Čínský zvěrokruh

• Hongkong Shi er sheng xiao (více)

Hledač pokladů, známý pod jménem Asijský jestřáb (Jackie Chan), se vydává po stopách artefaktů, které byly v 19. století uloupeny ze Starého letního paláce. Jeho pátrání po dvanácti bronzových hlavách symbolizujících dvanáct znamení čínského zvěrokruhu ho zavede do nejrůznějších světových koutů, od francouzských vinic až na svahy aktivní sopky. Jestřáb se nezastaví před ničím, co by mu při plnění úkolu stálo v cestě. Čínský zvěrokruh nabízí velkolepé dobrodružství, kde se Jackie Chan objevuje v roli, ve které se úplně naposledy v žádném záběru nenechal zastupovat dublérem. (Bontonfilm)

HenryIvan

Čo sa týka Jackieho bitiek je to "solídna podívaná" ako vždy a kvitujem aj to, že aj zvyšok jeho partie sa prezentoval týmto zábavným štýlom násilia, nie len on. Zábavné boli aj tie nepodarené scény a ukážky jeho kúskov z predošlých filmov (nehovoriac o záverečnom monológu a prísľubu do budúcnosti). Čo sa týka zmyslu, tento film ho nemohol stratiť, lebo ho nemal. Jackieho mám rád, no má aj výdarenejšie kúsky. ()

Torgal

Strašne detinské a chaotické - medzi postavami a lokáciami sa strihá tak divoko, že človek sa nestíha orientovať ani v deji, ani v šikmookých komparzistoch robiacich krovie Jackiemu Chanovi. Apropo JC - na svoj vek vyzerá nečakane k svetu, od dôb najväčšej slávy už ale uplynulo veľmi veľa času, ako nám ukáže koláž "the best of Jackie Chan" bežiaca pod záverečnými titulkami (mimochodom, je to najlepšia pasáž filmu, čo je dosť smutné). 5-/10 ()

Jenislávek

Indiana Chan se vrací. Bohužel se to neobešlo bez jakyhosi typickycho groteskního ducha, ale vesměs to je v pravym slova smyslu pokračování na místě. Jackie už není lovec relikvií na vlastní pěst, má svoje "Dannyho parťáky", ale pořád si hraje prim. Líbilo se mně, že podstata aji charakter série zůstaly stejny, nicméně technologie, akčnost a efekty jdou s dobou. Přesto je to z cely série nejslabší a není to proto, že vykrádá/paroduje předchozí díly, ale proto, jak trapny mně přišly některy scény. 62% ()

zberatel

Od klasickej jednotky a vypravnej dvojky to ma daleko co do akcnych scen tak do vtipu. Zrecyklovane mlatenie nemeckymi helmami supera sa zmenilo na mlatenie kostami stareho otca :) prisiel pozriet aj " slavny pirat " a tehly zlata sa tentokrat potopili do hlbin oceanu a nie pod tony piesku. Hold nikto nemladne, dokonca ani Jackie.. Ako komedia to celkom fungovalo aj vdaka " oskarovym vykonom " vsetkych zucastnenych ;-) Co dodat, rozhodne som sa bavil viac ako na jeho 2 roky starom SPY NEXT DOOR. ()

aLCaP0Ne

Dlho som očakával posledný akčný film Jackieho ako to on sám uviedol. Miestami sa možno niekto stratí, miestami to možno niekomu nesadne, ale ten kto "miloval" akčné filmy 90 - tich rokov v podaní Jackieho s neoceniteľným humorom sa má na čo tešiť. Takmer 60-ročný (!) Jackie sa na rozlúčku v jeho typickom žánri lúči v perfektnej forme a naozaj s množstvom komických situácii ako to býva v jeho filmoch nepísaným pravidlom. Ja som si CZ12 naozaj užil a je to pre mňa taká nie len rozlúčka, ale aj spomienka na detsvo, keď som utekal domov s požičovne s VHSkami Jackieho a tešil sa na skvelé bojové umenie popretkávané komickými situáciami. Pri hodnotení som váhal či dať 4 alebo 5 hviezd, nakoniec som zvolil štyri, aj keď za svoju kariéru v tomto žánri by si naozaj zaslúžil plných 5. Bravó Jackie! 80% ()

Acrobat odpad!

Niekde v diaľke dospieval zbor beztvarých chlapcov labutiu pieseň. Jej tempo udával akýsi malý Číňan. Nevenovala sa mu pozornosť, pretože nedokázal pretaviť svoju legendu aj do záverečného kývania na rozlúčku. JC mi určite chýbať nebude, pretože plne sa sústrediť na jeho grimasy, pochabé scenáre, humorné bitky a príšerný ženský casting bol nadľudský úkon. Ázijská idea podstrčiť nám gumového Číňana s blbým účesom, ale fantastickou akrobaciou fungovala vždy na 50 percent (nie alkoholu). S relikviou je to horšie. Ak zapamätateľným momentom zostala takmer nahá číňanka s Lamborghini niečo je zle. Chyba je v realite a prístupe, nie v Matrixe. Dešifrovať dej v jeho turbulencii je pre Roberta Langdoma, vreštiaca ázijská banda s francúzskou grófkou na „sekvoji“ v Miley Cyrusovom digitále sa odporúča do vôd znechutenia. Beckettove čakanie aspoň na JC-ove akrobacie vyplní až záver, no po pozápasových prednesoch oboch hlavných postáv sa pýtam, či mala zmysel, alebo to bolo len pre Youtube. Podčiarknuté dvakrát, ak toto videl fanúšik JC nechcem byť v jeho (zúfalej) koži. Ono je to tak, ak sa chce bojovník lúčiť s kariérou v dôchodkovom veku :( My ostatní môžeme našťastie presedlať na Davidovho Zodiaca. (videné 19.03.2013, BDrip) ()

Sign

A sakra, kdykoliv si film pustím, musím ho zachvíli vypnout, a to je Jackie moje akční hvězda, tady se něco nepovedlo, hodnotit zatím nemůžu nevím jak a film se mi stále nepodařilo dokoukat :-( ()

Psycho.R

Vzhledem k tomu, že o tom Jackie mluvil jako o mega projektu bych čekal daleko víc. Podobnost s původním duem filmů tam je, ale velmi upozaděna. Po začátku, kdy si to hlavní hrdina drandí po točivé silnici dolů utíkajíc před vojáky jsem čekal nářez, ale pak z toho byla roztahaná Chanovka posledních let. 60% ()

Likan7

Tahle série mi je záhadou a jediný, co za ty 3 díly za něco stojí, jsou Jackieho kaskadérský kousky. Jenže všechny ty kousky jsou lepší v jeho slavnějších filmech. Pak není ani smysl tenhle film sledovat. Ztráta 2 hodin. ()

Looka

75% Výjma džungelního intermezza, kde Jackie ukojil svou potřebu dětinského humoru se jedná o svižnou akční jízdu. ()

TommyDiamond

Čínský zvěrokruh jsou vlastně takový památkáři po čínsku hozeni do moderní doby. Příběh tohoto snímku se motá okolo dvanácti hlav čínského zvěrokruhu, které zmizeli v druhé opiové válce za pomocí evropských imperialistů. Takže mise je jasná, dostat památku nevyčíslitelné hodnoty tam kam patří! Jackie Chan a jeho akční komedie u kterých nebyl nikdy děj a logika tou hlavní stránkou, mě vždy dokážou pobavit. A u čínského zvěrokruhu je to podobné. Dávám tři hvězdy za relax a zábavu, kterou mi film poskytl.. ()

Scraffy

Dobré, ale kvalít prvých dvoch častí to nedosahuje. Avšak aj tak sa jedná o celkom slušnú priemernú zábavu. ()

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3