Neviditelný symbol

Neviditelné znamení

Invisible Sign, An

Romantický / Rodinný / Komedie / Drama

USA, 2010, 90 min

Originální, roztomilé, svižné tak akorát, někdy přehnané...Logiku zde nehledejte, toto je spíše snímek označován stylem "krásný, pro celou rodinu či milý" což je také nicneříkající, ale lidé proti tomu naopak nemají ani slovo špatné. Alba hraje dle scénáře (doufám, ptž jestli to má z vlastní iniciativy, tak takhle ne-e), děti jsou na zabití taky dle scénáře (některé) a konec nepřekvapí. Jestli tvůli tomuto vydržet hodinu a půl u obrazovek? Jsem na rozpacích...(11.11.2011)

Příjemně podaný příběh poněkud zvláštní dívky, která před strastmi života uniká do světa čísel a rovnic, aby se finále pochopila, že potřebuje především dospět. V hlavní roli exceluje Jessica Alba, která úlohu mladé učitelky matematiky se všemi jejími charakterovými podivnostmi zvládá opravdu na výbornou a prokazuje, že tyhle osobité role jí svědčí daleko více než skotačení v akčních ptákovinách. Samotný příběh je sice poněkud přitažený za vlasy, ale výborná Jessica a velmi milý způsob vyprávění diváka přes tuto obtíž hravě přenesou, byť někdy se až příliš okatě hraje na city, což ne vždycky tak úplně funguje. V hlavní dětské roli solidně obstála Sophie Nyweide, ze které nejspíš brzy vyroste nová Abigail Breslin. Co se filmu týče, hned od počátku je zřejmé, že určitě neskončí špatně, ovšem že autoři přijdou s tak obludně vykonstruovaným happyendem, to jsem teda nečekal a abych pravdu řekl, moc mě to nepotěšilo. I když co jiného se dalo čekat, že? V globálu to však špatný film určitě není.(31.7.2011)

CITÁT - Bylo nebylo jedno království, kde se žilo.....věčně.......... Jenže mělo to království problém z přelidněním. A tak král pravil: Každá rodina přivede jednoho ze svých příbuzných a my ho zabijeme abychom nebyly přelidněný............. Základem příběhu jsou čísla a snaha. Snaha získat zpět otce a čísla, že 1+1=3 CITÁT - Čísla - Bezpečná. Spolehlivá. Perfektní............ Zpočátku lehce zmatené ale později příjemné, romantické, smutné i veselé. Trochu mě vadilo, že některé scény jsou nedodělané a useknuté. CITÁT - Život je složitější než matematika.......... Scény z mýdlem jsou na zvracení. CITÁT - V pohádkách to bývá obráceně......... Natočeno podle knihy "An Invisible Sign of My Own" Aimee Bender.(24.8.2012)

• Streamline

Nenávidím matematiku, nemám rád Albu a už vonkoncom nemám rád Albu, ktorá vyzerá ako psychopatická bezďáčka, klopká si rukou na drevo a žerie mydlo a aby toho nebolo málo, tak Chris Messina je slizký had, ktorý chce každú dostať len do postele, fuj...takže tento film, ako som pred začiatkom predpokladal, mi vôbec nesadol. Niekoľko scén bolo zaujímavých, hlavne tie, ktoré sa odohrávali v triede, ale inak je to film s predvídateľným dejom a ešte predvídateľnejším happyendom. 40%!(19.12.2012)

• Tommassi3

"Slečno Grayová, vy si nic nepamatujete ?? Jak jste se mohla stát učitelkou ??" - "Danny, běž do kouta !!" - "Hustý !!" ;) Ve své podstatě vlastně úplně prázdný, leč charaktery, dialogy i motivy nesmírně bizarní filmeček s překvapivě herecky slušnou kráskou Jessicou Albou, které nemám problém tu učitelku matematiky uvěřit, zvlášť, když učí hlavně věci, které člověk v životě musí nutně často prakticky využít s výrobou sedmičky ze sekery v čele..;) Stejně jako se mi pozdává sympatické, jak se zde citlivě s humorem a funkčně prostřednictvím dětských hrdinů nahlíží na nemoci a těžké životní situace, mě zároveň irituje skutečnost, jak se jeden marně snaží pochopit, co hlubšho chtěli vlastně autoři tímhle dílkem říct.. Dík dobře odehraným charakterům, zvlášť od zmiňované Alby, se divák po snadném napojení na její osudy ocitá uprostřed velmi nepříjemné a znepokojivé emociální bouře, která však postrádá jakékoli inteligentní rozuzlení, o případné katarzi snad raději ani není třeba mluvit.. Přesto jde stále o velmi zajímavou a vtipnou záležitost.. Ať žijí obsedantně kompulzivní poruchy..;)(13.1.2016)

• - Ve scéně, kdy Mona (Jessica Alba) vysvětluje dětem znaménka větší a menší, objeví se v jednom ze záběrů matematický symbol na tabuli ještě dříve, než jej sama napíše. (messer63)

• - Film byl natočen podle knihy „An Invisible Sign of My Own“ (2001) Aimee Bender. (Terva)

• - Do role Mony Grayové byla původně obsazena America Ferrera. Nakonec ale z projektu vypadla a nahradila ji Jessica Alba. (Taninaca)