• Tosim

Ta současná dějová linka tam byla jako proč? A z jakého důvodu hrála Libuše Šafránková spíše do počtu, když na ní propagace přímo stavěla? Obrázky dobrý, ale jinak dost velké zklamání a nuda.(3.1.2012)

Pohádka samotná by byla v pohodě, ale v kombinaci se současností to trošku přehnala. Stejně tak samotná princezna Marika Šoposká mi v porovnání s takovou Terezkou Voříškovou vůbec nesedí. To je ale se zápory vše. Jinak se jedná o milou a fajnovou pohádku s překvapivě dobrými efekty, především draka. I když, znova si ji už asi nepustím. A to si myslím, že je u pohádky to nejdůležitější. I když...bůhví.(29.12.2011)

To prolnutí se současnotí je teda těžkej ulet, kterej naprosto zbytečně ubíjel pohádkovost příběhu. Vykreslení nespravedlnosti bylo dobrý, ale z mého pohledu se nepovedlo obsazení. Výtka se samozřejmě netýká Jirky Bartošky, týká se především Vojty Dyka, já prostě tyhle obejdy z holešovický tržnice nemusím. Vojta Dyk se hodí spíš jako štamgast do kadeřnictví než jako herec do filmu, ještě ke všemu do role prince co bojuje o přízeň princezny, vždyť co by si chudák holka s takovým buchťákem počala. Co se týká Mariky Šoposké, tak to je krásná holka a dobrá herečka, ale až na princezny, ona působí hrozně silně a charismaticky, ale totálně jí tady chyběla křehkost, zranitelnost a nevinnost, třeba právě v porovnání s naší dlouholetou princezní jedničkou Libuškou Šafránkovou, ale jinak mám Mariku hodně rád ať už jako herečku nebo jako hezkou holku, to zase aby si nemyslela, až to bude číst.(3.1.2012)

Moderní nemoderní pohádka. Mladý režisér Vít Karas podává celkem dobře dávkovaný mix tradice a progrese. Tím propojením reality a pohádkového světa, který trochu připomene osvědčený koncept legendárního seriálu Arabela (přechody mezi oběma světy jsou také podobně atraktivní), má jednak šanci oslovit dnešního dětského diváka, druhak přinést do zaběhlé rutiny české pohádkové tvorby nějaký nový vítr. A když už jsem zmínil Arabelu, je pravda, že při sledování téhle pohádky jsem měl několikrát pocit, že se dívám na nějaký nový dětský televizní seriál, kterými byla tvorba Československé televize proslulá... Škoda, Micimutr by seriálový svět slušel primárně více než ten čistě pohádkový. Svět (i ten televizní) je dneska prostě někde jinde - jako důkaz budiž zmíněn fakt, že věčná pohádková princezna Libuška Šafránková začala být obsazována do rolí čarodějnic...(24.12.2011)

• Fr

UDĚLEJ NĚCO. ASPOŇ JEDEN KROK. A PAK ZAS NĚCO UDĚLÁM JÁ....... /// Když drak dostane chuť na princeznu, musí do Čech. Inu tak, každej musí bejt z něčeho živ.... rejža, Dejdar, Bartoška.... Takže vyvěste černý sukno, česká pohádka je na vyhynutí! A nezachrání to ani hezky (fakt, jako by sem nepatřil...) udělanej drak ani Margareta Kocourková. A že je to pro děti (celejm rodinám to asi nedoporučuju...)? Dětský vtípky, dětinský dialogy, jednoduchej děj ... navíc přídavek v podobě nehereckýho dětskýho hrdiny (soráč kluku). Milej Ježíšku, já už na to nemám... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Princ fešák a chuďas hrdina – to je moje rodina. 2.) Master of Puppets – v jakýkoliv podobě. 3.) Musím se šetřit – už mi není 500. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.12.2011)

• igi B.

Bajaja? Banene!!! Vývary z odvarů a šmytec a šáteček... Komentář? Proč? Už mě to při všech těch nedávných tušašských srajdách pomalu přestává bavit. Ztráta času - a zadarmo vší té sebrance už radit nebudu! . . . Leda tak lejno jedno... Dvojka (myšleno po-kra-čo-vá-ní - milé stádečko, byť nikdy nebude - a celá ta veřejnosrádní si z vás dělá akorát prdel, protože >parta< pochopila včas, že v kinech by prodělali i ty z draka pokaděný trenky) by se mohla jmenovat "Pičifotr" a mohl by to bejt ještě větší (k)akčňák na chechtáky... Se špetkou toho >rodinného< incestu, že... A proč ne? Vysype to zasouložilým údmělcům třeba ještě větší love - a po nás kočkování, ne?... %-/.. . . . A proč si z toho zase dělám >anál< ? Tak dívali jsme se snad všichni, ne? Nenene... ...D/úd/láájdáááá... - - - P.S. Jsem teda netušil, že Barťák potřebuje takový trapný pračky na ty svoje >vejvary< ? %-(.. - - - - - (Poprvé a naposledy viděno málem s kostí v krku na jéžiškoffským dýchánku 24.12.2011 u maminky /ta moje mutr teda ale jinak fak za nic nemohla/ na >cicilotří jebničce< , hodnocení 733., s pardonem ústnatý pičimentář zde naprosto lhostejný a s oprávněným otrávením a ranním úšklebkem čili odstupem jako dvaaosmdesátý - 24.12.2011)(25.12.2011)

• Gilmour93

Princ Bajaja udeřen do koulí dieselovým koštětem na Famfrpál aneb modernou vstříc horším zítřkům české pohádky. I když, spíše než pohádka špatné historické drama prolínající současnost, nebo fantasy, kterému záhy došly peníze i nápady. A v něm Libuška jako senilní jamajská domovnice, Bartoška s profilem pana Drtikola a Dejdar Ridi, co rád dávat do jídlo glukoza. Se ctí z toho všeho vyšel jen narcis-poeta Dick a ostrá tříhlavá saň, proti které je drak Mrak aspirant na Nobelovu cenu míru..(28.12.2011)

Princové půjčení z Bajaji nebo z Byl jednou jeden král. V ději zůstane statečný princ na komoni, co udělal to jenom pro ni .... který se nemůže zcela rozhodnout, jestli je jen tupý nebo zlý a tupý, a jeho vtíravá písnička, která člověku při druhém opakování nejpozději začne lézt na nervy. Královna, kvůli které má král od dvaceti dřevěnou hnátu, za tu dřevěnou hnátu opravdu nestojí. Čarodějka žije většinou civilním životem na Malé Straně a pomáhá jen tam, kde je člověk ochoten pomoci si sám. Paráda, chybělo málo a princeznu by bez mrknutí nechala sežrat. Princezna je nejkrásnější princezna současných pohádek (a ne poprvé, možná je skoro smutné, že aby byla v pohádce hezká princezna, musí to být pořád ta samá). Jen to finální prolnutí reálného světa a pohádky už je bolestivě přitažené za vlasy. Po té, co jsem se trošku oklepala z vánočního rozněžnění, jdu o hvězdu dolů, ale jen proto, že ta lidská část byla navíc, kdyby to zůstalo jen v pohádkové rovině a toho spratka od jezevčíka tam nemotali, bylo by to o hvězdu víc.(25.12.2011)

Spojení já a štědrovečerní pohádky, to nejde příliš dohromady, už mnoho let dávám na Štědrý večer přednost jinému programu. Ani nevím, jak se to stalo, že jsem letos přepnul na ČT1, ale stalo se a já jsem zjistill, že novodobé české pohádky na tom nejsou zase tak špatně. Micimutr je pohádkou, která mě dokázala zaujmout od samého začátku a se zaujetím jsem jí vydržel sledovat až do konce, za což může souhra několika faktorů. Především je zde vynikající námět, i když to prolínání současného lidského světa a světa pohádkového mi tam příliš nepasovalo a působilo spíše rušivě, ale naštěstí většina příběhu se odehrávala v pohádkovém světě, takže to zase až tak nevadilo. I herci jsou vynikající, především tedy Vojtěch Dyk jako jakýsi "princ Krasoň", který jako by vypadl z animovaných příběhů o Shrekovi, ale samozřejmě i Libuše Šafránková, u níž mi přišlo, že tu postavu ani nemusí příliš hrát, ve své roli totiž působila úžasně přirozeně. A mladí herci se snažili, takže ani jim nemám co vytknout. Takže když to shrnu, tak jsem rád, že jsem se letos na štědrovečení pohádku podíval, protože rozhodně patří mezi ty kvalitnější pohádky. Uděluji čtyři hvězdy.(26.12.2011)

Koukatelná pohádková podívaná se tak trochu veze na popularitě v současnosti velmi oblíbeného fantasy žánru a díky ne úplně fádnímu scénáři, hercům, výpravě (svěží režie, obstojné triky --> nesměšný drak, Brouskova velice povedená hudba) a faktu, že je "jiná", si zaslouží pozornost. Vadila mi vlastně jen otravná a zbytečná postava chlapce ze současnosti (docela dost), občasné Dejdarovo přehrávání a nuda, která zavládla zhruba v polovině filmu. Moc se mi líbila hippie čarodějka Libuše Šafránkové, sympatická dvojice princezna+loutkář a rád bych pochválil i vtipné glosy, které pronáší (jak jinak) charismatický Jiří Bartoška. Tři a kousek.(26.12.2011)

• Hunt

Výborný Vojtěch Dyk, Jaroslava Kretschmerová i sympatický Ondřej Novák s Jiřím Bartoškou, velká výprava se značným rozpočtem,...bohužel příběh se táhne a nudí. Navíc propojení se současností moc nefunguje a působí rušivě.(15.1.2014)

Normální pohádka, která ale nepřináší nic nového. Opět tu je drak a láska obyčejného kluka k princezně. Jako bych to už někde viděl. Digitální efekty mohly být ještě lepší.(24.12.2011)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Výprava 7/10/// +Vojtěch Dyk v záporné roli, Marika Šoposká jako princezna a nevadila mi tu ani Libuše Šafránková, které tenhle typ role sedí, líbil se mi digitální drak a příběh alespoň trochu o něčem, navíc každý z herců měl prostoru dostatek -škoda, že to nebylo ještě víc dramatičtější, ze scénáře vy se to vytřískat dalo, stejně tak platí že to není pohádka vhodná pro kina, do televize ideální, ale protože byla dána do kin, nemohu se zbavit pocitu, že byla šita rychlou jehlou/// Pohádka, která příliš nenadchne, ale pokud jste na ní nebyli v kině tak ani neurazí. Hodně se bude líbit dětem a přiznám se, že i já jsem se u ní dobře bavil. Žádná z postav mě moc nerozčilovala (trochu možná král s královnou) a děj mě pěkně vtáhl. Se zájmem jsem tedy dokoukal do konce./// Celkem 60%///(20.1.2012)

• salahadin

Micimutr (2011) aneb Jak být za každou cenu jiný snadno a rychle. Princezna když otevře papuli, stane se z ní naivní pubertální kvíkňa. Dyk když otevře papuli, stane se z něj něco, co se pohybuje mezi jícnem a tlustým střevem, Dejdar, když otevře papuli, stane se z něj o něco horší Dyk. A Libušku jste měli raději nechat odpočívat u Tří oříšků, ne jí cpát tři hlavy děda všedraka. Celkově totálně bezkrevná podívaná, jíž by slušel spíš polský dabing s jedním předčitatelem.(24.12.2011)

Ukázkový příklad toho, že když česká televize chce a pustí k režii někoho mladého a inovativního (a nemusí to být pořád jen Jiří Strach), tak může vzniknout velice povedený film. Hlavně mě překvapil povedený digitál - o 100% lepší a vkusnější než v Saxaně (hlavně drak, který není k smíchu - samo o sobě úspěch), přitom neruší a není zbytečně exhibicionisticky napatlaný i tam, kde by spíš překážel. Hezké je i nasvícení mnoha scén pomocí "obyčejných" svící a ohňů - v tom si v některých scénách nezadá ani s podobně koncipovaným mnohem dražším Anonymem od Emmericha. S herci je to o trochu slabší, ale k úžasně "hipísácké bábě" Šafránkové a vtipnému glosátorovi Bartoškovi se přidává solidním výkonem i milá princeznička z lidu Marika Šoposká. Jen ten Dejdarův Pepé je trochu moc za setrvačnosti ... Jedinou menší výtku bych dal za o něco slabší druhou polovinu pohádky (chybělo výraznější finále), ale na debut i tak velice slušný. Zapomeňte na nějaké Kocoury v botách a vemte caparty raději na tohle ...(9.11.2011)

Mne se to proste libilo a dost jsem se i zasmala. Dykous hral uzasneho troubu a muj oblibenec z Lidic Ondra Novak byl k sezrani. A Martin Dejdar jako pricmoudlik? To se rovna skvele zabave. Jen soucasnou Prahu bych tam necpala...(27.12.2011)

Mezi skvělé české pohádky se nezařadí, ale koukatelná byla, Dejdar bavil a princezna byla pěkná. SIce značně primitivní, ale narozdíl od jinýc nebyla nevkusná. Nejspíš si ji budu pamatovat jako tu pohádku, kde každý mluvil současnou češtinou, "jak mu zobák narost". Nejvíc mě překvapil záběr na auta.(24.12.2011)

Nepředčilo to mé očekávání ani náhodou ... vcelku obyčejná pohádka, která není nikterak úžasná, ale rozhodně také není vůbec špatná, určitě byla spíš dobrá, nežli zlá ... ve chvíli, kdy děj skočil do moderní doby, jsem dostala obrovský strach a lehce se znechutila, ale nakonec to nebylo ani v moderní době tak zlé, což bylo skutečně milé překvapení. Takže lepší nadprůměr ..(29.12.2011)

• kingik

Nad královským hradem krouží tříhlavý drak, který si přišel pro spanilou princeznu Karolínu, oděnou do smutečního roucha, a žádnému z princů se do jejího zachraňování moc nechce, respektive nenajde se žádný statečný. Jednoduše ji mají na háku. Až na jednoho, loutkáře Vítka, a ten není zrovna urozeného původu, ale tomu k zpacifikování rozběsněného draka pomůže kouzelná Micimutr. Nikomu o tom, co se před dračí slují stalo, se zachránce nesmí zmínit ani slovem (není zcela jasné proč), a když kolem inkriminovaného místa projede zbabělý a proradný princ Vladimír, je jasné, že využije princezniny nevědomosti, způsobené jejíma zavázanýma očima, ke svému prospěchu. Podobná zápletka o falešném zachránci není nic nového na pohádkové scéně a do poměrně otřepaného scénáře bez nosné zápletky je nejinovativnějším prvkem právě postava ztvárněná Libuší Šafránkovou, která je ve světě lidí obyčejnou domovnicí a v pohádkovém světě kouzelnou bábrlí. Televizní pohádku, i přes její částečně filmové parametry, bych si nikdy nedovolil nasadit do kin, ale stalo se. Je natočená dost příšerně a tak nějak bez života. Oživila ji pouze přítomnost Vojty Dyka (se super replikou "já jsem se překřiknul") hrajícího slizkého prince Vladimíra s pěkně přehrávajícím gustem a také digitální drak byl z kategorie těch obstojnějších pohádkových draků. Za tyto dva atributy dávám dvě hvězdičky. Pohádka jako celek je ovšem z kategorie pohádek, které se nikdy nestanou věčnými, a je zcela prosta pohádkového kouzla, navíc s hnusnou princeznou brunetou. Prolínání pohádkového a reálného světa lidí zůstalo pro mě nepochopeno. Tohle je konec dobrých českých pohádek. Jednou to přijít muselo. 40%(24.12.2011)

• AllShallFall

To byla ta nejvíc ubohá pohádka jakou jsem kdy viděl. Slátanína a jeden velký pičus.(3.1.2012)

Hmm, mně to teda moc nebavilo. Dejdar / Dyk / Šafránková / Bartoška ok, ale ostatní průměr, nebo vysloveně průser - především ten malý fakan z nepohádkového světa. A vůbec ta fúze našeho a pohádkového světa nebyla zrovna nejlepším nápadem - cestování na motoštěti příšerný digitál - a přitom drak v pořádku. No prostě místy úsměvná, ale jinak dosti rozporuplná pohádka. Nechybělo moc a sáhl bych po nižším hodnocení.(24.12.2011)

• Kothy

Jedna z těch slabších vánočních pohádek... Ale Šafránková vypadá furt stejně.(17.2.2013)

Vtipná, dobře obsazená pohádka s nádhernými exteriéry.(24.12.2011)

Začátek vypadal výborně. Bohužel to dlouho nevydrželo. Režisér sice zvládá pohádku dobře rozpohybovat, ale opět mu hází klacky pod nohy scénář. Máme tu jednu mocnou čarodějnici a ostatní postavy jsou pasivní, protože jim to buď přikáže, nebo by takové byly stejně. A děj se skoro zastaví. Divák se navíc o nikoho nebojí, protože ví, že se zase objeví Libuše Šafránková a všechno zachrání. Některé vtipné vedlejší postavy (princ Vladimír v podání Vojtěcha Dyka) zmizí na tak dlouho, že jsem si myslel, že už na ně tvůrci zapomněli. Jiné jsou od základu tak pitomé, že je škoda, že se tu vůbec objevily (královna v podání Jaroslavy Kretschmerové). Ve výsledku další průměr (50%).(24.12.2011)

• penylane

Nuda, nuda, nuda, skvělá ukázka hesla "za dobrotu na žebrotu". Nejspíš v tom měla být myšlenka, že se pravda nakonec ukáže, ale dost špatně podaná. Současná dějová linie naprosto zbytečná. Pohádka o ničem. Veliké zklamání.(28.1.2012)

Klady: princezna, které to sluší i v černém; parádní drak; trochu záhadná Libuše Šafránková; výprava; postava loutkáře. Prolnutí s lidským světem šokuje v polovině příběhu, v závěrečné popelnicově-popelářské scéně působí úsměvně.(27.12.2012)

Neviem, či sa mi páčil nápad spojiť rozprávkový svet s reálnym, ale než sa to stalo, tak som si to vcelku užíval. Pripadalo mi to úplne zbytočné a v podstate to nemalo žiadny význam. Ale to je na svedomí scenáristky Ireny Douskovej. Mucimutr ( dobrá čarodejnica Libuše Šafránková ) nám určite okorenila Štedrý večer ( film bol po mesiaci nasadenia v kinách uvedený českou verejnoprávnou ), minimálne dobrými trikmi s drakom, štipkou humoru a sympatickými výkonmi Bartošku a Dyka.(25.12.2011)

• Katullka

Dredatou Šafránkovou jsem vždy chtěla každé štědrovečerní časy!(26.12.2011)

• duklak2

Panování pana Husáka mělo přeci jen něco do sebe. Točily se pohádky, které byly opravdu pohádkami. Měly děj, atmosféru a něco prostě do sebe. Rádi se na ně díváme i po několika letech. Nedovedu si představit, že si tuto pohádku pustím za 10 či 20 let. A pochybuji, že ji televize bude v daleké budoucnosti reprízovat. Opravdu tomu nevěřím. Chválím zde jen model draka, který se opravdu povedl, ale proč sakra byl ten drak tak málo využit? Ach jo, "vymodelování" toho stvoření dalo určitě dost práce, ale ne, ne a ne, scénáristé drakovi dali tak malou roli a já se těšil, že tak zlé zvíře uvidím minimálně půlku stopáže. Je to škoda. Paní Šafránová je už babička a já si na to nějak nemohu zvyknout, jelikož ji vidím pořád jako Popelku. Uvědomuju si, že všichni opravdu stárneme. Ostatní herecké výkony raději hodnotit ani nebudu. Tuto pohádku nechci už nikdy vidět. Hodnotím horšími dvěma hvězdami. A to jsem ještě velmi mírumilovný:)(24.12.2011)

Další pohádka vezoucí se na vlně zájmu o fantasy a opět, ne úplně šťastně a podařeně. K tomu přidejme humor, který je místy lepší, místy horší, místy vysloveně trapný, poměrně obstojné herecké výkony, obecně dosti lacině působící digitální triky... Výsledek přímo neurazí, děti snad i zaujme, ale rozhodně nejde o žádné filmařské veledílo... Celkový dojem: 65%(24.12.2011)

Modernismy v historických kulisách ani "druhý svět" na Malé Straně by nevadily, horší je to s úplně zbytečnou postavou mladičkého souseda a jeho srdceryvným příběhem s nemocným pejskem, který tak šalamounsky vyřešila někdejší princezna Libuška Šafránková (čekal jsem že mu ty prachy dá, a vona na něj s kapkama, pak nemá ekonomika stagnovat, chudák veterinář...). Mrzelo mě taky, že si pan režisér a jeho štáb nepohlídali detaily - ve scéně kdy Micimutr mluví po "boji" s Vítkem u jezera, při pohledu kamery od loutkaře kouká vzhůru Vítkovi do očí, ale při prostřihu z profilu, je vidět, že se v tu samou chvíli dívá dolů na zem, to se opakuje několikrát v rychlém sledu několika vteřin. Na rozdíl od Mirky Spáčilové nemám pocit, že tahle pohádka na plátna kin nepatří, každý týden se v tuzemských sálech promítají mnohem větší bejkárny.(25.12.2011)

• Chickenka

O nic zázračného nebo úžasného se nejedná. Další ukázka toho, jak česká pohádka v posledních letech upadá. Poohádka je taková všehochuť. První hodinu mi připadalo, že pohádka stále ještě začíná a po celou dobu chyběla pořádná zápletka a trošku toho napětí. Drak je zabit během prvních 15 minut a pak se zbytek pohádky čeká na to, kdy si princezna vezme svého skutečného zachránce. Princezna mohla mít i hezčí šaty. Za mě zklamání letošních Vánoc...(25.12.2011)

• honajz

Úžasný začátek, než divákovi dojde, že se bude řešit jen jedna pohádková věc, která se většinou vyřeší na konci, když mezitím proběhne řada jiných dějů. Zcela zamrazí a zruší se tok pohádkového vyprávění, když se děj přesune do naší současnosti. Podobně na houpačce je tomu s kamerou - jednou básnivě snivá za chvíli získá nervní střih a ruční rozkolísanost, a jakákoliv atmosféra je ta tam - v těch rychlých střizích ji poberete asi tak stejně jako u reklamy na prací prášek. Některé hlášky a dialogy vtipné, jiné zcela trapné ("krasavica").(7.2.2012)

• claudel

Těšil jsem se na štědrovečerní pohádku, že to snad tentokrát vyjde a nepůjde o další rozpačitý pokus. Bohužel, nevyšlo to, i když to tak po prvních deseti minutách nevypadalo. Tak zase za rok...(25.12.2011)

Když den po pohřbu Václava Havla zazní ze štědrovečerní pohádky jako první věta: "Je státní smutek," chca nechca jsem se položil smíchy hned zpočátku. Příliš moc viditelného zla škodí, takže na rozdíl od jiných, co se tu vyjadřovali k drakovi, mně přišel naprosto směšný. Vojta Dyk si prince Vladimíra bezpochyby užil, byť za cenu udržení celonárodní fabulce v podobě mýtu o sexuální orientaci skupiny Nightwork. Naopak kejklíř Vítek (Ondřej Novák) velmi charizmatický chlapec (ale příště prosím nezabírat z profilu). Pár dobrých hlášek v podání dobrých herců, jedna naprosto luxusní (ta s Lednicí), příjemně nečekané zvraty a happy end v popelnici. Po dlouhý době vážně dobrá pohádka.(24.12.2011)

Díky sympatický Marice přidávám hvězdu jinak tradičnímu zklamání z novodobý český pohádky. Ten malej spratek z "naší" doby mě neskutečně iritoval, navíc by se to bez něj v pohodě obešlo. A nepochopim, proč drakovi - loutce neutrhal hlavy a neběžel se pochlubit princezně...(29.12.2011)

• evilmind

Původně jsem se díval jen proto, že jednaj je to štědrovečerní tradice, a taky jsem byl zvědavý na CGI draka. Musím uznat, že na české poměry drak nedopadl vůbec špatně, ale to byla taky poslední dobrá věc, co můžu o Mucimutr říct. Vlastně předposlední - ten název samotný, coby něměcko/český novotvar tradiční kočkobáby, to se možná i chytne. Jako pohádkový příběh je to ovšem fail na všech frontách, hlavní hrdina se nakonec dostane k princezně, aniž by sám hnul prstem, a možná je to takové typické poselství dnešním dětem. Na všechno serte, stačí si říct, a on to za vás někdo odře a donese vám to pod nos...(5.1.2012)

Hodnotím pouze tu pohádkovou část bez novodobých kvákanců a nesmyslů. Vadí mi, že má česká filmová scéna v oblibě strkat do pohádek i moderní dobu se kterou si ve výsledku neví ani rady a výsledek je pak takový zmatený a ani moc nedává smysl. Vadí mi, že vlastně paní Šafránková alias Micimutr měla takovou klíčovou roli v pohádkovém příběhu - typické klišé kdy si vezme princezna toho koho miluje i když to tak NIKDY vlastně ani nebylo a být ani nemohlo. Vojta Dyk byl opět super vtipný a líbil se mi v pohádce jako namyšlený princ a opět v pěvecké roli což je taková třešnička na dortu, Ivan Dejmal je pro mě skvělým činohercem, kterého mám ráda - naše olomoucké divadlo je prostě nepřekonatelné , princezna byla půvabná ale na herectví by mohla zapracovat , Dejdar byl super a obešla bych se bez zmíněné paní Šafránkové.(17.9.2012)

• draggo

Většinu rozpočtu zcela evidentně schlamstnul digitální drak a honoráře pro těch několik známých tváří. Na Micimutr je neskutečně vidět, že se šetřilo, kde se dalo. Celé se to odehrává asi ve třech lokacích, většina herců (vyjma známých tváří) vypadá a hraje jako náhodně vybraní kolemjdoucí. Hlavně ten malej kluk byl něco příšernýho, vážně bych rád věděl čí je to synek, že ho tam obsadili, protože celou dobu měl ve tváři jediný výraz a pouze odříkával naučené věty. Vlastně neodříkával, neboť v titulcích jsem se dozvěděl, že ho musel někdo předabovat. Scénář je vyloženě mizerný, neobratně vykrádá co se dá, a výsledkem je nepovedený guláš, který nedokáže zabavit. Propojení se současností se opravdu nevydařilo. Naopak pochválím slušnou práci trikařů na úvodním drakovi, který vypadá opravdu hodně dobře. A tím výčet kladů filmu končí. Ale že jsou ty Vánoce, tak dvě hvězdy s do krve odřenýma ušima. /30% a 2*/(2.1.2012)

"No, já nevím, ale mně se zdá, že ten pes takhle vyl už předtím.." ;) Natolik v mnoha tvůrčích ohledech zajímavý, zábavný a odvážný projekt, že mu i odpustím jeho slabiny, které však Vít Karas staví do popředí a na nic si nehraje..(5.7.2018)

• PauloZ

Novodobé pohádky jdou zcela mimo mě a tohle není výrazná vyjímka. Za 90 minut se jaksi nic nestalo a velmi rychle to skončilo. Nebýt Dejdara a Dyka tak odpad. Drak na začátku nebyl na 100%, ale zatím digitálně nejlepší co jsem v české pohádce viděl. O Troškovi si říkejme co chceme, ale pokud novou pohádku, tak raději od něho. 2,5*.(24.12.2011)

• MartinezZ

Zaručený recept, jak si zkazit Štědrý večer: Pusťte si nějakou novou, českou, moderně pojatou pohádku. ~~~ Neuvěřitelná slátanina, kterou od odpadu držel jen Bartoška, snaha Dejdara a záměrně přeháněný herecký um Vojty Dyka (kterého jako osobnost i s jeho kapelou nemám ani trochu rád - ale hrát holt umí, proti tomu ani nepípnu). Všichni ostatní byli zřejmě komparz nebo ochotníci (či žáci prvních ročníků DAMU, FAMU a dalších případných múzických umění). Film měl sice "JEN" 90 minut, mě ale přišel snad čtyřhodinový. Nudný, neúměrně protahovaný, napěchovaný zbytečnými postavami. Na to, že to byla hlavní štědrovečerní pohádka, vyznívalo všechno neuvěřitelně levně. Herci, prostředí, "efekty" (snad jen ta přeměna kočky byla pěkná), scénář, atd., atd... Ve chvíli propojení pohádky se současností jsem chtěl vstát od stolu a odejít, ale od štědrovečerní večeře se nevstává a to jediné mě donutilo "tu věc" dokoukat do konce. Celou tu dobu jsem se ale nezajímal o osud loutkáře, princezny, královského páru, prince ani kuchtíka, natož o nějakou Šafránkovou na motokoštěti nebo malého spratko-hňupa ([SPOILER]Je jedno, žes' je udal, hlavně, že jsi je na přicházející nebezpečí šel varovat, to z tebe dělá dobrého člověka. Hňupe.[/SPOILER]). Jediné, co jsem si stále opakoval, bylo jen "už skonči, už skonči, už skonči, sakra už skonči" a to bych skutečně asi u pohádky neměl. ~~~ Jedinou kloudnou pohádkou za posledních X let (ne-li století), je tak snad jen Anděl páně, jinak nic. Nothing. Nada. Doufám tak jen, že nový ředitel ČT tohle mrhání penězi a časem zatrhne a tvůrci takovýchto pohádkových zrůdností si už minimálně u ČT ani neškrtnou. Než TOHLE, to raději obrázky zasněžených hor a krajiny s melodiemi koled. ~ Hodnocení: Tfuj tajxl aka 0,5*(25.12.2011)

• Alementina

Mozna prilis velke ocekavani... neb ve vsech periodikach to neskutecne chvalili... ale ja to v konecne fazi ani nedokoukala... Dyk byl genialni, ale to bylo asi tak jedine ... prechod do soucasnosti byla velka chyba. Ja chci klasicky jednoduchy pohadky!(26.12.2011)

• UncleG

Přestože se nepovažuju za tradicionalistu, jeden filmový žánr mě dokáže téměř spolehlivě rozladit - totiž takzvaná "moderní pohádka". Ta totiž, ve většině případů, ve své snaze být prudce inovativní nebo "nová", zasmrádá spíš samoúčelností a rádoby originální neoriginalitou. Micimutr je bohužel výkladní skříní takové samoúčelnosti, poskládaná z moderní a tradiční pohádky tvoří celkem nekonzistetní slepenec. Ve finále tak vzniklo něco, co se pro svou odpudivost dá dokoukat maximálně jednou. Micimutr never more!(28.12.2013)

• ABLABLABLA

Proč nám ČT1 zkazila Štědrý den touto otřesnou blbinou, která neměla ani hlavu ani patu, herci strašní, děj nijaký, vtípky neskutečně trapné. Jediný kdo to zachránil aspoň na tu jednu *, byl Bartoška. Jeho humor byl narozdíl ode všech jakžtakž snesitelný a dokonce mě i rozesmál, když ze středověkého Scrabble poskládal "blbec" když se bavil se ženou o princi. Nebo narážka, že kvůli tomuhle mám od dvaceti dřevěnou ruku. To bylo ale ze snesitelného humoru vše. Celý zbytek byl trapas nad trapas a už v životě nechci o tuhle "pohádku" (spíš pi****nu) zavadit.(26.12.2011)

• blackrain

Po pravdě řečeno jsem od této pohádky očekávala něco úplně jiného než jsem dostala. Údajně tahle pohádka měla převálcovat legendární Tři oříšky. To samozřejmě bylo tím, že spousta lidí včetně mě chtěla vidět nejnovější českou pohádku a nakonec dostola podivný slepenec příběhů, kde Libuška Šafránková vypadala jako přestárlá hippiesačka, co miluje kočky a skáče z jednoho světa do druhého. Mě nevadí, že se tu prolínají dva světy, protože to byl nápad zajímavý, ale bohužel jaksi nedotažený, protože všechno zůstalo stát na půl cesty a nevědělo, kam se to má vrhnout dřív.(29.12.2011)

Po dlouhé době konečně pohádka, na kterou se dalo dívat. Zázrak se nekonal, ale celkově to bylo milé, dobře obsazehé i zahrané. Nejvíce určitě bodovala paní Šafránková. Miauuu!!!(24.12.2011)

Tak jsem se zase po celém jednom roce podíval na tradiční novou Vánoční pohádku a opět jsem si připomněl, nebo dokonce ujistil v tom, že už se netočí takové pohádky jako dřív. Tahle nebyla sice z nejhorších, hlavně(na české poměry) slušně vypadající drak, ale něco tomu prostě chybělo. Stejně tak mi vsuvky z reálného světa přišly trošku rušivé a do takovéto pohádky se nehodící. Ale budiž, na jeden společný večer s rodinou filmeček nenudící a netrapný.(24.12.2011)

• Elfias Dóže

Nudná, velmi nudná pohádka. Zachraňuje ji jenom Vojta Dyk v roli samolibého prince a pěkné digitální triky. Hlavně ten drak. Ten je opravdu pěkný. 35%(27.12.2011)

Na naše poměry velice slušná pohádka plná kouzel, vtípků a nadprůměrné výpravy včetně povedeného draka.(24.12.2011)

• Katarine

Šafránková výborná, Bartoška, Dyk a Dejdar super. Ale jinak mě to celkově příliš neoslovilo.(24.12.2011)

• Kate...

Další pohádka na Vánoce, která se vůbec nepovedla.(25.12.2011)

• Tryskomyš

Dlouho mi nevycházelo shlédnout tuto pohádku. A o nic jsem opravdu nepřišla. Je to nejhorší pohádka poslední doby.(25.12.2017)

Za Vojtu přidávám hvězdičku, ale jinak slovy klasika: Nuda nuda - šeď šeď. Propojení s realitou včetně klučiny mi nějak nesedlo. Princezna je asi dobrá herečka, ale ne pro tuhle roli. Loutkář snad ještě slabší. Dejdar si to uhrál, ale taky má na víc než italský vyšilování. Zlatý fond českých pohádek se ( zase ) nového přírůstku nedočkal a příští roky šacuju na nějaký to dopoledne, jestli vůbec :-). Btw. komentář Splashera je MAXIMÁLNÍ!(25.12.2011)

• Vojťas

Prvních 15 minut je výborných, ale zbytek je klasický český novopohádkový patos - tím ovšem aspoň chápu, proč tak rychlé nasazení do TV po "uvedení" v kinech!(30.12.2011)

A tož to mě se to docela líbilo. Inspirace staršími příběhy dvojice Macourek-Vorlíček se vyplatila a Karas tak do českých pohádkových vod přinesl svěží vítr se slušným hereckým obsazením a dnes už málo vídaným vtipem. Jen tak dál. 70%(27.12.2011)

• Attta

Pěkný nápad s propojením do současnosti a věřím, že němci by z tohodle dokázali vytřískat mnohem více. V tomhle podání však pohádka není vůbec "pohádkovitá" a je z toho všeho hrozný paskvil. Děj mě vůbec nezasáhl a celkově to byla hrozná nuda. Divákovi nedá film vůbec možnost se něčeho pořádně "chytnout" a všechno je jakoby nedokončená práce. I přes to, že Šafránkovou obdivuju, tak ji role vůbec nesedla. Celkový dojem hrozný.(29.2.2012)

• kaylin

Tohle je přesně ten případ, proč jsou české pohádky už celkem dlouho v úpadku. Příběh je celkem jednoduchý, což by nevadilo, ale je to nastaveno podivnou arabelovskou anabází s reálným světem. Kdyby tam tahle sekvence nebyla a celá dějová linie s klukem by se vynechala, příběh by se v podstatě nezměnil. I tak by z toho zůstala jen křečovitá pohádka, která zaujme jen skutečně jen proto, že je vysílána na Vánoce.(3.12.2014)

• MA.KI

Nastavený trend troškovské ztřeštěnosti a honby za vypočítavou efektností, upozaďující přirozené vykreslení pohádkového prostředí, není bohužel ani přibrzděn, natož zastaven novým větrem na režisérské stolici v podobě mladého režiséra Karase, na něhož Česká televize vsadila při výrobě letošní štědrovečerní pohádky. ~ Nadprůměrné efekty sice kvituji, stejně jako snahu o propojení pohádkového světa s realitou současnosti, nesmířím se však (mimo jiné) s nulovou atmosférou a donebevolajícím úpadkem jazykové úrovně. ~ Námět není zas tak špatný, Micimutr nabízí i poměrně novátorské postupy a zajímavé momenty, přesto je realizace dle mého bohužel zlá (= zaměřená na kýžený efekt a akčnost scén).(24.12.2011)

Měli bychom si přiznat, že zlatý čas pohádek u nás je tatam, ale vzhledem k tomu, jaká produkce panuje v jiných státech, je toto ještě docela koukatelné. Zajímavý kinematografický počin mi ze všeho nejvíc připomínal českou pohádku říznutou Nekonečným příběhem (kombinace pohádky a reality), ovšem když ta kočka přeběhla z pohádky do reality, tak jsem chvilku přemýšlel, jestli někdo nepřepnul kanál. Všechno ostatní tu je na svém místě, dialogy i scénář jsou dobré, ale je to všechno na mě až moc kýčovité, byť profesionálně zvládnutý kýč. Zhlédnout to ne na Štědrý Večer, určitě bych šel s hodnocením o hvězdičku níž, ale vzhledem k současné realitě a častou rotací by se z toho mohla stát pravidelná součást vánočního programu TV. Letos slabé tři hvězdy, uvidíme napřesrok.(25.12.2011)

• lebowski!

Zkažený Vánoce aneb klasická moderní česká pohádka...zlatý hrátky, oříšky, mrazíci a večernice.(25.12.2011)

Jsem notně na rozpacích, protože nebýt té reálné linie, šla bych asi s hodnocením výš. Ale ten malý spratek, co uměl jen nadávat, mi lezl na nervy a samotná Micimutr také není zrovna příjemná postava (ale asi je to tím, že Libuši Šafránkovou nemám moc ráda). Princezna i loutkář jsou příjemní, Dyk si slizouna užívá, ale pohádce doslova kraluje Batroška. "Kvůli tomuhle mám dvacet let dřevěnou hnátu...." Škoda velmi často opakovaných vtipů a replik. Třeba královna Jaroslava za celou pohádku neřekla prakticky nic jiného, než že princ je fešák a hrdina. Micimutr není úplně špatná pohádka, trochu horší průměr. Víc se těším na Bambitku. P.S. A to Dejdarovo vaffanculo si tvůrci mohli odpustit. Vulgarismy, i když italské, v pohádce prostě nemají co dělat.(25.12.2011)

Rozporuplná pohádka. Příšerný název mě neodradil a těšila jsem se, souboj s "Bambitkou" ale Libuška prohrála. Zrušila bych přechod do moderního světa, to by ale celý film byl v podstatě o ničem. Drak se sice animátorům moc povedl (teď už se budu všem těm Mrakům a Bucifalům jenom smát), ale moc dlouho se na scéně neohřeje. Princezna i loutkář mě docela zklamali, Dejdar ušel, Bartoška někdy perlil, koho ale napadlo obsadit Kretschmerovou do role královny? Rozčtvrtit je málo! Ano, nejlepší výkon podal jednoznačně Vojta Dyk, umělec a poeta. Scrabble mě taky potěšilo, celkově ale nadšená nejsem, slabší ***.(29.12.2011)

Když nepočítám překvapivý návod pro pedofily přímo od Libušky (Máš rád pohádky? Pojď se mnou do pohádky, ale musí to být naše tajemství, tak pojď, neboj se.), byla to milá nenáročná zábavička s ne moc hezkou princeznou a krásným loutkařem (už v Lidicích jsem na něj koukala s pusou dokořán, fešák, že jo?).(9.1.2012)

• easaque

Velké zklamání a navíc o Vánocích - tak to mi Ježíšek udělal naschvál a při tom jsem byl celý rok hodný ;-). Příšerný nelogický scénář, mizerná režie a navíc to nevyznívá vůbec pohádkově. Všechna snaha o inovaci jde vníveč. Herecké výkony jsou hodně nepřesvědčivé a ani Libuše Šafránková mi tam nesedla - vlastně nikdo se mi tam zvlášť nelíbil - jen kočka to zahrála nejlíp. Civilní jazyková stylizace ničí i ten drobný pohádkový dojem. Na tricích a výpravě je vidět, že to stálo nemálo peněz a výsledek téměř nula - prostě nesmyslná investice. To snad by už Troška byl lepší ... dovětek: jak vidím chválící komentáře, tak musím dát ODPAD. Jde vidět, že lidem stačí dokonale udělaný drak a pár záběrů jak z Harryho Pottera a posadí se z toho na p***l(24.12.2011)

Formalne proc ne, ale ten scenar je bidnej, az to boli (import klucika ze soucasnosti mohl bejt cool, kdyby nebyl vsazenej tak umele). A snaha nechat Dyka za kazdou cenu zpivat tez. Legracky typu Lednice ci nemeckyho barda ale docela potesily, vlastne docela dost:o)(24.12.2011)

Příjemná pohádka, která nezklamala. Propojení světa pohádek a světa naší reality nebylo tak mile "uvěřitelné" jako v ARABELE či KAŇCE DO POHÁDKY, ale nebylo ani rušivým elementem příběhu. Herecké obsazení jak Dyka, tak Nováka či Šoposké se povedlo a jelikož je doplnili výborní zkušení herci Šafránková, Dejdar, Bartoška, Kretschmerová, bylo o zábavu postaráno. Mně osobně se nejvíce líbil Bartoška, kterému role krále sedla výborně a je vidět, že pro tyto role (podobně se mi jevil i v LÍBÁŠ JAKO BŮH) je v momentální době jako stvořený. Příběh obsahoval vtipné hlášky, měl dobře zvolené kulisy, interiéry i exteriéry. Celkově povedený lehce nadprůměrný snímek.(27.12.2011)

ČT každý rok produkuje slátaninu, kterou se hrdě pyšní po půl roku v kinech a na Štědrý den ji pustí v 7 večír do televize... Nejinak tomu bylo i tento rok. A zase je to průměr... 50 %(28.12.2011)

• milka

To už se u nás vážně nedá natočit klasická česká pohádka s dobrým humorem a bez moderních cukrkandel (současná linka je velký wtf)? No alespoň, že ten Dejdar s Dykem si to celkem užívají, jinak ale další nová česká pohádka, která už nezabíra ani na ty děti (vyzkoušeno v praxi).(31.5.2012)

Na české poměry celkem slušné. Ze začátku jsem si dokonce myslela, že je zahraniční, protože mi ta režie přišla nějak podezřele dobrá, ale čeští herci to uvedli na pravou míru. Líbilo se mi, jak si tvůrci vyhráli i s barvami, krásně vykreslili tu počáteční temnou atmosféru plnou beznaděje. Občas se mi zdálo, že herci přehrávají, ale to asi k pohádkám patří. A jako opravdu kladnou hodnotím humornou stránku pohádky. Kupodivu mi ani jeden vtip nepřišel trapný, ale opravdu vtipný. Povedené. :-)(24.12.2011)

Tak nám na štědrej večer dávali pohádku. A nebylo to špatný, hlavně jsem rád, že jsem poznal Zvíkov i přes nevoli ostatních u stolu. Taková jenorázovka, která nenadchne, ale ani neurazí a o to jde.(24.12.2011)

Příjemně jsem se bavil a to je u českých novodobých pohádek spíše věc ojedinělá.(1.1.2012)

• wendelin9

Říkám to pořád, pohádky už nejsou, co bývaly. Mucimutr mě absolutně zklamal a nezachránila to ani ostřílená Libuše Šafránková a sympaťák Vojta Dyk, bohužel...(16.2.2012)

Vubec si nemyslim, ze by se jednalo o spatnou pohadku. Bohuzel, zadny jiny zanr neni u nas tak kritizovany jako nove ceske pohadky... Jasne, ta soucasnost, vcetne kluka s nemocnym psem pusobila celkem rusive a hlavne postradala vetsi smysl. Hlavni dejova linie ale spatna nebyla. Te hlavne pomohla postava Micimutr, kterou opravdu dobre zahrala Libuse Safrankova. Nejvice me ale bavil princ Vladimir, tesil jsem se na kazdy jeho zaber a pisnicku, kterou ze sebe Vojtech Dyk vypoti. Princ tak dal zapomenout na opet nevyrazneho Ondreje Novaka. Vsadim trenky, ze z Mariky Soposke nikdy velka herecka nebude, alespon se na ni ale hezky diva. Dejdar uz me zacina nudit (no zacina..., uz nekolik let). Klidne za rok se na tuto pohadku opet rad podivam.(29.12.2013)

• Splasher

BLESKOVĚ Z DOMOVA Za humny Kavčích Hor se usídlil tříhlavý drak. Prý do Prahy přiletěl přímo z pohádkové světa. Důvodem je narůstající znechucení nad soudobým vykreslováním tohoto světa. Požadavky draka zní jasně: Každý měsíc mu má být přiveden a obětován jeden scénarist(k)a a to až do té doby, než se povede zrealizovat alespoň jednu opravdovou pohádku. První reakce z Kavčích Hor však nevypadají optimisticky. "S teroristy nevyjednáváme," nechal se slyšet pan Dvořák. Na otázku proč chce hazardovat s životy civilistů a raději nenachá konečně natočit pořádnou pohádku, jsme slyšeli zdrcující větu: "Lépe to dnes prostě neumíme." Celou kauzu budeme dále sledovat; zůstaňte s námi.(24.12.2011)

• pakobylka

"Micimutr“ se marně pokouší vzkřísit dávno zašlou slávu českých filmových pohádek. Tady prostě a jednoduše žádná kouzla nepomohou. Nicméně alespoň závan poetiky i pohádkové atmosféry se zachytit podařilo. Tříhlavý dráček se kupodivu docela povedl (škoda, že se na plátně moc neohřál), způsob propojení Prahy 21. století s pohádkovou říší je s přimhouřením obou očí přijatelný a přiměřeně naivní dějová linie umožní dobru zvítězit nad zlem ... I když na závěr musím říct, že princezna Karolína ve mně nevzbuzuje žádné přehnané sympatie - takže ani happy end mi nepřináší žádné mimořádné potěšení ... 2,5*(26.12.2011)

50%.(30.12.2011)

• Mylouch

Formát celovečerního filmu není seriálová epizoda a odvyprávět ho dá zatracenou fušku. K tomu se hodí i kvalitní herci (kdeže jsou časy, kdy staří mazáci odehráli třeba jen jednu repliku a na výsledku to bylo znát) a scénář. Televize investovala proporčně do marketingu, kterého se divák nenasytí.(27.12.2012)

Očekávání kvůli ohlasům možná trochu větší, ale na naše poměry celkem fajn. Vedle dobře zvolených dospělých herců bohužel mizerné dětské postavy, se kterými u nás umí málokdo pracovat. Někomu nemusí sednout to provázání s moderní dobou a několik novodobějších výrazů hlavně z úst Vojtěcha Dyka, ale to mi právě přišlo moc fajn, takže se vánoční večer při pohádce dal přetrpět. Párkrát se tomu dalo i zasmát. Co se u nás jentak nevidí a neslyší, jsou digitální triky (drak byl parádní) a hudba.(24.12.2011)

• plechulka

... nebýt té linie "v současnosti", tak bych přidala i jednu hvězdičku....(28.12.2011)

Česká filmová tvorba se už asi nezmůže na pohádku, která by dosáhla úrovně těch předlistopadových. Nedosahuje ji ani Micimutr, nicméně po více než dlouhé době je to alespoň pohádka, která je skutečně pěkná a určitě hodně nadprůměrná. Propojení pohádkového světa s naší současnou realitou se mi v tomto žánru dvakrát nezamlouvá (s vyjímkou Nekonečného příběhu či Arabely), ale pro dětského diváka může být originální i zajímavé. Pro natáčení tvůrci, myslím šťastně, zvolili hrad Zvíkov, který ještě není tolik "okoukaný". Příběh je vtipný i napínavý, ale i (taky konečně pro děti) poučný. Takže podtrženo a sečteno: čtyři hvězdičky si určitě zasluhuje:-)(6.3.2012)

Tak tady musím tvrdě oponovat. Časoprostorová smyčka ala Nekonečný příběh funguje jako zpestření i tady. A le hlavně se něco děje, má to vtip a herci skutečně žijí své role. To je v novodobých pohádkách velkou vzácností. Výprava i technologie velmi slušné, příběh sice neoriginální ale pořád dost dobrý, no a Libuška Šafránková to všechno táhne tím správným směrem. To co mi v Čert ví proč zoufale chybělo, je tu skoro tak akorát. Jen málo chybí a řekl bych, že stará dobrá česká pohádka je zpátky. 70%(31.8.2013)

Překvapivě filmová pohádka se slušně navozenou pohádkovo-"fantasy" atmosférou a otravnou Šafránkovou v roli micimutr... Na český film nebývale pěkně zpracované prostředí a lokace, velmi bohaté a plné detailů... Zapojení současnosti do příběhu je lehce rušivé, ale v klidu se dá překousnout... Na to, že pohádky jako žánr nemám v oblibě, se mi tato líbila moč...(24.12.2011)

• BoXBe

Jen doufám, že i když matka koček vyhrála ve sledovanosti nad Popelkou, že si snad někdo v České televizi nebo produkčním týmu nebude myslet, že se nedá nic zlepšovat. Místy blbě odehrané, nepřirozeně až bídně napsané, hloupě statické a tak dále. Možná slibné, možná potenciální, ale ani ne dobré, jen náznak něčeho lepšího v budoucnu. Hodně štěstí do příště, i kdyby bez Libuše Šafránkové, která tvůrcům v podstatě zachránila krk před blamáží.(25.12.2011)

Srovnatelná kvalita s Tajemstvím staré bambitky. Jenže tady - ač jsou herci dobří - nedosahují takových kvalit jako u zmiňované, druhé pohádky. Scénář v sobě nějakou originalitu má, režie je též zvládnutá, ale jako celek to opět působí průměrně. 60%(27.1.2012)

• LenkaAK

Bída, bída, bída. Chudák Šafránková, na stará kolena se propůjčit něčemu takovému. Krmit diváky něčím tak prostoduchým, to už teda tvůrci vážně přehnali! Ta jedna hvězdička je za postavu a herecký výkon Vojty Dyka, to byl také jediný důvod, proč jsem vydržela do konce. A ještě, Dejdar snad nikdy nepůsobil tak nedůvěryhodně.(3.3.2012)

Rozhodně zábavná a podařená pohádka, ve které se konečně autoři nebáli ukázat pořádného draka a možná si ho divák užil víc jak třeba v Hobitovi. Na druhou stranu dějová linka se současným světem a malým klukem mi přišla už hodně zdlouhavá a zbytečná, i když pro někoho to může být kořením jinak tradiční pohádky o odvážném mladíkovi, nebohé princezně a hanebném princi bez cti.(3.7.2016)

Nevim, kdyz si uvedomim, co za posledni leta vyplodila ceska filmova scena (nejen Troska), je tohle balzam na dusi. Drak vyborny, pekna normalni prirozena princezna, dobre zahrany princ "Krason" a par trefnych hlasek. Na televizni pohadku a v ramci dnesni doby proste vyborny. Prolinani dnesni doby a pohadky mi nevadilo. U Pottera se nad tim taky nikdo nepozastavuje, tak drzte huby, sestry. :)(24.12.2011)

• T-pack

Micimutr je prostě další z řady nenápadných pohádek, se slušnou, ale ne velkolepou výpravou, se slušnými, samozřejmě však ne velkolepými triky a s poněkud ucházejícím, rozhodně ne dech vyrážejícím příběhem. Hned od začátku se nám po obloze proletí drak a náhodou není vůbec zoufalý, což vyzdvihne očekávání velice vysoko, nadšení však už od tohoto bodu nestoupne znovu snad ani jednou. Nechci, probůh, do pohádky tahat logiku, ale nad pár věcmi se zamýšlím do teď (co dělal zachránce celou tu dobu, kdy se princezně neozval; proč mučila Micimutr postavy kolem sebe svýma zásadama...). Nu dobrá, vytáhli jsme ze špulky jistou příběhovou linku, ale zatím se nám odvíjí pěkně rovně, chce to něčím oživit. Ale místo toho, aby tvůrci na příběhové lince vytvořili pár zajímavých kudrlinek, rozhodli se raději navázat další nit v podobě kluka z Prahy, kterému umírá pejsek. Zbytečná odbočka, která neudělala dle mého názoru pohádce vůbec dobře. Dejdar a Bartoška možná zachraňují před poloprůserem, když ale porovnáme tuto celkem nudnou pohádku, byť má svých kvalit, s tou řadou dalších, které nám budou asi ještě za padesát let na Vánoce opakovat, dá se vytušit, že Micimutr se k nim nepřidá.(25.12.2011)

• RonaMidu

líbil se mi hrad,interiéry a exteriéry,jinak nic moc....když jsem pročítala obsazení,říkala jsem si,že jsem ve filmu nikde nepostřehla Jiřího Suchého...aha! on to byl jiný Jiří :-))(28.12.2012)

Zajímavý pohádkový pokus, jedna hvězdička je však za propracovanou grafickou a efektovou stránku, v kontextu současných pohádek však se nejedná úplně o špatnou věc.(18.11.2014)

• puleček

Pseudo moderní pohádka o Bajajovi, draku Mraku, staré Bábě na koštěti snad tam jěště dupnout čerty a je to geniální...(24.12.2011)

• Master19

Nejlepší české pohádky jsou postavené na laskavém humoru a příjemné atmosféře. Na co by byly dokonalé efekty v pohádce "Hrátky s čertem", na co by byla neustále hrající ultraepická hudba Ondřeje Brouska v pohádce "S čerty nejsou žerty", k čemu by byla nevýrazná dvojice princ - princezna v Pyšné princezně... Už ten název evokuje spíš nějaké východoněmecké softporno. Jediné pozitivum je Bartoška a Dyk (jediný, který vnáší něco svébytného) a to, uznejte sami, je hodně smutné.(27.12.2012)

• C0r0ner

Tak jsem se nešťastnou náhodou dostal ke sledování tohohle českého "velkofilmu", když už ho na mě Vánoce vychrlily. A bylo to přesně tak špatné, jak jsem čekal, že to bude. Nulový příběh, ubohé triky, trapní herci... Česká pohádková tvorba jde od revoluce do prdele a v čele s Troškou brzy narazí na samotné dno. 25%(28.12.2017)

• skinny

Asi první šědrovečerní pohádka, která mě opravdu zklamala. Nehorázně jsem se nudila, herci se sice snaží ale jsou nezajímaví, hudba nevýrazná, děj nelogický, nepochopila jsem přechod do současnosti a naopak, jediné co je na tom pozitivní je asi Dyk, ten jeho narcistický princ mu dokonale sedí. Shrnuto a podtrženo, nuda!(24.12.2011)

• MiaMoonlight

Klasická česká pohádka, která je nešikovně zasazená do nového století a vůbec mi nesedí její provedení. Dodává tu šmrnc a místy zachraňuje situaci Vojta Dyků, takže průměrná spokojenost.(24.12.2011)

• giovanni3

No už dle názvu jsem se ,,bál,, co to bude zač. Prolínání dob pohádka/,,současnost,, (zde mě napadla ihned slátanina alá Ulice) mi opravdu do pohádky nepasuje a přijde mi to jako snaha o kopii Arabely. Cestování z pohádky, či do pohádky? Tady cítím snahu o napojení na Pottera, jako to hypermoderní koště je fakt hnus. Trest pro princátko? Co je tak špatného na práci popeláře? (Jako Dyk tu popelnici nesl jak prase kost a je jasně vidět, že na tuto scénu režisér prostě dlabal a nebo netuší jak se pracuje s popelnicemi a tak herec popelnici nese, místo toho, aby s ní normálně točil) A vůbec co jako dělá Dyk v hlavní roli filmu/pohádky? V této zemi se nějak moc často spojuje herectví se zpěvem a to prostě není dobře ,,herci,, si jdou zpívat a zpěváci jdou zase hrát. Dejdar zde šíleně přehrával a vůbec mne nebavil. Všeobecný slang a moderní slova pohádkové atmosféře opravdu nepomáhají. Scénář, ani dialogy neměli co říci. Finálová scéna s kapesníkem, byla opravdu trapná a to nemluvím o Dykovi, který chce uplout na loďce plné vody.. 1z5(25.12.2011)

• HomeAlone

To malo byt akoze co(25.12.2011)

• Ace.Anita

Libuška Šafránková v roli kočičího Jacka Sparrowa a nevyužitá šance udělat český "faireality tale" nové generace.(25.12.2011)

3a1/2* - Dle mého názoru rozhodně jedna z těch lepších původních českých štědrovečerních pohádek za posledních několik let - s ucházejícími digitálními triky, slušným obsazením a příjemným zpracováním... Nic extra, ale na tu bídu posledních let pořád velmi ucházející nadprůměr!(26.12.2011)

Nejlépe vypadající domácí pohádka za poslední.. rok/dva.. Velká škoda, že scénář končí předčasně společně s velkým finále filmu. No, problém je, že to je asi po půl hodině filmu. 5/10 Slabší 3*(26.12.2011)

Já teda nevim, školy nemám...... ale proč tu na to všichni tak strašně plivete? Viděli jste někdo ty předešlé "českotelevizní štědrovečerní" pohádky jako např. Tři životy nebo Kouzla králů? Já ano a když to srovnám s Micimutrem (byť se mi název a jméno kouzelnice zdá sebevíc stupidní), tak chtě nechtě musím právě té naší kočičí matce zatleskat ve stoje - bráno v porovnáním s těmi ostatními novodobými štědrovečerními pohádkami pochopitelně. Mělo to do určité míry originální děj a nápad? Mělo. (Kdo tady zbrojí proti prolnutí do přítomnosti - co mají pořád tvůrci pohádek dokola vymýšlet, aby se neopakovali. Je potřeba to trochu zmodernizovat.) Mělo to fešáckého prince - neprince? Mělo. Dokonce jsem se konečně i dočkala toho, že se v pohádce zpívalo a zpíval to sám představitel role - a že je Vojta skvělý zpěvák. Zasmála jsem se, hodně se mi líbil Pepe alias Martin Dejdar (ta role mu skvěle sedla). A neváhám to náležitě ocenit.... Je jasné, že v porovnání s klasikou jako S čerty nejsou žerty či jinými pohádkami by tohle neuspělo... Ale konečně jsem u nové české pohádky nemusela skřípět zuby, škubat si vlasy a zoufat nad umírající českou kinematografií - jako tomu bylo např. při Třech srdcích.(5.2.2012)

• Honzíno

Docela brutální zmatek. Pohádkový svět je hodně lacině a taky uměle vykreslen. Spousta scén, motivů a posloupností vůbec nedává smysl. Nebýt občas vtipných (klasicky českopohádkovských) vsuvek a charismatického Bartošky, šel bych snad ještě níž.(27.12.2012)

Marika Šoposká je hezká a sympatická princezna. Jinak pěkná pohádka, která vybočuje z řady divných, rádoby moderních, českých pohádek tím, že je normální. Příjemně normální.(24.12.2011)

• jenik71

Micimutr u mě rozhodně nezabodovala. Trapné, nezáživné, nudné a ještě k tomu ten dementní název. Takovou ubohost dávat na Vánoce jako hlavní večerní pohádku, to je naprostý zločin. Raději se 10x za sebou podívám na všechny klasické sváteční pohádky, než na tenhle paskvil. Jestli bude i příští rok na Štědrý den něco takhle "kvalitního" v programové nabídce, raději ho snad prospím. Jedna hvězdička je za celkem povedeného draka a to se objeví jen v samotném úvodu.(25.12.2011)

• MaMitti

Za L. Šafránkovou...(25.12.2011)

Neotřelé a poctivě zpracované.Nejvýraznější postavou byl vedle princezny Mariky Šoposké Vojtěch Dyk.Jeho princ byl fantasticky podlý a celkově zábavný.(25.12.2011)

• Liqid

A toto má být co? Nechápu, jak tohle mohlo mít hlavní čas na Štědrý večer. Totální propadák, který nemá děj, plete tam nesmyslně různé dějě. Lituji některé české herce, kteří v tom hráli, tohle se v životopisu nebude dobře vyjímat.(10.1.2012)

• exhoubus

V dnešní době mi přijde, že pohádek, ve kterých má princeznu sežrat drak, zachrání jí nějaký obyčejný člověk, ale lidi si myslí, že jí zachránil princ, už tu bylo hrozně moc, a tím pádem mi přijde zbytečné, natáčet nové. Navíc jsem moc nepochopil, proč do filmu vměstnali i příběh z přítomnosti, když by se to obešlo i bez něj. Drak sice nebyl zrovna špatně udělaný, ale v Hollywoodu by ho uměli líp. Od dnešních pohádek si ale už v poslední době nic neslibuju, takže jsem ani nebyl zklamaný, protože jsem tuto kvalitu celkem čekal.(10.3.2012)

Tak zázrak se nekonal, ale ani zklamání. Jedná se o pohádku, která tak úplně neurazí. A možná, že za rok se bude mít člověk chuť podívat zase. Není to žádná vykrádačka jiných pohádek jako tomu bylo u Dvanácti měsíčků. Má vlastní nápad, což oceňuji, sice prostinký, ale krásně pohádkový. Drak byl moc pěkně udělaný na naše technické poměry. A po Andělu Páně druhá česká pohádka, která za něco stojí. Prolínání pohádky se současností mi nevadila. Jen bych možná vynechal ze záběru ta auta, která mi tam vůbec nepasovala, ale to je možná jen můj osobní pocit. Co se týče herců, tak nemohu nic vytknout. Princezna Karolína i loutkař Vítek docela sympatičtí herci. Možná mírné zklamání z Martina Dejdara, role mu tolik nesedla. Ale jinak ok. 70%(27.12.2012)

Kladem této pohádky je nesporně postava Micimutr, kterou Libuše Šafránková ztvárnila jako životem poučenou rutinérku (což mi přišlo vzhledem k žánru dost vtipné). Na tu se dobře koukalo. Kupodivu se mi líbil i jinak u mě neoblíbený Vojta Dyk - zase se ukazuje, že role slizounů by měli hrát slizouni, to nám pak zkrátka funguje taková ta chemie. Co mi ale nesedlo, byl scénář. Přece pohádka je od toho, aby reflektovala základní morální hodnoty. Tady si dali hned v úvodu téměř neřešitelnou podmínku, a já pořád čekal, jak se s ní se ctí vyrovnají, aby tak nějak všichni protagonisté mohli zachovat tvář. No a tvář teda nezachovali, a to vůbec. Správně to, paní Dousková, mělo být tak, že Vítek udělá coming-out, a draka podruhé zabije. Možná by to bylo až moc holywoodské finále, ale aspoň by to nebylo takto rozplizle neurčité.(3.5.2015)

Být to trochu víc dotaženo po stránce scénáře, tak to mohlo dopadnout lépe. Ale alespoň body navíc za pokus udělat to trochu jinak (i když zase tak jiné to vlastně taky nebylo...). Hm těžké hodnotit(28.12.2017)

A víte co, mně se to líbilo. Každá nová pohádka, která díky bohu není trapná, je přeci darem ze štědrovečerního nebe. (Stále lepší než donekonečna koukat na Popelku, Mrazíka apod.) Tahle má spád, pěkné herecké výkony a na naše končiny dejme tomu "zajímavé" filmové triky. Dialog pamatováček: "Rozčtvrtit ho je málo!" Hodnocení: 75%(24.12.2011)

24. 12. 2011 (392.); slušná letošní pohádka z české produkce(27.12.2011)

• Pelargius

No pro mě teda nic moc. Díval jsem se na to s mojí malou sestřenkou. A ta se bavila. Zvláštní...(5.7.2013)

• CSSML

Nehorázná slátanina. Nemám rád, když se prolíná skutečný svět a pohádkový svět. Tvůrci sice umí udělat digitálního draka, ale pohádku ne.(10.9.2013)

• ghatos

Takový zdegenerovaný zmetek. Hlavně, že tam je "moderní" postava Libuše Šafránkové. 40%.(26.12.2013)

dokonalé určitě ne,ale je vidět,že když se chce,tak to jde a ve své podstatě standartní pohádka dokáže být nejen zábavná ale i dobře udělaná,navíc bez troškovské nasládlosti a naivity.Tady vedle povedeného digitálu (hlavně drak se na české poměry povedl nadmíru),vévodí herci v čele se sympatickou princeznou,charismatickým králem,nestárnoucí Libuší Šafránkovou a správně přehrávajícím princem Dykem.Na štědrý večer dobrá volba...70%(24.12.2011)

Poněkud postmoderní slepenec... rovina ze současnosti byla inovativní, originální a neotřelá, ale vůbec se do příběhu nehodila. Zbytek filmu byl již klasický pohádkový příběh... natolik klasický, až byl bez jakéhokoli nápadu. Což byl asi také důvod, proč autoři zařadili dvě časové roviny. Pro odvedení pozornosti od nedostatku myšlenek byl zvolený formát příběhu ideální. K "povedeným" digitálním trikům... něco tak nerealistického a do příběhu nezapadajícího jsem snad ještě neviděl. Herecké výkony ale byly velmi dobré, včetně krásné princezny Mariky Šoposké.(24.12.2011)

Tak nevím, co by se u nás už muselo natočit, aby se česká pohádka dostala alespoň nad sedmdesát procent. Snad draka s kulometem? Příběh sice není kdovíjak originální, kdo se pohybuje v pohádkovém světě častěji, tak už na začátku vytuší alespoň přibližnou zápletku. Ale jeho provedení pohladí. Není to totiž pohádka kvůli které se děti budí hrůzou ze sna. Velmi nenásilné a zdařilé propojení pohádkového světa s realitou. L.Šafránkové role hodné kouzelnice vyloženě sedla. Ona většina rolí se zdála být přišitá hercům na míru. Akorát malej Jirka shánějící medicínu pro svého pejska působil dost toporně. Mnoho komentujících píše, že pohádkový svět je dnes už někde jinde. Možná ano. Ale jsem rád, že ještě občas se natočí něco co je dle mínění mnohých o pár kroků za dnešním pohádkovým světem. Ten mi totiž v mnohém nesedne. V Micimutru se scény nestřídají na rozdíl od "moderny" nijak rychle. Příběh se dá tak dobře a v poklidu sledovat. Pomatuji se že moje děti nechtěli sledovat některé pohádky, protože to na ně bylo moc rychlé. Za akční bych zde považoval jen nálet draka na hrad. Jednoduchá myšlenka typu : "člověče, začni něco dělat napřed ty a bude ti pak pomoženo," táhnoucí se dějem, asi mnho lidí podráždila. Dnes je velká část populace zvyklá na to, že někdo něco nějak zařídí, aniž by se muselo hnout prstem. V tomto směru ale pohádku nelze považovat za zpátečnickou.(25.12.2011)

Za poslední roky asi nejlepší štědrovečerní pohádka České televize, ale ani tak to není žádná sláva. Buďme hlavně rádi, že to není takovej průšvih, jako nám ČT předkládala v předchozích letech. Zápletka je slabá, to je asi největší průšvih filmu. Chudej loutkař se jako jedinej z celýho království postaví drakovi kterej chce zbaštit princeznu a s pomocí čarodějnice se mu ho povede sejmout. Jenže ona čarodějnice mu zakáže o tom mluvit (šmarja proč??) a tak jeho hrdinství padne do klína přiblblýmu princi Vladimírovi, kterej jel náhodou kolem. No a jelikož princezna měla po celou dobu zavázaný oči, ví kulový co se stalo a kdo ji vlastně zachránil a tak tomu blbovi skočí do náruče. Loutkař je nasranej, princ Vladimír se projevuje jako čím dál větší debil, čarodějnice kamsi zmizela... prostě zápletka je ňáká divná. Ale zase někdy v polovině filmu nastane tak trochu obrat, kdy jsem v první chvíli zamrlal něco v tom smyslu, že asi blbě vidím nebo co..., každopádně filmu to jen pomohlo a od té doby mě film docela bavil, teda kromě překotnýho závěru. Jinak vše na solidní, řekněme průměrné úrovni - drak na český poměry vypadá jakš takš, herci ujdou (kromě prkenného Ondřeje Nováka) a režie Víta Karase taky není špatná. Mám z něj skoro pocit, že by z něj mohlo časem něco bejt.(25.12.2011)

60%(26.12.2011)

Je to tak na tři hvězdy, ale když tady čtu tolikrát "odpad!" a vidím po jedné hvězdičce, musím to nějak vyvážit. Je to po mnoha letech to nejlepší z nových štědrovečerních pohádek. Scénáři by jistě prospělo pár změn, tu a tam bych se zamyslel nad výběrem herců, ale jako celek to obstojí. Milé, lehce nadprůměrné - a to je v českém pohádkovém kontextu víc než dost!(29.12.2011)

• pávek

Ještě pár minut jsem čekal, že se to konečně rozjede. A ono nic, tolikrát jsem u pohádky nezíval ani nepamatuju. I doprovodná hudba se kdesi vytratila, buďto tam nebyla, nebo byla tak chatrná, že jsem jí nevnímal. Zato NOS paní Kretschmerové, ten upoutal hned. Bez něj to už není ona, stejně jako byla postava královny. A na pohřebišti před slují snad ležela kostra mamuta.(9.1.2012)

Kdyby to bylo natočeno jako klasická bajajovská pohádka, dopadlo by to mnohem lépe, ale kouzlem udělat z draka mrňouse, to se nemělo stát. To bylo šlápnutí vedle. Micimutr mohla být klidně z doby pohádky a pomáhat jako hodná pohádková figura.(26.12.2012)

Pohádková rovina je celkem uspokojivá, ale příliš netuším, proč volili tvůrci filmu také ještě tu rovinou současnou. Napadá mě snad jediný důvod, jímž je celková stopáž, která by asi byla jinak na kino příliš krátká. Každopádně si myslím, že pohádková rovina by zdaleka stačila. Stačilo trochu natáhnout (pohádkový) konec, který byl vyloženě useklý. Zaujala mě krásná kamera a bohatá výprava, také exteriéry jsou velmi pohledné. Na druhou stranu jsem nechápal, jak mladý Josef Weinzettel, po všem, co už má za kamerou za sebou, podal tak příšerný výkon.(27.12.2012)

Solidní pohádka, s parádním drakem, asi nejlepším z českých pohádkových, sem tam nějaká hláška od Bartošky nebo Dejdara, s Lednicí to bylo parádní. Ale na Štědrý den již dávaly o hodně lepší pohádky.(24.12.2011)

• Brhlis

Povinně jsem se musel jako každý Štědrý večer podívat na pohádku. Plakal jsem skoro celý film, jak to bylo špatné. Dyk to strašně přehrával a ten konec byl taky hodně odfláknutý. Čekal jsem, že se ještě na konci objeví ten drak, který byl na celém filmu asi nejlepší (hlavně sekvence jak přelétává nad skotskou(?) krajinou). Rozesmál mě ještě záběr na zhuleného kudrnatého hudebníka s vizáží barokního andílka. A co byl proboha ten přechod mezi dobami? Aspoň, že princezna byla pěkná. 30%(24.12.2011)

• Lukoboss

Tak za prvé: název je úplně na blití, musím říct, že už kvůli tomu jsem se na to nechtěl dívat, ale bohužel nic jinýho tam zrovna v tu chvíli nebylo. Za druhé jsem nepochopil propojení pohádkovýho světa s reálem, to tam podle mě vůbec nemuselo být. Mírným oživevím byl Dyk, i když se celkem divím, že do něčeho takovýho šel. Jinak po dlouhé době aspoň trochu povedená pohádka, protože ty poslední moderní kraviny (viz Troškova tvorba), to je úplná katastrofa.(25.12.2011)

• eagle-eye

Naprosto nepochopim, jak něco takovéto mohlo být dlouho na csfd v červených číslech... Ještěže děcka měla radost z rozbalování dárků, z pohádky by si asi pranic nevzali, přesto úplně flintu házet do žita netřeba, začátek velmi solidní, propojení mezi pohádkovým světem a současností fungovalo celkem dobře, ale jinak dějová linie velmi nevýrazná, princezna katastrofální, Vojtěch Dyk more mě nebaví jako zpěvák, naštěstí zde měl roli, kde se mohl shodit a docela se mu to i dařilo a jako popelářovi, celkem i slušelo, toho by se mohl držet a příležitostně si zahrát nějaký štěk a necuchat mi nervy kulema doprava...(26.12.2011)

• Benedygtus

Dal bych vyssi hodnoceni, kdyby se do pohadky(pohadokoveho sveta) nemichal svet opravdovy. Ztvarneni samotneho prechodu a vyznamu toho realna v te pohadce je nejvetsim propadakem, ale chapu rezisera, ze tam chtel neco, co by pohadku ozvlastnilo. Bohuzel, mym ocim se ono ozvlastneni opravdu nelibilo a jinak to byla pohadka se starym nametem s nicim novym a prumernym zpracovanim.(26.12.2011)

• Dreadd

Ve spoustě domácností patří k štědrovečerní tradici také zhlédnutí nové pohádky na ČT 1, ale jestli budou filmaři pokračovat v tomto duchu, diváků bude ubývat. A to proto, že ty pohádky jsou rok od roku blbější. Hlavní problém není v hercích, v režii nebo v nedostatku financí, ale ve scénáři. Téma ještě ujde, akorát to prolínání mezi světy a pohádku v popelnici bych oželel. Dialogy jsou místy slaboduché, než takovouhle vatu, lepší by snad bylo mlčet. Povedených vtipů je tu jako šafránu (vlastně si vzpomínám akorát na lednici a šoufl).(28.12.2011)

• Reckon

Kdybych si odmyslel, že kromě pohádkového světa je tam našroubován i ten současný svět, tak by se jednalo o jednu z nejlepších polistopadových pohádek. Jenže právě ta paralela s Arabelou sráží film brutálně dolů. Bylo to tam strašně zbytečné a zezačátku zarážející. Avšak když se přesuneme zpátky do světa pohádkového, kde herecky excelují Dejdar a Bartoška, dá se i veskrze odpustit neherectví Šoposké a Nováka. (4/10)(30.12.2011)

• Sdoom

Tak jsem se zas jednou odhodlal podívat se na nějakou novější českou pohádku, když jsou ty Vánoce. A tentokrát jsem se spálil, protože žádný Anděl páně se nekonal. Nápad určitě nebyl špatný, ale provedení se mi vskutku nelíbilo. Libuška Šafránková jako nějaká divná babka s kočkama? No kde to sme. Triky - drak létající nad hradem nebyl špatný, ale zbytek byla tragédie. Herci docela sympatičtí, až na Dyka, který nevím jestli tak brutálně přehrával nebo vůbec neumí hrát. Každopádně celkově to zas až tak strašné nebylo, tak ty 2 hvězdičky dát můžu.(6.1.2012)

• RedHot

Já vám to říkal... To, že polistopadová pohádková tvorba stojí za houby (a ani s tou předlistopadovou to není na pár výjimek zas tak slavné), víme asi všichni. Přesto se každoročně spousta lidí masochisticky odváží dát ČT ještě jednu šanci, přilátá se na křeslo, zahákuje víčka sirkami a snaží se to přežít. --- Šafránková jako tahoun příběhu zklamat ani nemůže, jelikož má s pohádkami zkušeností kupu. Dyk jako hlavní záporák funguje též bezvadně a Dejdar baví víceméně stylově. O to hůř, tedy v kontrastu s těmi, kteří ještě něco zahrát dovedou, působí neskutečně amatérsky a hloupě ztvárnění malého pražáckého kluka. Po celou dobu dotyčný nehne brvou, a když ho má jakýsi chcíplý amatér dabovat, neumí ani otevřít pusu. --- Micimutr jako sezonní pohádka obstojí, ale dám krk na to, že příští Vánoce už o ni nezavadíme. To spíš ČT obmění herce a zkusí to po stopadesátéosmé, někdy se to přece povést musí...(25.12.2011)

• Maryinka

Zas tak zlé to nebylo, ale vidět bych to znovu opravdu nemusela. Pohádka bez atmosféry, ze které prolínání se současností udělalo frašku.(25.12.2011)

• Sairina

Nákladná štědrovečerní pohádka, která se spíš než ve scénáři vyžívala v příšerných grafických úpravách krásneho hradu Zvíkov. Celkově je pohádka o ničem, drak, princezna, švarný jinoch, ničemný princ a čarodějnice (chudinku Popelku na stará kolena vykopl král z hradu). Kdyby se drželi aspoň klasiky možná by to pohádku zachránilo, ale místo toho se z ničeho nic divák dostane z kouzelné říše někam na Malou Stranu, a v tu chvíli už je úplně mimo.(26.12.2011)

Kromě toho, že potěší každá příležitost pro někoho nového, Micimutr se ve vší tichosti vytratí. Je to hezky a nákladně natočená pohádka, která nepřináší naprosto nic nového, žádnou roztomilost ani vtip. Nehrát tam známé a docela příjemné české tváře, měl bych to za německou kravinu, která se vysílá proto, že práva k ní byla získána zadarmo v jednom balíčku s nějakým trhákem.(26.12.2011)

• DannyBoy80

Kašovité, lepší asi o něco málo než hlavní pohádky vánočního večera posledních let, ale o hodně málo. Snaha o nějakou výpravnost sice byla, ale jaksi to nestačí. Míchačka pohádková.(28.12.2011)

Tak trochu jiná pohádka.(2.1.2012)

Viz Renescovy záchvaty(8.2.2012)

• Granade

Keine Ahnung. Ich verstehe nicht.(24.12.2011)

• El-Barto

Mein Gott. Nechápu jakej to mělo smysl a při pohledu na tyhle moderní české pohádky si začínám mnohem víc vážit těch starých jako Byl jednou jeden král a kupa dalších.(25.12.2011)

Podľa mňa jedna z tých lepších nových českých rozprávok. Nie úplne bombastická, ale dalo sa na ňu pozerať. Trochu ju tá dejová linka s malým chlapcom pre mňa zarezala, takisto názov je neskutočne nevábny, ale v konečnom dôsledku sa na ňu dalo pozerať.(25.12.2011)

• J R C Pecuchet

Upřímně řečeno, pro mne velké zklamání. Rozhodně jsem čekal více, zvlášť, když ČT již řadu týdnů předem masírovala své diváky ať se rozhodně dívají na štědrý večer na ČT 1. Jedna hvězda za herecký výkon Martina Dejdara a za hudbu Ondřeje Brouska.(28.12.2011)

Víte, co by mě zajímalo? Co vy vlastně od těch nových pohádek chcete? Po těch, z prominutím, Troškových sračkách konečně přijde solidní česká pohádka a tohle je váš vděk? Máte na to právo. Jen mě to hodně překvapuje. Micimutr rozhodně těžký nadprůměr posledních let. Princezna moc hezká, drak velmi dobře udělaný! Škoda, že neměl více prostoru. Herecké obsazení fajné. Dejdar vtipný, Libuška výborná!!, Dyk moc dobrý!, Bartoška i Kretschmerová moc příjemní a mohl bych pokračovat. Vymyšleno to bylo taky moc hezky! Nebylo to přehnané. Jen mě štve, že ten Vítek nebyl princ. Už mě trochu omrzelo, že si každá princezna bere chudáka.... Co víc k tomu napsat? Snad jediné! Geniální hudba! Řekl bych jeden z nejlepších českých soundtracků, a to rozhodně!(29.12.2011)

• sona123

Ach jo, proč? Vykrádalo se, kde se dalo, ale k ničemu dobrému to nebylo. Chybí vtip. Chybí originalita. Chybí svižnost. Romantika či pohádkovost. Ještě štěstí, že se o Vánocích na pohádky nedívám, tohle si pustit na Štědrý den, tak je po náladě.(28.1.2012)

• KatRi

Sázka na to, že Libuše Šafránková na Štědrý den funguje v jakémkoli podání, je prostě chyba. Prolínáním pohádkového a skutečného světa člověku vytane na mysli oblíbený dětský seriál Arabela. Ale to ještě neznamená úspěch. Linka z Prahy příběhu sluší, ale nezachrání nevydařenou zápletku kolem draka a chvástalského "bonvivána" Vojty Dyka. Kdyby Micimutr na rozdíl od efektů s drakem dostala více prostoru, možná by se v této pohádce i něco dělo a byla tak zapamatovatelná.(7.2.2012)

• masiko

1* za draka a slusnou kameru, ostatni je k placi. Naservirovat takovouhle s*acku do televize na Stedry vecer je opravdu drzost. Nejde o to, ze se zase nekdo pokusil obratit svet vzhuru nohama a klasickou pohadku s drakem zasadit do soucasnosti (coz jsem vubec nepochopil), ale tak trapne dialogy a tragicke herce (az na Martu Dejdu) jsem zatim nevidel snad ani v ceskym filmu. Dyk je taky herec jak noha, kdyz nedokaze zahrat poradne ani roli nafoukaneho trouby, ktera mu byla ocividne napsana na telo.(24.12.2011)

• A. Murray

Dávám 2** a jen proto, že efekty a herecký výkon nebyl tak tragický jako celý příběh.(24.12.2011)

Já musím říct, že mě Micimutr velmi mile překvapil. Je to typově výrazná pohádka, která potěší i pobaví. A ruku na srdce, kdo potřebuje od pohádek, aby byly složité a nepředvídatelné? Krása pohádek je přeci v tom, že všichni víme, že dobře skončí. A digitální efekty taky nebyly tak hrozný a nijak zvlášť mi nevadily. A velké plus za Libušku a Vojtu Dyka!(24.12.2011)

Chvílemi hodně trapné efekty a hodně trapný scénář, jinak výborná Libuška a vlastně celkově docela příjemná podívaná.(24.12.2011)

• hell_boy

Začíná se z toho stávat tradice...štědrovečerní premiéra na ČT, kterou od odpadu zachránilo jen to, že jsou ty Vánoce. Jedna hvězdička jako dárek pod stromeček s přáním tuhle hovadinu už nikdy nevidět.(25.12.2011)

Nevim, jestli jsem moc mírnej nebo konzument všeho co se najde, ale mě tenhle kousek nepřišel tak špatnej, jak tady, podle ČSFD vypadá. Byl jsem spokojenej. Šafránková na mě tady opět udělala dojem a opět mě přesvědčila, že hrát umí. Jedinné, co mi vadilo, byl asi vteřinový záběr na auta. Současnost v pohádce-proč ne, ale nemuselo by se tam ze současnosti ukazovat vše. Divák by sám poznal, že jsme se přesunuli do jiného světa. Podle oblečení, sporáku doma atd.. Ale ty auta jsem měl před očima až do konce filmu.(3.1.2012)

• Fawkes

Nedokážu se zbavit pocitu, že tato "pohádka" vůbec nemá tu pravou pohádkovskou atmosféru na kterou jsem alespoň já zvyklý. Nesedělo mi tu skoro nic, z herců mě zaujal jedině Martin Dejdar svými vtipnými výstupy a italskými hláškami, jinak mě dost zklamala Libuše Šafránková. Dovolím si ještě zkritizovat dějovou vsuvku z dnešní reálné doby, která zde vůbec nefungovala, časy kdy Václav Vorlíček spojoval svět lidí se světem pohádek jsou dávno pryč. Snažil jsem se najít alespoň nějaká pozitiva, protože hrozně nerad dávám českým pohádkám odpad, takže ta jedna hvězdička je již za zmiňovaného Dejdara a ta druhá za kamerové záběry z pohledu letícího draka, na poměry českých pohádek celkem slušné. (30%)(25.6.2012)

• patrikus

Hezká kamera, dlouhé, prokomponované záběry. Hudba i herecké výkony řemeslně dobré, ale nijak výrazné. Žádný chytlavý motiv, i když paní Kocourková byla fajn (ale nevím, jestli se do té role Šafránková vůbec hodila... Herecky nejzajímavější Dyk, Dejdar a Šoposká, nejslabší mi přišel scénář, od Ireny Douskové bych čekal mnohem lepší práci, ale i tak lepší průměr.(7.7.2012)

• Drirr

Za takovýho draka by se nemuseli stydět ani v Holyvůdu. Bohužel s povedeným drakem, slušnými kostýmy a výpravou a vychutnaným herectvím Vojty Dyka to končí. Děti bude nudit rozvláčné tempo a uondaný děj, kritici zase neocení zhola zbytečné propojení s reálným světem.(27.12.2012)

• Lilloos

Dyk pobavil a efekty se lepší čekat nedaly, ale Popelka ala kříženec Boba Marleyho s bezdomovcem a celkem bezúčelné propojení s realitou jen uškodili. Bez toho by to ale byla jen další tuctová vypravovačka o princezně a drakovi, snaha o inovaci se však bohužel moc nepovedla.(25.4.2014)

• jasse

Hvězdičku dolů za tu linku ze současnosti, ta tam byla úplně k ničemu. Jinak jsem vyprskla smíchy u věty Bartošky při pohledu na Kretschmerovou - tak kvůli tomuhle už mám od dvaceti dřevěnou hnátu...:)(18.11.2016)

• Pidzey

S touhle pohádkou mám sakra problém. Nebýt tam podle mě výborná Libuška Šafránková a moc pěkně animovaný drak (ovšem tragicky nevyužitý) asi bych šel s hodnocením níže. Nezlobte se na mě, ale dlouho jsem neviděl film s tak prázdným scénářem. Vždyť se tu skoro nic neděje. Až na tu s drakem tu není pořádná napínavá scéna. Je sice pěkný že se čeští filmaři snaží točit nové originální pohádky. Jestli to, ale bude takováhle bída tak to nás čekaj černý časy. To se radši na ty vánoce po 10átý podívám na Byl jednou jeden král.(24.12.2011)

• Milwa

Pohádka s potenciálem, kterou zabil příšerný scénář a zdlouhavé tempo. Herecké výkony byly slušné. Škoda, zasloužila by si přepsat, prostříhat a občas i něco přidat. Navíc mě velmi překvapilo jak působila lacině. Je mi líto herců, takový výsledek je přeci nemůže ani těšit:((26.12.2011)

Tato pohádka díky Libuší Šafránkové byla prostě báječná. Její kouzelnice Micimutr je vážně něco ale Vojta Dyk na mě působil dost nanicovatě jeho princ byl no prostě děsný ale Jiří Bartoška byl fajn.(26.12.2011)

• Druidessss

Docela pěkný rozjezd a pak už jen utrpení. Hádám, že většina lidí měla tuto pohádku jen jako vyplnění audio či vizuální složky večera, jinak si to nedovedu vysvětlit (sledovanost tohoto snímku, jak se pyšní pan Fridrich, byla 2mil. 266tis. = zhruba 50,7% diváků, co měli zapnutou TV). A Libuška Šafránková jako Micimutr? K filmu jsem přisedla s tím, že nevím o jakou pohádku se jedná a tohle mě doslova rozesmálo a znechutilo v jednom. O to horší, že na konci, u závěrečných titulků, jsem zjistila, že se to dokonce tak i jmenuje. Asi to mělo být vtipné, kdo ví. Prostě strašné. Bez atmosféry. Ani nevím, kdo mě v tom filmu štval více, jestli ufňukaná princezna, rozmazlený malý smrad, který vlastně jenom všechno kazí a rozlévá, teplý princ Dyk nebo hrozný Dejdar,snažící se hrát si na Itala, ačkoliv přitom vyznívá jen jako hysterka. Jedna hvězda za Libušku.(26.12.2011)

• mirliflore

Je to nudné a v zápletce je děr jak v ementálu. Zápletka s cestováním mezi naším a pohádkovým světem vůbec nefunguje a nedovedu přijít na to, proč ji tam vlastně dávali (kromě pragmatického důvodu, aby něčím zaplácli čas, když zjistili, že nemají příběh ani na hodinu). Hlavní hrdina rozumu taky moc nepobral, když ho nenapadlo, že zničením loutky by se vyřešily všechny jeho potíže. Ale on za to vlastně nemůže, když to nenapadlo scénáristu, že. Doufám, že příští rok se dostane na televizní obrazovky něco lepšího.(26.12.2011)

Začátek mě navnadil, pak jsem si říkal, že kameraman v záběru přehlédl auta, ale ne...Celou dobu jsem čekal, že se drak zase zvětší a ono nic...Prostě v závěru docházel dech (a možná i finance).(27.12.2011)

Zejména bez těch skoků do současnosti a toporného přehrávání toho dětského herce a s trochu charismatičtějším hlavním mužským hrdinou (kterým byl předpokládám ten loutkář ne zlý princ ...no možná trochu víc) by to pro mě byla nejlepší pohádka za několik víc let ale to bych si asi moc vymýšlela, rozhodně ale svěží a invenční počin v duchu toho nejlepšího z našich pohádkářských tradic překvapil a za milé moudré neklišoidní poselství taky bod (mám to s těmi body takové volnější)(28.12.2013)

Parádní Vojtěch Dyk, tradičně dobrá Šafránková a moderní-nemoderní pohádka s jednou normální princeznou - bylo už na čase!(24.12.2011)

• Snake.Charmer

Micimutr se zpočátku tváří jako nadprůměrná pohádka, aby posléze jediným "twistem", kterým je propojení dvou světů, vrátila diváka zpět do reality. A pak už to jde jenom z kopce. Pravé peklo začíná, když nastoupí do hry dětský herec, který by se měl za svůj "herecký výkon" smažit v pekle. Navíc je jeho postava pouhým výsledkem scénáristické impotence. Zpackaný scénář postrádající jakékoliv vyvrcholení je jednoznačně nejzásadnější slabinou této pohádky a vše se nakonec vyřeší tím největším pohádkovým klišé. Z herců, až na již výše zmiňovaného, nebyl nikdo vyloženě špatný. Příjemně překvapil Dyk, umně balancující na hranici přehrávání a parodie a klasicky dobrý byl i Bartoška.(25.12.2011)

V posledních jsem odcházel od nových pohádek spíš znechucen, Micimutr je však povedená pohádka. Velmi dobré herecké výkony, slušnej digitální drak, vtip (královna, princ), zamilovaná dvojice nejsou úplné děti a nejen domovnice hipísačka byla krásná postava. Samozřejmě se najde pár negativ -jak byla poetická Malá strana, tak se nedokázala prodat krásná přiroda a zámek; největším minusem je děj, který je poněkud minimalistický a nekonzistentní.(25.12.2011)

• F.W.Colqhoun

SPOILERY. Jelikož jsem si předsevzal na ČSFD okomentovat každý film, který jsem CELÝ viděl, a TOHLE jsem musel zkousnout v rámci rodinné návštěvy, není vyhnutí. "Micimutr" je vhodnou záminkou zamyslet nad stavem současné české pohádkové tvorby ve smyslu: proč, když evidentně existují zdroje, se u nás točí TAKOVÉ sračky? Chci být konstruktivní, a proto začnu pozitivy: Na české pohádky očividně jsou peníze, o čemž svědčí opulentní výprava. Tečka. Nechci bejt zlej, ale proboha... Nepůvodnost (krade se ber-kde-ber, počínaje Harry Potterem, pokračujíce Drdou a Nekonečným příběhem, konče Eragonem), nesoudržnost (viz předchozí závorku), skutečnost, že Micimutr jako jiné současné filmové pohádky vůbec nepracují s výtvarnou stylizací (všechno zbytečně natvrdo - vždyť i papundeklové pohádky Studia Kamarád měly své kouzlo), až na výjimky zosobněné starými pardály české kinematografie nevýrazné herecké výkony (mladé tváře až na Dyka fakt nestojí za pozornost, a i ten výše uvedený trochu, sorry, trapčí), všudypřítomná nevýrazná a emocionálně sterilní hudba (Ondřeje Brouska ctím jako instrumentalistu, ale tohle vážně nesedlo, možná i proto, že hraje hodinu a půl vpodstatě nepřetržitě!) a hlavně, což je nejspíš odpověď na výše položenou otázku - bez pardonů pitomý scénář. Nedlouho po závěrečných titulcích filmového neštěstí Víta Karase jsem jsem přepnul na "Sůl nad zlato". Je sentimentální, pomyslíte si (po právu), ale skutečně jsem jen a pouze? Zpytoval jsem svědomí. "Co se mi chce? Spát. Spát se mi co? Chce. Spát se chce? Mně." (volná citace). Jistě, každý není Werich, ale zatímco v obstarožní klasice je scénáristických klenotů 5 do minuty, v Micimutr (až na čestné mdlé výjimky - scrabble třebas) není ani jeden. ANI JEDEN. Důsledek impotence, nebo nějakého pochybného scénáristického zásahu ("Škrtněte to, to a to. Děti by tomu nerozuměly...")? Ať tak nebo tak, současné scénáristické prodikty jsou slovy mého kamaráda Kamila "absolutní zlo". Jak se vůbec stane to, že někdo s čímsi takovým začne točit? To, že by pohádka eventuálně mohla pracovat s nějakým poselstvím a její tvůrci by se měli velmi důkladně zamýšlet nad morálem, je nejspíš pasé. Záporák bude za trest popelář. Nechtěl bych vidět, co se musí po této významuplné pointě odehrát v hlavě dítěte, jehož otec toto bezpochyby užitečné povolání vykonává. Jedním slovem: Zmar.(26.12.2011)

• Colleague

První film Víta Karase. Kéž by to zabalil a začal si hledat práci v úplně jiném odvětví, bylo by to asi nejlepší rozhodnutí v jeho životě s ohledem na spousty pohádkových diváků o Vánocích, pro scénáristu to platí dvojnásob. Člověk aby se dneska už bál na Vánoce koukat na pohádku.(26.12.2011)

• Amper01

Češi by už měli přestat točit - zvlášť pohádky...(28.12.2011)

• Olík

Štědrovečerní klasika =řízek se salátem, rozbalování dárků a nakonec pohádková premiéra=. Řízek byl připravený s láskou (samozřejmě, že k jídlu)….o dárky v mé věku už tak nejde……ale ta pohádka, to nebylo dobré. Moderně nemoderní kompromis mezi léty prověřeným standardem a mladistvou pokrokovostí s laickou řemeslností, německy působícím castingem (myslím především mladší osazenstvo), umělou snahou o netradičnost pomocí spojení mezi realitou a pohádkovým světem a zmucimutrovanou Popelkou jenom potvrzuje úpadek české chlouby, kterou pohádky vždy byli.(29.12.2011)

• Haniczka

Snad jediné, co na pohádce vázlo, byl toporný a neumětelský scénář. Ani výkony herců od starších po mladší s tím bohužel nic nenadělaly. Děj se začasté skoro zastavil a kdybych si o pauzách neodskakovala na toaletu, měla bych pocit, že koukám na diapozitivy.(29.12.2011)

• TERRORDROME

Cez vianoce sa dá nejakej tej rozprávke len ťažko uniknúť a tak som mal to "šťastie" uvidieť tohoto Pidifotra. Na začiatku tam letí nejaký drak a vyzerá to až prekvapivo efektne, že by sa české rozprávky konečne pohli smerom k lepšiemu? Prdlajz, nie k lepšiemu ale naopak ešte oveľa horšiemu! Pekne animovaného draka totiž po chvíli šermovania s udatným junákom znenazdajky premení podvratná čarodejnica na bábku a hotovo. Junák ju ohromil svojou úprimnou statočnosťou a tak sa rozhodla mu pomôcť. LENŽE POZOOORRR!!! Má to háčik, v rámci zdramatizovania situácie totiž nesmie nikomu prezradiť že to on bojoval s drakom a čo sa vlastne stalo lebo inak drak znova ožije. Človek by len ťažko hľadal rozumné dôvody pre tieto absurdné pravidlá ktoré následne narobia viac škody ako osohu, ale je treba si uvedomiť že tá baba jaga nie je len tak obyčajná rozprávková, ale je to v skutočnosti hipisácka domovníčka z 21 storočia čo do rozprávky lieta na metle kríženej zo skútrom. V tej chvíli tvorcovia vytasia svoj ďalší hovniacky trumf v podobe linky zo súčasnosti, v ktorej potrebuje chlapec zohnať 20 tisíc na operáciu svojho psa. No a tak ho tá rastafariánska zaklínačka metiel alias Pičipudr vezme do rozprávky aby si tam zarobil ako pomocník v kuchyni. Všetci predsa vieme že pomocné sily v kuchyni zarábajú neskutočné prachy! Jednoducho to čo sa tam deje po skoncovaní s drakom sa dá dejom ( akýmkoľvek ) nazvať len ak sa priotrávite makovníkmi. Ustavičné skladanie priblblých samovychvaľujúcich pesničiek debilným princátkom nemôže vynahradiť absolútne dejové vákuum. Jééé to biéééda...La-la-la.(28.12.2012)

Hvězdičky za Libušku, Bartošku a Vojtu Dyka, ten byl z celé pohádky nejlepší(31.12.2012)

• Ydrosten

Hrálo tam tolik známých herců, a stejně to stálo za prd. Nejvíc na pěst byl Voltík Dykovic.(17.11.2014)

• zdeny99

Ani obsazení známých herců jako Šafránková, Dejdar, Bartoška a v současné době velice oblíbeného Dyka nepomůže pohádce, když má příběh o ničem. Micimutr je typickým příkladem, že od rozpadu Československa už neumíme natočit koukatelnou pohádku. Jakže to říkal Bartoška, když Dyk hrál loutkové divadlo? Jo, už vím. "Takovou blbost už jsem dlouho neviděl!" Tak to měl fakt pravdu. [115. hodnocení, 8. komentář, 46%](3.5.2019)

Po dlouhé době konečně zase skutečně pohádková pohádka s originálními postavami i dějem. Filmového fanouška ronícího slzy nad současnou českou produkcí určitě potěší vynikající řemeslné zpracování, které snese srovnání se současnou TV tvorbou HBO nebo BBC. Jen (jak už to tak bývá) ostřílení herci ve vedlejších rolích naprosto zastiňují ústřední dvojici. Škoda.(24.12.2011)

• gombarix

Viděl jsem akorát konec a ten byl teda dost slabý. Jinak přehrávání, primitivita a plochost postav k pohádkám možná patří, ale dívat se na to nedá... Přemýšlím, v čem jsou ty novější české pohádky horší než ty staré klasiky (50. - až ještě 80. léta) - přijde mi že tak nějak ve všem.(24.12.2011)

Nápad dobrý, ač nepůvodní, ale scénář, odvozený z mnoha jiných fantasy a pohádek, má příliš mnoho hluchých míst a jako by se bojí rozeběhnout. Kluk z naší doby se ocitne v pohádce, ale není na něm vidět ani stopy toho, že by byl nějak překvapen, neřku-li šokován, kam se to dostal. Nekolik postav je dost trapných (královna) a vesměs jsou pasívní - veškerá akce v podstatě končí bojem Vítka s drakem. K tomu je tu mnoho zbytečných scén a dialogů - je vidět, že scénář psala spisovatelka, která s podobnou prací nemá žádné zkušenosti. V tom případě si mohla alespoň více pohrát s jazykem, který místy bohužel až příliš připomíná neblahé Troškovy úlety v dialozích v "Čertově nevěstě" - vtípky o Lednici a suflé zas tak vtipné nejsou, aby to zachránily. Ale všechno ostatní - režie, casting, lokace, hudba i kostýmy - se mi moc líbily. Určitě nejlepší česká pohádka od Anděla Páně! Těch 45% tady je hodně nespravedlivých, proto dávám jednu * navíc. Taky proto, že na premierové vánoční pohádky jsou vždycky kladeny přehnaně velké nároky, což je vůči tvůrcům tak trochu nespravedlivé.(25.12.2011)

• Rizek75

Bohužel současní tvůrci nedosahují na úroveň jíž dosáhly pohádky, které se každoročně reprízují o vánočních svátcích (viz Tři oříšky pro Popelku, Třetí princ, Tři veteráni atd.), a nezachrání to ani herci "staré gardy". Čím to je? Scénářem, pojetím, prostředím...? Nevím, každopádně tato pohádka neměla spád, děj nezaujal, nemělo to vtip, nemělo to napětí. Přesto hodnotím 2 hvězdičkami za snahu hereckých výkonů Libušky Šafránkové, Jiřího Bartošky, nakonec špatně nehrál ani Vojta Dyk.(25.12.2011)

• atmen

Současné pohádky to mají zde na ČSFD těžké, hodnotí je většinou lidé, kterým nejsou již primárně určeny. Tito lidé (i já) jsou odkojeni pohádkami, které již prověřil čas, vznikali v různých letech (i dekádách) a my je máme zařazeny do škatulky - zlaté staré časy (nebo časy našeho mládí). Jelikož nemám děti, nedokáži určit, jak se na tyto nové počiny dívají dnešní děti, mám ale strach, že pohádky o vánocích spíše než děti zajímají všechny ostatní... Z mého pohledu má Micimutr hlavní slabotu ve scénaři. Je-li děj nezajímavý, mohou vše zachránit herci. Zde mě zaujal V. Dyk, a svůj standart odvedl M. Dejdar. Ostatním scénář nedovolil vyniknout ani v tomto ohledu... Ale třeba za 20 let, po 20 repríze si budeme na touto pohádkou libovat :-))(25.12.2011)

• jirkis

Pěkná výprava, ale jinak nic moc! Přechody mezi současností a minulostí do klasické pohádky nepatří. 1* !!(25.12.2011)

• pouler

Co napsat. Hrůza. Autoři vzpamatujte se a udělejte alespoň jednu průměrnou pohádku za rok.(26.12.2011)

• Heroine

Škoda, škoda, škoda. A začalo to celkem slibně. Na české poměry vcelku slušný drak, docela dobrý obraz, docela zajímavá postava, kterou Šafránková hrála. Docela jsem si myslela na hodnocení dvou, možná i tří hvězdiček. Ale potom vylezl na scénu hodný Vítek s opičí srstí na hrudi, nejhnusnější princezna historie, zlý princ, který není zas o tolik zlejší než ostatní, zlá a blbá královna, ovšem ještě zlejší a blbější král, originalita se rozplynula, klišé přišlo na scénu, a celý můj optimismus táhnul do háje. Je to jenom další s**čka, která si říká pohádka.(27.12.2011)

Pohádka se mi docela líbila - klasický námět, klasické postavy, krásné prostředí lomu Mořina (jeho historii nechme stranou). Jediné, co mi velmi vadilo: naprosto úchylná a nesmyslná exkurze do současnosti - PROČ? Bez toho kluka by se děj klidně obešel (špechovat v lomu by mohla leckterá jiná postava), Šafránková by se bez toho dělat domovnici taky uživila a byla by to pohádka "jak má být".(29.12.2011)

• DoneyGal

Gerbery jako zelenina. Kupte si gerbery, nakrájejte je nadrobno, dejte vařit a přiložte k masu a bramborám místo špenátu. Říkáte nesmysl? Bylo by obtížné najít vhodnější přirovnání k novému štědrovečernímu příběhu České televize. Je skutečné těžké vcítit se do myšlení „tvůrců“, kteří v posledních 15 letech pravidelně vypouští do filmového a televizního prostoru jeden nepovedený pokus za druhým. Je těžké uvěřit, že tito „tvůrci“ nestrávili studia DAMU či jiného ústavu spíše v přilehlém parku než v posluchárnách. Jak jinak si vysvětlit, že zmiňované „klenoty“ televizní a filmové tvorby nesplňují ani ty nejzákladnější atributy pohádkového příběhu, kterými vždy byly stylizace pohádkového světa, kvalitní scénář a výběr hlavních hereckých představitelů. O prvních dvou jsem již psal v jiných komentářích (Nejkrásnější hádanka). Pokud se týká hereckých představitelů – jde o to, co chci vlastně natočit. Pokud budu točit parodii, klidně si mohu do role prince vybrat Jaroslava Duška nebo Pavla Lišku a pro roli princezny Marthu Issovou. Pokud chci natočit seriózní příběh, budu muset volit poněkud jinak. Ondřej Novák a Marika Šoposká jakoby z oka vypadli Zacu Efronovi a Vanesse Anne Hudgens a nepochybně by byli přínosem pro filmy typu High School Musical. Bohužel pro pohádkový příběh platí jiná kritéria, například že hercům musíme jejich role věřit. (Tak jako jsme věřili Vladimíru Rážovi a Aleně Vránové v Pyšné princezně. Je pravdou, že v české kotlině díky filmové tradici platí přísnější pravidla, to však není polehčující okolnost.) Tito, jinak možná talentovaní herci, mě v tomto případě o své „pohádkovosti“ nepřesvědčili. Autorskému tandemu Irena Dousková a Barbara Johnsonová bych doporučil, aby příště, než znovu usedne k počítači, si promyslel, jaký typ příběhu chce vlastně napsat – kočkopsy jsme totiž za posledních 15 let už poměrně slušně zásobeni. Závěrem zbývá dodat, že gerbery – alespoň já si to stále myslím – patří vždy do vázy. A tak můžeme jen doufat, že příští pokus o původní českou pohádku bude přece jen o něco úspěšnější.(3.1.2012)

• parabellum

Tak jsem byl docela zvědav jestli Mucimutr jako štědrovečerní pohádka překoná dle mého názoru naposledy aspoň trochu na úrovni pohádku Anděl páně a hle další pohádka na odpis. Vůbec nechápu nač tvůrci tam dali scény ze současnosti jako vatu, za další proč nevyužili takový potenciál docela povedeného draka a věčný problém dnešní pohádek je zase nemastná, neslaná princezna. Nemohu si pomoct ale dnešní princezny mi přijdou jako obyčejné holky které potkávám na ulici, prostě nemají vůbec takové charizma jako naše POPELKA. No jednu hvězdu za draka, druhou za Dejdara a Libušku.(12.9.2012)

• Mik_e

Co to bylo??Pohádka?Překvapení dne?Ne, zkažený Štědrý Večer.Jedna hvězdička za Libuši Šafránkovou a za to, že postava mého "oblíbence" Vojty Dyka zde dostala na frak.No jo, člověk se musí radovat i z maličkostí..(20.9.2012)

• hazaba

Příšerné dialogy, herci spíš nehrají, než hrají, úděsná animace, naprosto zbytečná současná linka. Jedinou hvězdu si zaslouží hudba a trochu Martin Dejdar.(26.10.2012)

50% - Tato pohádka nenadchne ani neurazí. Dá se skouknout bez újmy na dobrém vkusu, ačkoliv nijak zvlášť v paměti neutkví. Prolnutí se současným světem je zbytečné a ději to nijak nepomůže, klidně ten kluk mohl být z pohádky a dopadlo by to stejně. Drak byl celkem pěkný, ale tak nějak se spotřeboval hned na začátku a zbytek pohádky už byl takový všední. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem to čekal horší.(28.12.2012)

Mně se pohádka sama o sobě celkem líbila. Musím pochválit hlavně charismatickou postavu pětisetleté čarodějnice Micimutr Libušky Šafránkové, jež dokonce i s hippie vzhledem byla krásná :) Princezna Šoposké byla milá, loutkář Vítek v podání Ondřeje Nováka opravdový fešák, kdežto Dykův narcistický princ Vladimír na komoni mi trošku připomínal prince Krasoně ze Shreka (tu kytarovou loutnu bych mu ihned ukradla). Digitální drak se na české poměry velice povedl a šel z něj doopravdy strach - nebyl to žádný roztomilý Bucifálek - škoda, že tam byl tak krátce. Jiné efekty (let koštětem) nebyly tak dobré. Rušila mě Kretchmerové královna, která sice měla krásné šaty, ale byla více méně afektovaná, povrchní a hloupá. Příběh je nekomplikovaný, zápletka jednoduchá. Stále si ale myslím, že se jedná o lepší porevoluční pohádku. Skladatel Brousek pro film zkomponoval středověkem inspirovanou hudbu, která mě oslovila. A kostýmy se také povedly. UPDATE: Tak je pravda, že ten film působil na mě silněji v kině, než v TV. Ale narážka na státní smutek v současnosti působila jako černý humor. Ale kdo to mohl vědět, co se stane 18. prosince.(20.11.2011)

• tom912

Jedna hvězda za Libušku. 15%.(24.12.2011)

Absolutně totálně most epic new fairy-tale eva! Nevím, jestli pomohly ty tři decy bohemky brut nalačno, Carlsberg po kaprovi nebo Heineken po brambůrkách, ale herci z Disku touhle pohádku docela slušně rozjedou a potom už jenom stačí namísto scénáře doplňovat vlastní repliky a komentáře, které z pohádky udělají naprostou štědrovečerní lahůdku. A+++++(24.12.2011)

Hvězdička za Micimutr, hvězdička za Dejdara a hvězdička za slizkého Dyka. Jinak mi takhle moderní- nemoderní pohádka nic nedala. Vcelku dobrý nápad, ale dost nešikovně uchopený. Ale díky bohu ze to, že ten drak nepůsobil jako totální kýč.(24.12.2011)

• AMD.SW

Z části remake na Prince Bajaju, z další části velká nuuuuuuuuuuudaaaaaaaaaaaaaa! Jen ten drak za něco stál, ale hned na začátku ho proměnili v loutku, takže pak tam nebylo nic, za co by stálo se na to koukat, ani ten Dejdar to nezachránil, ach jo.(24.12.2011)

• šarka

tak nevím, vadilo mi propojení s "reálným světem", husa královna, princezna s vyjadřováním puberťačky, pitomej konec, ale nevíc mi vadilo, že v tom nebyl žádnej humor (nebo jsem si ho radši nevšimla)...chtělo by to trochu vymazlit scénář ;)...ale jinak to byla jedna z lepších pohádek ;))(25.12.2011)

• Rockerman

Docela jsem se těšil na Libušku Šafránkovou, jako čarodějnici. Což o to, tato stálice našeho hvězdného nebe nezklamala, ale bohužel to bylo jedno z mála pozitiv této pohádky. Jinak to byl docela chaos. Těžkopádné, kostrbaté s dějem, který nemohl příliš zaujmout. Docela se mi líbil drak. To byl asi nejzdařilejší výtvor filmařů v dějinách pohádek u nás. Pár pěkných fórků tu je, včetně vtipného závěru (princ jako popelář) dělá z této vánoční pohádky vcelku průměrnou podívanou. Tedy 2 a půl * = 50%.(25.12.2011)

• REBARB0RKA

Tradice špatných nových pohádek pokračuje. A přitom tu máme draka, hezkou princeznu, Bartošku a Šafránkovou. Jenže co je to platné, když naprosto chybí sebemenší akce, souboj s drakem se odflákne ubohoučkým čarováním a loutkář, který pod košilí nosí nějaké černé zvířátko, musí nesmyslně slíbit, že neprozradí, kdo zachránil princeznu. A to jako proč? Protože scénář je pitomý. Korunu všemu nasazuje naprosto zbytečná odbočka do současnosti k Jirkovi, který si jde do pohádky vydělat na operaci psa tím, že bude v kuchyni dělat bordel a bonzovat. A ještě za to dostane pochvalu. Proč? Protože scénář je debilní. Štědrý večer zachránila Šafránková, ale v úplně jiné pohádce.(25.12.2011)

Povedená štědrovečerní pohádka, která si na nic nehraje. Za zmínku stojí rozhodně některé herecké výkony (Dejdar, Dyk a Bartoška), slušně triky a vcelku vtipný scénář. Budou-li následovat pohádky v podobném rázu, dám ji určitě přednost oproti tolikrát viděným klasikám... Přesto je třeba dodat, že na nejlepší pohádku poslední doby Anděl páně to přecijenom nemá.(25.12.2011)

• katululum

Na to, že pohádka vznikala přes dva roky (ano, původně měla být v televizi na Štědrý den 2010), se to nakonec celé tak nějak nevyvedlo. Poměrně kvalitní obsazení, hezké lokace a zřejmě dost peněz na draka, ale nakonec vyšlo...na draka (který byl celý tak nějak neostrý či co). Propojení pohádkového a reálného světa nedává vůbec smysl, kdyby byla Micimutr z pohádky, úlohu by sehrála stejnou a ještě by to možná bylo věrohodnější. Jedinou zábavou je pohled na Vojtěcha Dyka v popelářském. V současnosti ale musí pohádka nabídnout víc.(25.12.2011)

Vojta Dyk je tak slizkej a ukníkanej, že se se svými mizernými baladami okanžitě stal nejlepší postavou v týhle slátanině. Hippiesačka Šafránková taky dobrý, ale věčně odhalená podivně chlupatá hruď loutkáře a ufňukaná princezna děs a hrůza. Nemožný chlapeček z malostranského činžáku taky úplně nemožnej. Ještě Bartoška s Dejdarem slušně hláškovali. No, jak tu někdo pronesl, seriálová podoba by tomuhle typu příběhu sedla víc, ale chtít po ČT na Štědrý večer slušnou pohádku je stejně naivní, jako chtít po Českých drahách vlaky bez zpoždění, a po České poště včasné a spolehlivé doručení zásilek.(25.12.2011)

• KdG

Začátek celkem akční, plný triků, ale pak to sklouzlo do nudné slátaniny. Dyk mě připomínal hereckým výrazem Terminátora v podání Arnolda Schwarzeneggera. Ještě že je spousta jiných pěkných pohádek a na tohle se už nemusím koukat.(25.12.2011)

• cyright

Půl hvězdy za Dyka, půl za Dejdara, půl za Šafránkovou, půl za občasné třpytky pohádkového nádechu, který se ale spolehlivě topí ve staré dobré sterilní žumpě. I Princezna ze mlejna je oproti tomuhle epické pohádkové dílo.(25.12.2011)

• Karp

Po slibných patnácti minutách rozjezdu se bohužel celá pohádka odebere k naprosté nudě a marnému pokusu o vtip... Jakousi naději ve vzkříšení nabídne propojení s reálným světem, ale záhy zjistíte, že to byla skutečně planá naděje. Pohádky mám rád, ale vydržet u téhle bylo poměrně náročné... Navíc princezna, jak už tu někdo poznamenal, vcelku nepříjemně ječí. Z krále by měl jít v dobrém slova smyslu strach a vážnost, kuchař by měl být vtipný a princ Dyk lépe zahraný - alespoň. Děj by ale i tak zůstal velice chatrný...(2.1.2012)

• marusaj

Další hřebíček do rakve českého filmu / českých pohádek. Další selhání produkce ČT. Další trapnost na Štědrý den. Základ neúspěchu - scénář. Nelogický, zmatený, divný, nejasný a celkově "pretty silly". Zmatení herci, nevěda co hrát, postávají okolo a sem tam něco prohodí. Dyk, Šafránková.. vlastně všichni jakoby přišli na plac před pěti minutami, dostali text a na pokyn režiséra "tak to nějak přečti" text nějak odrecitovali. Zmršené postsynchrony a "triky" už jen potvrzují, že tahle "zakázka" opět nevyšla.(5.1.2012)

• Haide

Málokdy se mi stane, že pohádku nedokoukám, ale tohle byla tak zoufalá nuda, že jsem radši přepnula televizi na starou dobrou klasiku.(8.1.2012)

Neurazí ani nenadchne. Prolínání pohádky a současnosti je trochu samoúčelné, chybí vnitřní souvislost. Chybí výrazná záporná postava, která by měla charisma. Jsou to jen takové odvary, které vynikají především hloupostí. Plus za to, že se nikdo nepitvoří, všichni jsou vyladěni na srovnatelnou civilnost projevu.(9.9.2012)

• Valentin

Podle mě to měla být normální pohádka, ale došly jim nápady, tak tam vrazili jako "upgrade" domovnici a malého kluka z reálného světa. A tím to úplně zabili.(2.1.2013)

Vojtěch Dyk nejlepší herecký výkon, jinak celkem nadprůměrný počin.(3.1.2013)

• Katerian

Pohádka Micimutr je pro mě velké zklamání. Libuška je stále pěkná ženská, ale na roli čarodějnice se prostě nehodí. Navíc ten ohoz, co jí kostymérka navlíkla, mi evokuje éru hippies. Další věc je zápletka. Sorry, ale loutkař se o žádnou pomoc při souboji s drakem neprosil. Takže logicky ani nemusel děkovat. Bába mu navíc ještě za odměnu, že byl tak statečnej, přikáže, ať se dívá, jak si jeho princezna bere fouňu, kterej tu odvahu neměl. To je spravedlnost. Za pomoc, kterou nežádal dostal trest, kterej si nezasloužil. Nevím, nevím, ale mě to tedy smysl nedává. Další nesmysl vidím ve vykreslení postavy kluka Jirky. Kluk ze současnosti, kterej je drzej ale smutnej, jede na jakési koštětobabetě s Micimutr do pohádky, aby se tam napravil. Co se ale nestane? Nejen, že se nenapraví, všechno pokazí a jen si stěžuje, na konci je pochválen a dostane odměnu. Tomu říkám poučení mládeže. Současný trend spojování pohádkového světa s tím skutečným, který funguje v Harry Potterovi, bohužel v českých pohádkách nefunguje a vysvětlení Micimutr proč bydlí v Praze, že tady je jí blaze, je fakt chabé a trapné. Dialogy v této pohádce se vůbec tak nějak nepovedly. Často jsou nelogické, křečovité nebo kýčovité. Z herců hrál obstojně jen Dyk, i když už je taky trapnej s tím svým protěžováním zpěvu v každé své roli. Stejně tak dobrou práci odvedl i p. Bartoška v roli krále. Zbytek byl ale žalostný, včetně Dejdara v roli kuchaře a Kreitschmerové v roli urážlivé královny alá Slunce seno.(28.2.2013)

Pohádka co neurazí, ale podruhé asi nenaláká a do análů se nejspíš nezapíše. Nicméně top-top-top herecké obsazení a zdařilé veršování - princ co jede na komoni jenom pro ni ... mě pobavil ;-)(25.12.2011)

• DAPDO

V naší zemi už se asi neumí natočit normální pohádka ...(25.12.2011)

A mě se to líbilo... Po dlouhé době sympatická princezna, celkově velmi dobře obsazené - obzvláště Bartoška, Kretschmerová a Dyk a vlastně i Dejdar... Pár dobrých hlášek a celkově to mělo docela blízko k našim povedeným klasickým pohádkám, i přes malý skok do součastnosti... Rozhodně řadím mezi lepší pohádky poslední doby...(25.12.2011)

Pěkně to odsejpá, je tu náznak opravdu příjemné atmosféry... dokonce i Dejdar tu působí pohádkovsky! O to více zamrzí zbytečné digitální kejkle a splácaninový scénář s poměrně nulovou "dějovou linkou s chlapcem ze současnosti". Za skvělého Dyka, sympatického Bartošku a schopnou první půli - tři hvězdy. I když s notně přimhouřeným okem.(25.12.2011)

• ClapTrap

Nene, tohle není ta správná cesta. Těžko říct co hodnotit dřív. Možná to mohlo být pěkné, ale tam je to slovíčko ,,možná''. Jelikož jsem na svátky nemocný, tak ležím u televize a sleduji co se dá, ale od tohodle jsem málem utekl.(25.12.2011)

• TEKAS

Drak na české poměry nevypadal špatně, Dyk byl příjemně hloupý a přiměřeně komický, především ale umělec a poeta:). Líbila se mi rovněž myšlenka čarodějnice, že první musí udělat něco dotyčný a pak něco udělá ona, takže bez práce a trochy námahy to nebude. Celkově ovšem mírné štědrovečerní zklamání.(25.12.2011)

Nebylo to úplně špatný, ale žádný zázrak taky ne. Loutkář se stále hlubokou rozhalenkou, která ukazovala jeho trapně chlupatý hruhník. Navíc všichni pořád ve stejných šatech, loutkář se v nich dokonce i ženil. Dyk je velkej sympaťák i zde. Princezna je taky sympatická a dost mi připomínala Franku Potente 50%.(26.12.2011)

• josieaddms

Až na dobře udělaného originálního draka, a celkem příjemný ksichtík Vojty Dyka, naprostá pohroma. Nelogická pohádka stejně ubohá jako už byli všechny ty komunistické i postkomunistické. Princezna hnusná, ubulená, k ničemu. Loutkář Vítek vůbec nic neuměl, a byl bezcharakterní. Král se choval jako dnešní manžílci od piva a fotbalu, akorát k tomu měl jakože moudrý projev a zjev Jirky Bartošky. Královna byla pouze na splňování jediného účelu, a spolu s králem zřejmě byli jenom proto, že si to pan režisér přál. Dobrý prvek byla docela postava Micimutr v podání Šafránkové. Jenže ta neměla v podstatě s příběhovou linií nic společného. "Zlý" princ byl zlý v té úplně nejprvoplánovější formě jakou si jen dokážete představit, a sympaťák kuchař Pepé byl skoro stejně zlý. Takže skutečně postava prince Vladimíra postrádala jakékoli špetky originality, a divák více sympatizoval s ním, než s nemastným neslaným Vítkem. Strašně samo-účelové, v tom nejhorším smyslu nemoderní, a jen použité a vykrádané. Blbé, špatné, nudné. Fuj.(27.12.2011)

• karlee

Scénář podle mě není zas tak špatný, i když trochu nedotažený, ovšem režisér naprosto zbytečně protahoval scény, pětiminutové záběry na spící micánu zmítající se ve snách nebo na micánu běžící lesem bych nechal do ruských romantických filmů, ale já (nevím, jak jsou na tom děti) při nich neudržím pozornost. Zkrátil bych na 40 minut nebo doplnil nějaký děj. Libuška v pohodě, rasta esoterickou domovnici zahrála pěkně.(30.12.2011)

• RajAthen

Je cítit, že všechny ingredience přítomny, ale ne úplně v tom správním pořadí. Existence současné dějivé linky s čoklem záhadou, zvláště když se ten spratek ne až tak úplně poučil (alespoň z mého pohledu). Nejvíc zarážející pak pro mě byla podmínka, kterou hlavní paní domácí uvalila na hlavního naivku a bez níž by se NIC z celé další hodiny bývalo nestalo a všichni by se měli fajne... inu ženské a čáry.(9.1.2012)

• Luk Skywalker

Jako mnoho dalších vytknu zbytečnou dějovou linku v současnosti, bez ní by to bylo lepší. Prostřední část (zrovna přepnutí do současnosti) ve mě vzbudilo nejdříve nechápavost a pak nudu. Sice jsem to na Štědrý den neviděl, ale někdy je lepší pohádka na 1.svátek vánoční (Tajemství staré bambitky), což není poprvé. Dále tu máme standardní herecké projevy s výjimkou Vojty Dyka v roli umělecky založené prince a Martina Dejdara v roli královského šéfkuchaře s italskými předky. Marika Šoposká se mi v roli princezny nelíbila (měli vybrat hezčí herečku), i když v některých momentech byla sympatická.(21.1.2012)

• Evii.B

Současný pohádky se mi vůbec nelíbí. Zápletka žádná, většina herců nic moc. Princezna neprojevovala žádné emoce, ani loutkář podle mě moc hrát neumí. Dát tam ještě součastnot, proč? Vždyť by to šlo vymyslet i bez toho. Teď nějaké klady, na draka se celkem dalo koukat, o proti efektům, které jsem viděla v Saxána a Lexikon kouzel. Hvězdičky jsou hlavně za DD (Dyk, Dejdar) kteří to zachraňují.(3.1.2013)

Nádherná pohádka. Šafránková je prostě stále neskutečná!!! A Marika jakbysmet :)(26.2.2014)

• Pitryx

Tak zpočátku za plný počet bodů, ale pak, když kočka přebíhá do současnosti je to jako rána palicí. Jako kdyby se ustalo těsně před vyvrcholením . Nadával jsem jak pes, ale dokoukal do konce. Efekty byly na dost dobré úrovni, dějově to ušlo, ale herecké obsazení stálo za starou belu. Dobře tam sedli snad jen Bartoška a Dejdar. Zbytek k ničemu. O princeznu bych neopřel ani kolo, pořád mi spíše připadala jako loupežníkova dcera, než něžná dcera králova. Nu, což, třeba obstojně střílela z minometu, jako v jiné pohádce. Zatím je resumé za čtyřicet kusů a možná mrknu ještě jednou.(27.12.2016)

Svet rozpravok ma fascinuje a tato sa mi tiez pacila,princezna,drak,cary mary fuk a vsetko to krasne sa tu objavi,na urcity cas som bol opat dieta...:-)(24.10.2018)

Takový neslaný nemastný odvar a vývar z bůhvíčeho. První třetina docela OK, drak nasázel dva góly v přesilovkách a bylo to 2:0. Ve druhé třetině přišlo prozření, že existuje reálný svět a malý sprostý spratek v obraně zaváhal a rázem to bylo 2:1. Třetí třetinu se snažil italský kuchař zasólovat, ale v útoku propadl (pomohla mu přitom pitomá královna a nezachránil to ani krutý hudební a nadaný princ na komoni) a bylo srovnáno na 2:2. Závěrečná powerplay už nic nezměnila, sice loutkař ztratil nalezený kapesníček, ale popelář získal mozoule a dostal gól do prázdné brány, takže pohádka prohrála 2:3. A já dávám 50 procent.(25.12.2011)

Já jsem se bavila, Vojta Dyk byl přesný, Libuše Šafránková a Jiří Bartoška neměli chybu, Martin Dejdar rovněž. Princezna byla mladá a pěkná a některé hlášky mě hodně bavily. Ten vstup ze současnosti mi sice přišel zbytečný, ale nevadil mi, kupodivu. Takže u mě dobrý.(25.12.2011)

• Stanix

Minimálně dvakrát prolitej lógr ála Bajaja. Nezábavná katastrofální slátanina.(25.12.2011)

Nechci být nějakej zlej, ale to malý blonďatý dítě, byl fakt průser. Možná to je blbý, srovnávat v takovým měřítku, ale vzhledem k tomu, že jsem nedávno ještě sledoval filmy s malou Natalií Portman, tak jsem se cítil trapně i z křesla obýváku a to je co říct. Na druhou stranu Dyk byl super a Šafránková je hold Šafránková.(25.12.2011)

Zabydlení čarodějky v moderní době mi přišlo v té pohádce přímo skvělé. Tomu nemůžu nic vytknout. Odehrané i natočené pěkně. Ale ten konec... takhle ho uříznout a odfláknout. Celou pohádku to dost shodilo.(25.12.2011)

• Whitet

Nemám co dodat. "Moderní" české pohádky už se nemůžou srovnávat s pohádky z let minulých....(25.12.2011)

• Verunka84

od zacatku me to stvalo pomalym tempem, defile debilnich princu, nesympatickej jouda v roli hlavniho hrdiny (proc mi ten Raz prijde po letech vic sexy nez tihle novi radoby-princove?) a co proste nesnasim je propojeni radoby pohadkoveho sveta toceneho na Americe a nejakeho pa-cinzaku, kde si jeste hraji na status domovnika. tak uklidime popelnice a pujdem pomoci hlavnimu hrdinovi do pohadky? dejte pokoj a dejte mi mladou Libusi v Popelce, na to se aspon da divat.(26.12.2011)

• sechmet5

Tahle pohádka nezačala špatně, ale postupem času se úplně zvrtla. Bylo představeno příliš mnoho postav. Skutečný svět by bylo lepší vůbec nepřidávat. Samotná Micimutr působila spíš jako Deus ex machina než jako skutečná součást děje. Loutkovému draku se kouřilo od huby pokaždé, když chtěl loutkař říct něco o záchraně princezny, přesto se nic nestalo, když všichni zjistili pravdu, protože Micimutr to tak chtěla. Děj se rozjížděl příliš pomalu a byl příliš rychle utnut. Myslím, že kdyby si někdo šikovný vzal Micimutr pod ruce, dokázal by z níc dostat dvě pěkné pohádky. Takhle se mi to ale moc nelíbilo a ještě mi to ukradlo kus z Byl jednou jeden král.(26.12.2011)

Neurazilo mě to a spojení reality s pohádkovým světem bylo příjemným překvapením.(26.12.2011)

• LudkovaLevaRuka

Jeden pěkný digitální drak na úvod... a to je asi vše. Nepovedený pokus obmněnit zaběhnuté schéma "princ/kovář/nebojsa zachraňuje princeznu před nadpřirozeným neřádem proto, aby se v zápětí popasoval s ještě větším ksindlem-lidskou zlovůlí" nezachrání ani pár vtipných hlášek Libuše Šafránkové.(28.12.2011)

• nula87

Jen jedna z mnoha pohádek, nic nového nepřinášející, snažící se dodržet jakýsi standard, ale nic navíc tam není. 50%(29.12.2011)

• Jerrysus

Jediné, co je na tomhle odpadě pozitivní je obsazení, ale jinak to bylo utrpení! Nesmyslná dějová linka odehrávající se v současnosti, vše dost zajímavě a divně zpracované, chabý děj, trapné narážky na současné politiky a hrozné 3D efekty. Čeští tvůrci by měli zůstat u natáčení klasických pohádek, které jim jdou hezky od ruky a neměli by se pouštět do něčeho, čemu nerozumí.(25.1.2012)

• Vikki

Slabota, SOUČASNÍ TVŮRCI UŽ ASI OPRAVDU NIC NEUMÍ. Samotný nápad či chceteli myšlenka by nebyla špatná, ale provedení velice slabé. Pohádek jako byly dříve už se asi nedočkáme.(10.3.2012)

• Viko

Vánoční dáreček, jenž naděluje každoročně Česká televize svým věrným divákům v podobě premiérového uvedení štědrovečerní pohádky, má letos příchuť dříve objeveného dárku v mámině skříni. Film byl totiž uveden již o víc než měsíc dříve v kinech a divák se tak mohl připravit na to co ho 24. prosince čeká. Snaha zakomponovat do Micimutr všechny známé osvědčené pohádkové atributy je zjevná. Najdeme tu draka, královskou rodinu, obětovanou princeznu, jejího zachránce z nižších vrstev i podlého nafoukance-prospěcháře. Přes všechny zmíněné prvky si film pohádkové vzezření drží s vypětím všech sil především díky kostýmům, načančanému prostředí hradu a Libuši Šarfránkové, které přeměna z princezen na čarodějku nijak neubrala na pohádkově střízlivé kráse. Křečovité snaze však spolehlivě podrazí nohy „překvapivý zvrat“. Středověké kostýmy nahradí rifle a mikiny, hrad zase pavlačák na Malé Straně. Čert ví, proč se rozehrává další dějová linka chlapce, který potřebuje sehnat peníze na operaci svého nemocného psa a je proto vtažen do pohádky čarodějkou Micimutr, v civilu domovnicí, která představuje pojítko mezi oběma světy. Záměrem mělo být vtažení dětských diváků do děje, ve skutečnosti dochází k přesnému opaku a film se od této chvíle rozpadá do spousty slepých uliček. Příliš prostoru dostávají vedlejší postavy (kuchař Martina Dejdara) a ve filmu se vlastně nic neděje. Má to svůj důvod ve scénáři. Princezna je zachráněna hned na začátku příběhu a zbytek je vystavěn na nutnosti zachránce Vítka (Ondřej Novák) mlčet a pokorně sledovat, jak se podlý princ (Vojtěch Dyk) chlubí jeho zásluhami. Podobnost můžeme nalézt v klasické pohádce O Statečném kováři, kde ale příběh tímto vrcholí a princezny nemohou prozradit kdo skutečně překonal všechny nástrahy a dokázal je osvobodit. Problém Micimutr spočívá v tom, že hrdinové žádné překážky nepřekonávají a diváka tak nic nedrží v napětí a pozornosti. Chvíle, jež má být finálovým střetem proběhne nadsvětelnou rychlostí, aniž by došlo k jakékoliv dramatické situaci. Jediné co si tak z filmu odneseme je poselství, které na nás v průběhu snímku několikrát okatě zamává – nic není zadarmo a pokud něco chceš, udělej první krok a pomoc už přijde. Za zmínku snad ještě stojí vyvedené, střízlivě užité digitální efekty (jaký to rozdíl proti přeplácané Saxaně), především pak tříhlavá saň. A také filmařsky atraktivní exteriéry lomu Velká amerika, který není využit poprvé. Vždyť už rok po jeho uzavření se zde natáčel legendární Limonádový Joe. Žel bohu pěkné prostředí, laciná moralitka a na české poměry zdařilé efekty nedokáží skrýt fakt, že filmu chybí atmosféra, stejně jako sníh letošním Vánocům. Celovečerní debut režiséra Víta Karase se tak velmi pravděpodobně nezařadí k vánočním klasikám, jako se to ostatně nikomu nedaří již pěknou řádku let.(24.4.2012)

• Veeria

Schválně jsem se vydržela dívat až do konce, aby moje hodnocení odpovídalo celkovému dojmu a abych zjistila, zda se konec zlepší....a celkem ano, velice mě pobavila scéna, kde Vojta Dyk vystupuje jako popelář....:D ale bohužel, to bylo vše, co jsem si z této pohádky odnesla....(26.12.2012)

• PaRi

Ty dvě hvězdy jsou za slušnou kameru a draka. Jinak šedý TV podprůměr. Škoda slov!(27.12.2012)

• Godhaj

,,Ale dobré skutky se snad nekonají jen s výhledem na odměnu. Nebo ano?“ Micimutr se zpočátku tvářilo jako horší pohádka, ale asi v první třetině jsem si uvědomil, že se jedná o nefalšovaný guláš špatných nápadů, špatného scénáře a špatných herců. Mezi nimi jako hvězda září Libuše Šafránková, která ostatním dokazuje, že se text dá nejen odříkat, ale i zahrát. Mezi největší prkna patří rozhodně princezna, Vítek a malej klučina, jenž byl ze všech nejtopornější. Nejšílenější mi ale přišel soundrack! V první půlhodině neustále hraje nějaká megaepická hudba, i když se na plátně skoro nic neděje. Ono se vlastně v celé pohádce nic moc nestane, příběh je utahaný a bez nějaké akce či alespoň snahy o ni. Prostě až na samotnou Šafránkovou, která teda vyfasovala až moc hipísácký kostým, mi přišlo vše velmi slabé.(26.6.2013)

• Cnelka

Průměrný snímek "Hannah Montana" byl daleko lepší než tahle číčovina!(15.7.2013)

• majky19

Z mého úhlu pohledu je to pohádka, která diváka ani nenadchne, ale ani neurazí. Pryč jsou ty časy, kdy Československo potažmo Česká republika byla doslova pohádkovou velmocí, která mohla a také byla vzorem pro ostatní kinematografie. Světlých výjimek bývá velmi málo, a proto je dle mého názoru třeba pohlížet na filmy s určitým nadhledem, když jej divák hodnotí. Proto tomuto filmu více než dvě hvězdičky dát nemůžu. Byly lepší, ale samozřejmě i daleko horší pohádky, které jsem viděl.(6.7.2018)

Je to příjemná a pohodová pohádka na kterou se dá koukat.(24.12.2018)

Vivat, konečně zas jednou pohádka která pohladí a je vtipná, já nemusím moc digitální triky ale ten drak se opravdu povedl, režisér Vít Karas a všichni herci hlavně Vojtěch Dyk odvedli výbornou práci. PS, jde vidět že jsme v Čechách budeme neustále hanit nové filmy ne podle toho jak jsou dobré ale jen a jen z principu naše česká negace je už pověstná, některé komentáře opravdu nechápu.(18.11.2011)

Slibný začátek, docela povedený drak, krásná princezna, sympatický loutkář, vtipný Dyk. Nějak jsem nepochopil ty přechody do současné Prahy, přišlo mi to tam naprosto zbytečné, stejně jako kluk zachraňující svého psa. Jinak lehce nadprůměrná televizní pohádka.(24.12.2011)

Nemám rád, když se pohádkový svět prolíná s tím "lidským" (s výjimkou Arabely:-)), ale to bylo v podstatě to jediné, co mi na téhle pohádce vadilo. Z těch novodobých štědrovečerních bych jí řadil k povedenějším. Digitální drak byl možná vůbec nejlepší v českých pohádkách, přestože nedostal pořádný prostor. Obsazení je dobré, Šafránková je prostě stále i přes své menší vytížení v posledních letech jedna z absolutně nejlepších českých hereček. Marika Šoposká patří k nejkrásnějším mladým herečkám a na princezny se hodí. Nikdo z herců to nějak nekazil, dokonce (pro mě překvapivě) ani Dejdar. Takže ač jsem se před začátkem pohádky bál, že budu brzy přepínat na Byl jednou jeden král nebo Tři oříšky, nakonec jsem se rád dodíval do konce. A děti taky a to je hlavní.(24.12.2011)

• Renie42

No já zas z toho nebyla tak nadšená, prolínání s přítomností a pohádkou, Dyk mě tam absolutně štval. Prostě dvě hvězdy za to, že to dobře dopadlo a Dyk jako popelář, kterýmu se dělají puchýře na prackách.(24.12.2011)

Nejlepší tam byl jednoznačně Vojta Dyk, který si roli určitě užil. Ve filmu byly některý vtipný hlášky (hlavně ta s lednicí), ale jinak normální pohádka, která je podle mě v porovnání s těmi, který se poslední roky točí, lehký nadprůměr.(24.12.2011)

Nemam zrovna kdo vi jak rad pohadky, ale kdo se na ne cas od casu nekouka, ze. Tahle mne ale prisla takova jakoby zvlastni. Nechytnula me hned od zacatku a nebyl jsem z ni buh vi jak odvareny. Kvuli roli Magdaleny Kocourkove ale davam za tri.(24.12.2011)

• maldoror16

Otřesné a smutné, co se dnes točí za pohádky... Jednou za pár let se vždy odvážím shlédnout moderní vánoční pohádku a vesměs to vždy dopadne stejně. Tento rok to ale bylo extra shit...(25.12.2011)

• Bumerang

Děs běs. Celou pohádku zachraňují jen mazáci Bartoška a Libuška Šafránková. Jinak je Micimutr ukázkovou sračkou (pardon za ten výraz, ale jak to chcete nazvat), která však pořád patří k tomu lepšímu, co se u nás v poslední době natočilo. Nejvíc mě mrzí, že dnešní mladí herci nesahají generaci svých starších kolegů ani po kotníky. Stejně tak zoufalá je práce našich současných filmařů, kteří se (i díky médiím a bulváru) nosí se jako primadony, ale neumí natočit nic. Proboha - dívejte se na pohádky Zemana, Poláka, Vorlíčka (když mu to ještě myslelo) nebo Bočana, buďte takhle malincí a učte se!!!(25.12.2011)

• Jozka7

Být na Micimutr v kině, možná by se mi líbila víc. A nebo bych se naopak zlobil, že jsem své finance utratil za takové dílko..? V každém případě, pohádku jsem viděl na Štědrý den jako sedmou v pořadí. Není to pohádka vyloženě špatná, ale v konkurenci stálic čs. pohádkového nebe neobstála. Začátek je působivý, ovšem dobře rozehraný děj se postupně zadrhává, až přijde zcela nečekaný bod zlomu... Zatímco u Arabely, Harryho Pottera, Nekonečného příběhu či Dívky na koštěti divák zná či tuší propojení s reálným světem již od začátku, tady to tvůrci vybalí uprostřed filmu ve stylu Japonců v Pearl Harboru. A je to podobná katastrofa. Co lze vyzdvihnout. Určitě některé herecké výkony. Při pohledu na Libuši Šafránkovou působila nostalgie (zvláště, když mezi předchozí pohádky zhlédnuté ve stejný den patřily Princ a Večernice i Třetí princ), příjemné překvapení byl "krasoňovitý" princ Vojtěcha Dyka a pro princeznu v podání Mariky Šoposké by jeden opravdu nějaké to nebezpečí podstoupil.:o) Nejvíce jsem si užil krále v podání Jiřího Bartošky, který při pohledu na svou ztřeštěnou drahou polovičku (Jaroslava Kretschmerová) jen vzpomíná na doby, kdy stála za ztrátu (vlastní) paže.:o) Výborný byl také drak, zaujal rovněž netradiční způsob jeho eliminace. Škoda, že dračí téma tvůrci dále nerozvinuli. Závěr zatím hodnotit nemohu, zavládla mezigenerační shoda, že sledování Micimutr o Štědrém večeru ukončíme předčasně. A tak se i stalo.(25.12.2011)

myslím, že na štědrovečerní produkci celkem slušné, nicméně pohádku dost sráží námět a scénář... dvě dějové linky, kde ani jedna moc nefunguje (v první se věci odehrávají víceméně náhodně a bez přičinění aktérů, je to dost na vodě (proč měl vítek mlčet o zabití draka?) a předvídatelné (princezna první co hledá po vysvobození je kapesníček - jakou asi bude hrát roli?) druhá zase šíleně hraje na city a obsazení dětí nedopadává dobře (žel ani tady se nestal zázrak), marika šoposká jako princezna mi nesedla typově, o všeobecně milované národní ikony libušky mi obecně přijde, že je dost přeceňovaná, měla tady výborné okamžiky, některé zas ale úplně jalové, dejdar už je parodií na sebe sama... dobré výkony podali ondra novák a vojta dyk. hudba mohla být mnohem lepší... ucházející triky a výprava, dobré "hlášky" ale jako pánbůh zaplať i za toto, ačkoli poslat to do kin měsíc před přemiérou o vánocích je čisté diletantství!(25.12.2011)

• SB

Výprava v počátečním obrazu slibovala propracovanou pohádku, ale nakonec to byl slabý příběh s pár zajímavými výkony, několika vtipy, nelogičnostmi a všudepřítomnou „americkou“ kamerou (pohyb případně se změnou orientace), která mě neskutečně srala.(26.12.2011)

• Idealista

Od České pohádky, která se jmenuje Micimutr (kdyby němčouři na ní dali aspoň prachy) jsem nic-moc nečekal, a dobře jsem udělal. Je pravda že jsem jí viděl celou ( a to se často nestává ). Že tady byl úžasně vytvořený drak, a taky skvělý V.Dyk ( vytvořil zde postavu a nebyl sám za sebe jako ostatní herci ). Ale tím vše doré končí. Poháky by měli končit dobře, proto jí nebudu dál komentovat . Ještě něco slyšel jsem od některých že se tento výtvor stane tv klasikou - já říkám že nestane. Zazvonil zvonec a komentování je konec!(26.12.2011)

**1/2.(27.12.2011)

• honzic

Na Víta Karase je to docela povedená pohádka, však nešťastně naivní a překombinovaná s moderní dobou. Hodnocení: 45 %(28.12.2011)

• sharka.68

Hvězdička patří Libušce, pořád j ekrásná. Ale pohádka to byla strašná....(4.1.2012)

• jprmusic

Proč proboha Micimutr? A proč zrovna Šafránková? A proč vůbec ta rovina současnosti? Škoda, protože jinak je to docela hezká pohádka .....(20.6.2012)

• Algen

Příběh je to hezky, je to i dobře natočené, ale je zde spousta mínusů - výběr hlavních hrdinů, role Šafránkové je naprosto zbytečná a špatně zahraná a nakonec příběh ze součastnosti pohádku úplně potopil a udělal z ní frašku.(28.12.2012)

Nechápu hromadu kritiky a negativních hodnocení. Za poslední dobu jedna z mála koukatelných pohádek. Asi bych v mnohém opakoval hodnocení od Radek99. Nejvíc lituju ty, kteří brečí nad tím prolnutím s realitou. Pohádka je fantazie a ta nemá hranice - vzpomeňte si na zmíněnou Arabelu, Nekonečný příbeh, Neila Gaimana s jeho postavami na kraji společnosti, kteří jsou spojovateli mezi realitou a fantazií, Harryho Pottera nebo třeba Bratry Lví Srdce od Astrid Lindgrenové. Mám pokračovat? Pusťte si klíďo-píďo-Kluse a jeho bambitku, ať víte, co je špatný, přestože tady to má o 22 % lepší hodnocení.(25.5.2013)

• Washa84

Hlavní "pohádkový" děj byl dobrý a pohádka jako taková povedená. Druhá dějová linie ze současnosti a vzájemné prolínání mi vůbec nepadlo do noty. Zde určitě minimálně hvězda dolů. Pokud jde o pokus se zapojením současnosti mohu porovnat např. s Tajemstvím staré bambitky, kde bambitka rozhodně vede... Herecké obsazení není špatné, pohádka také ne, ale nenavodila potřebnou atmosféru. Pohádku jsem viděl celou, ale znovu bych si ji nepustil. Za mne 4/10.(28.12.2013)

• lobo87

Klasická česká rozprávka, v ktorej mi však nesedeli dve veci - obsadenie princeznej (Šoposká do role nepasovala) a prepojenie s dneškom. To zráža hodnotenie o bod nižšie... 45%(2.7.2014)

• Elassar

Nic jsem od toho neočekával a dělal jsem dobře. Pohádka naprosto o ničem a jako film totální selhání. Ach, kde je ta doba, kdy české pohádky byly opravdu něco. No snad to zítra Tajemství staré bambitky vytáhne :))(24.12.2011)

Ale no tak, takhle nízké hodnocení? Proč? Po delší době konečně opět pohádka, o které se dá říct, že celkem funguje, možná paradoxně taky díky tomu, že draka zabijí hned na začátku, čímž se narušilo klasické bajajovské schema. A jen tak mimochodem, ten drak na české poměry nevypadá vůbec špatně. Normálně bych dal asi 3*, ale tohle si zaslouží trochu zvednout;:-) Na příští Vánoce klidně od stejných autorů něco nového.(24.12.2011)

Pohádka, která je docela pěkně natočená, ale... Myslím, že přesně tohle si většina lidí po shlédnutí řekne. Je to celkem slušná šance, ale zcela zbytečně promarněná. Drak je tam dobrý, ale asi na 5 minut, takže než stihne udělat jakýkoliv problém, tak je po něm. A to ani rukou hrdiny, ale čarodějky Kocourkové alias Micimutr, která se tímhle prostě jenom baví. Hlavní hrdina pak nedělá prakticky nic, než že se schovává s princeznou a je naštvaný na prince, který si přivlastňuje jeho zásluhy. No a pak se do toho z ničeho nic zamotá současnost a nesympatický kluk, který tam vlastně vůbec nemusí být. A konec je celý takový uspěchaný a poměrně o ničem. Doufal jsem v konečný souboj s drakem (proč se ten loutkář jenom nepodřekl? :-D ) nebo aspoň s "princem na komoni", ale nic z toho se nekoná, prostě přijde čarodějka, bác a situace je vyřešená. Nejlepšími scénami jsou "Dykovo divadlo" a "Dejdarova Santa Lucia", což jsou zároveň asi jediné dvě opravdu zábavné scény filmu a to je prostě málo. Takže dávám *** a to po srovnání s Řádem saténových mašlí, který na mě dělal podobný dojem (dobrý potenciál a postupná nuda + zbrklý konec), ale přece jen je ještě o trošku míň zábavný.(24.12.2011)

• Didon.pipi

Bohové, za co? Dobrá, byl tam drak a tříhlavej a byl docela hezkej, ale moc velkej hereckej výkon nepodal, a tak už není co hodnotit! Pohádka má být sprška iluzí, fantazie a napětí, a i když je jasný, že pokud pohádku nenapíše Andrsééén, tak nikdo neumře, tak prostě musíte těm hrdinům věřit, že milují svoji princeznu a jsou ochotní pro ni umřít, tenhle ,,hrdina" měl neustále výraz kapra před praštěním paličkou, nudný děj se snažil někdo prolnout se současností, ale to bylo fakt zoufalství - čím to nastavit? Někde se vyzmizíkovalo kouzlo pohádky a někde se ztratill sen pohádku prožít nebo o ní snít, do téhle by se nevsnilo ani dítě, co nezná počítač, miluju Libušku, byla dobrá, ale vnutili jí roli kouzelnice, co něco šňupe a neví, co by měla vlastně říct. Šmankote, filmovej bohu, čaruj!!(24.12.2011)

Skvělá nedoceněná pohádka! Tento film si zaslouží víc než 50%!(25.12.2011)

• blekekeke

Sakra, kdy už konečně někdo pochopí, že zde se daří jen humorným a lidovým pohádkám. Přitom se dříve točila jedna dobrá pohádka za druhou (čerti, obušek, zlatý čelo aj.). Tohle byla prostě patlanina, zasmál jsem se jen jednou a už ani nevím čemu. Obsazení rolí taky běs, nasratý král, královna trouba, pizza v kuchyni, princezna nebo selka? loutkář? Jen Dyk si vyloženě svoji roli vychutnal. V celku byla pohádka temná, byť v ní bylo světla dostatek ...(25.12.2011)

Kdyby tam nebyla Libuška, která je zase skvělá, tak by to bylo za dvě hvězdy. Pohádka je to moderní a trochu připomíná Bajaju smíchaného s Nekonečným příběhem, kdy létajícího psa Falca nahradila létající motorka- chybí jenom Hagrid :-) Prostě pohádka, neuškodí si trochu zakouzlit .(25.12.2011)

• rigby

Ani hvězdné obsazení nezachránilo tenhle průšvih. A ještě se s tím vytasit na Štědrý večer, to chce notnou dávku odvahy. Naštěstí zbyly pod stromečkem ještě nějaké dárky, takže se zdá užitečnější věnovat se jim.(25.12.2011)

• miza

Pohádka která se moc nepovedla ale když člověk vidí na ostanich programech klasiku tak neodolá a podívá se na novou pohádku. Zůstane jen u toho slova podívá.(25.12.2011)

• Deidy

Ty ukázky byly tak nadějné... a vyleze z toho TOHLE!(26.12.2011)

Rozhodně lepší tři hvězdičky, za posledních pár let patří tahle štědrovečerní pohádka rozhodně k nadprůměru. Vojta Dyk si svého prince "Krasoně" užíval, Ondra Novák byl sice co se týče hraní docela bídnej, ale vynahrazuje to moc hezkou tváří:), princezna byla sympaťačka, výprava se mi líbila, hudba taktéž, takže to rozhodně nebyl promarněný čas (jako třeba u Tajemství staré bambitky).(28.12.2011)

Ještěže je paní Šafránková tak skvělá, jinak by tahle pohádka dopadla daleko hůř.(29.12.2011)

• Xmarc

50 %(30.12.2011)

• LordEldest

No vzhledem k tomu, jakou reklamu tomu ČT dělala, mě Micimutr těžce zklamala... Příběh trapný, herecké obsazení snad na objednávku, velmi nepovedené propojení pohádkového a reálného světa atd. Pokud bych měl najít nějaká pozitiva, tak jsou to herecký výkon Martina Dejdara a hláška o Lednici... Za ně 1 hvězdu. Ve srovnání s Tajemstvím staré bambitky ale jde o těžký propadák...(2.1.2012)

Nová česká pohádka, při které jsem se opravdu nenudila. Hlavně začátek byl monumentální, hlavně díky drakovi. Zaujala mně i kamera, střih a hlavně hudba. Hurááááá, konečně něco dost dobrého. Bohužel, čím více se pohádka blížila ke svému závěru, ztrácela jsem iluze o novém hitu. Gradace příběhu se vytrácela a v závěru jsem se obávala toho, že to herci snad už ani nedohrají. Je to obrovská škoda, draka bych použila určitě ještě v závěru pohádky.Omlouvám se lidem, kteří milují Libušku Šafránkovou, nikdy mě nepřesvědčila o tom, že umí hrát, raději bych tuto roli dala někomu jinému, třeba Květě Fialové. Myšlenka pohádky je dobrá - o všechno, o co v životě bojujeme se musíme zasloužit. Herecké výkony se mi celkově líbily. A hlavně, konečně - pěkný loutkař. Pan režisér má u mě velké plus, jeho styl se mi líbí. Jen to dotáhnout do zdárného konce. Držím palce.(8.1.2012)

• laurence

Ach, to byla bolest.(18.1.2012)

• honzzaq

Micimutr podle mě nakonec stejně zapadne do šedi svých podprůměrných a nevýrazných "štědrovečerních" předchůdců, protože vizuálně působivý úvod a propojení pohádkového světa s reálným nestačí k tomu, aby si na tuto pohádku někdo byť jen za pět let vzpomněl. Příběh se opět točí kolem provařeného schématu "královské sliby se nesmí porušovat a proto se princezna musí provdat proti své vůli". Pokud má film fungovat na takových základech, potřebuje k tomu hlavně silné postavy, ale ústřední duo princezna-loutkář je zoufale nevýrazné, Dejdarův italský kuchař je spíš karikatura a kluk Jirka je klasický špatně zahraný otrapa, kterých se po českých filmech potlouká nespočet. A narcistický slizoun Vojty Dyka se Šafránkovou to nezachrání, protože sice fungují dobře, ale jako vedlejší postavy nemohou mít tolik prostoru, aby to dokázali utáhnout sami. Takže opět jednorázová kulisa k rozbalování dárků.(27.1.2012)

Ve srovnání s většinou polistopadových pohádek je tato velmi milým nadprůměrem. Libuška Šafránková Je tu kouzelná, bohužel o většině ostatních rolí se to říct nedá.(14.6.2012)

• Ilus

Doby, kdy Libuška Šafránková hraje místo princezny čarodějnici, by se neměl dožít nikdo z nás :-) To ale není důvod mého hodnocení. Natočit tohle a servírovat to na Štědrý den je zlo.(25.8.2012)

• gipper

Spíš tak trochu zklamání.. Jirka Bartoška ano, Martin Dejdar ano, ale zbytek obsazení to byla teda tragédie. Vojta Dyk je mi poslední dobou vůbec nějakej protivnej a princeznu bych si uměla taky představit o něco lepšejší. Libuška se ukázala jen tak aby se neřeklo.. No co víc k tomu říct? Tohle se prostě nějak uplně nepovedlo.(6.9.2012)

Na české poměry a na českou produkci velmi povedená pohádka, jak "standartním" příběhem, tak hlavně kamerou a grafikou. Herci také hrajou poctivě, potěší hlavně Dejdar, Bartoška, Šafránková a mě osobně se velmi líbila i Marika Šoposká jako princezna Karolína.. dějová linka se součastnosti byla možná zbytečná.. Jinak ale ok a za 4/5!(21.10.2012)

Je mi to líto,ale je to tak na dvě hvězdy + jednu za Libušku v roli pohádkové hipindy /to je ale slovo!/.Ani ona to ale nezachrání.(21.12.2012)

• dan333

toto byl velice hrozný film ale přesto to nebyl film bez žánru proto dávám dvě hvězdy(28.12.2012)

• jessic

Další nepodařená pohádka, která se snaži bez vtipu a nápadu křečovitě kombinovat současnost a pohádkový svět. Libuška Šafránková jako domovci a zároveň čarodějka v pohádkovém světe.(10.12.2013)

Libuše Šafránková nezklamala ani v této podprůměrné pohádce.(9.6.2017)

• Desmi

Myslel jsem, že se mi něco zdá, když najednou příběh skočil do současné Prahy, bohužel nezdálo... Měl jsem chuť to ihned vypnout, takhle dosrat průměrnou pohádku... Nakonec jsem pohádku sledoval dál, ale to vytažení zpět do reality tvůrcům neodpustím.(20.11.2017)

Docela to slo ( na ceskou pohadku, opravdu...), ale pak se to najednou pokazilo (ten moment orpavdu poznate)(24.12.2011)

Princezna Karolína (Marika Šoposká) má být obětová tříhlavému drakovi, který ohrožuje zdejší hrad. Před jistou smrtí jí zachrání život loutkář Vítek (Ondřej Novák), který princeznu už dlouho miluje. Porazit draka mu ovšem pomůže hodná čarodějnice Micimutr (Libuše Šafránková), která draka promění v loutku. Vítek ovšem o záchraně princezny musí mlčet, protože kdyby se prozradil, drak by opět ožil a princeznu sežral. Zásluhy za záchranu krásné princezny si nenechá ujít princ Vladimír (Vojtěch Dyk), který proto na královský slib dostane princeznu za ženu. Ta jej ovšem nechce a z královského hradu uprche. Hledá jí proto celé království včetně hodného Vítka...Velké překvapení si na Štědrý den přichystala ČT. Kdo se má pořád dívat na Popelku. Je třeba udělat také změnu a Micimutr byla správná volba. Dobrý scénář,sympatické postavy a krásně zlý drak, který by se klidně hodil do předražených hollywoodských fantasy filmů. 60%(24.12.2011)

• morlumak

Dvě hvězdičky za Šafránkovou, Bartošku a pěkného draka.(24.12.2011)

• michalkop

Totální propadák. První půl hodina pohádky jakž takž dobrá pohádka, ale co přichází potom. To je moc. Nehorázné překombinování. Střih na Malou Stranu. Kluka s nemocným psem. Taková vyšroubovaná hra na city. Hra na city, která ale vůbec nefunguje a působí trapně. A naprosto nejhorší část je ten závěr. Škoda slov. Nejhorší scéna je odlet na moto-saňo-koštěti s počítačovou animací. Možná Vítek jako popelář. Teď si nejsem jistý. Pohádku to totálně pohřbilo. Po sestříhání na 45-60 minut by to mohla být průměrná a trochou úpravy scénáře pohádka, ale takto je to děs. Po dlouhé době pohádka, u které jsem se koukal na hodiny, kdy už konečně skončí.(24.12.2011)

Nová česká pohádka mladého režiséra Víta Karase nabízí vcelku zajímavé pobavení. Nechci porovnávat se starými klasickými pohádkami - ty už nikdy nebudou překonány, ale mezi těmi novými a novějšími patří Mucimutr k těm nejlepším. I když kostra příběhu byla klasicky profláknutá, to znamená - princezna, drak, zbabělí princové, chrabrý hrdina...byl tento ozvláštněn (také ne zcela nově) odskočením z pohádkového světa do současné reality. Také technická stránka byla na vysoké úrovni, drak vypadal skutečně a živě, kamera (exteriéry zvláště) výborná. Bohužel mne trochu zklamali herci, tedy přesněji řečeno ti dva hlavní, především princezna, jejíž projev a výraz jakoby do pohádky nepatřil. Ostatní v pořádku, Libuška Šafránková vyčnívala (skvěle napsaná postava). Mnoho drobných vtipných momentů, jako německy mluvící loutnista, Dykova sebechvalná píseň a její parodování mladým loutkařem nebo závěr u popelnic...Nebojím se dát čtyři hvězdy.(25.12.2011)

Velmi milým překvapením byl Martin Dejdar a Vojta Dyk.(25.12.2011)

• chaosteory

Dříve české pohádky vládly a vždycky bych je upřednostnil nad západní produkcí. Bohužel posledních pár let jsou pohádky tak nepohádkové, že i Shrek časem bude působit lépe. Micimutr jsem dal přednost před klasikou v podobě Tří ořechů, které mimochodem už taky dvakrát nemusím, a tvrdě jsem za to zaplatil. Úvod byl v celku přijatelný, ale ve chvíli kdy se pohádka začala potácet mezi realitou a fikcí, a paní Šafránková začala hrdě konkurovat Saxaně, šly moje iluze do kopru. Pohádka, při které se modlíte, aby vám raději zaskočila kapří kost, než aby jste ji dokoukali je na nic.(25.12.2011)

• redfoxik

Příšerné vedení herců, přehrávající Dyk, ochotnická Poláková. Labilní scénář. Kde je kvalitní řemeslo? V troubě.(25.12.2011)

Hezká princezna, hezký skoroprinc, námět nedotažený do konce, ale na naše poměry příjemná, nevyřvaná pohádka. Spojení dvou dějových linií byl dobrý nápad.(25.12.2011)

• schindler

Na novou stědrovečerní pohádku by to chtělo vyšší rozpočet a Šafránková vypadá jak bezdomovec.(25.12.2011)

• njuska

Kdo dělal tuhle pohádku? Nějací amatéři, studenti? Takovejch chyb se jen tak nevidí... Navigační znaky počítačové animace při úvodním letu draka, plastové kelímky válející se vedle pohádkové jeskyně na Americe, nechutné sliny v koutku hradního trubače... Ale vrchol nevkusu bylo použití videopásky, místo filmu, resp. nějakého vhodného filtru evokujícího klasický film... Celou pohádku to dehonestovalo na úroveň nějakého ultralevného, umělého studiového videofilmu, vhodného tak akorát na nedělní odpoledne na ČT2. Škoda!(25.12.2011)

Oceňuji netradiční pojetí, kleju nad strohým scénářem.(25.12.2011)

Mohlo to být horší. A mohlo to být i lepší. Vzhledem k finanční náročnosti CGI triků se české televizní pohádky neustále uchylují k příběhům jakoby pohádkovým, leč bez kouzel. Po slibném začátku jsem si říkal, že snad konečně…a ono nic. Po vyčerpání limitu určeného na celkem zdařilého draka se z pohádky stala kostýmní konverzačka, kterou nad vodou drží velmi dobrá kamera, skvěle vybrané lokace a výborná atmosféra scén zabíraných pouze ve světle pochodní a svíček a „velkofilmová“ hudba. A je nutno vyzdvihnout herecké obsazení a vedení herců, při kterém měl režisér Vít Karas velmi šťastnou ruku. Libuše Šafránková má šarmu na rozdávání a její smysl pro jemný humor a ironii je odzbrojující. Královská dvojice v podání Jaroslavy Kretschmerové a Jiřího Bartošky je jen lehounce groteskním obrazem starého manželství a oba umělci vytvořili skvělé duo protikladů. Jaroslava Kretschmerová svou královnu vybavila mnoha půvabnými detaily stárnoucího diblíka. Vojtěch Dyk je prostě člověk mnoha talentů, obdařený hereckým vkusem. Vlasně jsem nezachytil ani jeden křečovitý a na pilu grotesknosti či typicky české „pohádkovost“ tlačící výkon. A i když přesahy z pohádky do současnosti nebyly tím nejšťastnějším nápadem, byly vlastně jediným znakem, že jde o českou pohádku. A to pokládám za klad. Trocha kosmopolitnosti českému umění vždy prospívala.(25.12.2011)

Zajímavý námět i dobré propojení pohádkového a reálného světa. I drak byl dobře udělaný. Jinak pohádka nebyla špatná, ale možná chce trochu zažít pro lepší hodnocení..(25.12.2011)

• Fraktální

když někdo v čechách natočí blbý film, zamaskuje to nálepkou pohádka...(25.12.2011)

• dmk

Touto pohádkou jsem hodně zklamaný. Ačkoliv nemají pohádky, co běží na jedničce o Vánocích, šanci překonat staré klasické, bývají velmi povedené. Ovšem jak říká staré příslový-vyjímka potvrzuje pravidlo a touto vyjímkou je toto-Micimutr. Ceou dobu jsem se nudil. Jediným s větlím bodem byl ten drak(on získal tu hvězdičku), jenže co, jednou se prolít, chvíli s ním "bojoval" loutkař a to je všechno. Doufal jsem, že se na konci objeví, ono nic. Ještě k tomu tam dají to s tím klukem a jeho psem, jako by to nemohl být kdokoli z jejich světa. Nuda a ještě vás to deptá. Nicméně já mohu být celkem spokojený, viděl jsem i mnohem horší(ty však nikdo nedal na Vánoce). Nicméně lituji ty co byli na tom v kině, protože platit za tohle, ještě když to dali po měsíci do televize, to musí naštvat.(26.12.2011)

Nápad spojit klasiku s dny dnešními tu byl už mnohokrát za čs kinematografii je toho (původní seriál) Arabela příkladem za všechny. A obvykle je tento exkurs velmi zajímavý. Mám jen takový podivný plíživý pocit, že tady to tak úplně dobře nefunguje. V pohádce je mnoho pěkných nápadů, ale žádný pořádně rozpracovaný či dokončený. Herecky a "obrázkově" má pohádka určitě navíc. Jojo... ale kde zůstal scénář?(27.12.2011)

• Madeira

Nudné, bez spádu. Něco mezi Bajajou a fantasy. Na jeden zátah nesledovatelné. Většina postav příšerná, dialogy bez šťávy. 1 hvězdu dávám za závěrečné potrestání líného prince v podání Vojty Dyka.(27.12.2011)

• Charif

Nejhorší "pohádka" všech dob!!! Největší hnus a odpad na druhou!! Dejdar se hodí jenom do tohodle... Vkus opravdu výbornej.. Jen tak dál.. Splácanej a vyplácanej humus!!!!!!!!!(27.12.2011)

No jo, česká pohádka bez logického graduovaného děje s pořádnou zápletkou a bez kvalitních dialogů prostě nefunguje. Můžeme se to snažit ošulit natáčením v super reáliích, se super výpravou či super herci, ale nefunguje to. Přesto budu shovívavá - v tom pohádkovém marasmu posledních let to řadím k těm lepším počinům. Pan režisér nechť nevěší hlavu nad špatným hodnocením a zkusí to jinak a lépe - konkurence je nutná. A jak se ukazuje - chybějí kvalitní scénáře. Jinak: stále půvabná Libuška, škoda, že nedostala víc prostoru. Dyk si to užil, snad mu to nezůstane. Herecké výkony příjemné. Hudba príma. Bartoška mne zklamal - neměl brýle ani cigaretu :-) Děj postupně ztrácel na dynamice, do finiše jsme se tak nějak prokodrcali... Dávám tři hvězdičky v očekávání budoucího lepšího.(7.1.2012)

• dsaiko

Strašný, pohádku jsem protrpěl, zlatá klasická Troškova Čertova nevěsta. Micimutr mi přišla hloupá a násilná jako toho času socialistické pohádky v kulisách a nejlépe ještě s baletem. Neoriginální námět, ploché postavy, hloupé zápletky, hlavní hrdina stejnej pablb jako "zlý" princ, Krečmerová - Evík s korunkou ... Kultura v podání ČT financovaná TV poplatky.(11.1.2012)

• Linsang

Nic než nuda. Děj v podstatě o ničem, postavy naprosto nezajímavé (jediný, kdo měl trochu šťávu byl Vojta Dyk) a to prolínání se současností mě totálně dodělalo. Kdo to proboha vymyslel, že službou v pohádkové kuchyni si může kluk vydělat tisíce na operaci svého psa? Jasně, nějaký důvod, proč ho zatáhnout do pohádky vymyslet museli, ale tohle??? Tenhle průšvih nespasí ani Libuška Šafránková ve svém hippie outfitu.(16.1.2012)

Kudla mohlo to bejt lepší :-( Současná dějová linka,Libuška jen okrajově,princezna nic moc a Dyk taky,no vlastně on nikdo nic moc.Jenže pak, ten příběh neni špatnej a triky jsou na TV dost dobrý a hlavně se s nima pracuje střídmě a nejsou tam moc vidět švy a taky si to na nic nehraje.A koukam,že na Americe je furt pěkně 3* takový ty poctivý.Jo a zaklínadla jsou moc vtipný :-) A Dykovi splnila Mici sen spousty kluků,to neni trest!(8.2.2012)

• jdosek

Bylo by to tak na jednu hvězdu, ale tu musím ubrat za toho neskutečně špatného "herce" Dyka. Proč tohoto nýmanda někdo obsadí nedokážu pochopit.(15.7.2012)

Tosim psal: Ta současná dějová linka tam byla jako proč? A z jakého důvodu hrála Libuše Šafránková spíše do počtu, když na ní propagace přímo stavěla? Obrázky dobrý, ale jinak dost velké zklamání a nuda. -- já píšu: přesně bylo to docela dobrý ale proč tam byla zamotaná ta současnost????(7.8.2012)

Hodně zábavná pohádka. Dokonce i na Dyka se dalo koukat. Paradoxne vzadu zůstala Kretschmerová. Bartoška zářil a totéž platí o Dejdarovi. Samostatnou zmínku zaslouží paní Šafránková, která ukázala že je hereckou stálicí. Škoda že v titulcích nebylo jméno toho loutnisty. Jeho hláška v němčině mne dostala. Skvělý moment. Zápor vidím v hodně amaterském předvedení draka. Myslím si, že česká televize, za ty těžké peníze které ždímá z občanů mohla udělat lepší grafiku a totéž platí i o létajícím kole. I když chvílemi to hodně dřelo, přesto se na tuto pohádku dívám moc rád už poněkolikáté.(15.8.2012)

Problém této a řady nových českých pohádek je to, že vlastně nevědí, co (nového) vyprávět. Takže jsou dvě varianty - buďto obšlehnou nějakou starou pohádku nebo vytvoří nastavovaný nesourodý guláš. Micimutr je čistá druhá varianta. Ve skutečnosti v ní není žádné drama (čarodějnice mohla celý konflikt vyřešit sama a Ondra Novák si mohl na hradu válet šunky) a když už dojde tento děj, tak jsme najednou v současnosti (bez jakéhokoli důvodu). Takže doteď tak na jednu a nepatrný kus druhé hvězdičky. Zbytek hodnocení jednoznačně přidává skvělý Vojta Dyk - hraje tak o 100% líp než hlavní postavy a navíc je fakt vtipnej.(23.8.2012)

Velmi pěkná pohádka. Zajímavá snaha znovu zkombinovat pohádkový a reálný svět jako například kdysi v Arabele nebo Jak utopit dr. Mráčka, přesto pohádka zůstává tzv. klasickou. Za zmínku určitě stojí snad bez výjimky výborné obsazení (obzvláště musím pochválit Martina Dejdara, kterému role velmi sedla), vynikající kamera a nádherné, opravdu pohádkové lokace. Velmi obstojně si poradilo také grafické studio ČT s výrobou draka. Scénář mohl být ale rozhodně napsaný lépe, zejména prvních dvacet minut filmu je "nekonečných" a spoléhajících na důvtip a inteligenci diváka, což od dětí, pro které jsou pohádky určeny především, ještě v takovéto míře těžko očekávat. Ikdyž se teda řadí k lehkému nadprůměru, určitě neurazí a rozhodně potěší víc než např. poslední Troškův kinohit Čertova nevěsta či desítky let staré, tisíckrát ohrané vánoční evergreeny.(23.10.2012)

• dalberg

Tak tohle opravdu neeeeeee. Nemám rád v pohádkách součastnost a nikdy mít nebudu... Jednou jsem viděl a vícekrát už nechci.(24.12.2012)

• Hawaj

Libuška alá rádoby hipizajda teda působí jako pěst na voko. Té fakt děsivý.(27.12.2012)

Když jsem si četla recenze, tak jsem očekávala nějakou nesmyslnou slátaninu, ale byla jsem mile překvapená! Díky propojení reálného světa s tím pohádkovým nechyběl snímku vtip. Nejvíc jsem se pobavila na konci, kdy se zlý princ Vladimír v podaní Vojtěcha Dyka objevil jako udřený popelář. Pohádka mě hodně bavila.(27.12.2012)

Dobrá hudba, pěkné efekty, obzvlášť let draka z pohledu draka je efektní, ale ne příliš dobrý casting. Přestože je obsazení, co se týče jmen, nabité, tak v jednotlivých rolích to příliš dobré není, příkladem budiž např. Dyk. 65%(27.12.2012)

• spalep

Současná dějová linka byla naprosto zbytečná. Pohádková byla o poznání lepší a celkem se na ní dalo koukat. Hlavně na naše české poměry dobře zvládnuté efekty draka. I kostýmy a kulisy nebyly špatné. Příběh sám o sobě nebyl nijak světoborný. Nic co by tu v tísíci obměnách už k vidění nebylo, ale celkovou kvalitu zvedají herci a sem tam i nějaký ten vtip. Celkově vzato lze říct, že jednou ale stačilo...(4.7.2013)

• julie_mie

Já musím říci, že jsem se u té pohádky královsky bavila. S brčkem v koutku je to velká vtipnost.(4.7.2013)

Probůh tohle je děsná pohádka..(8.7.2013)

• Eisenmann

V poslední době se snáší těžká kritika na moderní české pohádky. V tomto případě by ovšem kritika byla opravdu na místě. Jediným světlým bodem pohádky je Martin Dejdar, který se téměř každé role zhostí s opravdovostí jemu vlastní. Zbytek je, stručně pojato, neustále upadající suspenzí nepodařeného filmu pro děti a tragicky pojatého pohádkového příběhu. Doba krásných princezen je ta tam, Vojtěch Dyk je bohužel ve své tak jednoduché záporné roli bezpřeze kýčovitý a celé prostředí působí nesmyslně a nesourodě. Tvůrci zkazili snad všechno, co možno zkazit bylo a myslí si, že to zachrání dojemným příběhem umírajícího jezevčíka. Za Martina Dejdara jednu hvězdu, za všechno ostatní: odpad.(28.12.2013)

Pohádka je celkem solidní. Šafránková,opravdu skvělá herečka,moc se mi líbila,ale do role jakési čarodějky bych ji ještě dlouhou řadu let neobsazoval.Výborný byl i Bartoška a Kretschmerová.Šoposká mi dvakrát neseděla.Domnívám se,že máme dost jiných princeznovatějších kandidátek.Největší výtku bych měl v přechodu z pohádky do reálného světa.To teda nemusím.(21.1.2014)

• TuristikaJi

Jednu za Dejdara, druhou za Šafránkovou. Bez nich by tam byla nuda. 30%(5.2.2014)

Příjemná podívaná, hezké exteriéry, Dejdar i Šafránková byli úžasní, sem tam nějaký vtip, žádná ukníkaná hrdinka, líbilo se mi to.(1.9.2014)

Zajímavý a netradiční scénář, který mě ale příjemně překvapil. Veliká pochvala je za výběr herců, tomu nelze vůbec nic vytknout. Marika Šoposká skvěle hraje, navíc je krásná a její princezna je pro mě asi nejsympatičtější princeznou ze všech pohádek, které jsem viděl. Nenechá se vláčet svým osudem, přitom je citlivá, přirozená a ví, co chce. Loutkář je taky sympaťák. A Vojtěch Dyk se pro tyhle role sebestředných poetů snad narodil. Martin Dejdar jako italskej kuchař má charisma. O srandu se stará král, jehož uštěpačný poznámky namířený na královnu jsou trefný. A na všechno dohlíží Libuška Šafránková s rolí pro ni jak vyšitou, zasahuje do děje a vychovává. Koho by napadlo, aby se zachránce přirozeně nepochlubil princezně, že bojoval s drakem, přitom to má svoje opodstatnění. Micimutr tady vlastně působí podobně jako Bůh, člověk musí udělat co může a zbytek za něj udělá ona. Když jsem viděl propojení současnosti s pohádkou, byl jsem rozpačitej, ale dopadlo to dobře a nepůsobí to rušivě. Drak se animátorům taky povedl. Ke kvalitním kamerovým záběrům hraje povedená hudba. Všechno prostě klape jak má. Pro mě skvělá pohádka.(1.1.2015)

• ssarka

další pohádka co zařadím do složky viděla a zapomněla..škoda,bývali jsme pohádková velmoc(23.6.2015)

• Himbajz

Moje milovaná Šafránková tam vypadá, jako když dostala roli jako prémii k výplatě, že je jako zasloužilá. Tak to působilo :-(. Efekty jsou tragédie...(29.3.2016)

• PORTER44

Modernější pohádka s né moc valnými triky,drak nic moc, až na Šafránkovou herecké výkony slabota,příběh obehraný- princ ženich k ničemu a princezna zamilovaná do obyčejného kluka,celkově nic moc.(17.11.2016)

poprve se mi to zas tak nelibilo. Po par letech, kdyz jsem to videla podruhy, a hlavne ve srovnani s tema ostatnima prisernyma pohadkama je to nadprumer. Na me sice moc moderni, take Vitek moc neumel hrat, ale princezna byla sympaticka, Vojta Dyk vtipny, par milych vtipku ci napadu se tam taky naslo. Krasne natocene, hudba na zacatku spis rvala, ale casem jsem si zvykla... v porovnani s ostatnima modernima pohadkama nadprumer. Ale stale nema na ceskou propracovanou klasiku, ikdyz tady byla prace videt, - narozdil od tech sceraristicky naprosto odflaklych pohadek.(22.12.2016)

Velmi nápadité spojení současnosti a pohádkového světa - takže : 4 * a 68 % - hlavně za velkou dámu českého filmu, paní Libuši Šafránkovou .(5.5.2017)

Na této pohádce je třeba v prvé řadě ocenit originální syžet; a koneckonců po všech stránkách jde o celkem příjemně strávených devadesát minut.(31.1.2018)

• montrose

Na vyplnění nedělního odpoledne u televize celkem dobrý, ale jak si to mohlo najít cestu do multiplexů, to fakt nechápu. Představitelka princezny mě navíc moc neoslovila. Velkým mínusem pro mě byla také hudba Ondřeje Brouska.(24.12.2011)

• tulen

Nebylo by to až tak špatné, kdyby scénář nebyl tak slabý a splácaný ... Jaký smysl mělo prolínání pohádky se současnou realitou ? Navíc jsem měl stále pocit, že tam L.Šafránková tam se svoji rolí i se svým projevem prostě nepatří. Ta směs klasické pohádky a moderní civilnosti dost skřípala ... Klasická část byla o dost lepší - princezna byla sympatická a půvabná, princ Vladimír docela povedený záporák ... Bartoška jako král taky fajn, Dejdarův kuchař už o poznání slabší, klaďas loutkář Vítek nemastný-neslaný ..(24.12.2011)

• endemit

Pohádka bez vtipu a bez života. Ztráta času.(24.12.2011)

Celkový nápad je opravdu dobrý ale děj pohádky jaksi pokulhával. Občas tam byly hluché místa, kde vařili z vody...Je to škoda. Kdyby si na scénáři dali víc záležet, mohla to být, po dlouhé době, úspěšná česká pohádka. Ale paní Šafránková a pan Dejdar to od nízkého hodnocení zachránili :)(24.12.2011)

• inhotep

Úvod mi téměř vyrazil dech, to se na ČT (teda vlastně na domácí filmové tvorbě vůbec) často nevidí. Ani drak nebyl špatný, jistě viděl jsem mnoho lepších draků, ale u mě ještě pořád hodně dobrý. No a potom začalo být zle pitomý scénář, v pohádce se vlastně nic nedělo, Dyk byl fajn, "hippies Šafránková" taky. Bartoška měl prostoru málo a Dejdar sice neotravovl, ale to je asi tak všechno. Finale - žádné. Suma sumárům, lepší, než třeba Troškova Nejkrásnější hádanka, nebo mnoho jiných "nových" pohádek, ale onen pokus o moderní pohádku nevyšel ani ze čtvrtiny. Na štědrý večer to nebylo špatné, ale na kino je to slabota.(25.12.2011)

Proč je Vojta Dyk v hlavní roli pohádky a že se zde zaměňují zpěváci s herci a naopak? Možná protože to je herec a celou pohádku svým výkonem posunul o něco výš. Neni to nejlepší pohádka, ale ani nejhorší. Příběh je sice tak trochu o ničem, ale nenudila jsem se. I ty herecké výkony se mi celkem líbily. Drak byl supr, to je fakt.(25.12.2011)

• Honey007

Opravdu slabé, režie i scénář. Dvě hvězdy jen za výkon Martina Dejdara, Vojty Dyka, Evy Kretschmerové a Jiřího Bartošky, zbytek je nemastný, neslaný a hlavně nepřesvědčivý. Také se mi vůbec nelíbil nápad propojení pohádkového světa s realitou, který jen uměle prodlužoval celkovou stopáž a příšerné digiální ztvárnění samotného cestování (jakoby se všechen rozpočet na digitální efekty vyplácal na digitálním drakovi a na zbytek digitálních efektů moc nezbylo a podle toho to taky vypadalo). Škoda, že se současní tvůrci pohádek nechávají inspirovat více troškařskou školou, než starou klasikou. 35%(25.12.2011)

• Patriarch

Dnes už nikdo v Čechách neumí natočit pěknou pohádku. Tohle je jen další průšvih, s blbým nápadem motat do sebe historii a současnost.(25.12.2011)

Příjemná pohádka s velmi elegantní čarodějnicí. Jen ten princ byl děsně divnej.(25.12.2011)

• sun.eagle

Vysílat novou pohadku v premiéře na Štědrý den v prime time je sazka na jistotu, ale napodruhé to už nevyjde. Příklad toho proč lidi davají přednost pohadkovým klasikám s minimalně třemi, častěji se čtyřmi a více křížky na krku. Pohadka která nezaujme, a ani hlavní magnet což je obsazení nic neuděla s mizerným scenařem. Hul jsem zlomil definitivně v okamžiku přenesení do současného praglu. Tímto neštastným krokem se z toho stal guláš ve kterém plave par chutných ingrediencí ale celkově je takřka nepoživatelný. Tahle pohadka si nezasloužila prime time na Vánoce, naopak to spíš beru jako velkou drzost a vyčuranou vypočítavost české televize. Vím jistě že podruhé tuhle pohadku asi neuvidím.(25.12.2011)

• kelley

Nevím proč ti, co nadávají na tuto slátaninu chodí kolem horké kaše. Jasný odpad. Je mi sice už "-cet" let, ale pohádky k Vánocům patří a občas se podívám. A když se na něco nevydržím dívat déle než čtvrt hodiny, nevím, proč bych měl vůbec dávat nějakou hvězdičku. Přepnul jsem na Pyšnou princeznu.(25.12.2011)

• Freddy33

Měl jsem tu smůlu, že jsem si na minutku odskočil v momentě kdy se děj přesunul do současnosti. Muj výraz po příchodu k televizi bych vám přál vidět. Měl jsem si do sešitu zapisovat co se děje v pohádce a pak zaškrtávat zbytečné dění, no zbyly by tak dvě minuty. Omlouvám se tvůrcům, snad příště.(26.12.2011)

• ajlonka

Jsem člověk, co české pohádky zbožňuje, ale Micimutr mě vážně zklamala. Nápad tématu zajímavý, ale provedení zdlouhavé, nudné...peprný začátek vystřídal téměř nic neříkající děj neděj... Dvě hvězdičky za herecké obsazení Mariky Šoposké jako princezny, Jiřího Bartošky jako krále a Vojty Dyka jako záporňáka (bylo na něm vidět, jak si tu roli užívá) a ta druhá hvězda za výborné efekty (vážně povedené)...Libuška Šafránková bohužel v této pohádce zanikla, ačkoliv měla být hlavním tahounem.... Fakt hodně zklamaná, čekala jsem víc...(26.12.2011)

• awerto

Klise, klise, klise... dej i postavy opajcnute z jinych pohadek (snaha priblizit se jim herecky vysla nakoncec jako karikatura napr. Dejdar (karikatura skveleho kuchare z Princezny se zlatou hvezdou na cele a jeho ubohe postavy z komedie Slunce, seno, erotika), a naprosto, naprosto desna princezna. Jedina Safrankova byla ok, ale ani ta tuto beckovou slataninu nezachranila. Proboha, cemu ceska kinematografie dava sve penize?(26.12.2011)

• Danny96

Nebýt Dyka a Bartošky, dávám odpad.(26.12.2011)

• Elaine Lóre

Jedna hvězda - půl za Šafránkovou a další půl za celkem dobrou hudbu. Jinak chybí žalostně jakákoliv akce! Nuda, nic než nuda. Udržet děti u televize při téhle pohádce musí být umění, já sama jsem nevydržela.(26.12.2011)

• mr.sonny

...jedna hvězdička za pěknýho draka...(26.12.2011)

• Ospalek

Každý klame a bohužel to dokáže i paní Šafránková. Abych to řekl zkrátka: Kravina na entou! Takový humus to zase není takže si ten odpádek odpustím.(26.12.2011)

• harry.callahan

Dávám dvě hvězdy a to jen a pouze za začátek a draka, tato pohádka má konec hned na začátku. Stále jsme čekali co bude a bude a nejednou konec. Zcela nepochopitlné propojení s přítomností. Nebýt Bartošky,Dejdara a Šafránkové tak je to odpad. Opět další pohádka, kterou už vidět nechci a za poslední roky jich už je................(26.12.2011)

Po vizuální stránce pohádkovému světu není co vytknout. I počítačem generovaný drak vypadá docela uvěřitelně. Hlavním hrdinou alespoň není zahradník, kamarád z dětství či hloupý Honza, ale loutkář. Další výraznou postavou je kuchař Pepe, což je vítané oživení oproti často dosti trapným pohádkovým kuchařkám. Princezna pěkná. Ale co mi na této pohádce nesedlo, byly přechody mezi pohádkovým světem a světem naším. Vůbec nechápu, co tím scénáristka zamýšlela. Kdyby nebylo těch přechodů a zápletce s nemocným psem a klukem, který se vydal do pohádkové říše, aby získal peníze na jeho uzdravení, byla by to pěkná, hezky barevná a milá pohádka. Takhle vlastně ani nevím, co to mělo být.(27.12.2011)

• P/\/EL

tv nuda(29.12.2011)

• gep

Fakt jsem se na to těšil... princezna hezká, Bartoška a Šafránková mají charisma, Dyk je vtipnej... ALE tak dlouho jsem čekal děj, až byly závěrečné titulky... od začátku předvídatelné, žádné překvapení, scenárista měl asi dovolenou... škoda(29.12.2011)

Popravdě mne překvapuje tak nízké hodnocení, které se pohádce dostalo.. Ano, není to Popelka ani Pyšná princezna, pravděpodobně se na ni nebudou dívat lidé za 30 či 50 let a prohlašovat ji za jejich nejoblíbeněnjší.. ale dle mého názoru to rozhodně není pohádka na odpis! České pohádky jsou obecně už taknějak tématově vyčerpané a myslím si, že pokud se zkombinuje klasické téma (zlý drak - princezna, co má být sežrána - odvážný zachránce) s něčím novým (záhadná "teta" Micimutr s kouzelnou mocí, která vlastně zas až tak pohádková není) vznikne něco, na co se dnešní děti i dospělí budou chtít podívat. Osobně si myslím, že je to jedna z možností, jak se naše pohádka může dostat opět na vrchol - propojit klasický pohádkový motiv se současností a reálnými hrdiny.(1.1.2012)

• Choucas

Spojení se současností bylo zbytečné a zmatené, barvy v jakejch to bylo natočený byly divný a celkově se mi to moc nezamlouvala. Navíc ta princezna byla fakt ošklivá. Celkový dojem nic moc.(3.1.2012)

• psi_tlapa

Mezi mé nejoblíbenější pohádky patří ty klasické (tři oříšky pro popelku, třetí princ, s čerty nejsou žerty) ale tahle mě nijak neoslovila. Drak byl prakticky totožný s Bucifálkem a ani Libuše to nezachránila. Zasmála jsem se jen jednou a to když Dyk zpíval naprostou kravinu a choval se při tom jako kdyby v životě nestál před publikem... Princezna nesahá např Popelce ani po kotníky a kostýmy taky nic moc. K tomu to přepínání naší doby a té pohádkové, nic moc... Zkrátka pohádka která ničím neohromí a spíše vám zkazí chuť kouknout se na jiné pohádky.(9.1.2012)

• MAKITA

Prolnuti se soucasnosti mi vyrazilo dech,trochu skoda.Princezna krasna,ale tot asi vse.Princ ani nemluve..Jednicku ma vyzualni stranka + drak a pan Bartoska.Bohuzel jedno videt stacilo.a malem bych zapomel na skveleho Dejdara v roli kuchare(10.1.2012)

Dost slabý scénář, nic moc postavené dialogy. Celkem dobré herecké výkony Vojtěcha Dyka a Libuše Šafránkové, se kterou celá pohádka stojí a padá. Škoda, že jí nebyl dán větší prostor.(10.1.2012)

• klobasa

To teda byla bída.Až je mi z toho teskno.(9.4.2012)

• radek.896

Strasně, jestě po roce mám z too husí kůži, jaký to byl shit!!!!!!!(25.12.2012)

Pohádka, kterou si pro sebe ukradli Vojtěch Dyk jako zlý princ a Martin Dejdar jako hradní kuchař.(27.12.2012)

• 007hanka

Ať nežeru, tu jednu hvězdu dám za pěkně vyvedenýho draka. Dialogy by nebyly nejhorší, obsazení se mi taky celkem líbilo ale protože se mě hodinu a půl snažili přesvědčit že děj se dá nahradit střídáním kulis, druhou dám jen proto že v porovnání s vánočními pohádkami uváděných v posledních letech tohle nepatří mezi ty úplně nejhorší. Od autorky Hrdého Budžese jsem ale doufala ve víc...(28.12.2012)

Sice mi ze začátku vadilo to, že se to odehrává i v současnosti, ale na druhé straně je to alespoň odlišná pohádka od ostatních a celkově se podle mne povedla. Vojta Dyk neměl chybu ani jako popelář :o))(29.12.2012)

• JohnnyV

Jedna hvězdička za Libušku (jako vždy)....jinak zbytečná práce kolem mockrát omílaného tématu.(30.12.2012)

Plejáda nápadů srší z obrazovky jako mohutný proud Amazonky, avšak jejich přehršel je právě to, co příběh dusí. Celý scénář je jako hromada lagricově pospojovaných námětů a skečů, přičemž žádnému z nich není poskytnut potřebný prostor. Představte si: Co by se stalo, kdybyste pospojovali Pyšnou princeznu, Princeznu se zlatou hvězdou a Byl jeden král do jednoho devadesátiminutového filmu? Přesně tak, dort Pejska a Kočičky - a přesně taková je Micimutr. Z toho, co se na obrazovce děje, byste mohli vyrobit pohádky minimálně tři: kluk se dostává do pohádky, aby zachránil pejska, příběh nafoukaného prince, co si přivlastňuje zásluhy jiných a příběh loutkáře, který porazí draka. Tři hvězdičky dávám především proto, že se mi docela líbilo jak obsazení (s výjimkou toho malého kluka, který mi nebyl příliš sympatický), tak efekty a některé vtípky.(13.2.2013)

• lebi

Kretschmerová má na hlavě jakési zaječí uši a Dyk odklízí popelnice. Ale ta "pohádková linka" je příjemná.(4.7.2013)

Tak koukat se na do dalo a jako jednohubka na nedělní odpoledne rozhodně neuškodí. Samotný děj je hodně jednoduchý a dost předvídatelný, i když jsem měl trošku bujnější fantazii a doufal jsem, že závěr bude... lepší. Osobně hodnotím herecké výkony mladších herců, jako takové umělé a ne tak uvěřitelné a nenucené, jako výkony Dejdara a Šafránkové, kteří si to evidentně i užívali, podobně jako Dyk. Takže pohádka koukatelná, ale mezi mé srdcovky se určitě nedostane.(5.7.2013)

• dominikciz

Tato "pohádka" velice otřesná, trapná a vůbec ne vtipná v jednom. Herci strašně nesympatičtí.1* za draka.(22.12.2013)

Pohádka vás natvrdo hodí do děje v klíčovém okamžiku, drak chce sežrat princeznu! Je tu sice pár princů, ale řečeno titulem jiné pohádky jsou (tedy spíš nejsou) "na draka". Vše musí zachránit loutkář Vítek. Bohužel tím slušně vystavěná pohádka končí. Způsobí to příliš civilní Šafránková i provázání pohádky s reálným světem. Kontrast mezi pohádkou a reálným světem v pohádkách funguje, pokud nějak významně posune děj či pokud právě na "nepřipravenost" hrdiny z reálného světa poukazuje (jako např. v pohádce Kočičí princ). Jenže tady je tento motiv navíc, kluk chce zachránit psa, takže vytváří dějovou linii, která není moc zajímavá, kluk je v pohádce spíš za fňukala a nemehlo. Vše tak sráží pohádku do průměru, případné vyšší hodnocení dáte asi jen pokud splňujete tyto tři předpoklady: 1) myslíte si, že všechny domovnice jsou stejně čarodějnice 2) máte uměleckého ducha, ale nikdo neche číst vaše díla, poslouchat vaše písně či nechat si recitovat vaše oslavné básně 3) máte slabost pro Dyka či Šoposkou, ti totiž dostávají víc prostoru než hlavní hrdina či Šafránková(1.1.2014)

Moderní pohádka, která klasickým nesahá ani po kotníky. Pobaví, ale nezaujme a vyšumí. Kladem je pouze herecké obsazení, z kterého vyčnívá stále mladistvá a charismatická Libuše Šafránková, které patří v mém hodnocení hvězdička navíc.(14.8.2014)

• Artess

Za krásnou Mariku a dobré herecké obsazení tu jednu hvězdičku dám, jinak ale myslím, že scénář už snad ani horší být nemohl.(20.6.2016)

• hotHANZ

Hrůza, prostě hrůza jediný co se dalo byl Dejdar v kuchini a Dyk jakož to neschopný a namyšlený princ. Dávám 2 hvězdu za Dyka a Dejdara.(17.11.2016)

Krásná pohádka o lásce,cti a odvaze...odvaze zůstat nepoznán a přesto dělat dobré skutky.Princezna Marika Šoposká je prostě k nakousnutí a černá jí sluší :-) Tahle hláška kuchaře Martina Dejdara se mi vryla do paměti stejně jako nádherné moudro kouzelnice Micimutr v podání Libušky Šafránkové:DOBRÉ SKUTKY SE PŘECE NEDĚLAJÍ S VÝHLEDEM NA ODMĚNU...(26.1.2017)

Asi nejlepší na celé pohádce je rozhodně Dyk. Osobně ho neznám, ale přijde mi, že mu role sedí víc než obvykle. Jinak prostředí hradu hezké...animace jsou hodně laciné. Jinak pohádka krom přešlapu do současnosti ujde...(24.12.2018)