Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Čínsky zverokruh

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

Kromě nelogicky vložené scény s přihřátými Piráty z Karibiku mi to připadalo jako jeden z nejlepších a jistě obsahově nejhodnotnějších Chanových filmů. Úvodní honička je navíc prostě geniální! Tu bych vystřihl a pouštěl bych ji dětem před spaním místo večerníčku.(10.2.2017)

十二生肖/ Shí'èr shēngxiào/ Název filmu by měl být v přímém překladu Zvěrokruh. Což vystihuje dění filmu. J. chan natočil svůj poslední akční film s hlubokým posláním, které málo z nás pochopilo. K tomu to muži chovám hlubokou úctu. Dřinou, svou pokorou a laskavostí si získal celý svět. Tento film by byl oblíbený mezi lidmi, který by byl natočen před rokem 2000 v dnešní době lidé chtějí trochu něco jiného. Počkala jsem si na tento film a vůbec nelituji. Připomíná mi filmy, které jsem už viděla jako dítě. Je to klasický Chanův styl. Nostalgie. Sám Chan na konci filmu vzkázal: This film is dedicated to those who had given so much in repatriating lost relics to thier rightful homes and, above all, to my mentor, and beloved partners Chan Chi-ping and Chan Lee-lee. I salute you all. Jackie Chan-Tento film je věnován těm, kteří dali tolik při repatriaci ztracených relikvií do jejich oprávněných domovů, a to především, můj mentor a milí partneři Chan Chi-ping a Chan Lee-lee.. Zdravím vás všechny. J.CH. Mělo by se jednat o třetí pokračování Božské relikvie. O senilitě Jackieho se nedá mluvit to co předvádí je úžasné uvědomte si kolik je mu let a pak jsem se podívala na mé rodiče, v jaké je kondici. Co tento člověk dokázal za svůj život. Je pravda, že se snímek v některých částech táhne na zmatku dodává soubor rozličných jazyků. Smysl rozmanitosti jazyku vidím ve sjednocení všech zemí proti vykořisťování a nastolení nápravy a míru. Tato myšlenka se může zdát poněkud směšná když se člověk podívá kolem, ale je to prosba autora a vzkaz pro nás všechny. Tahle to vnímám já. Když se na to kouknete trochu z jiného pohledu ne jen jako ztřeštěnou akční podívanou.(17.4.2014)

• johny68

Absurdná a neuveritelná hlúposť.(1.6.2014)

• karel63

Nebejt Jackieho, tak byl odpad.(6.6.2014)

• montel

Dobrodruh zvaný Asijský jestřáb (Jackie Chan) je najat, aby našel dvanáct dávno ztracených bronzových hlav. On a jeho tým, se proto vydávají do nejrůznějších koutů země, kde je čeká nejedno dobrodružství...Akční scény jsou výborné a jestli tohle dělá Jackie Chan bez kaskadéra, tak to klobouk dolů. S příběhem je to už horší. Ty přiblblé komediální scény určené spíše osmiletým dětem, kazily díky své stupiditě celý film. Celkově je na filmu něco špatně a tak dám radši přístě přednost starším Jackieho filmům. 35%(17.6.2014)

• redwing19

Pre mňa ako fanúšika Jackieho a Božskej relikvie, je to obrovské sklamanie. Totálna vykrádačka druhého dielu: dve ženské, jedna hľadá príbuzného, jedna bruneta, jedna blond, kopec zlata o ktoré prídu, zločinci čo im ho chcú zobrať, v záverečnej scéne im vietor nefúkal do tváre spredu, ale zo spodku. Nevadilo pokiaľ by to malo aspoň ľahkosť, atmosféru a šmrnc toho druhého dielu, ale bohužiaľ som sa nedočkal. A kde bol pre boha Ázijský Jastrab a kto je pre boha JC, trápne...(20.6.2014)

Jako skalního příznivce Jackieho,mně tento pokus o pokračování Božské relikvie,spíše zklamal,akční scény i choreagrafie soubojů jsou jako vždy originální a na výši,ale jinak je to Chanův slabší průměr.(17.7.2014)

Nato jak nám Jackie stárne furt je ve formě jako dřív .. ;-) ...(5.1.2015)

Hezké, Džeký ču*ákuje po číňansku, jak jsme u něj zvyklé; je vidět, že už je to důchodec a tím spíš klobouk dolů, jak se tam mrská. Číňani moralisujou, Velká čína, všichni se chcou učit čínsky, prostě 3 hvězdičky za Džekýho fyzické herectví. Taky ten kousek s pyrátama je skoro legrace, coš je +(13.3.2016)

Džeký prostě nezklame, humor, akce a bojová umění to by nebyl on.(19.3.2016)

• CatherineDL

No, tohle ne.(30.6.2019)

Nezapomínejte že je to pořád čínská lidová republika ...tím je vše řečeno ..po připojení honkongu se zhoršili bohužel všichni i např. Samo Hung....je tam jasná ideová přepjatost..(5.2.2013)

• Raziel811

První dva filmy jsou klasika co se týče akce i humoru a tak jsem se na CH.Z velmi těšil. Mé natěšení ale umírnil trailer a nakonec film jako celek je pěkná katastrofa. Trapné a nudné od začátku do konce. Už jen jazyková kombinace mi trhala uši. Co se týče akčních scén, to je pro mě ještě větší pohroma - vícenež oakté dráty, nenápadná choreografie a tuna dalších neduhů. Nikdy více nechci tento film vidět a radši si znovu sjedu původní dva kousky. Mimochodem, pokud si Jackie myslí, že tudy vede cesta, tak doufám, že půjde co nejdříve do důchodu.(9.3.2013)

Ten film měl dvě hodiny? No tak já se skvěle bavil... Jsou díla kdy se musí u filmu přemýšlet a kde stačí vypnout mozek a kochat se absurdními nápady.No a v tomto filmu je jich úplný gejzír!Počáteční sekvence na kolečkách,labyrint,liány,let za dračí hlavou,pohovkový zápas....A to zdaleka není vše. Jasně Jackie Chan nám stárne,už zdaleka není "gumový mužíček" ale pokud si jeho filmy udrží aspoň tuto úroveň,budu je dál "hltat" a těšit se na další!(17.3.2013)

Typický Jackie Chan!!!!!!!!!! Ubrat na stopáži filmu o nějakých cca. 30. minut a přidat o něco více akce...............a bylo by to určitě 70 % u mne!!!!!!!!!!!! ps: jinak to je v celku průměrná,dobrá,dobrodružná ,nenáročná,pohodová podívaná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pss: mé hodnocení zní: 60% nebýt J.CH.,tak je to o dost slabší...........(25.3.2013)

• eaglestar

Film je brutální sračka, jakou jsem v podání Chana ještě neviděl. Čínské dozorčí orgány se asi pěkně vyřádily. Žluťáčci, čínští chudáčci tam skoro vypadaj, že v životě nic neukradli a nikomu neublížili. Kdo bez viny jsi, první hoď kamenem. Sračkové poselství, že všechno čornutý se má vrátit, je pochopitelně další kokotovina. Nebýt toho, že Evropa spoustu věcí nakradla, tak dneska je všechno těma domorodejma sráčama, co si dělaj nároky, zničený, roztavený nebo dávno v prdeli. Kolikrát ta nárokující svoloč nemá s původním obyvatelstvem, které nějaký ten artefakt vytvořilo, skoro nic společnýho. Film místy, ale opravdu jen málo místy, připomíná docela dobrou čanovku, avšak většinou je tam ochotničení šajze herců a šajze hereček a triky jsou tak odporně levné a hnusné, že to člověk ani nechce dodívat do konce. Celý film je jedna velká, dlouhá a debilní koláž kdysi dobrých, byť dokola recyklovaných gagů, ale nově taky, pro mě nepochopitelných, neskutečně idiotských frků, za které by se styděl i klaun vystupující na pouti v Horní Dolní. Pochopitelně pomíjím přežití pádu na sopku, muší váhu bronzových hlav atd. Hnus.(28.3.2013)

Mňa tento film milo prekvapil, bál som sa, že to bude len ďalšia s****a ako je súčasný trend, kde už dochádzajú nápady. film pobaví má, je tam neustála akcia s happy endom. A hlavne je to pekné farebné čo pôsobí uvoľňujúco na rozdiel od súčasných filmov ladených do šeda vyvolávajúcich depresívne stavy. Lepší než posledný bond, a to sa považujem posledných 30 rokov za za väčšieho bondofila ako partia kamošov z Big Beng theory za trekofilov.. Proste je to film ktorý ma za posledné roky najviac nadchol. Ako sa hovorí na zlý film(*) človek zabudne hneď po záverečných titulkoch, na priemerný(**) si spomenie ešte večer v posteli, na lepší film(***) myslí ešte druhý deň, na dobrý(****) si spomenie aj po troch dňoch a na výborný(*****) aj po týždni. No a tento mi leží v hlave už týždeň. Môj názor, každý sme iný takže každému sa páči niečo iné.(30.3.2013)

Najprv som ani nemala chuť si tento film pozrieť po recenziách,ktoré som si prečítala,ale nakoniec som rada,že som sa nedala až tak ovplyvniť.Starý dobrý Chan.Nič viac ani nič menej.Jeho typické stvárnenie akčného hrdinu, na ktoré sme si už dávno zvykli.A nechápem niektoré negatívne odkazy.Neviem čo ste od tohoto herca očakávali v jeho veku.Pre mňa celkom dobré.Určite nie na veľkú kritiku.Bavila som sa dosť a viac som ani nečakala.4*(31.3.2013)

• DapaCz

I přesto, že i on už používá dvojníka, je dobrý.(30.12.2013)

• pds

Radoby humorna zlatanina. J. C. Už je asi čas skončiť. 25%(1.6.2014)

Jackie Chan dokazuje, že stále ještě nepatří do starého železa. Možná mu to nekope, jako dřív, ale pořád má co ukázat. Film sám o sobě už takových kvalit bohužel nedosahuje. Jedná se spíše o průměrnou akční podívanou, které chybí trochu hlubší příběh a možná i dotáhnout některé scény k trochu lepším efektům.(6.6.2014)