• MartinezZ

Zaručený recept, jak si zkazit Štědrý večer: Pusťte si nějakou novou, českou, moderně pojatou pohádku. ~~~ Neuvěřitelná slátanina, kterou od odpadu držel jen Bartoška, snaha Dejdara a záměrně přeháněný herecký um Vojty Dyka (kterého jako osobnost i s jeho kapelou nemám ani trochu rád - ale hrát holt umí, proti tomu ani nepípnu). Všichni ostatní byli zřejmě komparz nebo ochotníci (či žáci prvních ročníků DAMU, FAMU a dalších případných múzických umění). Film měl sice "JEN" 90 minut, mě ale přišel snad čtyřhodinový. Nudný, neúměrně protahovaný, napěchovaný zbytečnými postavami. Na to, že to byla hlavní štědrovečerní pohádka, vyznívalo všechno neuvěřitelně levně. Herci, prostředí, "efekty" (snad jen ta přeměna kočky byla pěkná), scénář, atd., atd... Ve chvíli propojení pohádky se současností jsem chtěl vstát od stolu a odejít, ale od štědrovečerní večeře se nevstává a to jediné mě donutilo "tu věc" dokoukat do konce. Celou tu dobu jsem se ale nezajímal o osud loutkáře, princezny, královského páru, prince ani kuchtíka, natož o nějakou Šafránkovou na motokoštěti nebo malého spratko-hňupa ([SPOILER]Je jedno, žes' je udal, hlavně, že jsi je na přicházející nebezpečí šel varovat, to z tebe dělá dobrého člověka. Hňupe.[/SPOILER]). Jediné, co jsem si stále opakoval, bylo jen "už skonči, už skonči, už skonči, sakra už skonči" a to bych skutečně asi u pohádky neměl. ~~~ Jedinou kloudnou pohádkou za posledních X let (ne-li století), je tak snad jen Anděl páně, jinak nic. Nothing. Nada. Doufám tak jen, že nový ředitel ČT tohle mrhání penězi a časem zatrhne a tvůrci takovýchto pohádkových zrůdností si už minimálně u ČT ani neškrtnou. Než TOHLE, to raději obrázky zasněžených hor a krajiny s melodiemi koled. ~ Hodnocení: Tfuj tajxl aka 0,5*(25.12.2011)

Jsem notně na rozpacích, protože nebýt té reálné linie, šla bych asi s hodnocením výš. Ale ten malý spratek, co uměl jen nadávat, mi lezl na nervy a samotná Micimutr také není zrovna příjemná postava (ale asi je to tím, že Libuši Šafránkovou nemám moc ráda). Princezna i loutkář jsou příjemní, Dyk si slizouna užívá, ale pohádce doslova kraluje Batroška. "Kvůli tomuhle mám dvacet let dřevěnou hnátu...." Škoda velmi často opakovaných vtipů a replik. Třeba královna Jaroslava za celou pohádku neřekla prakticky nic jiného, než že princ je fešák a hrdina. Micimutr není úplně špatná pohádka, trochu horší průměr. Víc se těším na Bambitku. P.S. A to Dejdarovo vaffanculo si tvůrci mohli odpustit. Vulgarismy, i když italské, v pohádce prostě nemají co dělat.(25.12.2011)

Rozporuplná pohádka. Příšerný název mě neodradil a těšila jsem se, souboj s "Bambitkou" ale Libuška prohrála. Zrušila bych přechod do moderního světa, to by ale celý film byl v podstatě o ničem. Drak se sice animátorům moc povedl (teď už se budu všem těm Mrakům a Bucifalům jenom smát), ale moc dlouho se na scéně neohřeje. Princezna i loutkář mě docela zklamali, Dejdar ušel, Bartoška někdy perlil, koho ale napadlo obsadit Kretschmerovou do role královny? Rozčtvrtit je málo! Ano, nejlepší výkon podal jednoznačně Vojta Dyk, umělec a poeta. Scrabble mě taky potěšilo, celkově ale nadšená nejsem, slabší ***.(29.12.2011)

Když nepočítám překvapivý návod pro pedofily přímo od Libušky (Máš rád pohádky? Pojď se mnou do pohádky, ale musí to být naše tajemství, tak pojď, neboj se.), byla to milá nenáročná zábavička s ne moc hezkou princeznou a krásným loutkařem (už v Lidicích jsem na něj koukala s pusou dokořán, fešák, že jo?).(9.1.2012)

• easaque

Velké zklamání a navíc o Vánocích - tak to mi Ježíšek udělal naschvál a při tom jsem byl celý rok hodný ;-). Příšerný nelogický scénář, mizerná režie a navíc to nevyznívá vůbec pohádkově. Všechna snaha o inovaci jde vníveč. Herecké výkony jsou hodně nepřesvědčivé a ani Libuše Šafránková mi tam nesedla - vlastně nikdo se mi tam zvlášť nelíbil - jen kočka to zahrála nejlíp. Civilní jazyková stylizace ničí i ten drobný pohádkový dojem. Na tricích a výpravě je vidět, že to stálo nemálo peněz a výsledek téměř nula - prostě nesmyslná investice. To snad by už Troška byl lepší ... dovětek: jak vidím chválící komentáře, tak musím dát ODPAD. Jde vidět, že lidem stačí dokonale udělaný drak a pár záběrů jak z Harryho Pottera a posadí se z toho na p***l(24.12.2011)

Formalne proc ne, ale ten scenar je bidnej, az to boli (import klucika ze soucasnosti mohl bejt cool, kdyby nebyl vsazenej tak umele). A snaha nechat Dyka za kazdou cenu zpivat tez. Legracky typu Lednice ci nemeckyho barda ale docela potesily, vlastne docela dost:o)(24.12.2011)

Příjemná pohádka, která nezklamala. Propojení světa pohádek a světa naší reality nebylo tak mile "uvěřitelné" jako v ARABELE či KAŇCE DO POHÁDKY, ale nebylo ani rušivým elementem příběhu. Herecké obsazení jak Dyka, tak Nováka či Šoposké se povedlo a jelikož je doplnili výborní zkušení herci Šafránková, Dejdar, Bartoška, Kretschmerová, bylo o zábavu postaráno. Mně osobně se nejvíce líbil Bartoška, kterému role krále sedla výborně a je vidět, že pro tyto role (podobně se mi jevil i v LÍBÁŠ JAKO BŮH) je v momentální době jako stvořený. Příběh obsahoval vtipné hlášky, měl dobře zvolené kulisy, interiéry i exteriéry. Celkově povedený lehce nadprůměrný snímek.(27.12.2011)

ČT každý rok produkuje slátaninu, kterou se hrdě pyšní po půl roku v kinech a na Štědrý den ji pustí v 7 večír do televize... Nejinak tomu bylo i tento rok. A zase je to průměr... 50 %(28.12.2011)

• milka

To už se u nás vážně nedá natočit klasická česká pohádka s dobrým humorem a bez moderních cukrkandel (současná linka je velký wtf)? No alespoň, že ten Dejdar s Dykem si to celkem užívají, jinak ale další nová česká pohádka, která už nezabíra ani na ty děti (vyzkoušeno v praxi).(31.5.2012)

Na české poměry celkem slušné. Ze začátku jsem si dokonce myslela, že je zahraniční, protože mi ta režie přišla nějak podezřele dobrá, ale čeští herci to uvedli na pravou míru. Líbilo se mi, jak si tvůrci vyhráli i s barvami, krásně vykreslili tu počáteční temnou atmosféru plnou beznaděje. Občas se mi zdálo, že herci přehrávají, ale to asi k pohádkám patří. A jako opravdu kladnou hodnotím humornou stránku pohádky. Kupodivu mi ani jeden vtip nepřišel trapný, ale opravdu vtipný. Povedené. :-)(24.12.2011)

Tak nám na štědrej večer dávali pohádku. A nebylo to špatný, hlavně jsem rád, že jsem poznal Zvíkov i přes nevoli ostatních u stolu. Taková jenorázovka, která nenadchne, ale ani neurazí a o to jde.(24.12.2011)

Příjemně jsem se bavil a to je u českých novodobých pohádek spíše věc ojedinělá.(1.1.2012)

• wendelin9

Říkám to pořád, pohádky už nejsou, co bývaly. Mucimutr mě absolutně zklamal a nezachránila to ani ostřílená Libuše Šafránková a sympaťák Vojta Dyk, bohužel...(16.2.2012)

Vubec si nemyslim, ze by se jednalo o spatnou pohadku. Bohuzel, zadny jiny zanr neni u nas tak kritizovany jako nove ceske pohadky... Jasne, ta soucasnost, vcetne kluka s nemocnym psem pusobila celkem rusive a hlavne postradala vetsi smysl. Hlavni dejova linie ale spatna nebyla. Te hlavne pomohla postava Micimutr, kterou opravdu dobre zahrala Libuse Safrankova. Nejvice me ale bavil princ Vladimir, tesil jsem se na kazdy jeho zaber a pisnicku, kterou ze sebe Vojtech Dyk vypoti. Princ tak dal zapomenout na opet nevyrazneho Ondreje Novaka. Vsadim trenky, ze z Mariky Soposke nikdy velka herecka nebude, alespon se na ni ale hezky diva. Dejdar uz me zacina nudit (no zacina..., uz nekolik let). Klidne za rok se na tuto pohadku opet rad podivam.(29.12.2013)

• Splasher

BLESKOVĚ Z DOMOVA Za humny Kavčích Hor se usídlil tříhlavý drak. Prý do Prahy přiletěl přímo z pohádkové světa. Důvodem je narůstající znechucení nad soudobým vykreslováním tohoto světa. Požadavky draka zní jasně: Každý měsíc mu má být přiveden a obětován jeden scénarist(k)a a to až do té doby, než se povede zrealizovat alespoň jednu opravdovou pohádku. První reakce z Kavčích Hor však nevypadají optimisticky. "S teroristy nevyjednáváme," nechal se slyšet pan Dvořák. Na otázku proč chce hazardovat s životy civilistů a raději nenachá konečně natočit pořádnou pohádku, jsme slyšeli zdrcující větu: "Lépe to dnes prostě neumíme." Celou kauzu budeme dále sledovat; zůstaňte s námi.(24.12.2011)

• pakobylka

"Micimutr“ se marně pokouší vzkřísit dávno zašlou slávu českých filmových pohádek. Tady prostě a jednoduše žádná kouzla nepomohou. Nicméně alespoň závan poetiky i pohádkové atmosféry se zachytit podařilo. Tříhlavý dráček se kupodivu docela povedl (škoda, že se na plátně moc neohřál), způsob propojení Prahy 21. století s pohádkovou říší je s přimhouřením obou očí přijatelný a přiměřeně naivní dějová linie umožní dobru zvítězit nad zlem ... I když na závěr musím říct, že princezna Karolína ve mně nevzbuzuje žádné přehnané sympatie - takže ani happy end mi nepřináší žádné mimořádné potěšení ... 2,5*(26.12.2011)

50%.(30.12.2011)

• Mylouch

Formát celovečerního filmu není seriálová epizoda a odvyprávět ho dá zatracenou fušku. K tomu se hodí i kvalitní herci (kdeže jsou časy, kdy staří mazáci odehráli třeba jen jednu repliku a na výsledku to bylo znát) a scénář. Televize investovala proporčně do marketingu, kterého se divák nenasytí.(27.12.2012)

Očekávání kvůli ohlasům možná trochu větší, ale na naše poměry celkem fajn. Vedle dobře zvolených dospělých herců bohužel mizerné dětské postavy, se kterými u nás umí málokdo pracovat. Někomu nemusí sednout to provázání s moderní dobou a několik novodobějších výrazů hlavně z úst Vojtěcha Dyka, ale to mi právě přišlo moc fajn, takže se vánoční večer při pohádce dal přetrpět. Párkrát se tomu dalo i zasmát. Co se u nás jentak nevidí a neslyší, jsou digitální triky (drak byl parádní) a hudba.(24.12.2011)

• plechulka

... nebýt té linie "v současnosti", tak bych přidala i jednu hvězdičku....(28.12.2011)

Česká filmová tvorba se už asi nezmůže na pohádku, která by dosáhla úrovně těch předlistopadových. Nedosahuje ji ani Micimutr, nicméně po více než dlouhé době je to alespoň pohádka, která je skutečně pěkná a určitě hodně nadprůměrná. Propojení pohádkového světa s naší současnou realitou se mi v tomto žánru dvakrát nezamlouvá (s vyjímkou Nekonečného příběhu či Arabely), ale pro dětského diváka může být originální i zajímavé. Pro natáčení tvůrci, myslím šťastně, zvolili hrad Zvíkov, který ještě není tolik "okoukaný". Příběh je vtipný i napínavý, ale i (taky konečně pro děti) poučný. Takže podtrženo a sečteno: čtyři hvězdičky si určitě zasluhuje:-)(6.3.2012)