Taneční zábava (TV film)

Československo, 1990

Jitka Němcová

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Taneční zábava v režii Jitky Němcové předvedla hodně drsné číslo. Vladimír Marek byl ještě dlouho moje noční můra. Pak přišel Freddy.(3.11.2014)

Jako dneska si pamatuju ty estrádně laděné, rozjuchané upoutávky na Taneční zábavu, které v ČST běžely. Byl večer, na obrazovce se s tradičním úsměvem na tváři objevila Marie Tomsová. Všechno běželo normálně. Po pár větách, kterými chtěla uvést následující pořad, však začala nejistě těkat očima, neboť za kamerami byl najednou hluk a nepořádek. Po chvíli už byla známá hlasatelka držena se zbraní u hlavy jako rukojmí agresivního vetřelce. A lidem doma tu méně, tu více, padala čelist. A tápali: Přepadli televizi? Jde o život? „Taneční zábava“ byla nevídanou, zato dokonalou mystifikací. Režisérka Jitka Němcová měla tu odvahu ji zrealizovat.(26.6.2011)

Dodnes si pamatuju, jak maminka běhala vyděšeně po domě, dokonce možná obvolávala známé, že to Marie Tomsová bude mít asi brzy za sebou. Zahrála to paní hlasatelka perfektně, ráda bych to po letech znovu viděla, s odstupem času by to bylo jistě zajímavé.(5.9.2014)

Veselé upoutávky nás několik dní lákaly na Taneční zábavu, kvůli které se prý Dagmar Veškrnová dokonce naučila hrát na saxofon. Tu však vystřídala plačící hlasatelka Marie Tomsová s pistolí u hlavy... Kdyby jen tušila, kolik diváckého hněvu se v následujících dnech snese na její hlavu...Tato neobvyklá inscenace se asi těžko bude někdy reprízovat, ale krátkou ukázku z ní lze vidět v pořadu Úsměvy tv hlasatelů, který byl natočen k 60. narozeninám ČST v r. 2013.(22.7.2018)