poster

To nejdůležitější

 • Velká Británie

  The Be All and End All

Komedie / Drama

Velká Británie, 2009, 100 min

Režie:

Bruce Webb
 • lennyd
  ****

  Robbie a Ziggy mají ve svých patnácti celý život před sebou a tak nikam se vztahy a sexem nespěchají (navíc to nejde tak snadno jak by si představovali). Robbiemu ale jeho život radikálně zkrátí srdeční choroba, a když se dozví, že mu zbývá jen pár měsíců života, poprosí Ziggyho o jedinou věc - aby nezemřel jako panic. A Ziggy udělá pro svého nejlepšího kámoše cokoliv ... I když jde o hodně smutný film, tak si nemůžu pomoci, ale já se docela bavil. Britské komedie prostě mají svůj styl, a tady to autoři stoprocentně ukazují. Na filmu se mi hodně líbilo, že ani v jedné chvilce nesklouzl k nějaké trapnosti, prostě stoprocentně stylová (i když v závěru trochu smutná) komedie. Jestli bych měl přece jen něco vytknout, tak snad jen že mi do celkového konceptu filmu neseděla příběhová linie se Ziggyho ztraceným otcem, ale určitě to není důvod proč film nějak kritizovat. A nejvíc se mi asi líbila scéna, kdy Ziggy v jednom momentě nadává na dospělé, že "nic nechtějí říct", a ve druhé chvíli, kdy se o přítelově chorobě dozví, je najednou úplně ve stejné situaci. Jinak tento film maximálně doporučuji...(29.10.2012)

 • hellstruck
  ***

  Britům taková témata jdou, ale musíte být zvyklí na jejich neobvyklý styl, pokud nejste, pak se obávám, že se líbit nebude. Be All And End All netlačí nijak na pilu a sentimentu je tu opravdu málo. Každopádně to není vyloženě komedie a touha vrznout si před smrtí taky nehrála hlavní roli, podle mě šlo ukázat o to, jak silné přátelství může být i mezi puberťáky, kteří nemají v hlavě nic jiného než fotbal a holky. Kamarád Ziggy dostal ve filmu více prostoru a je to jedině dobře. Přiznávám se, že ke konci mě více dojalo setkání syna a otce po letech, než smrt Robbieho. Scouse, tedy liverpoolský akcent, vůči kterému mám totální averzi a nemůžu si na něj zvyknout ani po roce bydlení u Liverpoolu, mi trhal uši (obzvlášť shit=šajt!), ale dal se skousnout. Škoda, že neukázali víc z města, každopádně v závěrečné scéně potěšil záběr na krásnou Crosby beach. Film celkově není nijak silný a je to takový průměr, ale líbila se mi myšlenka filmu (i když ne to,že jediné,na co puberťák těsně před smrtí myslí, je sex,ale to podle mě ani nebylo záměrem a kdo nepochopil, jeho smůla).(31.8.2012)

 • freddy
  *****

  Úžasný film, který s lehkostí a velice pohodově vypráví o tak závažném tématu, jako je umírání patnáctiletého chlapce. Filmů o umírání a o sžívání se s pocitem, že musím umřít, je opravdu hodně, a většinou hrají na melancholickou strunu a jsou vážné. Ne tak tenhle film, který se rozhodl vydat poněkud jinou a značně odlišnou cestou než většina jeho předchůdců. Zde jsem se několikrát opravdu upřímně zasmál a pobavil, smutných a vážných momentů jsem zde našel jen naprosté minimum, převažovaly tu totiž typické teenagerovské radosti a starosti, a to především ty, které se týkaly sexu. Hlavní hrdina chce ještě před smrtí zjistit, jak chutná sex a jeho nejlepší kamarád se mu snaží zajistit dívku, která by do toho šla a nevadilo by jí, že se to odehraje v nemocnici. Jasné a stručné téma je zde podáno velice atraktivně a já jsem si celý film od začátku do konce dokázal užít, na čemž mají zajisté zásluhu také vynikající herecké výkony obou hlavních herců, kteří i přes svůj mladý věk své role zvládli s přehledem a i díky nim to byl jeden z nezapomenutelných filmových zážitků. Nemám důvod neudělit pět hvězd.(17.2.2011)

 • Aky
  *****

  Tohle je čiročirá radost. Variace na známé téma nevyléčitelné nemoci, zde ovšem téměř bez sentimentu a při zachování emocí podávané značně humornou formou. Skloubit v těchto příbězích emoční dopad s humornou stránkou situací a zachovat si míru vkusu, je velmi obtížné a ne vždycky se to povede jako zde.(20.2.2011)

 • Malarkey
  ****

  Perfektní film...a opět z anglického prostředí. Angláni celkově tyhle sociální témata zvládají na jedničku a to kolikrát zajdou i tam, kam by si jen tak někdo zajít nedovolil. A stejně jim to nakonec ve výsledku vyjde. Jinak britský přízvuk výborný stejně tak jako samotný humor. To je vlastně to nejdůležitější, co ty jejich tragikomedie tak nádherně vyvyšuje. Tady to ještě posiluje fakt, že hlavní role ztvárnili dva kluci a celé to dostalo takový ten lidský nádech. Moc hezký film.(29.12.2011)

 • - Ve filmu se mluví liverpoolským přízvukem, kterému se říká "scouse". Lidé z Liverpoolu obvykle prohlašují, že se nejedná o přízvuk, ale jazyk, protože některá slova vyznívají zcela jinak než v britské angličtině. (hellstruck)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace