Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Čínsky zverokruh

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

Kromě nelogicky vložené scény s přihřátými Piráty z Karibiku mi to připadalo jako jeden z nejlepších a jistě obsahově nejhodnotnějších Chanových filmů. Úvodní honička je navíc prostě geniální! Tu bych vystřihl a pouštěl bych ji dětem před spaním místo večerníčku.(10.2.2017)

• godycz

za kazdou akci jedna hvezda.(27.5.2013)

• Lucius55

Ano, Jackieho mám rád a v podstatě jsem "vyrostl" na jeho filmech. Ale u tohoto filmu mám pocit, že už jsem nejspíš přerostl a Jackie už mi skoro nemá co nabídnout:-( Jistě - je potřeba brát v úvahu jeho věk, pořád se dokáže slušně hýbat, ale už to prostě není ono. Humorné scénky jsou spíš trapné než rozpustilé, příběh je nějaký vachrlatý, efekty nic moc... A přitom občas se tam něco nostalgie zableskne... Ale málo:-( Ta druhá hvězda je kvůli první větě mého hodnocení...(27.6.2013)

Čínský zvěrokruh jsou vlastně takový památkáři po čínsku hozeni do moderní doby. Příběh tohoto snímku se motá okolo dvanácti hlav čínského zvěrokruhu, které zmizeli v druhé opiové válce za pomocí evropských imperialistů. Takže mise je jasná, dostat památku nevyčíslitelné hodnoty tam kam patří! Jackie Chan a jeho akční komedie u kterých nebyl nikdy děj a logika tou hlavní stránkou, mě vždy dokážou pobavit. A u čínského zvěrokruhu je to podobné. Dávám tři hvězdy za relax a zábavu, kterou mi film poskytl..(30.6.2014)

Vzhledem k tomu, že o tom Jackie mluvil jako o mega projektu bych čekal daleko víc. Podobnost s původním duem filmů tam je, ale velmi upozaděna. Po začátku, kdy si to hlavní hrdina drandí po točivé silnici dolů utíkajíc před vojáky jsem čekal nářez, ale pak z toho byla roztahaná Chanovka posledních let. 60%(23.7.2014)

• JT87

To byla ptakovina...jediny kvuli cemu jsem vydrzel do konce,bylo ze me zajimalo co predvede jackie ...... napady dobry ale jinak nic(7.3.2013)

Blbovina nonplusultra, ale elegantní baletní souboje pobavily.(23.3.2013)

Je to vlastně takový mix Danyho Parťáků s Lovcema Pokladů. Žádná vykrádačka z ostatních filmů se nejedná, spíš jen bych to přirovnal. Úvodní scéna jak prchá s lupem z Ruské základny, kdo by přemýšlel nad logikou, jestli by to bylo možné či ne, dlouho jsem neviděl v žádném filmu něco podobného. Já jsem spokojen, dobrodružství po čínsku se dle mého vydařilo.(23.4.2013)

• masino

Jackie zobud sa. Je rok 2013.(14.11.2013)

• Jean3

Jackie Chan, Qi Shu(12.9.2014)

• HenryIvan

Čo sa týka Jackieho bitiek je to "solídna podívaná" ako vždy a kvitujem aj to, že aj zvyšok jeho partie sa prezentoval týmto zábavným štýlom násilia, nie len on. Zábavné boli aj tie nepodarené scény a ukážky jeho kúskov z predošlých filmov (nehovoriac o záverečnom monológu a prísľubu do budúcnosti). Čo sa týka zmyslu, tento film ho nemohol stratiť, lebo ho nemal. Jackieho mám rád, no má aj výdarenejšie kúsky.(27.3.2016)

Jackie a akcia fajn, taktiež aj dosť vtipov ale príbehovo je to až príliš veľký guláš.(21.8.2017)

• warrenur

Znacne sklamanie. Jackieho vychytavky zo starsich veci nie su tuna ani zdaleka take usmevne a oku lahodiace. Filmu neprospela ani vysoka naivnost deja a choreografii, afektovanost hercov a ujacanost dialogov, v neposlednom rade premrstena stopaz. Zbytocny a slaby film.(8.3.2013)

Chinese Zodiac určitě stojí za shlédnutí, ale viděl jsem i lepší filmy s Jackie Chanem. Tento sám napsal, zrežíroval a zahrál hlavní roli...slušná vytíženost. Ukázal nám, že i přes svůj pokročilejší věk je stále neskutečné hbitý a obratný. Co se týče děje, ten mi přišel tehce ustřelený a pár scén jak z Marsu. Pětiminutový pád nad sopkou zakončený stošedesáti kotoulama a třicetiosmi vruty nebylo zrovna uvěřitelné. Určitě tam ale byly výborné scény, jak po stránce kaskadérské, tak komediální. Průměrné drama s jedním velkým filmovým mistrem oceňuji třema hvězdičkama a 65%.(11.3.2013)

Sledovat tento film v povodnom zneni kde je tak 60% cinsky, 30% francuzsky a zbytok AJ s vietnamskymi titulkami bol neuveritelny zazitok! No napriek tomu, ze vietnamsky, cinsky a ani franzusky nerozumiem som sa na tom filme velmi dobre bavil!(6.4.2013)

75% Výjma džungelního intermezza, kde Jackie ukojil svou potřebu dětinského humoru se jedná o svižnou akční jízdu.(2.6.2013)

I na Hong Kong dost přestřelená pitomost, ale ty bitky, ty vždycky to skóre výrazně zlepší... ach jo, já a moje slabost pro Jackieho...(18.10.2013)

film je asi az prilis dobry, je v nom velmi vela akcie, stale sa nieco deje, ale asi je tam toho az privela a film mi prisiel prepchaty vsetkym moznym z jackieho tvorby (best of?). Film mixuje cinstinu, anglictinu a francuzstinu, co niekedy vytvara takmer uspevne situacie, ale na usmev tu nie je miesto, pretoze film sa zenie dopredu bez zastavenia. Chinese Zodiac mi neprisiel ani azijsky ani europsky, neviem na ktoru stranu by som sa priklonil, film chcel akoby ostat neutralnym, pricom asi ani jedna strana neda filmu plny pocet.(27.10.2013)

Páčia sa mi tieto Jackieho filmy. Aj keď už mi prišiel postarší a trochu pribratejší stále to malo svoju iskru. Akčné scény nemali konca kraja opäť prichádzali s novými nápadmi (páčili sa mi korčule na začiatku, dobermany, piráti, bitka vo vzduchu...). Príbeh už do seba moc nezapadal, zidealizovaný konkurent tiež a happy end bol až moc, moc, moc ideálny. Ale tak Jackie udržal svoju tvár a to veľmi sympatickú. Odporúčam ho pozrieť všetkým, ktorým sa páči tento štýl Jackieho filmov. Je to prakticky nezávadné (po každej stránke), a ešte k tomu aj zábavné. takže deti od 10 rokov + (teda ak nezačnú skúšať skoky, saltá a iné Jackieho finty...).(16.6.2014)

Naprosto normální.. Klasický film Chan, nenadchne, ale jestli ho máte radi jako já tak vás nezklame...(19.6.2014)

• papadoce

Už prvá "akčná" scéna na korčuliach jasne naznačila, že sa bude jednať o film do 2 hviezdičiek. To čo nasledovalo od 20 minúty sa s kľudom zaradilo k odpadu. A potom to prišlo. Strhujúca scéna v džungli. Práve v tom momente som pochopil, že hodnotenie odpad je pre tento film viac ako nadpriemerné. A to som si myslel po Mužovi so železnou päsťou, že väčšia pičovina sa natočiť nedá...a aha ho.(27.7.2014)