mission

Hiro Narita

Mark Kilian

Scénografie:

Keith Neely

Dost tvrdý drama ze života Hispánců a Mexičanů na kraji USA. Tvrdý lidi zajišťují tvrdý film, kolikrát i dost drsný film, který se nesere jak s divákem, tak s postavami ve filmu. K postavám jsem si ale dokázal udělat vztah a zajímal mě život komunity, kterou ve filmu zase tak často nevídám. I proto jsem u filmu vydržel a nakonec můžu říct, že špatná takřka dvouhodinovka to určitě nebyla.(6.11.2012)

Zajímavé drama, které volným tempem vypráví v neotřelých kulisách příběh o tom, že život se nedá lámat násilím přes koleno a že přinutí-li jej člověk běžet podle jeho vůle, vždycky je to jen na chvíli, která se zvrtne v neštěstí a nespokojenost. Vyrovnanost vězí v pokorném poddání se běhu světa - tohle zde skvěle podává režisér a zahráli herci.(28.9.2012)

• slunicko2

Srovná se mužný macho se svým homosexuálním synem? 1) Poněkud nudný příběh, kdy každý další krok je zřejmý půlhodinu předtím, než se stane. Nicméně život Mexičanů ve Spojených státech je podán uvěřitelně a v tomto smyslu má snímek atmosféru. 2) Nejvíce mě zaujaly trolejbusy české výroby prohánějící se po San Franciscu.(5.9.2012)

drsna drama zo zivota hispancov v USA. Stary chlap sa dostal z alkoholizmu /to je super/, nasiel si kostolik a uznava cernoprdelniky a ich snahu pchat mu nabozenstvo do hlavy. Co je vsak horsie, jeho syn je bukvica a uznava zbuznelu homoromantiku, s cim ma otec dost velky problem. Cely film je potom o tom. Pch. Haranty nemam, takze mne je tema cudzia : 45 %(22.7.2017)

Zaujímavý príbeh zo života Hispáncov v USA. Podľa mňa dosť realisticky podané a preto odporúčam.(9.2.2013)

Agent z filmu Slečna Drsňák a jeho bratr odvedli velmi slušný výkon. Film má výbornou atmosféru, jen ten konec trochu zaskřípe.(18.5.2012)

celkem v pomalém tempu plynoucí film, v kterém se ovšem skrývají velké emoce. Neseděla mi příliš muzika, ale jinak přesto, že se jednalo o prostředí i téma příběhu mě dost vzdálené, tak mě film dokázal zaujmout(28.2.2013)

Odveká otázka prudérnej spoločnosti, ktorá sa nevie zmieriť so zmenou. Trochu dlhé a z časti až dokumentaristicky pojaté. Benjamin Bratt išiel s použitím fúzov zo slušňáka k tvrďasovi ale zas nie až tak zásadne v podstate zostal svojmu imidžu verný.(10.2.2013)