poster

To nejdůležitější

 • Velká Británie

  The Be All and End All

Komedie / Drama

Velká Británie, 2009, 100 min

Režie:

Bruce Webb
 • freddy
  *****

  Úžasný film, který s lehkostí a velice pohodově vypráví o tak závažném tématu, jako je umírání patnáctiletého chlapce. Filmů o umírání a o sžívání se s pocitem, že musím umřít, je opravdu hodně, a většinou hrají na melancholickou strunu a jsou vážné. Ne tak tenhle film, který se rozhodl vydat poněkud jinou a značně odlišnou cestou než většina jeho předchůdců. Zde jsem se několikrát opravdu upřímně zasmál a pobavil, smutných a vážných momentů jsem zde našel jen naprosté minimum, převažovaly tu totiž typické teenagerovské radosti a starosti, a to především ty, které se týkaly sexu. Hlavní hrdina chce ještě před smrtí zjistit, jak chutná sex a jeho nejlepší kamarád se mu snaží zajistit dívku, která by do toho šla a nevadilo by jí, že se to odehraje v nemocnici. Jasné a stručné téma je zde podáno velice atraktivně a já jsem si celý film od začátku do konce dokázal užít, na čemž mají zajisté zásluhu také vynikající herecké výkony obou hlavních herců, kteří i přes svůj mladý věk své role zvládli s přehledem a i díky nim to byl jeden z nezapomenutelných filmových zážitků. Nemám důvod neudělit pět hvězd.(17.2.2011)

 • lennyd
  ****

  Robbie a Ziggy mají ve svých patnácti celý život před sebou a tak nikam se vztahy a sexem nespěchají (navíc to nejde tak snadno jak by si představovali). Robbiemu ale jeho život radikálně zkrátí srdeční choroba, a když se dozví, že mu zbývá jen pár měsíců života, poprosí Ziggyho o jedinou věc - aby nezemřel jako panic. A Ziggy udělá pro svého nejlepšího kámoše cokoliv ... I když jde o hodně smutný film, tak si nemůžu pomoci, ale já se docela bavil. Britské komedie prostě mají svůj styl, a tady to autoři stoprocentně ukazují. Na filmu se mi hodně líbilo, že ani v jedné chvilce nesklouzl k nějaké trapnosti, prostě stoprocentně stylová (i když v závěru trochu smutná) komedie. Jestli bych měl přece jen něco vytknout, tak snad jen že mi do celkového konceptu filmu neseděla příběhová linie se Ziggyho ztraceným otcem, ale určitě to není důvod proč film nějak kritizovat. A nejvíc se mi asi líbila scéna, kdy Ziggy v jednom momentě nadává na dospělé, že "nic nechtějí říct", a ve druhé chvíli, kdy se o přítelově chorobě dozví, je najednou úplně ve stejné situaci. Jinak tento film maximálně doporučuji...(29.10.2012)

 • nascendi
  **

  Prednedávnom som videl Klopanie na nebeskú bránu a teraz táto teenagerovská variácia na rovnakú tému. Nemal som problém s tým, že téma prekračuje hranice vkusu. Len som hľadal, čo by ma na tom jednoduchom príbehu mohlo zaujať, či dokonca rozosmiať (keď už je to označené aj ako komédia). Nenašiel som a tak sa môj záujem počas filmu sústredil iba na tú čudnú angličtinu, ktorou sa v ňom hovorilo. To asi nebolo ambíciou tvorcov.(30.3.2011)

 • emma53
  *****

  Přiznávám se, že v první půlhodině jsem se lekla, že se dívám na kopii filmu Poslední přání, protože ústřední nosná myšlenka byla téměř totožná. Pak ovšem nastal příjemný obrat k lepšímu, kdy jsem mohla vidět rozhodně o třídu vyšší úroveň filmu, co do kvality zpracování. Nejsem si zcela jistá, zda-li by v reálu a za těchto podmínek opravdu napadlo patnáctilétého kluka řešit zrovna svoje sexuální touhy, ale budiž. V tomhle příběhu je to ale středobodem snahy Ziggyho, aby našel dívku pro Robbieho, který by ještě moc rád poznal opravdovou lásku, než zemře na nevyléčitelnou smrtelnou nemoc. Ano, Angličani opravdu umí podat i tak vážné téma s citlivostí, ne s drsným, ale jemným humorem a přitom bez zbytečného sentimentu. Chvála patří určitě i dvěma hlavním protagonistům, kteří se svých rolí ujali na výbornou. Smutný, ale velmi povedený snímek. A skoro bych zapomněla pochválit i výborný soundtrack.85%(1.8.2015)

 • Aky
  *****

  Tohle je čiročirá radost. Variace na známé téma nevyléčitelné nemoci, zde ovšem téměř bez sentimentu a při zachování emocí podávané značně humornou formou. Skloubit v těchto příbězích emoční dopad s humornou stránkou situací a zachovat si míru vkusu, je velmi obtížné a ne vždycky se to povede jako zde.(20.2.2011)

 • - Ve filmu se mluví liverpoolským přízvukem, kterému se říká "scouse". Lidé z Liverpoolu obvykle prohlašují, že se nejedná o přízvuk, ale jazyk, protože některá slova vyznívají zcela jinak než v britské angličtině. (hellstruck)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace