Superman/Batman: Apokalypsa

Superman/Batman: Apocalypse

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 78 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks)

Tab Murphy

John Paesano

Tenhle animák mě bavil víc než některé vysokorozpočtové hrané komiksárny. Batmanovi se Supermanem to spolu dobře klape, a když se k nim přidá i sexy Wonder Woman... hmm, pak si začínám přát, aby jednou natočili hranou Justice League. Dlouho jsem neviděla animák pro dospělé (no netvrďte mi, že se všemi těmi vytuňěnými ženskými postavičkami tvůrci mysleli na děti), takže mě překvapilo, že film dobře funguje i po emocionální stránce. Roztomilé.(11.9.2013)

Důkaz, že pouze akce nestačí a současně, že Superman a Batman mohou dobře fungovat v jednom filmu. Detaily, jako je třeba příchod Batmana do domu bývalého bojovnice Bardo, kam dorazil Superman s Wonder Woman předními dveřmi dokáže příjemně rozesmát. Bohužel jsem si ale všiml také menšího paradoxu, kdy si animáky mohou dovolit divákovi předvést v podstatě cokoliv. Možná i proto jsem v závěru už byl trochu znuděný z bezhlavého mlácení. Zajímavé, u animáků se mi to zatím nestalo. Animace je průměrná, ale hlavně prostředí je nudné. Třeba Apocalypse měla být viditelně industriální wasteland, ale natolik nudná? Ohně nestačí... Potěšení ze Summer Glau nevydrželo celý film.(30.9.2010)

Tahle animace se mi líbí a i příběh mě nezklamal. Celou dobu jsem se výborně bavil a několikrát se i nahlas zasmál, ty narážky a vtípky nebyly špatné. Superbitky superpostav byly slušné. A ještě nevybouřená SuperGirl byla pěkným svěžím vánkem, dokonce mi bylo líto Leily. Každopádně její vsuvka se snahou stát se pozemskou dávkou byla pro ěm asi tím nejlepším i dkyž zrovna jedinou částí, která nebyla superhrdinská, ale taková nejdovádivější, nejpřirozenější. Darkseid stylový záporák se vším všudy, jen to že ho přechytračí Batman mi moc nesedělo, ale co už. nějak to museli zaonačit, když téměř všichni jsou prakticky nezničitelní. Hlavně že brečeli kvůli jedné věštkyni, ale v noji s armádou umřou desítky amazonek a nic. No enní to dokonalé, ale i tak já jsem spokojený, splnilo to to co jsem očekával. 9/10(4.6.2012)

Supermanovi to s jeho temnějším společníkem šlape pořád dobře. Sice chybí komplexnost Veřejných nepřátel, ale akce je stále výbušná a Supergirl dodává příběhu příjemný otcovský podtext. Do průměru ho ale sráží naprosto neschopný záporák. Jestli je v DC Comics něco vysloveně špatně, je to Granny Goodness. Tahle bizarně transvestitická postava nemá v akčním komiksu co dělat. Slabou čtvrtou hvězdu tak na poslední chvíli zachraňuje dokonalý finální souboj. 70%(1.11.2011)

Oproti predošlému dielu Superman/Batman Public Enemies je tento diel slabší a to už preto, lebo sa mi nepáčil ten dej, ženské hrdinky (aj keď to patrí do univerza) a celá ta planéta Apocalyps.Ale inak akcie by som povedal zachraňujú celý film, pretože moc zaujímavého v tom filme okrem tých akcii nieje.Ešte, že sú dobré spravené.A myslím že sem tam padla aj nejaká hláška, takže zase tak suché to nebolo.Akurát (to už sa opakujem) len ten dej, ženské hrdinky a ta planéta my nesadli.Ale inak celkom fajn zábavička na 70 minút. 70% - 3*(17.10.2010)

• - Kara a Superman spolu mluví jazykem Kryptonian, použito však bylo ve skutečnosti Esperanto, mezinárodní vytvořený jazyk podobný němčině. (JORDY)

• - Film se odehrává hned po událostech filmu Batman/Superman: Public Enemies (2009). (JORDY)