Tygři železnice

• Čína Tie dao fei hu (více)

Jistý železniční dělník v Číně v roce 1941 vede skupinu bojovníků za svobodu proti Japonsku, aby získal potraviny pro chudé. (Canal+ Action)

Sofius

V tomto případě jde o zklamání, čekal jsem něco lepšího. Vtipné scény bohužel většinou nefungují tak jako dříve v jiných filmech a nejvíce mě rozesmála momentka s žebříkem. Ve filmu více než kdy dříve pokulhává logika a je bohužel viditelně zanesen "digitálním nepořádkem". Být to anime nebo divadelní hra, snášel bych nadsázku mnohem lépe, ale v případě hraného filmu "mám svoji hrdost na to, než abych všechno sežral i s navijákem". Je jasné, že Jackie už nebude na tom fyzicky tak jako za mlada, ale tady bohužel kromě choreografie padá i scénář a situační humor, což je u komedie zásadní nedostatek. A na závěr ještě jedna poznámka. Přes všechno výše zmíněné je film stále viditelně čínský svým duchem a západní politická korektnost se tu nekoná. Nejlépe je to vidět na scéně výslechu "přednosty stanice", který je "mučen" omámeným japonským velitelem specifickým způsobem, což by v západním světě spíše vyvolalo odezvu o znevažování sexuálních menšin, zatímco pro čínské publikum je to stále ještě nenormální. ()

RADX1

Nevím jestli jsem měl jen tak blbou náladu či co já vím. Nemám ve zvyku hodnotit a komentovat něco čemu jsem nedal řádně šanci, ale přesně po 30-ti minutách jsem to utnul. Šíleně divoký střih a během těch třiceti minut ani náznak nějaké hlavní příběhové linie či mety. A jako zkažené třešnička na dortu - velmi otravné a mnohdy bezdůvodné uvádění postav v komiksovém stylu. Vsadím se že se z toho nějaký příběh vyklube, ale za ten otřesný balast mi to opravdu nestálo. Odpad nedávám, protože jsem nedokoukal ani do poloviny. ()