Superman/Batman: Apokalypsa

Superman/Batman: Apocalypse

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 78 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks)

Tab Murphy

John Paesano

Oproti predošlému dielu Superman/Batman Public Enemies je tento diel slabší a to už preto, lebo sa mi nepáčil ten dej, ženské hrdinky (aj keď to patrí do univerza) a celá ta planéta Apocalyps.Ale inak akcie by som povedal zachraňujú celý film, pretože moc zaujímavého v tom filme okrem tých akcii nieje.Ešte, že sú dobré spravené.A myslím že sem tam padla aj nejaká hláška, takže zase tak suché to nebolo.Akurát (to už sa opakujem) len ten dej, ženské hrdinky a ta planéta my nesadli.Ale inak celkom fajn zábavička na 70 minút. 70% - 3*(17.10.2010)

Po posledních skvělých animovaných počinech ze stáje DC Comics je nejnovější snímek Lauren Montgomery přeci jen krokem zpět. Příběh je takový nemastný, neslaný, ale jak říká Hellboy, nejspíš to bude jednoduše tím, že věrně kopíruje komiksovou předlohu. Superman a Batman tu mají stejně jako Wonder Woman roli jakýchsi "přicmrndávačů", či chcete-li mentorů pro hlavní postavu, kterou je ať se nám to líbí, nebo ne, Super Girl. Pochválím pěknou animaci a bitvu armády Amazonek s klony Doomsdaye, která jako by lehce připomínala 300. Snad se příště ve Warner Bros. Animation rozhodnou pro zábavnější námět.(12.10.2010)

"Předtím když jsem tě vycítila, myslela jsem, že slyším tlukot tvého srdce.. Ale spletla jsem se, Batmane !! Ty žádné srdce nemáš !!"(22.2.2015)

Po minulém crossoveru je tu ledová sprcha a jedna otravná superbloncka. Batman, Superman a i Wonder Woman jsou zde jen okrajové postavy a vše se točí kolem Supergirl. Bohužel mě však přes hodinu omáčka kolem nechutnala. Kromě boje ke konce bych se na to ani nedodíval. Celé to totiž působí ve stylu - nudné kecy, hodíme tam pár minut mlácení, nudné kecy a zase dáme mlácení o ničem...čekal jsem daleko daleko více a v porovnání s původním Public Enemies je to průměr. Nějak mě ani moc nerajcoval pohled na tolik ženských.(21.11.2010)

Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj DVD v USA $6,146,621 //počet predaných kusov 381,517║ Opäť množstvo dobrých nápadov a dobrej akcie ale nie v úplne vyrovnanom príbehu, animačne samozrejme prvotriedne. /60%/(18.3.2012)

• - Film se odehrává hned po událostech filmu Batman/Superman: Public Enemies (2009). (JORDY)

• - Kara a Superman spolu mluví jazykem Kryptonian, použito však bylo ve skutečnosti Esperanto, mezinárodní vytvořený jazyk podobný němčině. (JORDY)