Drtivá porážka (TV pořad)

Total Wipeout

Soutěžní / Reality-TV

Velká Británie / Argentina, 2009, 55 min

Když jsem to viděl poprvé neskutečně jsem se u toho bavil, postupem času mi, ale došlo, že ti blázni co se do tohoto seriálu přihlásí a dokola omílaná dráha a téma, to taková zábava už není. Pointa je pořád stejná a když se na to člověk dívá pořád dokola je to i hrozně nudné. Dnes již můžeme podobné pořady vídat různě ve světě, ale místo toho aby se tvůrci poučili a přidali nějaký vlastní originální nápad, tak je to v podstatě to samé. Takže resumé je asi takové, že je to zcela průměrný pořad, který pobaví za předpokladu, že na něj nebudu koukat každý den.(7.11.2011)

Daleko raději mám anglickou verzi tohoto eliminačního závodu, kde na konci nikdo nezůstane suchý a mnoho bláznivých účastníků skončí bonusově s mydlinama, blátem nebo všemožnými barvami. Zajímavá trať, atraktivní moderátorka, vtipné připomínky komentátorů a zpomalené záběry s dokreslováním elektronickou tužkou. To vše vytváří na obrazovce uvolněnou atmosféru, před kterou se nejen nasmějete, ale sem tam zažijete i nějaké vzrušení při fandění svému favoritovi. 70%(23.10.2012)

Tento komentář budu zasvěcovat porovnávání s britskou a americkou drtivou porážkou,takže:soutěže Drtivá Porážka aneb Wipeot se chytli brité a...nedopadlo to zle.Překážky se díl co díl střídají,zábavný moderátor(který se bohužel Johnu Hensonovi nevyrovná,no co),zábavní soutěžící(to však do hodnocení neberu,nepřipraveno tvůrčím týmem),avšak nezábavná moderátorka Amanda,nevtipné působení na trati(beze zvuku lámajících kostí,žbluňkání a plaskání),stejné songy,zdlouhávé.Připadá mi,že jsou briti větší máčky než američané,samé úrazy britů,odborný plavčík po boku-to byl důvod proč mě tento pořad díl co díl více omrzuje.Možná deset dílů a dost-jednorázovka americký Wipeout výrazně převyšuje.A vracím se zpět k moderátorům-máme zde jen komika a zaroveň komentátora,to někdy není moc zábavné.Jednošeji nevtipné,ale lze zabavit-50% menší +...lepší popis soutěžících,zabírání pocitů jak se poražení cití,ale toto moc nespravilo.Jinak můžu zpola doporučit... A CO SE TÝČE DRUHÉ SÉRIE:ta mě velmi výrazn překvapila a svou zábavou a vším se vyrovnala Americkému předchůdci a možná i více.To co jsem řekl špatného k první sérii,ve druhé bylo pravým opakem.80% mám již mnohem čistější svědomí a s klidnou hlavou můžu pořad skutečně doporučit...(15.10.2011)

Mně připadá tento soutěžní cyklus parádní, nevím jestli je to tím, že jsem fanoušel Richarda Hammonda, jeho gagů a specifického bláznovství. Jednotlivá kola jsou sice trochu nevyrovnaná, nejslabší mi připadá závěrečné kolo, naopak nejlepší jsou překážky či kola, kde soupeří všichni najednou. Hodnotím 85 %.(23.3.2012)

Nevím jak komu,ale já mám radši tuhle verzi než tu americkou.Většinou za to může skvělý moderátor Richard Hammond.Tady to hlavně není ani tak o soutěžích a o výzvách(i když bez toho by to nešlo),tak predevším je to o zábavě.Totální zesměšnění soutěžících,kteří jsou mnohdy podivuhodní.Nejvíc mě baví ty jejich pády a komentáře moderátorů.Zkrátka není to nejhorší.(16.3.2016)

• - Českou stopou v seriálu je Symfonie z Nového Světa od Antonína Dvořáka, která zazní v 8. dílu 6. série. (vyfuk)