Mnohem raději mám Allenovo filmy, které nejsou tak „crazy,“ ale Banáni patří mezi ty povedené ztřeštěnosti. Komedie je to vskutku trefná, neboť latisnkoameričtí diktátoři jsou od Fidela po Chavéze jsou pěkná svoloč a v zásadě jsou všichni stejní. Film je nacpán porůznu vtipnými gagy, přičemž převažují ty opravdu dobré. Nejvtipnější scény jsou následují po tom, co Fielding Mellish dorazí San Marcos. Woody Allen chtěl co nejvíc rozesmát, a tomuto možná trochu obětoval i ucelenější příběh a smysl existence některých scén, které ve filmu moc význam nemají. Jinak místy prosvítá skvělá režie, která napovídá že kdyby Allen chtěl zvládnul by natočit i vážný film na stejné téma.(7.12.2011)

Další výtečná věc Woodyho Allena. V jeho ranných filmech je vidět výtečně parodický přístup k masovým médiím. Zatímco v Seber prachy a zmiz je to dokumentární rozhovor s mírou retrospektiv, v Banánech dostávají na frak všichni ti investigativní reportéři a jejich vlezlé praktiky. Krom toho se Allen projevuje i jako brilantní satirik, co má oči otevřené a kdejakou ideologií se nezblbne. Právě tahle "politická" povaha Banánů mi nesmírně sedne a mám pocit, že v dalších dílech ji Allen do takové míry nevyužil (zvlášť v taškařicích po roce 2000). Vše ostatní nutné včetně narážek a trefných reakcí nechybí, byť je děj poněkud (jak už je nade mnou řečeno) zhuštěný. Pátou hvězdu za mladého Stalloneho. Má fakt docela ránu...(6.9.2005)

První Woodyho film, ve kterém se aspoň chviku bere nepatrně vážně. Přestože musela být dřina udržet scénář plný gagů pohromadě, ale povedlo se a film dokáže i přes neustálou tématickou kousavost neskutečně zahřát. Romantická komedie, nezvladatelná groteska, politická satira a ideologická parodie v perfektní souhře.(21.6.2007)

Woody Allen prezidentem!? Ano! Ve filmu Banáni, v roli nemotorného nešiky, zmatkaře a smolaře Fieldinga Mellishe, jenž se shodou podivných okolností a náhod dostane do čela fiktivní republiky San Marcos. Komedie, ve které je zparodováno hned několik věcí najednou. Politická situace ve světě, diktátorské režimy, krvelační televizní reportéři(viz. "exluzivní"rozhovor s právě zastřeleným El Presidentem), reklamy("kuřte cigarety Nový zákon"- úžasná scéna :) ), ale i mezilidské vztahy(Fielding a jeho láska Nancy - rozesmál především skvělý dialog, ve kterém Nancy Fieldingovi zdůvodňuje, proč se s ním rozchází). Vynikající jednotlivé scény a vtípky, ale celkové dojmy z jednoho z prvních Allenových filmů jsou zatím ještě slabší...(23.9.2008)

Davem shromážděným před parlamentem se prodírá člověk a tvrdí, že je z americké televize (mimochodem jde o skutečného sportovního komentátora Howarda Cosella). Právě byl spáchán atentát na El Presidenta, jenž leží na schodech parlamentu a Woody nás „šokuje“ hned v úvodu, jelikož muž-reportér do mikrofonu říká: „Budu se snažit prodrat se k němu davem a dostat z něj poslední slovo.“ Když zjistí, že na otázky již neodpoví, obrátí se k osvícenému vůdci Vargasovi. Ten vyjádří svou radost nad svržením tyranie a slavnostně slibuje, že zakáže noviny a nemilosrdně potlačí jakýkoliv odpor. „Hodně štěstí, excelence,“ dodává Howard. Začátky Allenovi režie stojí za to. Byl neomylný i tehdy – je vidět jistější ruka a další postava věčného smolaře. A zcela apolitického. Zamiluje se do sličné politické aktivistky („Nejde o to, že jsi malý a ne moc chytrý. A že máš zkažené zuby.“) a satira Banáni se více blíží k realističnosti v Allenově tvorbě. Prostor dostávají i další klasická témata – problematika manželství, profese, kariéry.. a rovněž i další z nastupujících Allenovských zbraní – brilantně zvládnutý dialog (dvě postavy, obě mluví či mlčí zároveň).(8.1.2006)

• - Ve filmu nebyla záměrně žádná krev, aby se udržel odlehčený tón film. (don corleone)

• - Ve filmu se objeví mladý Sylvester Stallone jako kriminální živel v metru spolu s dalším mladíkem. (don corleone)

• - Howard Cosell a Don Dunphy, kteří ve filmu ztvárnili sportovní moderátory, nemají ve skutečném životě v povolání daleko. Dvojice moderovala pořad Nekonečný svět sportu. (Oktavianus)