Jednotlivé časti:

1.- Lucidor - Televízna adaptácia poviedky Huga von Hofmannsthala.
2.- Blanche - Televízna adaptácia poviedky Honoré de Balzaca.
3.- Grigia - Televízna poviedka podľa prózy R. Musila. (oficiální text distributora)

Autogram

Blanche: ** Neviem, či to už Balzac napísal takto jednoducho a priamočiaro, ale príbeh nestojí za veľa a tak sa dá pokochať len na rozkošnej tváričke Barbory Bobuľovej. A naozaj len tváričke, pretože k ničomu viac sa kamera nedostala. (30.5.2021) –––– Lucidor: *** Táto epizóda už má svoj zmysluplný príbeh a tajomstvo. Ale vždy mám vo filmoch problém s tým, ak je podstatou zápletky to, že niekto nedokáže rozoznať ženu od muža na vzdialenosť menej ako pol metra od tváre.  (11.11.2022) –––– Grigia: * V tejto poviedke je síce najviac odhaľovania, ale príbehovo to nemá hlavu ani pätu, takže je to taký zvláštny zmiešaný pocit. (18.11.2022) ()

mira007

Po pádu železné opony si ve veřejnoprávní STV řekli, že budou světoví, tak natočí tři erotické minipovídky alá Decameron akorát ne tak vtipné a vypointované. Povídku LUCIDOR jsem okomentoval jako samostatný tv útvar. BLANCHE - asi nejsmysluplnější povídka, ikdyž nahotu skoro neobsahuje. Příběh mladičké kněžny Blanche ( Barbora Bobulová), která si vezme prastarýho barona, který už na to není a protože ona chce dítě tak to nějak vyřeší i při absenci sexuální výchovy. GRIGIA - pradlenka a posluhovačka ( Katarina Kolajová ) pana Homa ( M.Geišberk , který ji má jako cíl svých nejerotičtějších fantazií, protože s jeho manželkou ( Jana Zvaríková-Alnerová ) to je v posteli fakt bída... nula příběh, žádná pointa WTF? Dušanovi Rapošovi se sice nepovedlo na rozdíl od Jany svléknout Katarinu úplně do naha, ale i tak tam většinu času běhá nahoře bez. Podtrženo sečteno je to ten typ kuriozity, které bych dal jednu hvězdu za obsazení nebo pět hvězd za odvážný žánrový experiment. Dám tři jako průměr. ()

jan72

3 poviedky (nie 4 ako je uvedené v popise). Potešili ma Bobuľová aj Kolajová. Neviem prečo tomu mnohí dali odpad ()