Útěk ze Severní Koreje

• Jižní Korea

Escaping North Korea

Dokumentární

Jižní Korea, 2008, 54 min

,,KAŽDÝ MĚSÍC SE Z KLDR POKUSÍ UTÉCT STOVKY ZOUFALÝCH LIDÍ... MATERIÁL PRO TENTO FILM JSME ZÍSKÁVALI 12 MĚSÍCŮ.“ /// Dokument v úvodu hodí do placu pár zajímavejch informací z izolovaný KLDR, ale jeho síla má bejt v těch 10ti dnech a 5000km, který musí utečenci (když maj kurva kliku!) zvládnout. Na svoje si přijdou příznivci found footage a rasisti, nesnášející Číňany. Ta cesta, na který jsou všichni doslova v Božích rukou je neuvěřitelná a pro adrenalinový nadšence by se mohla stát inspirací k zážitkům na celej život. U toho to mělo ale zůstat. To vostatní je laciný a zbytečný. Místo aby vytěžili maximum z reality života a cesty, nutěj chudáky brečet, omílaj informace a místo dokumentaristiky mám dojem, že čumím na ,,Nováckou“ reality šou. Ovšem uznávám, že v mnoha věcech je to originální a zajímavý. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, kterou hranici hlídá přes milion vojáků. 2.) Chystám se zdrhnout... /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(29.3.2014)

Strhující dokument zobrazující cestu severokorejských uprchlíků přes polovinu Asie do Jižní Koreje. Výjimečný není ani tak tím, že by přinášel nové informace, ale zobrazením celé cesty uprchlíků přímo z akce.(16.6.2010)

Tématicky silné a skladám tvorcom pomyselný klobúk, že sa vôbec na takú riskantnú cestu s utečencami vydali, ale často krát som si počas Úteku zo Severnej Kórei pripadal ako v lacnej reality-show, ktorá nám má predostrieť aktuálne pocity vystupujúcich, pričom by verím, mnohí z nás, docenili v rámci dokumentu nejaké vyčerpávajúcejšie info-zaujímavosti z diania z KĽDR, napríklad zdrvujúce historky účinkujúcich, ktoré vo svojej rodnej hrude zažili a ktoré by celej ceste dodali viac napätia a informatívnej hodnoty o diktátorskom režime Kim Čong-ila (dnes už dlhšiu dobu nahradeným Kim Čong-unom).(18.4.2017)

Desivé, ale stále sa to deje. Severná Kórea má zločinecký režim a od komunizmu ďaleko. To, že väčšina utečencov sú ženy je zrejmé kvôli priekupníctvu a prostitúcii. Dosť ma divilo, že niektorým ľuďom vôbec zverejnili tváre. Tiež sa dá jasne zistiť, že vlastne medzi najväčších rasistov patria práve ázijské národy, samovraždy sú tam bežnou vecou, kapitalizmus v najhorších formách, komunizmus v najhorších formách, ak sa môžu vlastne takto nazývať, je to hrôza. Človek je šťastný, že má vôbec, čo do úst po videní tohto filmu.(1.12.2012)

Od prvních vteřin mrazí a za celou dobu sledování se to nezmění. Proč se tohle na světě vůbec děje?(21.4.2013)

Tento dokument není vůbec špatný. Velmi dobrá práce!(26.2.2015)

skurvení Číňania! prepáčte, ale naozaj nič rozumnejšie ma po dopozeraní tohto dokumentu nenapadlo. Jedna z 3 najväčších veľmocí, jedna z najväčších ekonomík, jedna z najsilnejších armád...a napriek tomu robia prostitútku severokórejskému režimu (proste vracajú severokórejských utečencov do KLDR - kde ich samozrejme vo väčšine prípadov čaká smrť). Kde sa podela čínska hrdosť a pocit nadradenosti (Ríša stredu) v tomto prípade? Nie je im trápne robiť poskokov Kim-ovskej dynastii v KLDR?? Nechápem.(22.1.2014)

• zette

S dokumentem jsem mel problem, ze jsem mu uplne vse neveril. Myslim, ze nektere situace byly nahrane (nahy muz behajici na korejsko-cinske hranici s kilem heroinu tam a zpet, muzi se skrytou kamerou, kteri nevysvetlili, jak a proc se dostali tak blizko k prevadecum)... I tak, dokument nez informace nabizi spise takovou "road movie" pres ctvrt Asie, nerikam, ze to neni zajimave, ALE... Misty mi to prijde jako reklamni spot onoho pastora a jeho nabozenske sekty.(24.12.2013)

Ve 21. století existuje politický režim jako ze špatné sci-fi...81%.(2.1.2011)

Dokument je Jihokorejský - nahlášeno-opraveno. Jinak myslím že po odsledování je člověk opravdu rád, že žije zde...Dokumentaristům patří absolutorium,nasazovali své vlastní životy !(21.6.2010)

Pôsobí to ako nepodarený akčný film. Bohužiaľ je to každodenná realita mnohých Severokórejčanov. O KĽDR sa zaujímam dlhšie a niet sa čomu čudovať, ak toľko tamojších obyvateľov riskuje svoje životy a snaží sa tomuto zločineckému režimu utiecť. Za zamyslenie stojí už len fakt, že Čína je pre týchto ľudí vlastne raj.(17.3.2012)

Ozaj strašné čo sa može diať v 21 storočí. Nechápem ale prečo radšej neprechádzajú cez ruskú hranicu, bolo by to bližšie, a je oveľa dlhšia tak by sa dala asi ľahšie prekročiť. Len či nemaju zo Severnou Koreou taku dohodu ako číňania.(18.2.2012)

Ve filmu je zobrazena jen jedna strana mince, a místy mi to přišlo až moc proti severokorejské. Nejdřív měli kritizovat svůj režim a pak režim, který vládne v KLDR.(27.8.2012)

heh, ty naše žabomyší bojůvky a problémky v tý naší zemičce jsou po shlédnutí opravdu směšný. Dokument ukazuje to, že možná ještě větším problémem než přímo vláda Severní Koreje je samotná Čína. Silné a velký respekt tvůrcům, tohle je novinářsko-dokumentární práce, která má smysl.(2.3.2013)

Berlínská zeď oddělovala západ a východ. Mezi jihem a severem na Korejském poloostrově je však překážka daleko větší. Utéct ze severu na jih jde velice těžko a už vůbec ne přímo. Skvělý dokument mapuje tuto cestu, která musí vést pomalu přes půlku světa.Před odvahou filmařů kloubouk dolů. A ještě větší obdiv k těm, kteří tuto cestu podstupují v touze dostat se do svobodného světa. Jak se jim tam pak žije už je spíš námět na jiný film.. V dnešních dnech, kdy KLDR vyhrožuje světu jadernou válkou více než aktuální.(9.4.2013)

• Cheeker

Na to jaké hodnocení má tenhle dokument, tak to zase nebylo nic moc. Drží se to přesně koncepce, kterou hodně používají v dokumentech američani. Neustále opakují některé věci dokola a hrají na city diváků. Uznávám, že to je jak psychicky tak fyzicky nesmírně náročné a zažít bych to nechtěl. Já chci znát hlavně ta šokující fakta.(14.8.2013)

Pečlivě vyobrazený průběh každého okamžiku dlouhé cesty severokorejců za svobodou, kterou dokončí jen polovina z nich.(11.9.2013)

Bohužel (bohudík) scházelo v dokumentu více problémových situací, který by udržely konstatntní atmosféru strachu ( a že ta tam byla a určitě větší, než si většina z nás dovede představit). Takhle to u mnohých diváků může vyvolat pocit, že to vlastně není taková fuška dostat se za 10 dní z PRK do Soulu přes půlku Číny, Laos a hlavně přes 3 hranice střežené komunistickými pohraničníky . Uprchlici na začátku (ta plavající v řece) a konstatování, že čínští pohraničníci se velmi činní, jelikož je olympiáda, považuji za nejsilnější momenty dokumentu. 80% (viděno na Z1 s českým dabingem)(18.6.2010)

V celku podarený dokument, len škoda, že miestami sa snaží byť až zbytočné "dramatický". Priama účasť na ceste je síce pekná, ale niekedy by bodlo trochu viac toho dokumentárneho obkecu typu čo a prečo. Predsa len má to byť dokument a nie reality šou na čo autori občas pozabudli. Len by ma zaujímalo koľkým utečencom sa naozaj podarilo ako tak prispôsobiť, alebo sa navrátili k svojmu živobytiu tesne po prevedení.(20.7.2013)

Strašné. Prostě strašné. Když si uvědomím, že zrovna v době kdy jsem byl v Pekingu se kolem mě vesele masově zatýkalo, aby bylo 8000 lidí posláno přímou linkou před popravčí četu..(14.9.2010)

<< předchozí 1 2