Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Čínsky zverokruh

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

Páčia sa mi tieto Jackieho filmy. Aj keď už mi prišiel postarší a trochu pribratejší stále to malo svoju iskru. Akčné scény nemali konca kraja opäť prichádzali s novými nápadmi (páčili sa mi korčule na začiatku, dobermany, piráti, bitka vo vzduchu...). Príbeh už do seba moc nezapadal, zidealizovaný konkurent tiež a happy end bol až moc, moc, moc ideálny. Ale tak Jackie udržal svoju tvár a to veľmi sympatickú. Odporúčam ho pozrieť všetkým, ktorým sa páči tento štýl Jackieho filmov. Je to prakticky nezávadné (po každej stránke), a ešte k tomu aj zábavné. takže deti od 10 rokov + (teda ak nezačnú skúšať skoky, saltá a iné Jackieho finty...).(16.6.2014)

Ďalšia zmršená séria. JC sa vrátil do vôd, kde som ho mal rád, ale zjavne zabudol ako na to a tak vznikol zbytočný film, ktorý nie je ani vtipný ani akčný a dokazuje už len to že aj akčné hviezdy starnú. A v tomto prípade strácajú súdnosť. Strata času a zároveň otrávenie spomienok na pána ktorý to kedysi vedel.(7.3.2013)

Dalo se na to koukat, ale oproti jedničce a dvojce to je slabší. Jackie pořád ve formě!(17.3.2013)

Nevím co k tomu říct, kdyby nebyl Jackie můj nejoblíbenější herec, tak řeknu, že film mi připadal jako béčkový Hollywoodský film. Prvotní scéna, jak Jackie jede na pseudo kolečkových bruslích je superní, říkal jsem "jooo, to bude bombička", ale pak se vše propadlo do blbého stereotypu, tj. kecání o ničem, žádné akční scény, pouze a jen krásná mandarinština s nevhodným americkým humorem. Film obecně nemá spád a akční scény jsou vykoupené sexy herečkami a neustálým tlacháním. Jediné plus na filmu je to, že Jackie se na stará kolena naučil nový kung fu poraz z vietnamského vot viet dao, to mě opravdu ohromil:). Na konci filmu romantická scéna, sice mě to dojalo, ale nepatřilo to tam. Jen kvůli toho, že to byl Jackieho poslední film dávám 3/5. Ale kdyby se nejednalo o něho ale o někoho jiného, tak mé hodnocení bude značně jiné. Staré zlaté časy klasického akčního čínského filmu jsou dávno fuč.(7.4.2013)

Taky nechápu zdejší hodnocení když film splňoval všechny krytéria která měl, akční, dobrodružné a vtipné.. navíc to byl multikulturní orgazmus (vzhledem k čínštině, angličtině, francouzštině a dalším) Žádnej trhák to nebyl , ale to jsem ani nečekala, ale jinak to splňovalo moje okčekávání filmu od Jackieho!(28.5.2013)

• MartinReno

Do prvej polovice to bolo vďaka hereckým výkonom ako celovečerné Teletubbies,ale časom to trochu zachránili povestné Jackieho bitky.Horko-ťažko priemerný film s brutálne prepálenou výpravou a ublíženeckým postojom Číńanov k vlastnej histórií.Omylom to adresovali dospelému publiku,pritom to možu vysielať akurát na Fox Kids,či Jetix.Škoda,že koli tomuto filmu odmietol Jackie účinkovanie v Expendables 2.(27.12.2013)

Pravem si muze rikat Bozska Relikvie 3. Jasny jackie se poradne ukaze az v 3/3 ale i tak slusne.(16.2.2014)

Připadá mě to jako krok zpět u Jackieho, akce a souboje super, ale za ty dvě hodiny se vystřídá tolik lokací a řeší se tolik věcí ... Podívaná pěkná, ale nevím nevím ...(2.6.2014)

Šílené karáčoakčňáky jsou z5 :) A to díky Jackiemu. Divočina od začátku do konce, miliony kopanců, po kterých všichni zas vyskočí na nohy jakoby nic :) A tak je to správné a tak to má být :)(25.6.2014)

• kramatos

Čínská lidová republika a její hrdina Jackie. Přidávám jednu hvězdu, protože odmítám uvěřit tomu, že originál znění je tak katastrofální jako anglický dabing, který celý film stahuje k odpadu.(27.11.2014)

• EddieIron

Rozjezd mě bavil, ale pak to přešlo do nekonečné nudy.(12.1.2015)

Za pět, a nasrat!!! Velmi důstojný nástupce Božských relikvií, který z této teď už trilogie nijak nevybočuje, tak si odpusťte ty blbé kecy, vážení. Jackie je bůh i v šedesáti letech a nakopal by nepochybně prdel mnohým dvacetiletým akčním hrdinům. Jackie zde zanechal nějaké ty odkazy pro fanoušky Božských relikvií a došlo i na vytunění vhazování bonbónů do huby. No, křenil jsem se u toho jako zamlada. Scéna na bruslích neměla jako úvodní akce chybu a finále s pádem bez padáku muselo dostat snad každého. Jen bych si odpustil ten patetický čínský rodinný happyend, ale to je jen malá moucha na jinak zábavném filmu. Uznávám, že je to celé o něco slabší, než první dva filmy, ale přesto nemůžu nedat pět hvězdiček. Na takové pokračování jsem čekal mnoho let a vidět to jako dítě, tak to mám snad i v topce. Zklamaný jsem z toho asi nebyl, když se mě u toho žena ptala, proč se pořád křením jak idiot. Film je navíc dozdobený kouzelně ohebnýma a sladce tvarovanýma nohama samičky Lan-Xin Zhang. Ale to manželky neocení o nic víc, než kousky Jackieho Chana.(14.5.2016)

Jestli je tohle pokračování Božské relikvie, tak nic moc, ale nový film s Chanem, tak proč ne. Hodnotím jako samostatný film, takže 60%, jako pokračování to je na 40.(24.7.2016)

Dobré, ale kvalít prvých dvoch častí to nedosahuje. Avšak aj tak sa jedná o celkom slušnú priemernú zábavu.(26.1.2018)

• brasek

Takéto filmy už nie sú pre mňa. Príbeh ma absolútne nebavil, akčné scény už beriem ako veľmi prehnané, nereálne a tupý protivník je už na oštaru. Natočiť to o 20 rokov skôr, určite by to malo väčší ohlas.(18.3.2019)

• prometheusXX

prvej a druhej časti to nesaha ani po päty ,špatný výber hercov.a dej hroza. achh Jackie ....dosli napady asi(27.7.2019)

Já jsem spokojen. Úvod je sice ze všech tří Relikvií nejslabší, ale pak se to trochu rozjede a s příchodem pirátů jsem se regulérně začal bavit. Chyby samozřejmě jsou, podání příběhu není nejjistější, vztahy mezi postavami jsou navíc a nešikovně podané (spor o dítě). Jackie-režisér jednoduše drama nedokáže podat. Celý film by chtěl prostříhat, krutě přestřelená dvouhodinová stopáž je hrozně moc. Svou roli v tom možná sehráli i titulky. Navíc, s franštinou a ostatními jazyky si nejsem jistý, ale Jackieho (a ostatních) angličtina je prostě otřesná a bolely mě z ní uši. Ale docela mě to bavilo, a při souboji o kanape jsem se přistihl, že se nablble usmívám a okouzleně sleduji, co všechno ještě Jackie v devětapadesáti ukaskadéruje. Navíc, kdy se k tomu ještě navíc rozjede catfight (dokonce tvrdší, než Chanova ekvlibristika), přiznávám, ten film mě dostal. Pravda, sopečné finále je už hodně over the top, ale i tak budu mít na třetí relikvii dobré vzpomínky. Není to dokonalé (první hodina) ale ty čtyři hvězdy si Jackie vykopal. A teď si jdu pustit druhý díl.(9.3.2013)

• bukaj231

Aj napriek relativne zabavnym akcnym scenam, na ake sme u JC zvyknuti a ktorych bolo vo filme dost, musim dat len 2 hviezdicky. Chaoticky dej a zaver, v ktorom prezil pad z neba, mi vyrazil dych asi viac ako samotnemu hlavnemu hrdinovi. A ako ceresnicka na zaver sa francuzka naucila hovorit za par dni plynule po cinsky.(19.3.2013)

Během 70% stopáže se občas porve každý, kromě samotného Chana. Hodina a půl se zaměřuje na jeho postavu, jeho role je nejvýraznější, ale nějaké slušné rvačky mají ostatní postavy. Všechno si však Chan dožene půl hodiny před koncem, kdy použije hromadu bojových triků a asi to udělal takhle záměrně. Ví určitě sám, že už nemůže ve svém věku bojovat celý film, tak to chytře přenechal napřed ostatním a ke konci je dokonce stačil zastínit, takže si myslím ohledně toho závěru, že podal více, než jen optimální výkon na svůj věk. Ale bohužel to nevynahradí těch 70% stopáže, která bere něco z Indiana Jonese, něco z Mission: Impossible a něco z Dannyho parťáků (viz. komentář uživatele imf, se kterým tak nějak souhlasím). Film je zajímavý, vymyšlený, dobrodružný a v některých částech i zábavný, ale mělo by se v něm méně mluvit a více činit. Hromadu scén bych zkrátil, protože časem to celkově začne být nudné, ale naštěstí to zachraňuje fakt, že máme alespoň nějaký dějový základ. Kdyby Jackie předvedl něco málo i během filmu, tak by to hned vypadalo lépe. Nikdo po něm nechce bitky jako zamlada, takže je pochopitelné, že film takto dopadl, měla by se však tím pádem zkrátit ta stopáž, aby nejlepší konec přišel dříve. 65%(28.3.2013)

JC se opět vydává na lov relikvií a používá při tom super gadgety a ještě lepší kung fu. Příběh je ale hrozně nekonzistentní a i když se považuju za pozornýho diváka, občas jsem měl zmatek v tom, kdo je kdo nebo jestli je relikvie pravá nebo padělek. Bojových scén je míň než bývá zvykem u filmů JC, ale když už jsou tak je to stará dobrá klasika, perfektní choreografie a člověk jen žasne co Jackie dokáže i v jeho věku. Pár scén mě i pobavilo, ale celkově je scénář dost katastrofální, dokonce o dost horší než bývá u JC zvykem. Některý scény jsou úplně mimo a vůbec nezapadají do filmu, některý jsou zase vyloženě trapný, pár jich je animovaných na úrovni 80. let. Hlavně ale chybí takovej ten dobrodružnej pocit, kterej měl člověk když sledoval předchozí "Božské relikvie". Film můžu doporučit jen velkým fandům JC.(25.10.2013)

十二生肖/ Shí'èr shēngxiào/ Název filmu by měl být v přímém překladu Zvěrokruh. Což vystihuje dění filmu. J. chan natočil svůj poslední akční film s hlubokým posláním, které málo z nás pochopilo. K tomu to muži chovám hlubokou úctu. Dřinou, svou pokorou a laskavostí si získal celý svět. Tento film by byl oblíbený mezi lidmi, který by byl natočen před rokem 2000 v dnešní době lidé chtějí trochu něco jiného. Počkala jsem si na tento film a vůbec nelituji. Připomíná mi filmy, které jsem už viděla jako dítě. Je to klasický Chanův styl. Nostalgie. Sám Chan na konci filmu vzkázal: This film is dedicated to those who had given so much in repatriating lost relics to thier rightful homes and, above all, to my mentor, and beloved partners Chan Chi-ping and Chan Lee-lee. I salute you all. Jackie Chan-Tento film je věnován těm, kteří dali tolik při repatriaci ztracených relikvií do jejich oprávněných domovů, a to především, můj mentor a milí partneři Chan Chi-ping a Chan Lee-lee.. Zdravím vás všechny. J.CH. Mělo by se jednat o třetí pokračování Božské relikvie. O senilitě Jackieho se nedá mluvit to co předvádí je úžasné uvědomte si kolik je mu let a pak jsem se podívala na mé rodiče, v jaké je kondici. Co tento člověk dokázal za svůj život. Je pravda, že se snímek v některých částech táhne na zmatku dodává soubor rozličných jazyků. Smysl rozmanitosti jazyku vidím ve sjednocení všech zemí proti vykořisťování a nastolení nápravy a míru. Tato myšlenka se může zdát poněkud směšná když se člověk podívá kolem, ale je to prosba autora a vzkaz pro nás všechny. Tahle to vnímám já. Když se na to kouknete trochu z jiného pohledu ne jen jako ztřeštěnou akční podívanou.(17.4.2014)