Reklama

Reklama

To nejdůležitější

  • Velká Británie The Be All and End All

Obsahy(1)

Patnáctiletí Robbie a Ziggy na dělnickém předměstí Liverpoolu mají jedinou starost - přijít o panictví. Ukáže se ale, že Robbie má nevyléčitelnou srdeční vadu, takže má jen málo času na to, aby nepředstoupil před nebeskou bránu neposkvrněný. A protože se nemůže dostat z nemocnice, záleží na Ziggym, aby nějakou dívku přesvědčil. (prokyda)

(více)

Recenze (31)

Aky 

všechny recenze uživatele

Tohle je čiročirá radost. Variace na známé téma nevyléčitelné nemoci, zde ovšem téměř bez sentimentu a při zachování emocí podávané značně humornou formou. Skloubit v těchto příbězích emoční dopad s humornou stránkou situací a zachovat si míru vkusu, je velmi obtížné a ne vždycky se to povede jako zde. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Přiznávám se, že v první půlhodině jsem se lekla, že se dívám na kopii filmu Poslední přání, protože ústřední nosná myšlenka byla téměř totožná. Pak ovšem nastal příjemný obrat k lepšímu, kdy jsem mohla vidět rozhodně o třídu vyšší úroveň filmu, co do kvality zpracování. Nejsem si zcela jistá, zda-li by v reálu a za těchto podmínek opravdu napadlo patnáctilétého kluka řešit zrovna svoje sexuální touhy, ale budiž. V tomhle příběhu je to ale středobodem snahy Ziggyho, aby našel dívku pro Robbieho, který by ještě moc rád poznal opravdovou lásku, než zemře na nevyléčitelnou smrtelnou nemoc. Ano, Angličani opravdu umí podat i tak vážné téma s citlivostí, ne s drsným, ale jemným humorem a přitom bez zbytečného sentimentu. Chvála patří určitě i dvěma hlavním protagonistům, kteří se svých rolí ujali na výbornou. Smutný, ale velmi povedený snímek. A skoro bych zapomněla pochválit i výborný soundtrack.85% ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Robbie a Ziggy mají ve svých patnácti celý život před sebou a tak nikam se vztahy a sexem nespěchají (navíc to nejde tak snadno jak by si představovali). Robbiemu ale jeho život radikálně zkrátí srdeční choroba, a když se dozví, že mu zbývá jen pár měsíců života, poprosí Ziggyho o jedinou věc - aby nezemřel jako panic. A Ziggy udělá pro svého nejlepšího kámoše cokoliv ... I když jde o hodně smutný film, tak si nemůžu pomoci, ale já se docela bavil. Britské komedie prostě mají svůj styl, a tady to autoři stoprocentně ukazují. Na filmu se mi hodně líbilo, že ani v jedné chvilce nesklouzl k nějaké trapnosti, prostě stoprocentně stylová (i když v závěru trochu smutná) komedie. Jestli bych měl přece jen něco vytknout, tak snad jen že mi do celkového konceptu filmu neseděla příběhová linie se Ziggyho ztraceným otcem, ale určitě to není důvod proč film nějak kritizovat. A nejvíc se mi asi líbila scéna, kdy Ziggy v jednom momentě nadává na dospělé, že "nic nechtějí říct", a ve druhé chvíli, kdy se o přítelově chorobě dozví, je najednou úplně ve stejné situaci. Jinak tento film maximálně doporučuji... ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Britům taková témata jdou, ale musíte být zvyklí na jejich neobvyklý styl, pokud nejste, pak se obávám, že se líbit nebude. Be All And End All netlačí nijak na pilu a sentimentu je tu opravdu málo. Každopádně to není vyloženě komedie a touha vrznout si před smrtí taky nehrála hlavní roli, podle mě šlo ukázat o to, jak silné přátelství může být i mezi puberťáky, kteří nemají v hlavě nic jiného než fotbal a holky. Kamarád Ziggy dostal ve filmu více prostoru a je to jedině dobře. Přiznávám se, že ke konci mě více dojalo setkání syna a otce po letech, než smrt Robbieho. Scouse, tedy liverpoolský akcent, vůči kterému mám totální averzi a nemůžu si na něj zvyknout ani po roce bydlení u Liverpoolu, mi trhal uši (obzvlášť shit=šajt!), ale dal se skousnout. Škoda, že neukázali víc z města, každopádně v závěrečné scéně potěšil záběr na krásnou Crosby beach. Film celkově není nijak silný a je to takový průměr, ale líbila se mi myšlenka filmu (i když ne to,že jediné,na co puberťák těsně před smrtí myslí, je sex,ale to podle mě ani nebylo záměrem a kdo nepochopil, jeho smůla). ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Je fajn, keď filmári berú ťažké témy s troškou nadhľadu, no tu ho bolo až príliš, takže mi to vôbec neprišlo ako dráma. Za celý čas vo mne nevzbudila postava Robbieho nejaký súcit alebo iné podobné emócie. Stále som to bral tak, že veď vlastne o nič nejde, len o ďalšieho teenagera, čo chce zasunúť. Žeby človek pred smrťou myslel práve na to? No budiž. Ale hodilo by sa dať viac priestoru aj rodičom a sledovať ich emócie, keďže dvaja hlavní predstavitelia prejavili silnejšie emócie spojené s blížiacim sa koncom len veľmi ojedinele. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu se mluví liverpoolským přízvukem, kterému se říká "scouse". Lidé z Liverpoolu obvykle prohlašují, že se nejedná o přízvuk, ale jazyk, protože některá slova vyznívají zcela jinak než v britské angličtině. (hellstruck)

Reklama

Reklama