• MartinezZ

Zaručený recept, jak si zkazit Štědrý večer: Pusťte si nějakou novou, českou, moderně pojatou pohádku. ~~~ Neuvěřitelná slátanina, kterou od odpadu držel jen Bartoška, snaha Dejdara a záměrně přeháněný herecký um Vojty Dyka (kterého jako osobnost i s jeho kapelou nemám ani trochu rád - ale hrát holt umí, proti tomu ani nepípnu). Všichni ostatní byli zřejmě komparz nebo ochotníci (či žáci prvních ročníků DAMU, FAMU a dalších případných múzických umění). Film měl sice "JEN" 90 minut, mě ale přišel snad čtyřhodinový. Nudný, neúměrně protahovaný, napěchovaný zbytečnými postavami. Na to, že to byla hlavní štědrovečerní pohádka, vyznívalo všechno neuvěřitelně levně. Herci, prostředí, "efekty" (snad jen ta přeměna kočky byla pěkná), scénář, atd., atd... Ve chvíli propojení pohádky se současností jsem chtěl vstát od stolu a odejít, ale od štědrovečerní večeře se nevstává a to jediné mě donutilo "tu věc" dokoukat do konce. Celou tu dobu jsem se ale nezajímal o osud loutkáře, princezny, královského páru, prince ani kuchtíka, natož o nějakou Šafránkovou na motokoštěti nebo malého spratko-hňupa ([SPOILER]Je jedno, žes' je udal, hlavně, že jsi je na přicházející nebezpečí šel varovat, to z tebe dělá dobrého člověka. Hňupe.[/SPOILER]). Jediné, co jsem si stále opakoval, bylo jen "už skonči, už skonči, už skonči, sakra už skonči" a to bych skutečně asi u pohádky neměl. ~~~ Jedinou kloudnou pohádkou za posledních X let (ne-li století), je tak snad jen Anděl páně, jinak nic. Nothing. Nada. Doufám tak jen, že nový ředitel ČT tohle mrhání penězi a časem zatrhne a tvůrci takovýchto pohádkových zrůdností si už minimálně u ČT ani neškrtnou. Než TOHLE, to raději obrázky zasněžených hor a krajiny s melodiemi koled. ~ Hodnocení: Tfuj tajxl aka 0,5*(25.12.2011)

• katululum

Na to, že pohádka vznikala přes dva roky (ano, původně měla být v televizi na Štědrý den 2010), se to nakonec celé tak nějak nevyvedlo. Poměrně kvalitní obsazení, hezké lokace a zřejmě dost peněz na draka, ale nakonec vyšlo...na draka (který byl celý tak nějak neostrý či co). Propojení pohádkového a reálného světa nedává vůbec smysl, kdyby byla Micimutr z pohádky, úlohu by sehrála stejnou a ještě by to možná bylo věrohodnější. Jedinou zábavou je pohled na Vojtěcha Dyka v popelářském. V současnosti ale musí pohádka nabídnout víc.(25.12.2011)

Vojta Dyk je tak slizkej a ukníkanej, že se se svými mizernými baladami okanžitě stal nejlepší postavou v týhle slátanině. Hippiesačka Šafránková taky dobrý, ale věčně odhalená podivně chlupatá hruď loutkáře a ufňukaná princezna děs a hrůza. Nemožný chlapeček z malostranského činžáku taky úplně nemožnej. Ještě Bartoška s Dejdarem slušně hláškovali. No, jak tu někdo pronesl, seriálová podoba by tomuhle typu příběhu sedla víc, ale chtít po ČT na Štědrý večer slušnou pohádku je stejně naivní, jako chtít po Českých drahách vlaky bez zpoždění, a po České poště včasné a spolehlivé doručení zásilek.(25.12.2011)

• KdG

Začátek celkem akční, plný triků, ale pak to sklouzlo do nudné slátaniny. Dyk mě připomínal hereckým výrazem Terminátora v podání Arnolda Schwarzeneggera. Ještě že je spousta jiných pěkných pohádek a na tohle se už nemusím koukat.(25.12.2011)

• cyright

Půl hvězdy za Dyka, půl za Dejdara, půl za Šafránkovou, půl za občasné třpytky pohádkového nádechu, který se ale spolehlivě topí ve staré dobré sterilní žumpě. I Princezna ze mlejna je oproti tomuhle epické pohádkové dílo.(25.12.2011)

• Karp

Po slibných patnácti minutách rozjezdu se bohužel celá pohádka odebere k naprosté nudě a marnému pokusu o vtip... Jakousi naději ve vzkříšení nabídne propojení s reálným světem, ale záhy zjistíte, že to byla skutečně planá naděje. Pohádky mám rád, ale vydržet u téhle bylo poměrně náročné... Navíc princezna, jak už tu někdo poznamenal, vcelku nepříjemně ječí. Z krále by měl jít v dobrém slova smyslu strach a vážnost, kuchař by měl být vtipný a princ Dyk lépe zahraný - alespoň. Děj by ale i tak zůstal velice chatrný...(2.1.2012)

• marusaj

Další hřebíček do rakve českého filmu / českých pohádek. Další selhání produkce ČT. Další trapnost na Štědrý den. Základ neúspěchu - scénář. Nelogický, zmatený, divný, nejasný a celkově "pretty silly". Zmatení herci, nevěda co hrát, postávají okolo a sem tam něco prohodí. Dyk, Šafránková.. vlastně všichni jakoby přišli na plac před pěti minutami, dostali text a na pokyn režiséra "tak to nějak přečti" text nějak odrecitovali. Zmršené postsynchrony a "triky" už jen potvrzují, že tahle "zakázka" opět nevyšla.(5.1.2012)

• Haide

Málokdy se mi stane, že pohádku nedokoukám, ale tohle byla tak zoufalá nuda, že jsem radši přepnula televizi na starou dobrou klasiku.(8.1.2012)

Neurazí ani nenadchne. Prolínání pohádky a současnosti je trochu samoúčelné, chybí vnitřní souvislost. Chybí výrazná záporná postava, která by měla charisma. Jsou to jen takové odvary, které vynikají především hloupostí. Plus za to, že se nikdo nepitvoří, všichni jsou vyladěni na srovnatelnou civilnost projevu.(9.9.2012)

• Valentin

Podle mě to měla být normální pohádka, ale došly jim nápady, tak tam vrazili jako "upgrade" domovnici a malého kluka z reálného světa. A tím to úplně zabili.(2.1.2013)

Vojtěch Dyk nejlepší herecký výkon, jinak celkem nadprůměrný počin.(3.1.2013)

• Katerian

Pohádka Micimutr je pro mě velké zklamání. Libuška je stále pěkná ženská, ale na roli čarodějnice se prostě nehodí. Navíc ten ohoz, co jí kostymérka navlíkla, mi evokuje éru hippies. Další věc je zápletka. Sorry, ale loutkař se o žádnou pomoc při souboji s drakem neprosil. Takže logicky ani nemusel děkovat. Bába mu navíc ještě za odměnu, že byl tak statečnej, přikáže, ať se dívá, jak si jeho princezna bere fouňu, kterej tu odvahu neměl. To je spravedlnost. Za pomoc, kterou nežádal dostal trest, kterej si nezasloužil. Nevím, nevím, ale mě to tedy smysl nedává. Další nesmysl vidím ve vykreslení postavy kluka Jirky. Kluk ze současnosti, kterej je drzej ale smutnej, jede na jakési koštětobabetě s Micimutr do pohádky, aby se tam napravil. Co se ale nestane? Nejen, že se nenapraví, všechno pokazí a jen si stěžuje, na konci je pochválen a dostane odměnu. Tomu říkám poučení mládeže. Současný trend spojování pohádkového světa s tím skutečným, který funguje v Harry Potterovi, bohužel v českých pohádkách nefunguje a vysvětlení Micimutr proč bydlí v Praze, že tady je jí blaze, je fakt chabé a trapné. Dialogy v této pohádce se vůbec tak nějak nepovedly. Často jsou nelogické, křečovité nebo kýčovité. Z herců hrál obstojně jen Dyk, i když už je taky trapnej s tím svým protěžováním zpěvu v každé své roli. Stejně tak dobrou práci odvedl i p. Bartoška v roli krále. Zbytek byl ale žalostný, včetně Dejdara v roli kuchaře a Kreitschmerové v roli urážlivé královny alá Slunce seno.(28.2.2013)

Pohádka co neurazí, ale podruhé asi nenaláká a do análů se nejspíš nezapíše. Nicméně top-top-top herecké obsazení a zdařilé veršování - princ co jede na komoni jenom pro ni ... mě pobavil ;-)(25.12.2011)

• DAPDO

V naší zemi už se asi neumí natočit normální pohádka ...(25.12.2011)

A mě se to líbilo... Po dlouhé době sympatická princezna, celkově velmi dobře obsazené - obzvláště Bartoška, Kretschmerová a Dyk a vlastně i Dejdar... Pár dobrých hlášek a celkově to mělo docela blízko k našim povedeným klasickým pohádkám, i přes malý skok do součastnosti... Rozhodně řadím mezi lepší pohádky poslední doby...(25.12.2011)

Pěkně to odsejpá, je tu náznak opravdu příjemné atmosféry... dokonce i Dejdar tu působí pohádkovsky! O to více zamrzí zbytečné digitální kejkle a splácaninový scénář s poměrně nulovou "dějovou linkou s chlapcem ze současnosti". Za skvělého Dyka, sympatického Bartošku a schopnou první půli - tři hvězdy. I když s notně přimhouřeným okem.(25.12.2011)

• ClapTrap

Nene, tohle není ta správná cesta. Těžko říct co hodnotit dřív. Možná to mohlo být pěkné, ale tam je to slovíčko ,,možná''. Jelikož jsem na svátky nemocný, tak ležím u televize a sleduji co se dá, ale od tohodle jsem málem utekl.(25.12.2011)

• TEKAS

Drak na české poměry nevypadal špatně, Dyk byl příjemně hloupý a přiměřeně komický, především ale umělec a poeta:). Líbila se mi rovněž myšlenka čarodějnice, že první musí udělat něco dotyčný a pak něco udělá ona, takže bez práce a trochy námahy to nebude. Celkově ovšem mírné štědrovečerní zklamání.(25.12.2011)

Nebylo to úplně špatný, ale žádný zázrak taky ne. Loutkář se stále hlubokou rozhalenkou, která ukazovala jeho trapně chlupatý hruhník. Navíc všichni pořád ve stejných šatech, loutkář se v nich dokonce i ženil. Dyk je velkej sympaťák i zde. Princezna je taky sympatická a dost mi připomínala Franku Potente 50%.(26.12.2011)

• josieaddms

Až na dobře udělaného originálního draka, a celkem příjemný ksichtík Vojty Dyka, naprostá pohroma. Nelogická pohádka stejně ubohá jako už byli všechny ty komunistické i postkomunistické. Princezna hnusná, ubulená, k ničemu. Loutkář Vítek vůbec nic neuměl, a byl bezcharakterní. Král se choval jako dnešní manžílci od piva a fotbalu, akorát k tomu měl jakože moudrý projev a zjev Jirky Bartošky. Královna byla pouze na splňování jediného účelu, a spolu s králem zřejmě byli jenom proto, že si to pan režisér přál. Dobrý prvek byla docela postava Micimutr v podání Šafránkové. Jenže ta neměla v podstatě s příběhovou linií nic společného. "Zlý" princ byl zlý v té úplně nejprvoplánovější formě jakou si jen dokážete představit, a sympaťák kuchař Pepé byl skoro stejně zlý. Takže skutečně postava prince Vladimíra postrádala jakékoli špetky originality, a divák více sympatizoval s ním, než s nemastným neslaným Vítkem. Strašně samo-účelové, v tom nejhorším smyslu nemoderní, a jen použité a vykrádané. Blbé, špatné, nudné. Fuj.(27.12.2011)

• karlee

Scénář podle mě není zas tak špatný, i když trochu nedotažený, ovšem režisér naprosto zbytečně protahoval scény, pětiminutové záběry na spící micánu zmítající se ve snách nebo na micánu běžící lesem bych nechal do ruských romantických filmů, ale já (nevím, jak jsou na tom děti) při nich neudržím pozornost. Zkrátil bych na 40 minut nebo doplnil nějaký děj. Libuška v pohodě, rasta esoterickou domovnici zahrála pěkně.(30.12.2011)