TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Výprava 7/10/// +Vojtěch Dyk v záporné roli, Marika Šoposká jako princezna a nevadila mi tu ani Libuše Šafránková, které tenhle typ role sedí, líbil se mi digitální drak a příběh alespoň trochu o něčem, navíc každý z herců měl prostoru dostatek -škoda, že to nebylo ještě víc dramatičtější, ze scénáře vy se to vytřískat dalo, stejně tak platí že to není pohádka vhodná pro kina, do televize ideální, ale protože byla dána do kin, nemohu se zbavit pocitu, že byla šita rychlou jehlou/// Pohádka, která příliš nenadchne, ale pokud jste na ní nebyli v kině tak ani neurazí. Hodně se bude líbit dětem a přiznám se, že i já jsem se u ní dobře bavil. Žádná z postav mě moc nerozčilovala (trochu možná král s královnou) a děj mě pěkně vtáhl. Se zájmem jsem tedy dokoukal do konce./// Celkem 60%///(20.1.2012)

Modernismy v historických kulisách ani "druhý svět" na Malé Straně by nevadily, horší je to s úplně zbytečnou postavou mladičkého souseda a jeho srdceryvným příběhem s nemocným pejskem, který tak šalamounsky vyřešila někdejší princezna Libuška Šafránková (čekal jsem že mu ty prachy dá, a vona na něj s kapkama, pak nemá ekonomika stagnovat, chudák veterinář...). Mrzelo mě taky, že si pan režisér a jeho štáb nepohlídali detaily - ve scéně kdy Micimutr mluví po "boji" s Vítkem u jezera, při pohledu kamery od loutkaře kouká vzhůru Vítkovi do očí, ale při prostřihu z profilu, je vidět, že se v tu samou chvíli dívá dolů na zem, to se opakuje několikrát v rychlém sledu několika vteřin. Na rozdíl od Mirky Spáčilové nemám pocit, že tahle pohádka na plátna kin nepatří, každý týden se v tuzemských sálech promítají mnohem větší bejkárny.(25.12.2011)

Za Vojtu přidávám hvězdičku, ale jinak slovy klasika: Nuda nuda - šeď šeď. Propojení s realitou včetně klučiny mi nějak nesedlo. Princezna je asi dobrá herečka, ale ne pro tuhle roli. Loutkář snad ještě slabší. Dejdar si to uhrál, ale taky má na víc než italský vyšilování. Zlatý fond českých pohádek se ( zase ) nového přírůstku nedočkal a příští roky šacuju na nějaký to dopoledne, jestli vůbec :-). Btw. komentář Splashera je MAXIMÁLNÍ!(25.12.2011)

Příjemná pohádka, která nezklamala. Propojení světa pohádek a světa naší reality nebylo tak mile "uvěřitelné" jako v ARABELE či KAŇCE DO POHÁDKY, ale nebylo ani rušivým elementem příběhu. Herecké obsazení jak Dyka, tak Nováka či Šoposké se povedlo a jelikož je doplnili výborní zkušení herci Šafránková, Dejdar, Bartoška, Kretschmerová, bylo o zábavu postaráno. Mně osobně se nejvíce líbil Bartoška, kterému role krále sedla výborně a je vidět, že pro tyto role (podobně se mi jevil i v LÍBÁŠ JAKO BŮH) je v momentální době jako stvořený. Příběh obsahoval vtipné hlášky, měl dobře zvolené kulisy, interiéry i exteriéry. Celkově povedený lehce nadprůměrný snímek.(27.12.2011)

Moderní nemoderní pohádka. Mladý režisér Vít Karas podává celkem dobře dávkovaný mix tradice a progrese. Tím propojením reality a pohádkového světa, který trochu připomene osvědčený koncept legendárního seriálu Arabela (přechody mezi oběma světy jsou také podobně atraktivní), má jednak šanci oslovit dnešního dětského diváka, druhak přinést do zaběhlé rutiny české pohádkové tvorby nějaký nový vítr. A když už jsem zmínil Arabelu, je pravda, že při sledování téhle pohádky jsem měl několikrát pocit, že se dívám na nějaký nový dětský televizní seriál, kterými byla tvorba Československé televize proslulá... Škoda, Micimutr by seriálový svět slušel primárně více než ten čistě pohádkový. Svět (i ten televizní) je dneska prostě někde jinde - jako důkaz budiž zmíněn fakt, že věčná pohádková princezna Libuška Šafránková začala být obsazována do rolí čarodějnic...(24.12.2011)

• - Natáčelo se na hradě Zvíkov, v Ledči nad Sázavou a na skalách Velké Ameriky, ale také na malostranských střechách v Praze. (M.B)

• - Marika Šoposká a Vojtěch Dyk se setkali před kamerou již v roce 2009 při natáčení televizního filmu Rytmus v patách. (claudel)

• - Hrad Zvíkov byl částečně graficky přeměněn. (TuristikaJi)