Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

• USA Rizzoli & Isles (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2010–2016), 75 h 27 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Janet Tamaro

Předloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Angie Harmon, Sasha Alexander, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle (více)

Série(7) / Epizody(105)

Kriminálka na motívy románov Tess Gerritsenovej sa venuje osudom najlepších priateliek, policajtky Jane Rizzoliovej a patologičky Maury Islesovej. Vyrástli na opačných koncoch spoločenského rebríčka. Drsná Jane sa narodila v Bostone, pochádza z hlučnej taliansko-americkej rodiny. Metodická a priamočiara Maura sa väčšinou cíti lepšie medzi mŕtvymi ako medzi živými. Sú iné, ale skvele sa dopĺňajú. Keď dajú hlavy dohromady, dokážu chytiť aj tých najhorších zločincov v Bostone. Sekunduje im skúsený detektív Vincent Korsak a sympatický zelenáč Barry Frost. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Budu hádat - udusil se hořícím polštářem, zatímco popíjel vosk." Vraždy se nejlépe vyšetřují ve třech a mě připadá velmi vhodné, když to trio tvoří dvě holky a jeden sarkasmus. Úplně vážně to samozřejmě brát nedokážu, ale když je večer dlouhý, všichni mí oblíbení detektivové už odešli na pivo a ovladač je vzdálený nekonečný metr ode mne, tak se k němu nenatahuju a v poklidu hodím starosti za hlavu i na pitevně. ()

castor

V záplavě kriminálních seriálů, které chtějí být tak nějak „jiné“, si hodlají i ženské ukousnout pořádný krajíc. A prach u jejich kroků utírat nebudete. Sarkasmus, ironie a stále naprostá kočka Angie Harmon!! ()

-bad-mad-wolf-

Nebudu to moc rozmazávat, jelikož budu jen opakovat už stokrát vyřčené: ano, chemie těch dvou skvěle sarkasticky šlape a je radost je pozorovat i poslouchat. Zbytek mi byl víceméně šumák, tradiční kriminálka. ()

playboxguest

Hodnoceno po pěti dílech první série, kdy mi seriál začíná svým konceptem dost připomínat ten, který měla první polovina hry L.A. Noire a to, že se na konci každého dílu strašně rychle najde nečekaný důkaz, doznání atd., který najednou celý případ hrozně rychle osvětlí, ať už tomu předchozí události nasvědčovaly, nebo nikoli, hlavně aby byl případ uzavřen. Ale to je holt úskalí seriálových kriminálek. Co se ústřední dvojice týče, Isles je sice baba mého gusta, zato Rizzoli mi nijak zvlášť nesedla, ani jako postava (připomíná mi tu pipku Sam z Lip Service), ani jako herečka. Přirovnání postav k Sheldonovi z BBT a Leele z Futuramy (jak uvedla uživatelka Naki) je však víc než trefné. I přes celkem dobré hlášky mi seriál každopádně připadá na jedno brdo a momentálně se dost rozmýšlím, zda pokračovat, nebo to po první sérii utnout, spíš to vidím na ten druhý případ. 50% ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA Family = 6.9.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2011) = FILIP JANČÍK+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DOMA = 19.11.2013, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2013) = ? (6.9.2012) ()

rt12

Poctivě jsem se prokoukala až do 4 série a musím říct, že většina dílů jsou slušné *** Je to dobré třeba k žehlení a bonus jsou dvě kočky, na které se hezky dívá. Po 8 dílu 5 série zvyšuji o * ()

Lenula4

Rizzoli&Isles není seriál jaký se Vám dle popisu může zdát. Nejde tak ani o vraždy, jak o vztahu dvou hlavních postav, Jane a Maury, který mě drží se na seriál koukat. Vztah mezi těmito postavami je škádlivý, tak odlišný a přesto se tak skvěle doplňují - o zábavu postaráno! ()

Dannysek4U

Prijemny prekvapeni. A nejen jejich vzajemnou chemii. Tesi me hlavne temnota a thrillerovej naboj epizod. Serial s kulema, i kdyz plagiuje Sberatele kosti. ()

Pajky3

1. série Po první sérii, která čítala pouze 10 epizod, můžu s klidem prohlásit, že jsem spokojený. V podstatě jsem dostal to, co jsem čekal. Kriminálku, která kromě akce stojí i na vtipu a na silném hereckém duu. Fungovalo to chlapům (Psych), smíšenému páru (Castle), tak proč by to nemohlo vyjít i dvěma ženám. Obě dvě herečky jsou mi od začátku sympatické a na obě se rozhodně dobře kouká. Určitě by bylo co zlepšovat, ale myslím, že jako úvod seriálu to stačilo a zvládlo zaujmout. Navíc mě baví ta bostonsko-irská znělka. Nepochybuji o tom, že to bude bavit i v dalších sériích. *** 2. série Druhá série se drží klasické šablony, podle které nám musí prozradit více o pozadí postav. Dozvídáme se tak, že Frost má problémy s tatíkem, vysokou šarží u námořnictva nebo že Korsak má komplikovaný vztah se svou bývalou a jejím synem, kterého vychovával jako svého. Ze scény se vytratí tatík Rizzoli a místo toho se představí poslední sourozenec a samozřejmě se také bude rozvíjet vztah Isles s nově nalezeným tatíkem. To vlastně příhodně vyústí v dramatické finále. Rizzoli a Isles zatím nezklamaly a budu v nich pokračovat. Jako odpočinkový seriál před spaním je to naprosto ideální. *** 3. série Ani ve třetí řadě se nic zásadního nemění a tahle dvojka mě baví pořád stejně. Očividně jim schéma "Case of the Week" funguje, ale strašně bych si přál, aby přišel seriál s něčím "delším", alespoň jeden příběh táhnoucí se napříč celou sérií by určitě neuškodil. A tím samozřejmě nemám na mysli to, že se Maura bude sbližovat se svou biologickou matkou nebo to, že se Jane nebude moct rozhodnout, kterýho z těch frajerů má vlastně radši. Slušel by tomu pořádný sériový vrah, který by se nenechal chytit a trochu je potrápil nebo alespoň někdo jako byl v úvodu Hoyt. *** 4. série Po úvodním srovnávání s Castlem či Psych se nakonec musím přiklonit ke porovnání s Bones. Oproti těm má však Rizzoli & Isles jeden velký nedostatek (a není to všemocný Angelátor). U Bones už jsem si tak nějak zvykl, že v úvodu vraha ukážou mezi všemi podezřelými a můžu hádat, kdo to bude. To se u Rizzoli bohužel neděje. U několika dílů je vrah odhalen až v podstatě v okamžiku zatčení, což je škoda. Já bych hádal moc rád. Jinak si tým pořád drží slušnou chemii a rád je sleduji. Bohužel, Frost mi bude chybět ač z toho tentokrát nelze vinit tvůrce. Jsem však zvědav, co si tvůrci připraví do páté řady. *** 5. série Přichází pátá série aneb, když už jsem se seriálem vydržel až sem, tak to dotáhnu do konce. Kouzlo ze začátku už se vytratilo, ale říkat, že odešlo s Frostem by bylo nefér. Seriál mě překvapil, když nechal jeho postavu umřít, ale jak se později ukázalo, bylo to proto, aby se s ním mohli rozloučit. Jen mi přišlo, že se v tom plácali zbytečně dlouho. Nebavilo mě ani těhotenství hlavní hrdinky, protože bylo jasný, že dřív nebo později skončí. Další, co mě zarazilo bylo, že finále série nemělo vůbec žádný náboj a vlastně se nic nestalo. Když už jsem u toho vyčítání, tak bych mohl přihodit i to, že Jane matka je hrozně otravná (což je od začátku, jen to stupňuje) a občas už začíná být otravná i samotná Jane. *** 6. série Tvůrci v šesté sérii vypadali, že se chystají vyslyšet mé naříkání a připravili i "vraha", který s námi byl většinu série. Škoda je, že jeho skutečnou identitu jsme se dozvěděli až ke konci (takže mu nešlo fandit) a až v závěru jsme zjistili jeho motivaci. Která byla, přiznejme si, dost slabá. Ale aspoň měl závěr větší náboj než loni a jsem vážně zvědav na to, kdo byl (ne)zabit. Na druhou stranu jsme letos přišli o jednu vedlejší postavu a upřímně jsem čekal větší emoce. Poslední série je před námi, takže jsem zvědav, jestli to tvůrci pevně vezmou do rukou, zavzpomínají na nejlepší časy a rozloučí se s plnou parádou. Nezbývá než doufat... 7. série Závěrečná sedmá série byla dopředu oznámena, takže jsem čekal, že nám naservírují mnohem větší drama. I když se tvůrcům zakončení podařilo a líbilo se mi, tak jsem cestou k němu čekal o něco větší divočinu. Nestalo se, ale v duchu loučení jsem se rozhodl jim to odpustit. Rizzoli & Isles byl vážně dobrý seriál, který postupem času padnul pouze do kolonky dobrý, ale přesto na něj budu vzpomínat v dobrém. () (méně) (více)

3 AM Code

První díl mi přišel trochu přepálenej, to je ale už skoro klasika protože tvůrci se pilotem musí pořádně předvés stanici. Po čtyřech dílech dobrá krimi se zajímavými postavami i humorem. Zatím pohodově koukatelné ****, hodnocení až bude dílů víc. ()

raven

Ovela zabavnejsie, ak zabudnete na dej (plot? what plot? who needs a plot?) a sustredite sa na subtext medzi hlavnymi postavami :) ()

Belatris odpad!

Co se scénáře týká, tak je to největší průser, co jsem za poslední dobu v kriminálním seriálu potkala. Převídatelné, hloupé, vykradačské (nesnáším, když někdo krade netvůrčím způsobem!)... Scénárista by měl dostat pokutu a ne plat. ()

Paity

Dvě rádoby kvočny, které si hrají na chytračky pokaždé když otevřou ústa, ne díky nechci a nezajímá mne to. ()

jasiska

Vemi príjemná záležitosť, najmä vďaka sympatickým hlavným hrdinkám a ich bohovsky vtipným dialógom, ale aj vďaka vedľajším postavám a atraktívnemu bostonskému koloritu. Problém nastáva v tej kriminalistickej oblasti - patologička je nejak strašne veľa zapojená do vyšetrovania (očividne len zo scenáristických dôvodov) a niektoré prípady sú smiešne povrchné. A tie doznania zločincov! Čo je už každý vrah idiot? Také trápne dôkazy a všetci sa priznávajú... ()

.baris.

U "kriminálek" jako je Castle, Rizzoli and Isles a podobných vůbec nejde o to, aby ta kriminální část věci byla dostatečně sofistikovaná a divák byl napnutý až do poslední chvíle netuše, kdo je vrah. Jde primárně o vztahy hlavních hrdinů, o vtipné hlášky a o zábavu. A to Rizzoli a Isles splňují na sto procent :). Navíc, jestli se mám s nějakou postavou z celé filmové/seriálové historie identifikovat, bude to dr. Isles. Jsem úplně stejně otravná se všemi těmi fakty, s tím, jak pořád někoho opravuju, a jak mi připadají zajímavé a vtipné úplně jiné věci, než ostatním.. No,ve zkratce, už mi doktorko Islesová říká půlka rodiny (a že je naše rodina celkem velká :D ). I proto tenhle seriál z mého pohledu nelze nemít rád. ()