Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Čínsky zverokruh

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $198,835,000▐ už len umelá povrchná zlátanina bez skutočnej iskry, komické odľahčenia dosť na silu, choreografia slušná ale to je asi tak všetko čo skutočne zaujme /40%/(18.1.2014)

Obávám se, že v mých očích je to spíš další důkaz pokročilé Jackieho senilitidy. Chtěl jsem, aby se mi to líbilo... dokonce to mělo po tom úvodním skateboardování dobře našlápnuto, jenže pak se to utopí v gadgetech, kosmopolitnosti (ve filmu se střídá s otravnou pravidelností kantonština, mandarínština, angličtina a francouzština) a verbálních průjmech, jejichž recitátorům chybí nejen herecké charisma, ale i schopnost přerazit někomu sanici třeba pádlem nebo pánvičkou. Jinými slovy se tu příliš mluví, málo kope, hodně intrikaří a jen minimálně hláškuje. Film svou překombinovaností na diváka ukazuje studený čumák, protože místo aby Chan sázel na své tradiční kvality, motá dohromady gadgety z Mission: Impossible, kulisy z Indiana Jonese a čmajzlovství z Dannyho parťáků. Západní vzory ovšem nezvládá napodobit a to, co od něj máme rádi, na to už vedle vykrádání hollywoodských blockbusterů nezbývá místo. Což je smutné zejména proto, že kdyby to někdo prostříhal o hodinu, mohl z toho být o třídu lepší film. Takhle je to jen testament o tom, že kdo včas neuteče, ten prohraje.(26.1.2013)

• LIVINGDEAD

Slabé, nudné, trapné....(17.2.2013)

Neumím poletovat bez padáku nad chrchlající sopkou a ještě přitom bojovat o jakousi historickou cetku, ale kdybych měl za sebou filmografii Jackieho Chana, tak z volného pádu z letadla taky nedělám žádnou vědu. Je to zkrátka další z jednoduchých hongkongských zábav, při které nejlepší světový skeletonista, bruslař a paraglidista odvádí svou standardní dávku komického boje a to je přesně to, co od snímků podobného typu očekávám.(26.8.2014)

Akční scény mají vždy nějaký nápad, kterým se vryjí do paměti (úvodní honička na skateboardu, honička s dobermanny v bludišti, souboj na gauči, finální bitko-honička při volném pádu do sopky), obchod s relikviemi a jejich padělky se zajímavě tématizuje, příběh, humor a tempo bohužel pokulhává. Ucházející - zřejmě poslední - přírůstek do velmi kvalitní série.(6.10.2013)

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom v hlavnej úlohe. Má pomerne dobrý príbeh o dobrodruhovi špecializovanom na hľadanie vzácnych pamiatok, ktorý so svojim tímom prijme úlohu nájsť dvanásť bronzových sošiek, ktoré boli pred rokmi ukradnuté cudzou vládou, aby ich mohli vrátiť tam, kde aj patria, ale pritom ich čaká aj množstvo problémov. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa podať aj lepšie. Už od začiatku som bol príjemne prekvapený, samozrejme cítiť, že už to nejde tak ideálne a to prakticky po všetkých stránkach, ale napriek tomu si ma to získalo a ani s nadpriemernou dĺžkou nemám väčší problém. Prvá trištvrtehodina sa ako rozbeh vydarila, či už sa jedná o tie viac alebo aj menej dôležité situácie, bavilo ma to, lenže v strednej časti to neskutočne upadne. Celá časť na ostrove je absolútne nezvládnutá, mal som pocit, že sledujem pokračovanie Pestúnky v akcii, jednoducho to najhoršie dno celej Chanovej tvorby, je to tak nepríjemne umelé, infantilné a miestami aj poriadne trápne, ale našťastie po presunutí deja mimo ostrova sa to zase vráti na pôvodnú úroveň, už sa je na čo pozerať, ani s tým zvláštnym finále so sopkou nemám väčší problém a navyše poteší aj viacero odkazov na predchádzajúce diely. Ale ešte musím čiastočne vytknúť, že hlavná postava tentoraz funguje v tíme, čo samozrejme nemusí byť zlé, lenže medzi nimi vôbec nefunguje chémia a navyše celé je to až príliš západne podané a tým nemyslím len to množstvo národov a jazykov, ktoré sa tu dajú nájsť, ale celkový prístup. No tieto dva zápory sa na rozdiel od tej strednej časti filmu dajú zniesť. Akcie je tu priemerné množstvo a páči sa mi. Opäť platí, že už to nejde tak dobre, ako kedysi, súbojov je menej, nie sú až tak nápadité a často sa používajú laná a rôzne triky, ale napriek tomu som nadmieru spokojný. Jackie Chan si zaslúži veľkú pochvalu, keďže na svoj vek je v perfektnej forme, nepotrebuje si pomáhať strihom navyše akcia je celkovo výborne natočená. Najviac sa mi páči celá akcia v továrni, kde sa nájde pár vydarených súbojov, či už zábavný na gauči proti jednému protivníkovi alebo aj ďalšie proti niekoľkým skupinám a chválim aj celú úvodnú pomerne originálnu sekvenciu. Čo sa týka humoru, tak ten je skôr sklamaním, síce až na pár výnimiek nemôžem povedať, že by bol zlý, ale nie je tu ani jedna vtipná situácia, ktorá by skutočne stála za pozornosť. Herecké obsadenie mohlo byť aj lepšie, Jackie Chan je samozrejme bez väčších problémov, bavil ma v akcii aj mimo nej, ale mohol si vybrať lepší tím. Poteší juhokórejská posila Kwon Sang-Woo a sadli mi aj postavy oboch číňaniek, aj keď obsadiť sa mohli stále aj lepšie, no to je prakticky všetko, vedľajšie postavy si ma už moc nezískali, Francúzka je dokonca hrozná, tá mi miestami poriadne liezla na nervy a chcelo by to aj lepších záporákov, aj keď to vlastne ani nie sú plnohodnotní záporáci. Ale na záver potešia ešte dve cameá. Réžia a technická stránka by tiež mohli stále byť aj lepšie, hlavne v menej západnom štýle, triky sa ešte mohli doladiť a tá štúdiovosť v časti na ostrove bola tiež nepríjemná, ale okrem toho je to solídny blockbuster. Takže na tento film som sa dosť tešil a síce moje očakávania sa úplne nenaplnili, ale aj tak som celkom spokojný. Za väčšinu filmu by som kľudne dal aj lepšie hodnotenie, lenže tá časť na ostrove je tak hrozná, že mi tú jednu hviezdu odobrala, ale celkovo prevládajú dobré pocity a niekedy si to kľudne ešte pozriem. A je príjemné vidieť, že Jackie Chan je aj v tomto veku omnoho fyzicky schopnejší, než väčšina iných akčných hercov v čase ich najlepšej formy, takže má môj nesmierny rešpekt. 65%(10.3.2013)

Taková divně správná blbina. Škoda, že se Jackiemu někde zatoulal nějáký příběh (pointa je snad shrnuta v jedné větě, pronesené moderátorkou v televizi) a začal opisovat od zahnívajícího a zpustlého západu. Inspirace Indym je jasná (i když nepovedená), ale co tam sakra dělali Piráti z Karibiku? A ty multijazykové hrátky s krávou z Francie a Coco klidně mohli vystříhat. Rychlobruslařský úvod je parádní, hledání lodě kdesi v džungli je už ale nuda. Nejpovedenější částí filmu, tak zůstává část v padělatelně s boží bitkou na gauči. Když už jsme u těch bitek tak je jich tu trestuhodně málo. Škoda, že se Jackie naposledy nevrátil víc ke kořenům.(31.3.2013)

• Xmilden

Ani nevím za co jsem nakonec ty dvě hvězdy dal, protože například scéna na jakémsi ostrově pokladů by si zasloužila kolosální odpad. Tvůrci zde napodobují Piráty z Karibiku. Zapomeňte tentokrát že Číňani zůstali sví, kdepak tady se recykluje ve velkém. Film připomíná jakousi zvláštní patlaninu. Kaskadérské kousky jsou docela ok, ale již jim tolik nevěřím jako v minulosti. Holt nemládne nikdo. Asijský jestřáb se tentokráte jmenuje JC. Vadilo mě na filmu spousta věcí. Například původní kouzlo je zcela pryč. Hodně se hraje na nacionální strunu. Skoro bych řekl že film vznikl na objednávku. Shrnutí: První dvě Božské relikvie znamenaly solidní porci zábavy a akce, tady je spíše jen ta akce. Navíc je film poměrně infantilní.(19.4.2013)

Tak jestli Jackie kvuli tomuto filmu pozdrzel svou ucast v Expendables tak neudelal vubec spatne tohle uz sem ani nedoufal ze by mohlo nekdy vzniknout a navzdory dost negativnim kritikam co jsem na ten film cetl jsem si ho uzil a sem zvedav jak budou hodnotit ostatni kazdopadne Jackie nemladne takze nemuzete cekat podobnej namel z jeho strany jako ve starsich filmech porad si ale drzi vysoky standart a uvodni kaskaderska scena je proste bozi! pravda souboju ubylo film je vic nevazny nez vazny ale drtivou vetsinu forku tvori odkazy na prvni dva dily takze fanousci by meli bejt doma jinak kvalitativne to radim mezi pro mne neprekonatelnou jednicku a prumernou rekl bych lehce precenovanou dvojku kazdopadne je to jiny level nez ty blbiny ve kterych se Chan objevoval v predchozich letech totalni navrat starych casu se tak sice nekona ale z meho pohledu to dopadlo velmi slusne tak Jackie a ted vzhuru do Expendables!!!!!(20.1.2013)

První akční scéna Jackieho Chana byla parádním rozjezdem. JC při ní uniká svým pronásledovatelům, oblečen ve speciálním obleku, který je vybaven kolečky na rukách, nohách, břiše a zádech. Oblek (31-wheel roller suit / wheel suit / buggy rollin) vyrobil Francouz Jean-Yves Blondeau, který také Jackieho Chana pro film trénoval. Jezdci dovoluje jet v různých polohách a dosáhnout z kopce rychlosti 112 km/h (70 mph). Hledání pokladu a lodě a následné střetnutí s piráty (jeden nápadně připomínal vizáží kapitána Jacka Sparrowa z filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) byla nejslabší a nejbarevnější (kvůli 3D?) část celého filmu. Naopak vrcholem celého filmu je Jackieho souboj v továrně na padělky. Ocenění: V roce 2013 vyhráli Jackie Chan a He Jun cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. Film má své mouchy, mohl mít lepší příběh, ale vcelku slušně pobavil. HODNOCENÍ 70%(6.5.2013)

Takže jsem dost spokojen. Film dopadl opravdu moc dobře, Jackie Chan na to furt má. Je ve skvělé formě, takže i jeho kaskadérské kousky, které točí sám jsou skvělé jako vždy. Tento třetí díl skvěle zapadá do série. Příběh to má dost dobrý, chybí tomu nějaká ta velkolpeost a pár drobných nedostatků, ale v podstatě nejde o nic zásadního. Takže to na první pohled působí jako pohodová dobrodružná komedie, která se tá sledovat i vícekrát a vždy stejně pobaví. Úvod je zajímavý, rozhodně zaujme. Poté následuje dlouhá akční sekvence, kdy Jackie Chan předvádí neuvěřitelné kousky, kdy uniká před nepřáteli na jakémsi pojízdném speciálním lehátku s kolečkama. :-) To co předváděl bylo neuvěřitelné, skvěle natočené. Poté následuje seznámení s postavama, které si mě hned získali. Pak další akční sekvence, kdy Jackie Chan opět uniká z nějakého sílda. Nejvíce mě v této scéně pobavilo pronásledování se psy. A to zejména v bludišti z živého plotu. Všichni tito herci hráli dobře, takže vedle hlavního hrdiny excelovali téměř snad všichni. Komediálně akčně sladěná sekvence na ostrově mě také bavila, byla trošku šílenější, ale dalo se furt na co dívat. Takže první půlka filmu je naprosto excelentí. Druhá půlka je už horší, ale ne o moc. Od zhruba šedesáté do devadesáté minuty filmu trochu poklesne tempo filmu. Ale přesto tato část filmu nějak moc nenudí. Ovšem poslední třicetiminutovka je opět akční, takže vidíme opět pár neskutečně povedených Jackiho kousků. Konečné pronásledování ve vzduchu za pokladem je dobře natočené, sice ne moc okouzlující, ale jde to. Hudba je po celý čas ve filmu dobře zvolená. Má dobrodružný motivy, takže s tím nemám žádný problém. Akční scény jsou natočeny hodně dobře. Kamera a technická stránka filmu je na tom skvěle. Takže chválím Jackiho za skvělý herecký výkon, jehož grimasy a akčněkaskadérské kousky jsou skvělé jako vždy. I režírování se mu povedlo. Takže výsledek ? Jsem silně spokojen, ale nějaké nedostatky se přesto najdou. Třeba ta částo od zhruba šedesáté do devadesáté minuty, nebo lepší konec o trošičku, trochu více komediálních scén a tak. I nějaká ta věčí akce, více soubojů - takže toto mi brání dát plný počet, ale nevadí, přesto jsem dost spokojen. Toto je nejlepší díl ze série. První díl jsem hodnotil na 75%, druhý díl na 80%. Toto dílo si zaslouží o něco víc, takže něco málo chybělo k plnému hodnocení, ale záleží na tom ? Vůbec ne. Těším se až si film opět zopáknu na DVD! Celkově hodnotím na zasloužených 87% = ****(7.4.2013)

Vďaka scéne s gaučom a fotografickým statívom musím zaokrúhliť smeromm hore. Inak je to občas dosť otravmé. 5/10(14.3.2016)

• Vavča

Obávám se, že Jackiemu definitivně hráblo...(12.2.2013)

• predators

S velkým zármutkem musím říct, že se jedná o jeden z nejhorších Jackieho filmových počinů, né-li nejhorší! Nevím, jestli to byl záměr, ale celý Zodiac působí neprofesionálně, počínaje hereckými výkony, logikou, příběhem a akčními sekvencemi konče. Myslím, že podobnému ražení kung-fu filmů odzvonila hrana! v tomto případě se raději stokrát podívám na Yip Mana! 15%(23.2.2013)

• Nettrass

Úvod velmi slibný(****), honička s dobrmany vynikající(*****), ale okolo poloviny se něco zlomí a jde to totálně do trapnosti (odpad-až max. **). Celkově cca 45%(10.6.2014)

Neviem, o čom to tu toľkí točia. Tretia Relikvia hanbu svojim predchodcom určite nerobí. Je presne v štýle BOŽSKEJ RELIKVIE 2: OPERÁCIA KONDOR (občas ide vyslovene o citáciu niektorých scén - guľomet). Scenár je síce menej súdržný, ale ja som sa na akcii aj vtipoch bavil kráľovsky. Od Jackieho už ťažko môžme očakávať, že nás šokuje novými choreografiami či akrobatickými kúskami, o to viac ma potešili adrenalínové vychytávky (zjazd v koliečkovom obleku nemal chybu). Treba sa však pripraviť na to, že filmík má trochu viac postáv, nakoľko je zjavná Jackieho snaha predstaviť mladú čínsku hereckú generáciu svetu. Výborné zlodejské dobrodružstvo...(10.7.2014)

• PetrPan

Návrat k Božské relikvii Jackiemu příliš nevyšel. Oproti předešlým dílům jsme sice méně crazy, ovšem to co z humoru zbývá už se nedá považovat ani za naivní či mile prostoduché, nýbrž pouze trapné. Scény na ostrově s "piráty z Karibiku" byly téměř k nevydržení. Připočtu-li si k tomu na první pohled levné triky, navíc hojně využívané, přehršel nacionalistických keců, dostal bych se ve svém hodnocení velmi nízko. Záchranný kruh však trojce házejí akční pasáže. Chan i v téměř šedesáti letech pořád dokazuje, že se pro tento žánr narodil a opět dokázal vymyslet originální a pohledné fičárny. A za to by si odřenou trojku i zasloužil, ale dal-li jsem pořád povedené dvojce tři, musím tu jednu ubrat.(18.8.2016)

Název tomu sice moc neodpovídá ale jedná se o druhé pokračování jednoho z nejlepších Jackieho snímků, kterým je "Božská relikvie". Bohužel čas je neúprosný a přestože jsou některé Jackieho kousky vzhledem k jeho věku stále obdivuhodné, akce je velice málo a dvouhodinová délka v tomto případě naprosto zbytečná. Ubrat půl hodiny nebo přidat více akce, mohl být výsledný dojem přeci jen lepší. Přesto ... klobouk dolů před tím, co tento takřka šedesátiletý blázen pořád dokáže.(18.2.2013)

To je těžké. Sledujete to, a je vám naprosto jasné, že Jackie už na to prostě nemá a třetí Armour of god je neuvěřitelná pitomost. Jako celek to nedává smysl, digitální efekty jsou až trapné a celé je to neuvěřitelně naivní. A pak se ke konci Jackie popere na gauči a ten pocit, který jste měli u Drunken mastera, Mistrova syna nebo Police story se vrátí. Najednou to tam zase je. A pak ta bitva ve vzduchu...takže jsem chtěl dát jednu hvězdičku jako infantilní jedničce, ale nakonec dám s přimhouřenýma očima a ze sentimentu 3. Ale jestli chcete vidět něco dokonalého, pusťte si Armour of god 2.(17.4.2013)

• honajz

Jak mám Jackieho rád, i jeho sérii Armour of God, tohle je naprostý zmatek nad zmatek. Děj psal každé dvě minuty někdo jiný, aniž b tušil, co psal kdo před ním a co kdo bude psát po něm, Občas se to snaží být děsně vtipné, ale je to křečovité, přebarvičkované, pak zas chvílemi si to hraje na vážnou notu, když film naprosto vážně vyzývá, aby lidé nekradli kulturní dědictví národů, ale vrátili je, místo aby je házeli do sopky (největší WTF filmu, jež asi vzniklo proto, že si někdo myslel, jak vtipný bude zhruba dvacetiminutový souboj při volném pádu z letadla - fakt se padá tak dlouho? Druhé WTF je pirát z Karibiku.). Zkrátka neskutečný blábol, kde dojde jen na asi dvě soubojové scény, ale je to jen stín dřívějších choreografií.(15.6.2013)

Nakonec to není takovej průser, jak by se mohlo zdát.Jackiemu už není hold dvacet, ani třicet, ono mu bude 60 a to už je věk, kdy 70% běžných smrtelníku prdí několik let do hlíny, při dobrém osudu chodí vo francouzkejch na dvě k Vočkovi.Kdežto tenhle dědek hned v první scéně lítá byggyrolling v neuvěřitelný rychlosti a dává divákovi naději, že ho čeká úžasná show.Jenže pak přijde na řadu děj a to je dámy a pánové neuvěřitelný bordel.Střihač stříhá rychlejc než střihorukej Edward na tripu, Chan se snaží říct milion věcí a cpe do děje tunu postav a já se v tom epickym dialogovým bordelu docela ztrácel.Scény z Francie vypadají neuvěřitelně lacině a Jackie si to tady rozdá leda s partičkou dobrmanů, jinak drtivou většinu i těch málo soubojů uprostřed děje odvede Jackieho tým, jo jasně Kondor už má přeci jenom věk, takže za něj 50% práce dělá tým a 40% moderní technika, takže Jackie si občas zahopsá na nějaký zdi a parapetu, jinak nic.Scénář jakoby psal Mao Ce Tung, místy to je tak Čínsky lidově demokratické, až sem měl pocit, že mě na hrudi pálí srp a kladivo.Občas Jackie zase ujede do infantilností 80. let, aby nám připoměl kdy že to vlastně tahle sága vznikla.Jelikož už mohou ženy volit nedovolí si z nich dělat takvou prdel jako ve druhym díle i když občas si vtipně rýpne a opět nechá vzpomenout na druhý díl.Mimochodem těch odkazů tady je k mé radosti spousta.Dvě asiatky, jedna blondýnka....která navíc zase efektivně střílí z kulometu, to sem se potutelně usmíval a s radostí si zavzpomínal.Když parta hic vyrazí na ostrov a hrajou si na Piráty z Karibiku, oněmíte a žasnete, jak Jackie během minuty změní naprosto žánr a opravdu se dočkáte Jacka Sparowa ( fakt, nekecám :D ).Po hnusném digitálním finiši na ostrově pirátů se děj zase vrací k nějakým WTF protestujícím hipíkům a já se zase ztrácím.Ten epickej bordel zachrání poslední 40. minutovka, kdy v továrně na padělky ( nápadně podobné základně z druhého dílu ) dá Chan konečně vzpomenout na pravou Božksou Relikvii a předvádí neuvěřitelný kousky.Ta dvacetiminutovka v továrně doslova zachraňuje celej film a hlavně za tuhle pasáž dám tak smírný hodnocení.Dokonce filmu můžu odpustit ten imbecilní konec u sopky ( co to kurva mělo bejt??? ).V každým případě sem od toho moc neočekávál, Jackie si chtěl zavzpomínat na starý dobrý časy, kdy nás infantilní humor, zesměšňování a stálé zachraňování žen a kaskadérské kousky bavili v čistě mužských, testosteronem nabitých 80. letech, kdy Chan a jemu podobní vládli akčnímu žánru.Já si myslim, že to odehrál se ctí, mohlo to být určitě lepší, ale co si budem povídat i daleko horší (škoda, že Chan nepoužil místo té děsné hudby znělky z předchozích dílů, ten motiv by asi potěšil každého.Ve výsledku docela slušná blbina, u které si hezky zavzpomínáte a užijete si spoustu příjmených mini roliček, cameo lékaře zde má Daniel Wu, šéfa pirátů si střihnul Ken Lo, výtečný Oliver Platt tady má důležitou roli, škoda, že nedostal víc prostoru, ale v každým případě třešničkou na dortu je sladká, přesladká Zhan Lan Xin, mistrině v Taekwon-do, modelka a prostě neuvěřitelně rozkošná prdelka ( zase sem se zamiloval, chjo ) Pánové ta když udělá provaz, tak vám přejede mráz po zádech...oho oho oho oo oho oho oho oo.... :))) 65%.(10.3.2013)

Jackie Chan je herec, ktorý celý život hral jediný štýl. A to môže o sebe povedať len málo hercov. A popri tom robil kaskadéra. kde má aj zápis v knihe rekordov. Toto všetko je vizitka Chana za jeho celoživotný prínos kinematografii. A veru nebolo toho málo. A celkom som sa tešil na veľké vystúpenie Jackieho, že sa opäť pustí do kaskadérskych kúskov. Ale je tomu menej ako som očakával. Len na začiatku a na konci je Jackie taký akého ho poznáme a uprostred to je len prechádzka a občasné triky. Dosť mi to pripomínalo Cestu do stredu zeme. Obdivujem ho a mám ho rád ako komediálneho herca. Ale z filmu mám zmiešané pocity. Na jednu stranu choreografia dobrá ako vždy, inak všetko ostatné sa moc nepodarilo. Ale musím uznať, že zastávať 12 pozícii vo filme nie je sranda. Jackieho časy sú už preč a na staré kolená sa snaží ešte niečo pre nás urobiť. A za to má odo mňa veľké plus. 60% - 3*(26.7.2015)

Třetí božská relikvie se určitě povedla. Jackie sice neválí tak jako za mlada, přesto je na co se koukat. Dokonce jsou přidány i rubačky jeho pomocníků, kterým úřaduje dívčí souboj. Ve filmu je i spousta vtipných scén a odkazů na předchozí díly. Začátek, kdy Jackie uniká před vojáky, je luxusní. Jediný co bych u filmu změnil, by byla délka filmu, aby to bylo svižnější. Za mě 85% :)(28.9.2013)

• ScarPoul

Božská relikvia patrí k mojim najmenej obľúbeným sériam s Jackie Chanom. Ale na túto časť som sa vďaka traileru celkom tešil. Bohužiaľ je pravda, že odkedy Jackie zostarol využíva cgi efekty a laná podstatne viacej ako by sa na hviezdu jeho formátu patrilo. Stále si robí všetky veci sám o to pokoj, ale už tomu chýba akési to čaro jeho starých filmov. Tento film má mnoho rôznorodých rovín, ktoré sú ovplyvnené rôznorodosťou postáv. Problém celého filmu je v tom, že sa rozpadáva na mnoho častí práve kvôli tým rovinám. Síce ich spája jadro príbehu čo je snaha o získanie 12 hláv čínského zverokruhu, ale každá postava rieši svoje problémy povrchne, zloduchovia nemajú moc šancu vyniknúť a okrem scény v továrni, ktorá je skutočne akčná a nápaditá a tej v džungli - ktorá sa môže pochváliť výbornou situačnou komikou a výborným prostredím, vo filme nie je veľa vecí, hodné zapamätania. Síce je to stále starý dobrý Jackie, ale tak silený happyend je bohužiaľ aj na mňa veľa. Z odstupom času musím znížiť na dve. Nech sa akokoľek snažím je to ten typ filmov, ktoré Jackieho ako akčnú ikonu kung-fu skôr zosmiešňujú ako dopomáhajú k jeho kultovosti. Možno by to chcelo nasledujúce roky trocha pozmeniť taktiku.(15.6.2013)

CITÁT - Chceš cennou starožitnost? Já to zařídím......... Psí honička v bludišti okolo 27 minuty je velmi povedená a jak je později vidět byla pro Chana i lehce nebezpečná. Je to mistr ve vytváření podivných situací. Což je v tomto příběhu opět potvrzeno. CITÁT - Mluvíš Čínsky na Francouzského psa!!!.......... Tedy, jako komedie mi to moc nesedlo, některé rádoby vtipné situace a dialogy nejsou prostě vtipné. Ale to ostatní je supr. Dobrá akce, povedená zápletka, slušná hudba a kvalitní zvuk, obsahově to trochu pokulhává, ale když se chcete akčně bavit, je tu spousta materiálu a nápadů. CITÁT - Můj pradědeček!!!.......Finální vzdušný souboj je sice slabota, ale je to rozumné zakončení filmu. CITÁT - Naučíme draka létat........ Jackie Chan věnoval tento film všem, kteří pomáhají navracet ztracené relikvie domů, svému mentorovi Leonardovi Ho a svým rodičům. V závěrečných titulcích jsou opět zaznamenány riskantní nebo nepovedené scény. I ta v bludišti. Jako bonus je tu ještě malý komentář tvůrce Jackiho Chana. Tak za 80%.(2.6.2014)

Popravdě jsem ani nevěděl, do čeho jdu, jen jsem věděl, že to zas bude nějaká "Chanovina". Mrzela mě ta šííííleně zdlouhavá a zbytečně natáhlá stopáž plná dialogů, ale jak přišlo na akci, tak to byla Jackieho klasika. Přece jenom už má ta nejlepší léta za sebou, ale stále dokazuje, že to v sobě má a (podle mě) nepatří ještě do starého železa. No a na závěr, jak jinak, než obvyklé nepovedené bloopers, na to jsem se těšil!(7.3.2013)

Sranda, co všechno JC před šedesátkou zvládl (a závěrečné title jako vždy ukazují, že to asi i bolelo), a sranda, jak spousta akčních pasáží má nápad a švih, ať už se jedná o sáňkování na inlinech v úvodu, nebo hrátky se psy na zahrádce. Jenže věk nezastavíš, Jackie už to všechno sám neutáhne, a tak má celou bandu sidekicků, jejichž výkon zkrátka není Jackie Chanovský. Nemají tu správnou porci mimiky a pohybovýho vtipu, aby to působilo vtipně, a tak se šarvátky a bojůvky mění v nepřehledné poskakování sem a tam. Příběh je taky typicky pochanovsku prázdný a chybí výraznější psychologie (ono totiž ne, že by nějaká psychologie ve filmu vůbec byla), a tak jediným plusem je opravdu jen to chanovské pitvoření, které - byť stokrát obehrané - má svoje kouzlo a pokud jste mu někdy propadli, film v klidu skouknete.... a zapomenete. Jednorázově tak nějak pobaví, možná zabaví, tři momenty jsou ve filmu opravdu zábavné (úvod; předstírám, že jsem pes; a "označ ty koordináty"). Viděl jsem asi anglickou verzi (vyřčená slova nesedí s pohyby úst herců), ale ve filmu zazní i francouzština, mandarínština, dokonce i ruština, a tak si nejsem jistej, jestli jsem spíš neviděl nějakej nebezpečně špatnej rip, nebo byly některé postavy předabovány (hlavně ta vrcholně nesympatická pizdička, až uvidíte, pochopíte), v každým případě vyloženě nelituju, že bych si ten dvě hodiny dlouhý a přesto zkratkovitě vyprávěný "pochanovsku" odpitvořený snímek pustil.(30.6.2014)

Jackieho mám ráda a moc, ale tohle už nebyla komedie... to byla fraška. Za prvé to bylo neskutečně překombinované a to úplně vším - poklady, situacemi, okolnostmi, vztahy, akcí, humorem. Jackie prostě neví, kdy přestat a nepozná, že už překročil tu pomyslnou hranici mezi zábavným a trapně ironizujícím. Za velmi pozitivní beru používání vícera jazyků aneb konečně další snímek, co nespoléhá na to, že všichni mluví všude anglicky a že existují i jiné mluvy. Sice jsem se bavila, ale to tempo a spousta nových poznatků a motanic se na člověka řítily v takovém sledu a tak rychle, že ani sama kamera to pomalu nestíhala brát. Tady se dá aplikovat staré dobré přísloví: Méně je někdy více.(11.2.2014)

• Lacike

Aj ked Jackie po roku 2000 toci väcsinou len priemerne alebo rovno podpriemerne filmy, tak som do pokracovania jeho slavnej dobrodruznej serie Armour of God vkladal velke nadeje, kedze jeho navrat k serii Police Story s filmom New Police Story dopadol fantasticky. Ale na druhy pokus ma to bavilo este menej ako prvykrat. Dej vôbec nefunguje. Jackie cely film akoze hlada nejake vzacne sošky, ale jeho patranie nema ziadnu poriadnu logiku alebo gradaciu. Prakticky sa len striedaju rôzne exoticke lokacie v ktorych sa neustale hovori inym jazykom. Najväcsi klad minulych dielov a to humor sa tu prakticky nevyskytuje. Len pri nejakej bitke sa o nieco vtipne pokusi, ale pousmial som sa len raz na jednom obohratom ale stale celkom funkcnom vtipe. Snaha o nejake to zaverecne moralne ponaucenie je neskutocne otravna. Takze neakcne sceny su strasne nezazivne a tych 120 minut mi pripadalo pocitovo dvojnasobne. A akcia? Vyzera to jak keby si Jackie spisal zoznam tych najvydarenejsich scen z dvojky a pokusil sa ich znova natocit. Ale tentoraz prakticky komplet s trikmi. V bitkach Jackie uz davno nema co predviest. Nonstop v jeho pohyboch citit, ze je zaveseny na pomocnych lanach. Tomu, ze pri nebezpecnych preskokoch vo vysokych vyskach nie je isteny, uz nikto neuveri. A aj ked od toho dohliadneme, tak uz ani tie kusky nepôsobia prilis pôsobivo. Taky Matt Damon v Bourneovi alebo Tom Cruise v serii MI predvadzaju ovela pôsobivejsie kusky. Z akcnych scen celkom zaujme uvodna originalna akcny scena, z bitiek je nejlepsia ta kde si to rozdaju dve dlhonohe krasky, Jackie len sem tam predvedie nejaky chvat ktory nepôsobi umelo, ale pri väcsine jeho chvatoch som mal pocit, ze uz aj Sly v prvych Expendables predvazda pôsobivejsiu akrobaciu ako Jackie a to dokonca bez pomocnych lan. Tentokrat sa nevydaril ani ustredny song, ktory Jackie naspieval. Prvykrat som ho mal chut hned vypnut. Jacke mi v tomto filme bol vlastne celkom nesympaticky a pri zaverenych nepodarkoch som bol normalne rad, ked Jackieho pokusal pes. Takze vysledkom je jedno velke sklamanie, ktore radsej nebudem povazovat za sucast slavnej serie. Ten roztomily odkaz so zuvackami to nezachrani. 3/10.(14.9.2018)

nebýt te poslední čtvrtiny kde byl ten pravý Jackie Chan, tak nevím nevím(12.6.2013)

Oddychovka se vším všudy a Jackie vleže na silnici ve všech možných pozicích nemá chybu. Francie krásná jako vždy, nechybí džungle, moře, letadla, sopka....zregenerujete mozek a místy se budete usmívat. Film má spoustu slabších stránek, více ukecaný v různých jazycích...ale co! Pohoda:-)(12.6.2014)

• kaposlav

Jackie Chan podal štandart. Akčne scénky a humor v jeho podani sedi. Zbytok je z prevažnej časti podpriemer.(21.7.2014)

Moc nerozumim zdejsimu hodnoceni. V ramci zanru to ma vsechno co to ma mit, tuny akce s vytribenym Jackieho nadlickym bojovym choreem s humornymi prvky, priznavam jistou zmatecnost pribehu v chaotickem a zbesilem tempu, ale to tak nejak k jeho filmum patri a zvykl jsem si na to.(12.5.2013)

Tohle je film, pro který Jackie Chan odmítl roli v "Expendables 2". Nabízí se otázka, jestli mu to skutečně stálo za to. Pravda, pozornost je zaměřena především na něj a může si tu dělat vlastně, co chce, když už si střihl i režii a participoval i na scénáři, ale mám prostě pocit, že jeho vysněný projekt je jen dalším z mnoha a ničím zásadně speciálním. Trochu toho lituji, že Jackie Chan dal přednost tomuhle projektu, na druhou stranu, jeho fanoušci asi stejně budou spokojeni. No, já doufám, že na něj Sly nezanevřel a že se Jackie objeví v "Expendables 3". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/chinese-zodiac-2012-60.html(9.4.2013)

Ide síce o čínsku produkciu, ale pôsobí to skôr ako Chanove hollywoodske paskvily, v ktorých sa snaží napodobňovať svoj hongkongský štýl. Teraz sa karta obrátila a Jackie napodobňuje svoju slabú etapu hereckej kariéry. Je to veľkoryso poňaté, ale pôsobí to predsa len umelo a málo živočíšne ( je patrné, že veľké množstvo kaskadérskych kúskov bolo ´´zachraňované´´ pomocnými drátmy ).(16.10.2013)

• milka

Jackie už je na podobné, rádoby zábavné, slátaniny prostě moc starý. A já už asi bohužel taky.(9.6.2014)

Je to klasický Jackieho akčňák, který je ve své atmosféře uvolněný, komický a zároveň má HEZKÉ akční scény. Jenže jednou je to radost pohledět a za pět minut se to dostane do nesmyslné pasáže. .. Také to místy je spíše parodie na různé filmy a to velice kazí celek filmu. Škoda, protože Jackie Chan má své vysoké kvality a tady se nemohli pořádně ukázat, byť snímek začínal opravdu dobrou scénou na wheel suit (ten tělový skateboard) . .. Ale je vidět, že Chan chce něco tímto filmem říct(padělání starožitností je špatné), jenže to říká takovým jazykem, který většina lidí nejspíš nepochopí. A i já jsem měl co dělat, abych ho pochopil. Proto ještě jednou říkám škoda. .... HODNOCENÍ: 59% (3*)(27.6.2014)

1551. hodnocený film:(23.11.2014)

5/10(1.4.2013)

• mortak

První Božská relikvie si na akční scény a cestu do Evropy vydělávala product placementem. Dvojka už měla solidní rozpočet a byla to pecka. Tento reboot prý Chan promýšlel sedm let a přesto se spíše podobá levné jedničce než akcí našlapané dvojce. Pár výborných akčních scén a pak už jen vata, vata, vata. Přitom se Chan snaží opakovat vše, co bylo zábavné v předchozích dílech. Výlet do Evropy, akční scéna, evropský ženský sidekick vedle asijského ženského sidekicku, a obě piští a běhají, střední část s výměnami a zvraty jako v grotesce... jenže je to všechno unavené a bez jiskry. Tam, kde v minulých dílech kamera sledovala kaskadérské kousky, se teď chaoticky stříhá a často vypomáhá počítačem. Cestování po poušti a zastávku v hotelu končící demolicí ve dvojce si vždycky rád připomenu, ale na ten pirátský ostrov tady se budu snažit co nejrychleji zapomenout. I když Chan opakuje doslova vše, včetně kulometu v ženských rukou. Stáří holt nezastavíš, a když v jediné pořádné bitce v padělatelské dílně je "cat fight" stokrát lepší Chana... je nejvyšší čas skončit.(30.10.2018)

Dvě třetiny filmu je to taková dobrodružná komedie, která tak tak balancuje na hraně trapnosti. Drží se ale díky humoru, který tu Jackie vystřihl snad nejlépe ze všech svých filmů. Za zmínku stojí také nohatá číňanka, kterou by snad každý chtěl mít doma na hraní. Naopak otřesné jsou digitální triky, ze kterých při akčních scénách pěkně bolí oči (a místy i mozek). No a potom přijde poslední asi půl hodina :) A já se pořád otáčel na přítelkyni a dokola opakoval, že to je neskutečný, jakej to je machr a že už mu je 60 let. Jackie vytáhl jedny ze svých nejlepších choreografií a já si hned byl jistý počtem hvězdiček. Dobré taky nezapomínat na téma, které je na film dost šlechetné. Obchod s historickými artefakty a fakt, že takové věci nejsou vystavovány v zemích svého původu, ale v bohatších koutech světa (nebo dokonce soukromých sbírkách).(17.7.2014)

Nebýt Jackieho Chana nepodívala bych se na to. Jeho filmy mám ráda ať už je režíruje nebo v nich jen hraje. Je akční, vtipný a dokáže mě většinou i pořádně rozesmát, takže jsem ráda, že jsem tenhle film viděla. Je to typický průměr s trochou čínské historie, ale chyběla tam trocha romantiky.(25.10.2014)

• LiborGondek

Když ony ty Jackieho filmy jsou pořád čím dál víc... Stejné...? Nebylo to úplně špatné, zároveň tam nebylo nic, co bych již neviděl v jiném z jeho filmů. Prostě průměr. 50%(22.6.2014)

Jackie Chan je späť! Myslím tým späť na čínskom piesočku. A taktiež myslím späť v žánri akčná komédia s príponou "božskej relivkie". Film má všetko, čo mám na jeho filmoch rád (jedinečný parkour, sympatické postavy, brutálna bojová choreografia,... ) + niečo málo pozitívne, čo si priniesol z účinkovania v amerických filmoch (menej hereckého prehrávania, viac humoru nie len popri akčných scénach, ale priamo počas nich,...). Nízke hodnotenie plne chápem - táto kultúrna filmová modla Ázie nie je pre každého stráviteľná - napriek tomu, že s ním vôbec nesúhlasím. Okrem trilógie Police story ide o jeden z Jackieho najlepších kusov! Zápis v guinnesovej knihe rekordov mu za tento film fakt patrí a budem dúfať, že okrem lacnej Rush Hour Neviemkoľko sa môžem tešiť aj na niečo, čo natočí sám... od srdca a schuti...(8.9.2014)

• Martin741

Najlepsie filmy natocil Cenovic Dzudyna do svojej 50 -ky, jak tak pozeram, po 50 -ke sa uz len trapi. Cen samotny je megafanda Spielberga, a zase sa to nesie v duchu dobrodruznych vyparv a hlada stam nejake hlavy ci co to bolo - este ako jo, Bozska RElikvie bola super film, aj dvojku som nadhodnotil. Toto je ale trapenie sa, Cen starne, pomaly ale isto uz nenatoci ani film na sposob Kantonskeho Kmotra, zacinam si byt tym isty : 40 %(7.11.2018)

Tak Jackie dokazuje, že je stále ve formě, a to hlavně ve fyzické, protože, ruku na srdce, kdybych ho neměl tak rád, tak je hodnocení o hvězdičku nižší, a to hlavně kvůli slabší první polovině, která odpovídá poslední dekádě Jackieho filmů. Naštěstí se film rozjede a věřím, že při druhém shlédnutí si už mé 4 * plně vyslouží. Druhá půlka už je takřka bezchybná a scénář vlastně přesně opisuje dějový oblouk první Božské relikvie. Aspoň se Jackie snaží být nápaditý, originální a odpovídající době vzniku filmu a to především při bojových scénách. (souboj během volného pádu..tak typický pro filmy poslední doby, technické vychytávky nového století....3d kopírka, oblek apod.). Škoda, že muzika není víc chytlavá, jako byla v jedničce. Ale co...Ať Asijský Jestřáb znovu vzlétne!!!(2.2.2013)

• POciSEM

Tak tohle se vůbec nepovedlo.Co na tomhle Jackie ladil 7 let nechápu.Jo nějaká ta špetka akce tam je ale zbytek je vata plná keců a hodně nudných fórků.Člověk si musí počkat skoro hodinu než se začne někdo bitkařit a ještě jsou nic moc.Chápu že Jackie už má věk na to aby neposkakoval po scéně jak opičák ale bylo vidět že ty kopačky rozdávat pořád dokáže,tak proč nemohl při cestování občas někoho zpleskat a jít dál.No tak snad příště(2.6.2013)

Čínský zvěrokruh.... kdyby někdo snad hledal ČESKÝ název... Ani jsem nevěděl že je trojka Božské Relique. Mám pocit že trojka byla z tím nefritovým mečem.... ale, můžu se mýlit. :) Trochu víc akční o to pitomnější.... k závěrečné scéně se snad raději ani nevyjadřuji. Její smysl či nutnost.... Jinak to nebylo zas tak špatný.... viděl jsem i horší parodie na IJ. B)(26.10.2013)

Skvělá "jackiechanovka" v bláznivé misi lovce pokladů napříč světem, kde dokazuje Jackie Chan svoji nezničitelnost a stále nové parádičky v grotesque fighting stylu. Osobně jsem již Jackieho odepsal do roviny penzijních bojovníků, ale tady je zas ten magor, co se nechá zramovat, posype si ránu ledem a zase valí dál. Scéna úniku v rollerskate obleku je naprosto úžasná a bitka ve foto studiu mě rozchechtala.(19.3.2013)

Malo to príbeh, malo to akciu, zmysluplný scenár ktorý chcel na niečo poukázať, skvelé bojové sekvencie s tradičnou choreografiou. Pokial je pravda čo tvrdí, tak sa s nami rozlúčil fakt na úrovni. 3 z 5(13.6.2014)

• Hollohlaway

Zmatené, téměř až parodie na Jackieho filmy, jen povinné minimum akce, nevtipné, scénář příšerný.(5.4.2013)

• VasaX

Scénář, režie a hlavní role je na Jackieho prostě už moc. Dvě hodiny nekonzistentní rádoby dobrodružné zábavy jsou prostě příliš zdlouhavé. Nemůžu říct, že to nemá světlé momenty, ale velké wire-fu a jiné skopičinky se šetří spíš na konec. Herecké výkony jsou místy slabé i na tento žánr, bohužel. O dialozích se snad ani bavit nebudu. Ve výsledku se na to dalo dívat, ale jsou zde velké hluché a slepé segmenty, které věřím mnoho diváků prostě dříve či později utahají. Navíc příběh není nic extra (spíš hluboký fádní podprůměr). Škoda, Jackie by měl šetřit dech a zaměřit se jen na to, co mu šlo nejlíp. Tenhle film ani Jackieho bych ještě do sběru neházel, ale chtělo by to přehodnotit hodnoty a začít znovu, jinde, jinak.(13.7.2013)

• SG-1

"Nakopu ti zadek, aniž bych se zvedl z tohoto gauče." -Sup-(24.3.2013)

• Spike23

Jackiemu patří můj obdiv a respekt, a to je nejspíš ten jediný důvod, proč jsem byl schopný něco takového dokoukat do konce, když nepočítám typické nepovedené záběry. Netušim, jestli mám tenhle pocit jenom já, ale tenhle film neměl kromě historických spojitostí vůbec žádnou pointu. Z dvou hodin za něco stálo tak maximálně 15 minut, pro zbytek ani nemám slov, kterými bych to nějak přiblížil, protože jsem v polospánku vůbec nechápal, co se tam děje, a ani jsem se to nesnažil pochopit, protože mě to, abych řekl pravdu, vůbec nezajímalo. Doporučuji podívat se radši na Little Big Soldier a tomuhle se vyhnout obrovským obloukem, protože i maraton Robot Chicken je menší ztráta času, která vám toho nabídne víc.(16.2.2013)

• ondrula

Ano, přesně takový film bych čekal od šedesátiletého Jackieho Chana, který očividně teskně vzpomíná na svojí někdejší slávu před 15 lety a z posledních sil se vzepjal, aby ještě natočil takovou tu komediálně - akční taškařici, ve který ještě ukáže, jak je na starý kolena furt ještě ohebnej. Je to ale dle očekávání nuda, akční scény nemastné, děj uhozený a Jackie dost trapný.(12.8.2014)

Prostinká a letákově uvědomělá agitka o partě hledačů pokladů (využívajících tak hi-tech gadgety, že by i Ethan Hunt záviděl), kterým pár aktivistů otevře oči a oni začnou navracet "ukradené národní bohatství" do původních krajin (zejména ublížené Číně), postrádá smysluplný a gradující příběh, infantilní humor k úsměvu nepřinutí a snaha o nějaké city či rodinné vztahy absolutně míjí. To všechno bych však přešel mávnutím ruky, kdyby se třetí Božská relikvie soustředila na trademarky série, tedy na neopakovatelné bitky a akrobatické prostocviky. Jsou tu, jenže jich je málo, čeká se na ně dlooouuuho a očividně zhusta si vypomáhají lany a digitálními triky. Film nabízí vlastně čtyři větší akční scény, a i když přepálený úvodní "buggy rollin" a závěrečný WTF skydiving šly zbytečně přes míru, tak skvělá "jonesovská" akce v džungli a především typický Jackieho souboj ve velké padělatelské dílně nakonec vytáhly hodnocení alespoň na průměr.(10.4.2013)

• Giggs

Najnudnejši a najstupidnejši Jackieho film. Na toto veru nie sme uňho zvyknuti. Je to dosť negativny šok. Škvrna na skvelej serii Božskej relikvie. Dufam že takto nesprzni Drunken mastera.(8.6.2014)

• Ironfood

Rozhodně jeden z nejhorších filmů s Jackie Chanem. Úvodní scéna s kolečkovým oblekem je celkem slušná. Ovšem pak už to můžete s klidem vypnout a o nic zásadního nepřijdete. Pár slušných momentů je sice ještě v bitkách v padělatelské dílně zhruba v 3/4 filmu, ale zas tak super, aby to ospravedlňovalo ty dvě hodiny nudy kolem, to tedy rozhodně není.(13.9.2016)

• m.a.t.o.

Buď som už starý alebo sa Jackie Chan dookola opakuje. Tak či onak, po pár hodinách si už ani len matne nepomínam o čom to bolo. Na dve hviezdičky preklápam iba vďaka zopár dobrým akčným scénam, ale tento film už radšej nechcem nikdy vidieť. 30 %(4.2.2017)

Úsměvně hloupé a naškodu pouze krapet praštěné loučení s kaskadérskou kariérou gumového Jackiho Chana. Skvělých nápadů je tu přehršel, a to jak ve formě lokací, tak bojové choreografie. Škoda jen, že se ve filmu moc mluví a i přes brutální prostříhání zůstává stopáž příliš dlouhá. Člověk se ve filmu nemá možnost nudit, ale ani orientovat.(25.11.2017)

• ZdenoZombie

Jackie Chan stárne. Nielen výzorovo ale aj rozumovo. Kondičku rozhodne nestratil ale ten scenár mohol prenechať niekomu rozumnejšiemu, ktorému nejde len ohúriť diváka kaskadérskymi scénami ale dať do toho aj trochu logiky.(15.4.2016)

Film ma lepšie scény, horšie scény a nezáživné scény. A na nejaký lepší fight príde až v poslednej polhodinke. Ale treba brať do úvahy že Jackie už nemá 30 a skôr než on ma zaujala mladá Zhang Lanxin a jej krátky fight pred koncom.(10.3.2013)

Příběhově blbý, ale perfektní z hlediska akce - tohle proste JC umí a musí se mu to nechat.(1.2.2014)

Tak copak to tady máme. Začátek vypadá, že Jackie hodlá pokračovat ve stopách svých dobrodružstvích z předchozích dvou dílů, ale po mezihře ve Francii vše nabere trochu neočekávaný směr. Ten ve stopách Pirátů z Karibiku vypadá jako kdyby se Stephen Chow rozhodl parodovat zmíněný film (i čínský Jack Sparrow se ukáže). Je to šílené. Akční scéna veskrze průměrná (na Jackieho poměry). Pak následují hodně divoké a divné dějové zvraty, přerušenou jednou delší bitkou v sídle záporáka (nebo čeho) a podivný konec. Akční scény nejsou úplně špatné, ale nic, co by se zařadilo do zladého fondu Jackieho eskapád opravdu nečekejte. Chinese Zodiac nakonec funguje lépe jako hodně ujetá komedie, než jako Jackieho trademarkový komediální akčňák. Jak jsem již zmínil, spíše to vypadá. jako kdyby se na trojce Božské relikvie podepsal Stephen Chow. Pokud si odmyslím ten hodně podivný konec, tak trochu horších 80%(17.2.2013)

Čekal jsem to horší. Kdyby se zkrátila první užvaněná a gadgety protknutá hodina, tak by to byl důstojnější návrat ke klasice. Bohužel ale místo toho se utápí první část filmu někdy až bizardním humoru (v podstatě vše s piráty na ostrově - jeden z nich vypadající jako Jack Sparrow, včely...). Naopak druhá polovina je akčnější a ukazuje, že Jackie dokáže vymyslet a zrealizovat kvalitní humornou akční scénu - během části v padělatelské laboratoři zavanul nádech starých dobrých Jackieho dob.6/10(13.3.2013)

Prevláda sklamanie. Srdcový projekt sa JC príliš nepodaril. Že to nemá žiadny zmysluplný príbeh,mi až tak nevadí (nechýbal ani v predošlých dieloch), len ono to je celkovo dosť nuda a niektoré scény jednoducho nefungujú, hlavne ta trápna etúda s pirátmi. Posledná polhodina toho dosť zachraňuje.(30.9.2013)

Film patř do série nazývané Božská relikvie. Několikrát na ni i odkazuje, má podobné vtpky, některé náměty, scény jako by z oka vypadly předcházejícm dlům. Jenže to nefunguje jak má. Rozumím co se Jackie snaží říct, ale příliš se to ztrácí v tricích (poměrně špatných), myšlence lidského souznění (které mám plné zuby od té doby, co jí do mě amíci cpou horem dolem) a něčem co považuji za čínskou agitku (byť se můžu plést a Jackiemu křivdit). Celý film budí dojem, že měl být větším a lepším než jeho předchůdci, ale nějak se v těch tricích a zlepšení utopilo to, co mám rád... Možná by i prospělo film zkrátit o 30 minut.(11.1.2015)

Čakal som srajdu a dostal slušnú zábavu, tak to už chodí. Núdzny dej o hľadaní starých čínskych hláv som odbil mávnutím ruky, to sa nikdy neosporúčalo riešiť, ale absurdné politizovanie s nezmyselnými únosmi v druhej polovici si kľudne mohli odpustiť. Ono ten film celkovo pozostáva z niekoľkých nekompaktných súčastí pozliepaných dohromady, ktoré môžu divákovi veľmi ľahko privodiť neželaný grc-efekt. No neva, lebo inak je to vlastne čistá Chanovina kde slávny zemiakový nos robí stále tie svoje tradičné opičinky. Korčuliarsky úvod ( a tie roznožky jeho pomocníčky v kraťasoch...! ), naháňačka so psami v zelenom bludisku a aj scéna s bláznivými pirátmi na ostrove, ktorá môže kdekomu prísť značne groteskne prehnaná ( hlavne tie opuchnuté ksichty po poštípaní včelami boli asi moc ), to všetko ma bavilo. Humor mi prekvapivo sadol a nebudem sa za to ospravedlňovať. Vrcholným predstavením večera bola samozrejme sekvencia v továrni na falzifikáty, nápaditá bitka na gauči a následná naháňačka s používaním všetkého čo príde pod ruku ( rám obrazu a foťák ma dostali ) Dokonca aj ten girl fight bol riadne drsne namakaný. Jackie už má svoj vek a nemôže robiť také šialenstvá ako kedysi, ale nasadenie sa mu rozhodne uprieť nedá, ten chlap sa pokúsi urobiť premet zrejme aj na smrteľnej posteli. Scenár na prd, zmätenosť, občas rušivo lacné digiefekty a na druhej strane dobrá akcia, humor a ani sa to nevlieklo. Celkovo teda za tri.(2.4.2016)

• Sign

A sakra, kdykoliv si film pustím, musím ho zachvíli vypnout, a to je Jackie moje akční hvězda, tady se něco nepovedlo, hodnotit zatím nemůžu nevím jak a film se mi stále nepodařilo dokoukat :-((13.4.2014)

• Torgal

Strašne detinské a chaotické - medzi postavami a lokáciami sa strihá tak divoko, že človek sa nestíha orientovať ani v deji, ani v šikmookých komparzistoch robiacich krovie Jackiemu Chanovi. Apropo JC - na svoj vek vyzerá nečakane k svetu, od dôb najväčšej slávy už ale uplynulo veľmi veľa času, ako nám ukáže koláž "the best of Jackie Chan" bežiaca pod záverečnými titulkami (mimochodom, je to najlepšia pasáž filmu, čo je dosť smutné). 5-/10(30.3.2016)

Úžasné dobrodružné a parádní s výborným provedením a zpracováním filmů. Na filmů je vše perfektní. Hudba a znělky které ve filmů zazní jsou opravdu hezké. Skvěle provedení a zpracování filmů. Skvělá akce i humor, perfektní podívaná i zábava.(31.12.2017)

Indiana Chan se vrací. Bohužel se to neobešlo bez jakyhosi typickycho groteskního ducha, ale vesměs to je v pravym slova smyslu pokračování na místě. Jackie už není lovec relikvií na vlastní pěst, má svoje "Dannyho parťáky", ale pořád si hraje prim. Líbilo se mně, že podstata aji charakter série zůstaly stejny, nicméně technologie, akčnost a efekty jdou s dobou. Přesto je to z cely série nejslabší a není to proto, že vykrádá/paroduje předchozí díly, ale proto, jak trapny mně přišly některy scény. 62%(7.3.2013)

Od klasickej jednotky a vypravnej dvojky to ma daleko co do akcnych scen tak do vtipu. Zrecyklovane mlatenie nemeckymi helmami supera sa zmenilo na mlatenie kostami stareho otca :) prisiel pozriet aj " slavny pirat " a tehly zlata sa tentokrat potopili do hlbin oceanu a nie pod tony piesku. Hold nikto nemladne, dokonca ani Jackie.. Ako komedia to celkom fungovalo aj vdaka " oskarovym vykonom " vsetkych zucastnenych ;-) Co dodat, rozhodne som sa bavil viac ako na jeho 2 roky starom SPY NEXT DOOR.(7.3.2013)

• Acrobat

Niekde v diaľke dospieval zbor beztvarých chlapcov labutiu pieseň. Jej tempo udával akýsi malý Číňan. Nevenovala sa mu pozornosť, pretože nedokázal pretaviť svoju legendu aj do záverečného kývania na rozlúčku. JC mi určite chýbať nebude, pretože plne sa sústrediť na jeho grimasy, pochabé scenáre, humorné bitky a príšerný ženský casting bol nadľudský úkon. Ázijská idea podstrčiť nám gumového Číňana s blbým účesom, ale fantastickou akrobaciou fungovala vždy na 50 percent (nie alkoholu). S relikviou je to horšie. Ak zapamätateľným momentom zostala takmer nahá číňanka s Lamborghini niečo je zle. Chyba je v realite a prístupe, nie v Matrixe. Dešifrovať dej v jeho turbulencii je pre Roberta Langdoma, vreštiaca ázijská banda s francúzskou grófkou na „sekvoji“ v Miley Cyrusovom digitále sa odporúča do vôd znechutenia. Beckettove čakanie aspoň na JC-ove akrobacie vyplní až záver, no po pozápasových prednesoch oboch hlavných postáv sa pýtam, či mala zmysel, alebo to bolo len pre Youtube. Podčiarknuté dvakrát, ak toto videl fanúšik JC nechcem byť v jeho (zúfalej) koži. Ono je to tak, ak sa chce bojovník lúčiť s kariérou v dôchodkovom veku :( My ostatní môžeme našťastie presedlať na Davidovho Zodiaca. (videné 19.03.2013, BDrip)(23.3.2013)

Smutne musím konštatovať, že z veľkého očakávania prišlo veľké sklamanie. A to v tretej štvrtine JC dokázal, že do starého železa mu ešte niečo ostáva. Táto polhodina v továrni bola klasická Chanovina, tak ako ju máme radi. Neuveritelná škoda, že zbytok filmu, je pretechnizovaná, umelá a často rendrovaná katastrofa s dialógmi boľavými v ktoromkoľvek z jazykov. Dej mi sem tam nedával zmysel, ale možno sa to len stratilo v preklade. Škoda preškoda. EDIT: Mátalo mi to v hlave tak dlho až musím pridať tretiu hviezdu, tie pomrknutia na staršie relikvie (žuvačky ruleZZ) proste zahrejú na srdci...(24.3.2013)

Neviem tomu filmu som ani moc nechápal po pravde. Bolo to ako spojené aspoň tri rôzne filmy, niekedy som nevedel v ktorom som...Bol som presvedčený, že tomu filmu dám jednu, max dve hviezdičky, pokiaľ som si nepozrel jednu zo záverečných scén, keď to Jackie aspoň na 20 minút konečne poriadne rozbalil!(31.1.2014)

• dandislav1991

Jackie natocil s dobrym podtextem, ale ta asijska trhavost pohybu a prehravani mi proste moc nesedi...(23.8.2014)

Dlho som očakával posledný akčný film Jackieho ako to on sám uviedol. Miestami sa možno niekto stratí, miestami to možno niekomu nesadne, ale ten kto "miloval" akčné filmy 90 - tich rokov v podaní Jackieho s neoceniteľným humorom sa má na čo tešiť. Takmer 60-ročný (!) Jackie sa na rozlúčku v jeho typickom žánri lúči v perfektnej forme a naozaj s množstvom komických situácii ako to býva v jeho filmoch nepísaným pravidlom. Ja som si CZ12 naozaj užil a je to pre mňa taká nie len rozlúčka, ale aj spomienka na detsvo, keď som utekal domov s požičovne s VHSkami Jackieho a tešil sa na skvelé bojové umenie popretkávané komickými situáciami. Pri hodnotení som váhal či dať 4 alebo 5 hviezd, nakoniec som zvolil štyri, aj keď za svoju kariéru v tomto žánri by si naozaj zaslúžil plných 5. Bravó Jackie! 80%(10.3.2013)

• godycz

za kazdou akci jedna hvezda.(27.5.2013)

• Lucius55

Ano, Jackieho mám rád a v podstatě jsem "vyrostl" na jeho filmech. Ale u tohoto filmu mám pocit, že už jsem nejspíš přerostl a Jackie už mi skoro nemá co nabídnout:-( Jistě - je potřeba brát v úvahu jeho věk, pořád se dokáže slušně hýbat, ale už to prostě není ono. Humorné scénky jsou spíš trapné než rozpustilé, příběh je nějaký vachrlatý, efekty nic moc... A přitom občas se tam něco nostalgie zableskne... Ale málo:-( Ta druhá hvězda je kvůli první větě mého hodnocení...(27.6.2013)

Čínský zvěrokruh jsou vlastně takový památkáři po čínsku hozeni do moderní doby. Příběh tohoto snímku se motá okolo dvanácti hlav čínského zvěrokruhu, které zmizeli v druhé opiové válce za pomocí evropských imperialistů. Takže mise je jasná, dostat památku nevyčíslitelné hodnoty tam kam patří! Jackie Chan a jeho akční komedie u kterých nebyl nikdy děj a logika tou hlavní stránkou, mě vždy dokážou pobavit. A u čínského zvěrokruhu je to podobné. Dávám tři hvězdy za relax a zábavu, kterou mi film poskytl..(30.6.2014)

Vzhledem k tomu, že o tom Jackie mluvil jako o mega projektu bych čekal daleko víc. Podobnost s původním duem filmů tam je, ale velmi upozaděna. Po začátku, kdy si to hlavní hrdina drandí po točivé silnici dolů utíkajíc před vojáky jsem čekal nářez, ale pak z toho byla roztahaná Chanovka posledních let. 60%(23.7.2014)

• Bozvav

Výrazně slabší záležitost. Humor dost vázl, bitky byly téměř bezúčelové, absence dialogů markantní a postavy dosti nevýrazné. Místy až nuda. za mne 45%,(25.3.2017)

Blbovina nonplusultra, ale elegantní baletní souboje pobavily.(23.3.2013)

Je to vlastně takový mix Danyho Parťáků s Lovcema Pokladů. Žádná vykrádačka z ostatních filmů se nejedná, spíš jen bych to přirovnal. Úvodní scéna jak prchá s lupem z Ruské základny, kdo by přemýšlel nad logikou, jestli by to bylo možné či ne, dlouho jsem neviděl v žádném filmu něco podobného. Já jsem spokojen, dobrodružství po čínsku se dle mého vydařilo.(23.4.2013)

• masino

Jackie zobud sa. Je rok 2013.(14.11.2013)

• Jean3

Jackie Chan, Qi Shu(12.9.2014)

• HenryIvan

Čo sa týka Jackieho bitiek je to "solídna podívaná" ako vždy a kvitujem aj to, že aj zvyšok jeho partie sa prezentoval týmto zábavným štýlom násilia, nie len on. Zábavné boli aj tie nepodarené scény a ukážky jeho kúskov z predošlých filmov (nehovoriac o záverečnom monológu a prísľubu do budúcnosti). Čo sa týka zmyslu, tento film ho nemohol stratiť, lebo ho nemal. Jackieho mám rád, no má aj výdarenejšie kúsky.(27.3.2016)

Jackie a akcia fajn, taktiež aj dosť vtipov ale príbehovo je to až príliš veľký guláš.(21.8.2017)

• JT87

To byla ptakovina...jediny kvuli cemu jsem vydrzel do konce,bylo ze me zajimalo co predvede jackie ...... napady dobry ale jinak nic(7.3.2013)

• warrenur

Znacne sklamanie. Jackieho vychytavky zo starsich veci nie su tuna ani zdaleka take usmevne a oku lahodiace. Filmu neprospela ani vysoka naivnost deja a choreografii, afektovanost hercov a ujacanost dialogov, v neposlednom rade premrstena stopaz. Zbytocny a slaby film.(8.3.2013)

Chinese Zodiac určitě stojí za shlédnutí, ale viděl jsem i lepší filmy s Jackie Chanem. Tento sám napsal, zrežíroval a zahrál hlavní roli...slušná vytíženost. Ukázal nám, že i přes svůj pokročilejší věk je stále neskutečné hbitý a obratný. Co se týče děje, ten mi přišel tehce ustřelený a pár scén jak z Marsu. Pětiminutový pád nad sopkou zakončený stošedesáti kotoulama a třicetiosmi vruty nebylo zrovna uvěřitelné. Určitě tam ale byly výborné scény, jak po stránce kaskadérské, tak komediální. Průměrné drama s jedním velkým filmovým mistrem oceňuji třema hvězdičkama a 65%.(11.3.2013)

Sledovat tento film v povodnom zneni kde je tak 60% cinsky, 30% francuzsky a zbytok AJ s vietnamskymi titulkami bol neuveritelny zazitok! No napriek tomu, ze vietnamsky, cinsky a ani franzusky nerozumiem som sa na tom filme velmi dobre bavil!(6.4.2013)

75% Výjma džungelního intermezza, kde Jackie ukojil svou potřebu dětinského humoru se jedná o svižnou akční jízdu.(2.6.2013)

I na Hong Kong dost přestřelená pitomost, ale ty bitky, ty vždycky to skóre výrazně zlepší... ach jo, já a moje slabost pro Jackieho...(18.10.2013)

film je asi az prilis dobry, je v nom velmi vela akcie, stale sa nieco deje, ale asi je tam toho az privela a film mi prisiel prepchaty vsetkym moznym z jackieho tvorby (best of?). Film mixuje cinstinu, anglictinu a francuzstinu, co niekedy vytvara takmer uspevne situacie, ale na usmev tu nie je miesto, pretoze film sa zenie dopredu bez zastavenia. Chinese Zodiac mi neprisiel ani azijsky ani europsky, neviem na ktoru stranu by som sa priklonil, film chcel akoby ostat neutralnym, pricom asi ani jedna strana neda filmu plny pocet.(27.10.2013)

Páčia sa mi tieto Jackieho filmy. Aj keď už mi prišiel postarší a trochu pribratejší stále to malo svoju iskru. Akčné scény nemali konca kraja opäť prichádzali s novými nápadmi (páčili sa mi korčule na začiatku, dobermany, piráti, bitka vo vzduchu...). Príbeh už do seba moc nezapadal, zidealizovaný konkurent tiež a happy end bol až moc, moc, moc ideálny. Ale tak Jackie udržal svoju tvár a to veľmi sympatickú. Odporúčam ho pozrieť všetkým, ktorým sa páči tento štýl Jackieho filmov. Je to prakticky nezávadné (po každej stránke), a ešte k tomu aj zábavné. takže deti od 10 rokov + (teda ak nezačnú skúšať skoky, saltá a iné Jackieho finty...).(16.6.2014)

Naprosto normální.. Klasický film Chan, nenadchne, ale jestli ho máte radi jako já tak vás nezklame...(19.6.2014)

• papadoce

Už prvá "akčná" scéna na korčuliach jasne naznačila, že sa bude jednať o film do 2 hviezdičiek. To čo nasledovalo od 20 minúty sa s kľudom zaradilo k odpadu. A potom to prišlo. Strhujúca scéna v džungli. Práve v tom momente som pochopil, že hodnotenie odpad je pre tento film viac ako nadpriemerné. A to som si myslel po Mužovi so železnou päsťou, že väčšia pičovina sa natočiť nedá...a aha ho.(27.7.2014)

Škoda premárnenej šance....trošku prestrelený diel, ktorý sa zďaleka nechytá na predošlé a vyzerá ako keby bol nakrútený len z nutnosti uzatvoriť trilógiu...akcia ok, inak nuda.(21.10.2016)

Ďalšia zmršená séria. JC sa vrátil do vôd, kde som ho mal rád, ale zjavne zabudol ako na to a tak vznikol zbytočný film, ktorý nie je ani vtipný ani akčný a dokazuje už len to že aj akčné hviezdy starnú. A v tomto prípade strácajú súdnosť. Strata času a zároveň otrávenie spomienok na pána ktorý to kedysi vedel.(7.3.2013)

Dalo se na to koukat, ale oproti jedničce a dvojce to je slabší. Jackie pořád ve formě!(17.3.2013)

Nevím co k tomu říct, kdyby nebyl Jackie můj nejoblíbenější herec, tak řeknu, že film mi připadal jako béčkový Hollywoodský film. Prvotní scéna, jak Jackie jede na pseudo kolečkových bruslích je superní, říkal jsem "jooo, to bude bombička", ale pak se vše propadlo do blbého stereotypu, tj. kecání o ničem, žádné akční scény, pouze a jen krásná mandarinština s nevhodným americkým humorem. Film obecně nemá spád a akční scény jsou vykoupené sexy herečkami a neustálým tlacháním. Jediné plus na filmu je to, že Jackie se na stará kolena naučil nový kung fu poraz z vietnamského vot viet dao, to mě opravdu ohromil:). Na konci filmu romantická scéna, sice mě to dojalo, ale nepatřilo to tam. Jen kvůli toho, že to byl Jackieho poslední film dávám 3/5. Ale kdyby se nejednalo o něho ale o někoho jiného, tak mé hodnocení bude značně jiné. Staré zlaté časy klasického akčního čínského filmu jsou dávno fuč.(7.4.2013)

Taky nechápu zdejší hodnocení když film splňoval všechny krytéria která měl, akční, dobrodružné a vtipné.. navíc to byl multikulturní orgazmus (vzhledem k čínštině, angličtině, francouzštině a dalším) Žádnej trhák to nebyl , ale to jsem ani nečekala, ale jinak to splňovalo moje okčekávání filmu od Jackieho!(28.5.2013)

• MartinReno

Do prvej polovice to bolo vďaka hereckým výkonom ako celovečerné Teletubbies,ale časom to trochu zachránili povestné Jackieho bitky.Horko-ťažko priemerný film s brutálne prepálenou výpravou a ublíženeckým postojom Číńanov k vlastnej histórií.Omylom to adresovali dospelému publiku,pritom to možu vysielať akurát na Fox Kids,či Jetix.Škoda,že koli tomuto filmu odmietol Jackie účinkovanie v Expendables 2.(27.12.2013)

Pravem si muze rikat Bozska Relikvie 3. Jasny jackie se poradne ukaze az v 3/3 ale i tak slusne.(16.2.2014)

Připadá mě to jako krok zpět u Jackieho, akce a souboje super, ale za ty dvě hodiny se vystřídá tolik lokací a řeší se tolik věcí ... Podívaná pěkná, ale nevím nevím ...(2.6.2014)

Šílené karáčoakčňáky jsou z5 :) A to díky Jackiemu. Divočina od začátku do konce, miliony kopanců, po kterých všichni zas vyskočí na nohy jakoby nic :) A tak je to správné a tak to má být :)(25.6.2014)

• kramatos

Čínská lidová republika a její hrdina Jackie. Přidávám jednu hvězdu, protože odmítám uvěřit tomu, že originál znění je tak katastrofální jako anglický dabing, který celý film stahuje k odpadu.(27.11.2014)

• EddieIron

Rozjezd mě bavil, ale pak to přešlo do nekonečné nudy.(12.1.2015)

Za pět, a nasrat!!! Velmi důstojný nástupce Božských relikvií, který z této teď už trilogie nijak nevybočuje, tak si odpusťte ty blbé kecy, vážení. Jackie je bůh i v šedesáti letech a nakopal by nepochybně prdel mnohým dvacetiletým akčním hrdinům. Jackie zde zanechal nějaké ty odkazy pro fanoušky Božských relikvií a došlo i na vytunění vhazování bonbónů do huby. No, křenil jsem se u toho jako zamlada. Scéna na bruslích neměla jako úvodní akce chybu a finále s pádem bez padáku muselo dostat snad každého. Jen bych si odpustil ten patetický čínský rodinný happyend, ale to je jen malá moucha na jinak zábavném filmu. Uznávám, že je to celé o něco slabší, než první dva filmy, ale přesto nemůžu nedat pět hvězdiček. Na takové pokračování jsem čekal mnoho let a vidět to jako dítě, tak to mám snad i v topce. Zklamaný jsem z toho asi nebyl, když se mě u toho žena ptala, proč se pořád křením jak idiot. Film je navíc dozdobený kouzelně ohebnýma a sladce tvarovanýma nohama samičky Lan-Xin Zhang. Ale to manželky neocení o nic víc, než kousky Jackieho Chana.(14.5.2016)

Jestli je tohle pokračování Božské relikvie, tak nic moc, ale nový film s Chanem, tak proč ne. Hodnotím jako samostatný film, takže 60%, jako pokračování to je na 40.(24.7.2016)

Dobré, ale kvalít prvých dvoch častí to nedosahuje. Avšak aj tak sa jedná o celkom slušnú priemernú zábavu.(26.1.2018)

• brasek

Takéto filmy už nie sú pre mňa. Príbeh ma absolútne nebavil, akčné scény už beriem ako veľmi prehnané, nereálne a tupý protivník je už na oštaru. Natočiť to o 20 rokov skôr, určite by to malo väčší ohlas.(18.3.2019)

Já jsem spokojen. Úvod je sice ze všech tří Relikvií nejslabší, ale pak se to trochu rozjede a s příchodem pirátů jsem se regulérně začal bavit. Chyby samozřejmě jsou, podání příběhu není nejjistější, vztahy mezi postavami jsou navíc a nešikovně podané (spor o dítě). Jackie-režisér jednoduše drama nedokáže podat. Celý film by chtěl prostříhat, krutě přestřelená dvouhodinová stopáž je hrozně moc. Svou roli v tom možná sehráli i titulky. Navíc, s franštinou a ostatními jazyky si nejsem jistý, ale Jackieho (a ostatních) angličtina je prostě otřesná a bolely mě z ní uši. Ale docela mě to bavilo, a při souboji o kanape jsem se přistihl, že se nablble usmívám a okouzleně sleduji, co všechno ještě Jackie v devětapadesáti ukaskadéruje. Navíc, kdy se k tomu ještě navíc rozjede catfight (dokonce tvrdší, než Chanova ekvlibristika), přiznávám, ten film mě dostal. Pravda, sopečné finále je už hodně over the top, ale i tak budu mít na třetí relikvii dobré vzpomínky. Není to dokonalé (první hodina) ale ty čtyři hvězdy si Jackie vykopal. A teď si jdu pustit druhý díl.(9.3.2013)

• bukaj231

Aj napriek relativne zabavnym akcnym scenam, na ake sme u JC zvyknuti a ktorych bolo vo filme dost, musim dat len 2 hviezdicky. Chaoticky dej a zaver, v ktorom prezil pad z neba, mi vyrazil dych asi viac ako samotnemu hlavnemu hrdinovi. A ako ceresnicka na zaver sa francuzka naucila hovorit za par dni plynule po cinsky.(19.3.2013)

Během 70% stopáže se občas porve každý, kromě samotného Chana. Hodina a půl se zaměřuje na jeho postavu, jeho role je nejvýraznější, ale nějaké slušné rvačky mají ostatní postavy. Všechno si však Chan dožene půl hodiny před koncem, kdy použije hromadu bojových triků a asi to udělal takhle záměrně. Ví určitě sám, že už nemůže ve svém věku bojovat celý film, tak to chytře přenechal napřed ostatním a ke konci je dokonce stačil zastínit, takže si myslím ohledně toho závěru, že podal více, než jen optimální výkon na svůj věk. Ale bohužel to nevynahradí těch 70% stopáže, která bere něco z Indiana Jonese, něco z Mission: Impossible a něco z Dannyho parťáků (viz. komentář uživatele imf, se kterým tak nějak souhlasím). Film je zajímavý, vymyšlený, dobrodružný a v některých částech i zábavný, ale mělo by se v něm méně mluvit a více činit. Hromadu scén bych zkrátil, protože časem to celkově začne být nudné, ale naštěstí to zachraňuje fakt, že máme alespoň nějaký dějový základ. Kdyby Jackie předvedl něco málo i během filmu, tak by to hned vypadalo lépe. Nikdo po něm nechce bitky jako zamlada, takže je pochopitelné, že film takto dopadl, měla by se však tím pádem zkrátit ta stopáž, aby nejlepší konec přišel dříve. 65%(28.3.2013)

JC se opět vydává na lov relikvií a používá při tom super gadgety a ještě lepší kung fu. Příběh je ale hrozně nekonzistentní a i když se považuju za pozornýho diváka, občas jsem měl zmatek v tom, kdo je kdo nebo jestli je relikvie pravá nebo padělek. Bojových scén je míň než bývá zvykem u filmů JC, ale když už jsou tak je to stará dobrá klasika, perfektní choreografie a člověk jen žasne co Jackie dokáže i v jeho věku. Pár scén mě i pobavilo, ale celkově je scénář dost katastrofální, dokonce o dost horší než bývá u JC zvykem. Některý scény jsou úplně mimo a vůbec nezapadají do filmu, některý jsou zase vyloženě trapný, pár jich je animovaných na úrovni 80. let. Hlavně ale chybí takovej ten dobrodružnej pocit, kterej měl člověk když sledoval předchozí "Božské relikvie". Film můžu doporučit jen velkým fandům JC.(25.10.2013)

十二生肖/ Shí'èr shēngxiào/ Název filmu by měl být v přímém překladu Zvěrokruh. Což vystihuje dění filmu. J. chan natočil svůj poslední akční film s hlubokým posláním, které málo z nás pochopilo. K tomu to muži chovám hlubokou úctu. Dřinou, svou pokorou a laskavostí si získal celý svět. Tento film by byl oblíbený mezi lidmi, který by byl natočen před rokem 2000 v dnešní době lidé chtějí trochu něco jiného. Počkala jsem si na tento film a vůbec nelituji. Připomíná mi filmy, které jsem už viděla jako dítě. Je to klasický Chanův styl. Nostalgie. Sám Chan na konci filmu vzkázal: This film is dedicated to those who had given so much in repatriating lost relics to thier rightful homes and, above all, to my mentor, and beloved partners Chan Chi-ping and Chan Lee-lee. I salute you all. Jackie Chan-Tento film je věnován těm, kteří dali tolik při repatriaci ztracených relikvií do jejich oprávněných domovů, a to především, můj mentor a milí partneři Chan Chi-ping a Chan Lee-lee.. Zdravím vás všechny. J.CH. Mělo by se jednat o třetí pokračování Božské relikvie. O senilitě Jackieho se nedá mluvit to co předvádí je úžasné uvědomte si kolik je mu let a pak jsem se podívala na mé rodiče, v jaké je kondici. Co tento člověk dokázal za svůj život. Je pravda, že se snímek v některých částech táhne na zmatku dodává soubor rozličných jazyků. Smysl rozmanitosti jazyku vidím ve sjednocení všech zemí proti vykořisťování a nastolení nápravy a míru. Tato myšlenka se může zdát poněkud směšná když se člověk podívá kolem, ale je to prosba autora a vzkaz pro nás všechny. Tahle to vnímám já. Když se na to kouknete trochu z jiného pohledu ne jen jako ztřeštěnou akční podívanou.(17.4.2014)

• johny68

Absurdná a neuveritelná hlúposť.(1.6.2014)

• karel63

Nebejt Jackieho, tak byl odpad.(6.6.2014)

• montel

Dobrodruh zvaný Asijský jestřáb (Jackie Chan) je najat, aby našel dvanáct dávno ztracených bronzových hlav. On a jeho tým, se proto vydávají do nejrůznějších koutů země, kde je čeká nejedno dobrodružství...Akční scény jsou výborné a jestli tohle dělá Jackie Chan bez kaskadéra, tak to klobouk dolů. S příběhem je to už horší. Ty přiblblé komediální scény určené spíše osmiletým dětem, kazily díky své stupiditě celý film. Celkově je na filmu něco špatně a tak dám radši přístě přednost starším Jackieho filmům. 35%(17.6.2014)

• redwing19

Pre mňa ako fanúšika Jackieho a Božskej relikvie, je to obrovské sklamanie. Totálna vykrádačka druhého dielu: dve ženské, jedna hľadá príbuzného, jedna bruneta, jedna blond, kopec zlata o ktoré prídu, zločinci čo im ho chcú zobrať, v záverečnej scéne im vietor nefúkal do tváre spredu, ale zo spodku. Nevadilo pokiaľ by to malo aspoň ľahkosť, atmosféru a šmrnc toho druhého dielu, ale bohužiaľ som sa nedočkal. A kde bol pre boha Ázijský Jastrab a kto je pre boha JC, trápne...(20.6.2014)

Jako skalního příznivce Jackieho,mně tento pokus o pokračování Božské relikvie,spíše zklamal,akční scény i choreagrafie soubojů jsou jako vždy originální a na výši,ale jinak je to Chanův slabší průměr.(17.7.2014)

Nato jak nám Jackie stárne furt je ve formě jako dřív .. ;-) ...(5.1.2015)

Hezké, Džeký ču*ákuje po číňansku, jak jsme u něj zvyklé; je vidět, že už je to důchodec a tím spíš klobouk dolů, jak se tam mrská. Číňani moralisujou, Velká čína, všichni se chcou učit čínsky, prostě 3 hvězdičky za Džekýho fyzické herectví. Taky ten kousek s pyrátama je skoro legrace, coš je +(13.3.2016)

Džeký prostě nezklame, humor, akce a bojová umění to by nebyl on.(19.3.2016)

Kromě nelogicky vložené scény s přihřátými Piráty z Karibiku mi to připadalo jako jeden z nejlepších a jistě obsahově nejhodnotnějších Chanových filmů. Úvodní honička je navíc prostě geniální! Tu bych vystřihl a pouštěl bych ji dětem před spaním místo večerníčku.(10.2.2017)

Nezapomínejte že je to pořád čínská lidová republika ...tím je vše řečeno ..po připojení honkongu se zhoršili bohužel všichni i např. Samo Hung....je tam jasná ideová přepjatost..(5.2.2013)

• Raziel811

První dva filmy jsou klasika co se týče akce i humoru a tak jsem se na CH.Z velmi těšil. Mé natěšení ale umírnil trailer a nakonec film jako celek je pěkná katastrofa. Trapné a nudné od začátku do konce. Už jen jazyková kombinace mi trhala uši. Co se týče akčních scén, to je pro mě ještě větší pohroma - vícenež oakté dráty, nenápadná choreografie a tuna dalších neduhů. Nikdy více nechci tento film vidět a radši si znovu sjedu původní dva kousky. Mimochodem, pokud si Jackie myslí, že tudy vede cesta, tak doufám, že půjde co nejdříve do důchodu.(9.3.2013)

Ten film měl dvě hodiny? No tak já se skvěle bavil... Jsou díla kdy se musí u filmu přemýšlet a kde stačí vypnout mozek a kochat se absurdními nápady.No a v tomto filmu je jich úplný gejzír!Počáteční sekvence na kolečkách,labyrint,liány,let za dračí hlavou,pohovkový zápas....A to zdaleka není vše. Jasně Jackie Chan nám stárne,už zdaleka není "gumový mužíček" ale pokud si jeho filmy udrží aspoň tuto úroveň,budu je dál "hltat" a těšit se na další!(17.3.2013)

Typický Jackie Chan!!!!!!!!!! Ubrat na stopáži filmu o nějakých cca. 30. minut a přidat o něco více akce...............a bylo by to určitě 70 % u mne!!!!!!!!!!!! ps: jinak to je v celku průměrná,dobrá,dobrodružná ,nenáročná,pohodová podívaná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pss: mé hodnocení zní: 60% nebýt J.CH.,tak je to o dost slabší...........(25.3.2013)

• eaglestar

Film je brutální sračka, jakou jsem v podání Chana ještě neviděl. Čínské dozorčí orgány se asi pěkně vyřádily. Žluťáčci, čínští chudáčci tam skoro vypadaj, že v životě nic neukradli a nikomu neublížili. Kdo bez viny jsi, první hoď kamenem. Sračkové poselství, že všechno čornutý se má vrátit, je pochopitelně další kokotovina. Nebýt toho, že Evropa spoustu věcí nakradla, tak dneska je všechno těma domorodejma sráčama, co si dělaj nároky, zničený, roztavený nebo dávno v prdeli. Kolikrát ta nárokující svoloč nemá s původním obyvatelstvem, které nějaký ten artefakt vytvořilo, skoro nic společnýho. Film místy, ale opravdu jen málo místy, připomíná docela dobrou čanovku, avšak většinou je tam ochotničení šajze herců a šajze hereček a triky jsou tak odporně levné a hnusné, že to člověk ani nechce dodívat do konce. Celý film je jedna velká, dlouhá a debilní koláž kdysi dobrých, byť dokola recyklovaných gagů, ale nově taky, pro mě nepochopitelných, neskutečně idiotských frků, za které by se styděl i klaun vystupující na pouti v Horní Dolní. Pochopitelně pomíjím přežití pádu na sopku, muší váhu bronzových hlav atd. Hnus.(28.3.2013)

Mňa tento film milo prekvapil, bál som sa, že to bude len ďalšia s****a ako je súčasný trend, kde už dochádzajú nápady. film pobaví má, je tam neustála akcia s happy endom. A hlavne je to pekné farebné čo pôsobí uvoľňujúco na rozdiel od súčasných filmov ladených do šeda vyvolávajúcich depresívne stavy. Lepší než posledný bond, a to sa považujem posledných 30 rokov za za väčšieho bondofila ako partia kamošov z Big Beng theory za trekofilov.. Proste je to film ktorý ma za posledné roky najviac nadchol. Ako sa hovorí na zlý film(*) človek zabudne hneď po záverečných titulkoch, na priemerný(**) si spomenie ešte večer v posteli, na lepší film(***) myslí ešte druhý deň, na dobrý(****) si spomenie aj po troch dňoch a na výborný(*****) aj po týždni. No a tento mi leží v hlave už týždeň. Môj názor, každý sme iný takže každému sa páči niečo iné.(30.3.2013)

Najprv som ani nemala chuť si tento film pozrieť po recenziách,ktoré som si prečítala,ale nakoniec som rada,že som sa nedala až tak ovplyvniť.Starý dobrý Chan.Nič viac ani nič menej.Jeho typické stvárnenie akčného hrdinu, na ktoré sme si už dávno zvykli.A nechápem niektoré negatívne odkazy.Neviem čo ste od tohoto herca očakávali v jeho veku.Pre mňa celkom dobré.Určite nie na veľkú kritiku.Bavila som sa dosť a viac som ani nečakala.4*(31.3.2013)

• DapaCz

I přesto, že i on už používá dvojníka, je dobrý.(30.12.2013)

• pds

Radoby humorna zlatanina. J. C. Už je asi čas skončiť. 25%(1.6.2014)

Jackie Chan dokazuje, že stále ještě nepatří do starého železa. Možná mu to nekope, jako dřív, ale pořád má co ukázat. Film sám o sobě už takových kvalit bohužel nedosahuje. Jedná se spíše o průměrnou akční podívanou, které chybí trochu hlubší příběh a možná i dotáhnout některé scény k trochu lepším efektům.(6.6.2014)

• Bednobuch

Teda Jackie už nemá soudnost. Vtipné to není, bojové scény nejsou nic moc a těch triků kolik v tomto filmu bylo. Přihlouplá bitka s piráty byla spíš trapná a ječící ženský byly opět na zabití. Ztráta času a to ztráta dvou hodin. Děs(8.7.2014)

• psot

Jackieho filmy jsem měl vždy rád, dokonce i některé z jeho novodobějších počinů jsou moc fajn (Tnkrát na východě) ... ale toto ? Celý film mi unikaly souvislosti a linie příběhu vůbec .... humoru taky poskrovnu ...(27.7.2014)

Uvodni skateboardova scena film rozjizdi na vysoke obratky, ktere sice po celeho dobu neudrzi, presto ale ma film slusne tempo i zabavnost, protoze Cinsky zverokruh na divakovy akci nesetri. Akci casto mirne blaznivou jak je u Jackieho Chana zvykem. Pribeh se bohuzel postupne stava prekombinovany, coz je skoda a ubira to filmu na srozumitelnosti, kvalite, a tak misto fungujiciho pribehu sledujeme prehlidkou akcnich scen. Ty jsou ale provedeny dobre, takze me film bavil. Za me mirny nadprumer.(27.8.2014)

• Chlasta

Nevim nevim, zda je dobrou vizitkou filmu, kdyz se divak od 12 minuty tesi na zaverecne titulky a zda tam budou opet pouzity nevydarene zabery... A byly tam! Jedna hvezdicka za ne a druha za skvelou scenu na pohovkach. Jinak to byla bida des.(6.10.2014)

Film je celkom prijemny a pozeratelny. Je to "Bozska relikvia 3". Dej je preneseny do sucastnosti a Jackie Chan je proste........Jackie Chan.(4.2.2015)

Řekl bych jeden z těch lepších Jackieho filmu, když vezmu na vědomí jeho věk, tak pěkné kaskadérské kousky, i bojové kreace se mu stále daří, i když tento film nebyl jeden z těch plný bojů. Dle mého názoru to tomuto filmu neuškodilo ale naopak ho to pozvedlo. Film má i slušný příběh.(19.10.2015)

Podla mna vyborne a bodka. Jackieho uznavam uz dlhe roky a klobuk dole pred nim! Film ma naozaj dobre posolstvo. Ake posolstvo ma Expendables?(7.11.2016)