Hektorova cesta aneb hledání štěstí

Hector and the Search for Happiness

• německý

Hectors Reise oder Die Suche nach dem Glück

Komedie / Dobrodružný / Drama

Kanada / Německo / Velká Británie / Jihoafrická republika, 2014, 120 min

Niečo na štýl The Secret Life of Walter Mitty, avšak s oveľa väčším potenciálom, no bohužiaľ nie plne využitým. Ten koncept hľadania šťastia bol síce vynikajúci, len som dúfal, že ten geografický rozsah bude väčší ako len os Čína-Afrika-LA. Na druhú stranu sa mi však páčilo, že na otázku "čo pokladáte za šťastie?" sa Hector pýtal obrovskej škály ľudí, ktorých pri svojom putovaní stretol. A je to naozaj tak, že každý pokladá za šťastie niečo iné, a každý má inšie priority. Presne tak ako to bolo vo filme prezentované. Ale aj tak si nemôžem pomôcť a v tom filme som videl oveľa vyšší potenciál ako sa napokon podarilo dosiahnuť. A ja osobne akosi nemusím ani Simona Pegga - jeho herecký prejav mi pasuje jedine tak do komédie, inak akúkoľvek vážnu tému tá jeho prehnaná mimika viacmenej degraduje.(25.1.2015)

TBH, nebyť tohoto obsadenia, s určitosťou by som sa mu vyhla. Ale stalo sa aj nestalo. Je vidieť, či film niekomu niečo dal, alebo nie. Keby si v tom ľudia našli to pekné, bolo by menej hejtovania námetu aj spracovania. Srsly, je to krásne dynamické, farebné a plné emócií a porovnávať to s Walterom Mittym, prosím vás... Ten chlapík hľadal madafakin fotku, Hector hľadá niečo, za čím sa náhlia všetci. Svojím spôsobom. Simon bol doslova na zožratie a dojímavý zároveň. A to je kombinácia v ktorej som asi ešte nevidela. Vyhýbať sa nešťastiu, nie je cesta ku šťastiu. Jo a zapíšte ma na prednášky Christophera Plummera. Ď.(2.2.2015)

Tak nějak nemám rád lifestylové časopisy, jejichž vyphotoshopované obálky vnadí na umělé štěstí, a tak když se v první půlce filmu titulní Hektor snaží najít smysl života a vycestuje k tomu do standartního Tibetu a divoké Afriky, málem jsem se u toho uzíval. V jedné konkrétní scéně filmu, ale jakoby tvůrci mávli kouzelnou hůlkou, se to celé v čele se Simonem Peggem zcivilní (sakra, on je ale dobrej herec), a dostane to ten správný šmrnc i s jistou dávkou přidané hodnoty.(11.10.2016)

Jestli to bylo tím, že jsem sama teď v trochu citlivějším rozpoložení mysli nebo tím, že jsem zrovna měla náladu na porci cizího štěstí... Těžko říct, ale film ve mně zanechal hrozně milý pocit. SImon Pegg boží jako vždy (ak říká můj bratr) a Rosamunda Pike má místy roztomile nevhodné reakce a zároveň dokáže pobavit sama sebe (někoho mi to připomíná...). Líbilo se mi propojení linky malého Hectora a zlomu, kdy se z něj konečně vyloupl emočně zralý člověk.(14.2.2015)

Po úspěchu Waltera Mittyho (lehce nadprůměrná oddychovka s nabušeným soundtrackem) se roztrhl pytel s filmy o nešťastných chlápcích co se vydaj na džurny poznat svět a najít sebe sama.Ač ten výraz úplně nesnáším tak Hector and the Search for Happiness nemá prostě ten správnej ''drajf'' a místy docela nudí.Nemůže se ani zdaleka pochlubit tak efektivním střihem a povzbuzujícím soundtrackem, který Walter Mitty měl a i když byl mnohem komerčnější a dělaný pro široký publikum, mě stejně úplně nevoblbnul a tu svojí rádoby hloubku si může strčit za klobouk, stejně jako Hector, který jen o trochu míň baví právě tím, že se snaží být artovějším filmem.Některé pasáže mě rozesmáli a potěšila camea pár slavných hvězd, ale jinak šlo čistě o průměr na který jsem buď neměl tu správnou náladu, nebo v něm prostě nic nad 3* hvězdičky není.Místy to bylo moc vážné (afrika) a jediná emotivní scéna byla s tou nemocnou ženou v letadle.Konec v tý budce byl hodně velká kreč.Slušný, ale místy hodně uzívaný průměr, který využil talent Simona Pegga hodně minimálně a Hectore, mít doma nádhernou Rosamund Pike, tak bych stejně bych tu číňanku i tu afričanku vyprášil jak nikdy ;) 65%.(10.2.2015)

• - Předlohou filmu byla kniha "Hector's Voyage or the Search for Happiness" autora Françoise Lelorda, který je také psychiatr. (Domajzlik)