poster

The Man Who Walked Between the Towers

Animovaný / Krátkometrážní

USA, 2005, 10 min

Režie:

Michael Sporn

Hrají:

Jake Gyllenhaal
 • Lamiczka
  ****

  Příjemně kolébající hlas Jake Gyllenhaala vypráví o jednom velkém snu francouzského provazochodce. Vzpomínka na "dvojčata" a o tom, že všechno jde, když se chce. Chci, aby mi Jake četl pohádky před spaním! Kraťásek je ke shlédnutí na youtube - http://www.youtube.com/watch?v=_nGWM9rrl20.(30.5.2012)

 • Z0oMb3E
  ****

  Menej dojímavý príbeh ako Muž, ktorý sadil stromy, ale aj tak pôsobivý. Animačne sú si veľmi podobné, no tu je príbeh založený na skutočnom sne, skutočnom príbehu. http://www.youtube.com/watch?v=mv7GND5iMik(19.4.2011)

 • papuchalk
  ****

  Tento příběh mne ohromil v dokumentárním filmu z roku 2008 - Man on Wire. Menší upoutávka je zde http://www.youtube.com/watch?v=6ddpV1GvF7E&feature=related Doporučuji všem. Byl jsem z toho na 14 dní uplně mimo. V dnešní době, kdy je to nejhlavnější rychle a bez námahy zbohatnout, sledujete příběh člověka, který si plní svůj sen a životní poslání, jenž nemá s penězi nic společného. Účel tohoto krátkého animovaného filmu moc nechápu, je to příliš krátké na tak hlubokou látku. Patrně šlo o první oživení příběhu po teroristickém útoku 911. Po pádu dvojčat dostal příběh opět nový rozměr. Animace tomu dodává snovou dimenzi ... Moc hezké(15.4.2011)

 • Zlosyn.dna
  ***

  Man Who Walked Between the Towers je jednoduchý, sympatický animák, ktorý vyhráva zaujímavým námetom, obstojným spracovaním, ale hlavne Gyllenhaalovym charizmatickým hlasom, ktorý dodáva celému filmu, istú dávku magičnosti, rozprávkovosti. Povraz, palica a výška sú nástrojmi, ktorými Phillip poznáva hranice ľudských možností. Balansuje na hrane medzi poznaním a smrťou. Oplatí sa skúšať ísť za ne, alebo sa uspokojiť už s dosiahnutým? (doma radšej neskúšajte! xD)(3.8.2010)

 • Vxxx
  ****

  Je to hrozně hezký příběh. Nevím, jak bych na tento krátký animák reagovala, kdybych neviděla The Walk (2015), ale takhle se mi to líbilo moc. Lidé kritizují animaci, ale mně se naopak líbí, že není nijak zvlášť vypiplaná, protože to dodává krásný nádech reálnosti a trošku i pohádkovosti. A Jake Gyllenhaal má skvělý vypravěčský hlas! 4*(5.11.2015)

 • - Snímek byl natočen na motivy skutečné události, která se odehrála v roce 1974, kdy Phillipe Petit skutečně přešel po laně mezi dvojčaty (Elbarto08)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace