Tygří železnice

Ding Yu

Zai Lao

Jackie Chan

Sheng Ding

Mě se film líbil byl docela dobrý a taky i zábavný líbilo se mi prostředí ve kterém se film odehrává.Provedení a zpracování filmu se mi celkem líbilo až na par menších blbosti. Jackie Chan byl ve filmu parádní jako vždy ale mohl víc předvést. Celkem se mi zde líbila i postava toho japonského generála (Hirojukiho Ikeučiho) byla taková komická a pro film dobře napsáná Hirojuki Ikeuči ji zahrál docela dobře. Prostě další skvělí film s Jackiem Chanem.(13.12.2017)

• Lacike

Od tohto Jackieho filmu som mal velke ocakavania, kedze to po dlhsej dobe nevyzeralo ako dalsia agitka s ktorou by Jackie liezol do riti ČLR ale ako nieco, co aspon vzdialene pripominalo jeho stare dobre filmy a popritom by napravilo povest jeho cerstvo prepusteneho synacika z basy za prechovavanie drog. Medzi klady by som dal, ze az na predigitalizovane finale na moste sa väcsina filmu vyvaruje CGI a predratovanych bitiek. S casti aj preto, ze bitiek tu je minimum a ked k nejakej dôjde, tak je to jeden, dva udery alebo nejaky kop a to je vsetko. Ale aspon tie udery a kopy pôsobia dynamicky a dost tvrdo. Az ma to obcas prekvapilo. Sem tam sa od ostatnych postav dockame aj nejakeho toho slusneho kaskaderskeho kusku ako su rôzne skoky na vlak a podobne. Jackie sa vzhladom na svoj vek toho nezucastnuje, ale to mi nevadi. Najväcsi problem vidim v dejovej omacke, ktora je neskutocne nezazivna a na tak bohatu stopaz riedka. Behom uvodnych 10 minut nam je predstavenych asi 20 zbytocnych postav z ktorych som si zapamätal 2. Jackieho a jeho milu s ktorou zije. O ostatnych neviem povedat nic blizsie. Dokonca aj Jaycee Chan tam je neustale v pozadi ale o jeho charaktere nic napisat neviem. Za zaporakov tu su znova hnusni Japonci. Komicky neschopny general a jeho drsna podriadena. No a v zapletke ide o to, ze skupinka zlodejov, ktoru vedie Jackie sa po kratkom vahani rozhodne pridat k odboju a vyhodit do vzduchu zeleznicny most, lebo je to vraj potrebne ale uz sa nedozvieme preco. To je asi jedno. Takze po kratkom uvode nasleduje nekonecna priprava a zaroven neznesitelne nudne cakanie na to, kedy sa im to uz konecne podari. Zaverecna akcia sa bohuzial zmeni na klasicky CGI festival nizsej cenovej kategorie. Uplna katastrofa to nie je ale ani ma to nenadchlo. Vzhladom na to, ze film obsahuje aj sceny v ktorych sa s gulometom striela do masy vojakov je film prekvapivo krotky v zobrazeni nasilia. Jak keby bol natoceny v PG-13 ratingu. Definitivnym zaverom sa Jackie znova uchylil do riti ČLR a popritom snad aj zrehabilitoval synacika v ociach cinskej verejnosti. Ved ked môze byt vojnovym hrdinom byvaly zlodej, tak aj byvaly fetak si zasluzi odpustenie. Humoru je vo filme minimum. Jedina scena, ktora ma pobavila bol neuspesny pokus o harakiri jedneho japonskeho vojaka. Vysledkom je sice film o dost lepsi ako katastrofy typu Kung Fu Yoga ale na Jackieho klasiky hoci aj z jeho pozdneho americkeho obdobia to ani zdaleka nema. Ked chcete vidiet nejaky dobry film s Jackiem odohravajucim sa aj vo vlaku, tak si pustite radsej Shanghai Noon. 4/10.(16.6.2017)

Ma Yuan (Jackie Chan) vede svůj tým „Railroad Tigers“ složený z železničních dělníků do nebezpečné mise, která má za cíl vyhodit do vzduchu most ovládaný japonskou armádou... Film překvapil v tom, že Jackie rozdal pouze několik úderů a kopů, ale nešlo o jakékoliv bojové umění. Do snímku se úplně nehodily animované scény a názvy kapitol, protože prozrazují věci budoucí. Jackie a syn Jaycee mají hodně společných scén a rozhodně pobavila zmínka o velikosti nosu. Jackie zpívá v závěrečné hudební znělce a byl jedním z výkonných producentů. He Jun (Jackie Chan Stunt Team) na filmu dělal jako akční choreograf / Action Choreographer. V malé cameo roli se ve filmu objevil Andy Lau. HODNOCENÍ 60%(16.4.2017)

Skoro se chce říct, že to je taková Jackieho klasika. Je zde i nějaké poselství, ale především je zde akce a humor. Bohužel v posledních letech už převládá humor nad akcí, což je škoda, ale dá se s tím počítat. Nikdo nemládne, ani taková legenda, jakou je právě Jackie Chan. Ale historické prostředí a vlak filmu sedly.(5.10.2017)

Zpočátku mi to přišlo takové zvláštní, ale pak mi to sedlo a i napodruhé jsem se dobře bavila. Chvilkami se to sice tváří vážně, ale vážně to brát rozhodně nejde. Bylo tam několik hodně povedených scének, při kterých jsem se zasmála. Snad asi poprvé se mou oblíbenou postavou stal záporák. Hirojuki Ikeuči si svou roli užíval a jeho scény se mi ve filmu líbily nejvíc. Jako obvykle u takovýchhle filmů má u mě plus i hudba a exteriéry. Jediné, co se mi tam moc nehodilo, byly krátké animované úseky. Sice mi nevadily jako v jiných filmech, přesto by to bylo lepší bez nich. A nakonec ještě vlastně potěšilo cameo Andyho Laua. Přeloženo.(19.4.2017)