poster

Hektorova cesta aneb hledání štěstí

 • anglický

  Hector and the Search for Happiness

 • německý

  Hectors Reise oder Die Suche nach dem Glück

Komedie / Dobrodružný / Drama

Kanada / Německo / Velká Británie / Jihoafrická republika, 2014, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arbitr
  **

  Co je štěstí? Muška jenom zlatá. V tomto filmu ale podstatu štěstí nehledej. Zahrané bohužel i přes kvalitní obsazení průměrně, poskládané tak nějak na sílu a snahu o vyvolání emocí a hlubokých myšlenek. A tak co mě bavilo nejvíc, na tomhle rádoby moralizujícím spletenci prvních lásek, přátelství, manželství, rodiny, homosexuálních párů, mnichů, gangsterů, prostitutek a v dnešní době skloňovaných motiivátorů (psychiatrlů) či vědeckého výzkumu lidského vědomí, byly cesty vzdušným dopravním prostředkem. Žádná komedie k popukání to však, na rozdíí od v úvodu citované klasiky, rozhodně není.(16.10.2016)

 • ORIN
  ***

  Další z řady filmů naplněných pseudomoudry. Měl by ve Vás zanechat dobrý pocit a "donutit" Vás se radovat z maličkostí a každodenního života. No, ale nezanechá a nedonutí. Simon Pegg sice tyhle životní ztracence umí jako málokdo, ale tady jsem mu Hectora příliš nevěřil. Bylo to možná dáno i tou "sluníčkovou" stylizací (všude na světě je přece krásně, ať jsme chudí nebo bohatí). P.S.: Možná je to jen určeno naprosto jiné a úzké cílové skupině, protože buďme upřímní, kdo má v dnešní době čas a hlavně peníze se na x měsíců sbalit, letět do Tramtárie (Čína, Afrika a Los Angeles je přece skvělá kombinace) a hledat štěstí a smysl života?(8.6.2015)

 • lucijelucije
  ****

  R. Pike úžasně ztvárnil poznávací cestu světem, při které zjistil, že to co hledá se nachází úplně jinde. Nádherná vizuální stránka, výbroná kamera a hudba. Hector je vtipný, dobrodružný i dramatický, a těch 120 minut prolítne tak rychle jako Hector světem =).Jediné, co mě trošičku štve, je neoriginalita, protože tenhle námět tady už za poslední rok byl viděn, a to ne jedinkrát.(28.3.2015)

 • Aljak
  ****

  Niečo na štýl The Secret Life of Walter Mitty, avšak s oveľa väčším potenciálom, no bohužiaľ nie plne využitým. Ten koncept hľadania šťastia bol síce vynikajúci, len som dúfal, že ten geografický rozsah bude väčší ako len os Čína-Afrika-LA. Na druhú stranu sa mi však páčilo, že na otázku "čo pokladáte za šťastie?" sa Hector pýtal obrovskej škály ľudí, ktorých pri svojom putovaní stretol. A je to naozaj tak, že každý pokladá za šťastie niečo iné, a každý má inšie priority. Presne tak ako to bolo vo filme prezentované. Ale aj tak si nemôžem pomôcť a v tom filme som videl oveľa vyšší potenciál ako sa napokon podarilo dosiahnuť. A ja osobne akosi nemusím ani Simona Pegga - jeho herecký prejav mi pasuje jedine tak do komédie, inak akúkoľvek vážnu tému tá jeho prehnaná mimika viacmenej degraduje.(25.1.2015)

 • Phorbo
  *****

  Simon Pegg mě rok od roku více překvapuje. Nejen, že už přestal téměř pracovat s Nickem Frostem a nedělá takové ty trhlé komedie typu Shaun of the dead a nebo Hot Fuzz, ale on se naučil docela solidně hrát. Vůbec jeho posun z velkých ostrovů do holywoodu k Tomu Cruiseovi, nebo i ke Chrisi Pineovi... a teď výborný německý film. Nepamatuju se, kdy jsem řekl, že je německý film výborný... tak možná u porna, ale ne u seriozního filmu... respektive u filmu, který to bere trochu odlehčeně, ale snaží se být seriózní... Ale jo... já jsem z takových filmů nadšen, každý si v tom musí hledat to, co najde, nebo najde, to co hledá? Kdo ví... .. 6. Vyhýbat se neštěstí, není cesta ke štěstí.(29.6.2017)

 • - Předlohou filmu byla kniha "Hector's Voyage or the Search for Happiness" autora Françoise Lelorda, který je také psychiatr. (Domajzlik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace