poster

Modré z nebe

 • Slovensko

  Modré z neba

Komedie / Drama

Slovensko / Česko, 1997, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (18)

 • ELDoctorow
  ***

  Som vcelku zaskočený tým množstvom podpriemerných dvojhviezdičkových hodnotení, lebo ono to vôbec nie je zlý film ale práveže vcelku milý, fajn a sympatický. No a v porovnaní s tým, čo ďalšie sa tu ešte v 90. rokoch točilo to je snáď až nadpriemer. Príjemne prekvapený som najmä s ohľadom na to akú hrôzu som od Borušovičovej, po tom čo som od nej zatiaľ videl len jednu poviedku z cyklu 100 percentne čistá láska a to bolo neriedené slovenské filmové peklo, z ktorého sa v noci pomočujem ešte dodnes, očakával. Dokonca aj tá Halčáková, ktorú neznášam už od 90. rokov a ktorej by som za normálnych okolností to uhlie v ktorom sa tam váľa nastrkal do miest kam jej slnko nesvieti a následne zapálil, sa tu dá vydržať.(22.8.2012)

 • Radko
  ***

  Troj-generačné ženské prepojenia. Aj keď samy, stále si v sebe nesú stopy začínajúcich, končiacich a odoznievajúcich vzťahov s mužmi. Do toho pomerne zručne namiešaný koktejl humoru, hádok, ich zmierňovania a raz zúrivej, inokedy poblázneno zjašenej hystérie. Vedené v takom matkinovskom* duchu silných matiek uzmierovateliek (babka), slabších matiek trpiteliek (mama) a odviazaných mladých slečien (dcéra) - všetko umelkýň , ktorým neustále treba udeľovať akési životné lekcie. Letná story na samote sa tak začínala postupne meniť na všeobjímajúcu okázalú nudu zavŕšenú nepodareným alegorickým snom.---- *(vysvetlivka) Maxim E. Matkin je slovenský spisovateľ, ktorý na základe úspešného ohlasu internetového seriálu na pokračovanie vydal následne niekoľko čitateľsky úspešných románov zaoberajúcich sa vzťahmi a životným štýlom dnešnej stredostavovskej spoločnosti strednej a vyššej strednej triedy. Základom jeho úspechu je opísanie vzťahového módu, mnohým pripomínajúcim to, čo sa im a okolo nich deje a dialógy "zo života". Zároveň Matkin funguje ako poradca v lifestylových časopisoch pre problémové partnerské situácie. Jeho meno je pseudonym, rôzne indície naznačujú, že sa pod ním skrýva práve režisérka filmu Eva Borušovišová, jej sestra Soňa, prípadne obe.(25.8.2013)

 • troufalka
  ****

  Možno to nemalo gule, ale malo to kozy!! Babská tématika očima bab a v babském provedení. Napřed jsem si říkala, co to je, ale pak mě to chytlo a věřte nebo ne, tenhle kousek mi udělal nevýslovně dobře. Způsob vyprávění je originální, líbí se mi, že režisérka jde svou cestou a nikoho nekopíruje.(9.1.2017)

 • meave
  ***

  Asi by som mohla pridať hviezdičku za to, že je slovenský, ale je asi nevhodné nazývať to žánrom a preto vo svojom žánri je to skôr priemerný film. I keď príjemný a na naše slovenské porevolučné pomery patrí medzi lepšie.(30.6.2005)

 • Tomco
  ***

  tento film som mal zapnuty na stvcke pred spanim a veru sa mi pri nom celkom slusne zaspavalo, az kym slavka halcakova neodhalila svoje dokonale poprsie :).. som z nej fakt na makko.(3.12.2007)

 • jhrasko
  **

  Skvelá hudba Ivana Krála, výborná a krásna Emília Vášaryová. Potenciál na vydarený ženský film vyšumel ale do prázdna a film sa zastavil na pol ceste ( resp. ešte pred polovicou )...škoda...(21.1.2009)

 • dr.fish
  *****

  Tři ženské v jednom baráku, navíc umělecky zaměřené, to nemůže vyústit v normální film. Zita Kabátová hraje tradičně stárnoucí herečku, babičku. Jde jí to náramně. Emília Vašáryová je tu v pětapadesáti ještě pořád pohledná dáma. Jsme svědky dosti potrhlých situací, které nedávají mnoho smyslu, ale výstup to má jasný. Život se musí žít i kdyby nás moc nebavil. Nálev je sladkokyselý, takže optimismus střídá deprese a naopak. Hudba Ivana Krále film skvěle podbarvuje a dávám za ni hvězdu navíc. Osobně mám rád tenhle film kvůli druhé polovině, která je syrová a neúprosná. Slovenské nezávislé léto. 85%(10.2.2016)

 • Martin741
  *

  Zas dalsi krasny dokaz toho, ze vysiny 60. rokov su definitivne tatam aj so svojimi kultovymi filmami /Kladivo na Carodejnice ..../ a jedine, co slovenska porevolucna tvorba dokaze vyplodit, je PORIADNY HNOJ. Modre z neba nech sluzi ako krasny priklad. Len do rozboru tohoto sa nepustam, lebo na filmovej databaze sa podla mna nepatri rozoberat fyzikalno -chemicke vlastnosti hnoja. Hroza za 5 %.(24.8.2013)

 • klúčik
  **

  Neviem, ale film ma nezaujal.....možno nabudúce....40%.(19.10.2010)

 • Autogram
  *

  Poetický film s troma generáciami žien v jednom dome, bez stáleho mužského dozoru a s jedným živým bocianom. Nič pre mňa a mám pocit, že film vznikol len na to, aby Slávka mohla ukázať svoju dokonalosť, kým je dokonalá. Ale to je možno len môj pohľad na film, lebo nič iné ako erotické fotenie na kope uhlia som si nezapamätal. –––– Doprdele, himlhergot, krucinál!(9.1.2017)

 • rotel
  ***

  Z filmu si moc nepamätám, no tá hudba je pre mňa nezabudnuteľná.Jeden z fakt dobrých soundtrack-ov.(20.3.2010)

 • sovereign
  ****

  Jeden z najlepsich porevulocnych slovenskych filmov, to mi nikto nevezme. Skvele trio hereciek, predstavujuce tri generacie ktore si navzajom lezu na nervy a zaroven jedna druhu potrebuju, dialogy na popukanie ("Co je to?" "To je dazd, paci sa Ti?" "Nie." "Hm, tak si ho vezmi..."), Janos Ban a Slavkine PRSIA!(21.5.2005)

 • JK77
  ****

  tak ja som sa na tom super zabával.(6.12.2007)

 • Prubner
  *

  Typicky slovenská představa o uměleckém filmu. Vezmeme tři ujeté postavy, které se chovají hystericky a bez jakékoliv logiky, zasadíme je do nějakého dějiště, vypreparovaného z konkrétního času a prostoru, děj vynecháme, ten není důležitý...a co ještě ? Jo, nějaké snové vize. A máme to. Autorky obšlehly Šulíkovu Zahradu a ani se nezačervenaly. K dovršení všeho režisérka do hlavních rolí obsadí herečky, které spolu neladí a každá hraje úplně jiným stylem. Vedle prvorepublikového zastaralého hereckého stylu Kabátové tu stojí křečovitost a netalentovanost Halčákové, a do třetice jediná slušná herečka Vašáryová, která ovšem zase působí dost nejistě. Sledování výkonů prvních dvou je utrpení. Třeba scéna, kdy Halčáková "spontánně" skáče po zahradě, je příšerná. A Kabátová, když se pouští do nějakých větších akcí, třeba do zpěvu, tak je rovněž k nevydržení. No a režie, bez smyslu pro poezii, to jen dorazila. Klady ? Dlouhá scéna, v níž Halčáková ukazuje prsa. Ta jsou za pět hvězdiček.(14.9.2009)

 • Mates Hradecky
  **

  Projekce na 32.MFF Karlovy Vary.(28.2.2014)

 • Karolek
  ***

  Specifický slovenský styl filmů - poetika a běžný život podivně jednajících nevyrovnaných postav. Už několikátý podobného ražení, který jsem viděl. Není to úplně můj šálek čaje, ale jiného to třeba může nadchnout. Film o ženském světě tří generací. Přitroublá emocionálně labilní dcera a hysterické výstupy matky a dcery mi lezly na nervy. Ale i to k ženám patří. Jinak Vašáryová hraje dobře a Zita Kabátová je fajn.(12.6.2015)

 • pekkanik
  ****

  Dobrý film. Keby som chcel hľadať muchy, nájdem ich, ale ako celok mi to sedí. Má bližšie k realite, ako by sme sa niekedy obávali... A pani Kabátová ma v scéne v jablkovej krabici úplne dostala.(3.9.2011)

 • xhelmutx
  **

  taky Sulik mixnuty Evitou Urbanikovou :D...no a taaa Kabaaatovaaa uf(18.8.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace