poster

Česko na provázku (TV film)

Dokumentární

Česko, 2010, 50 min

Režie:

Jan Gogola ml.
 • Vodnářka
  ****

  Dokument, který se pokouší shrnout několik představení Kabaret Havel divadla Husa na provázku dalším vyzpovídáváním osobností, kteří v každém z představení účinkovali. Snaží se najít něco typicky českého, něco, co nás všechny spojuje a zároveň odlišuje od ostatních národů. Ptá se, jak moc se dovedeme povznést sami nad sebe, podívat se na nás s určitým odstupem. K tématu se vyjadřují různými způsoby různé osobnosti různých oborů. Na konci se sice nedobereme k žádnému konkrétnímu závěru, ale co když , jak říká rektor Masarykovy university profesor Fiala, co když je typicky české právě to neustálé hledání vlastní identity, o které ani vlastně nevíme, jestli existuje? [MDFD Jihlava 2010](30.10.2010)

 • sator
  **

  Nějak tenhle tip intelektuálštiny už nepotřebuji...(28.10.2014)

 • arcticsky
  **

  Divná montáž vesměs nesmyslných blábolů. Peňáse si vážím kvůli jeho článkům v lidovkách, Vaculíka, Putny, Bělohradského taky. O Havlovi nemluvě. Ale co z jejich exhibic autoři sestříhali, to je fakt skoro nesnesitelné.(19.9.2010)

 • Mariin
  odpad!

  Něco tak stupidního jsem v české produkci ještě asi neviděl (snad vedle některých Morávkových výtvorů). Režie naprosto katastrofální. Výsledek: chaos zmatených blábolů, trapných situací českých mediálních inteligentů (Sommerová, Vaculík, Viewegh, Bělohradský, Grůša, Havel atd.). Úvodní slovo propůjčeno studentu Mozgovi, který má problém s vyjadřováním. Převlékání košil, předvádění se exhibicionisty M. C. Putny, „filozofie“ Bělohradského...Čemu všemu se lidé dokáží propůjčit, k tak trapným manipulacím a snobskému žvanění! Jméno Jan Gogola ml. si rozhodně zapamatuji, ale pro výstrahu...(16.9.2010)

 • Mylouch
  *

  Film o filmu, který se nepodařilo natočit, ze zákulisí divadla s drobnými ukázkami z představení. "Proč jsme tady ? Ani mne nehne ! Leda by tu byl zimník", shrnuje Vaculík. Trochu samoúčelně působící exhibice sebestředné veřejnoprávní dokumentaristiky.(27.10.2014)