[imdb: 6.5/10] | me: New York city - rusi vs. číňania a medzi nimi Jason Statham. To nemôze byť zle ... a ni nebolo. Je to kvalitná "killovačka" s dobrým tempom. Proste presne niečo také sa od filmu tohto zrna očakáva. Dobrá oddychovka pre každého chlapa. "Mayor Tremello: You got some ball, Luke. | Luke Wright: Yeah, amazing I can even walk." (30.8.2012)

Až jednou pomine má liknavost v ochraně dat, tak se rozmyslím, zda můj problém vyřeší spíš antivirový program nebo Statham. Safe jednoznačně dokazuje, že Statham je lepší na ochranu disku disponujícího hlavičkou, ručičkami a nožičkami, ale u líného disku, který neopouští počítač, si nejsem zcela jist. Asi to vyřeším tím, že pokud budu chtít jen pasivní ochranu, tak mi stačí antivir, ale pokud budu potřebovat někoho, kdo se protáhne optickým kabelem a na druhé straně světa zakroutí krkem vlezlému hackerovi, tak volím Stathama 1.0, kterého netřeba nikdy upgradeovat. A filmy s takovým hrdinou mne nikdy nemohou urazit.(1.1.2013)

Tradičně nesmlouvavý, sympaticky hláškující a věčně nasraný Jason Statham – kdo chce něco víc, má smůlu. Chlapík, který umí řezat druhé jako málokdo (naposledy to šlo tak dobře snad Seagalovi – jenže to už bylo počátkem 90. let), tentokrát nastoupil do vlaku plného ruských mafiánů, členů triády, zkorumpovaných policajtů a jedné nesympatické čínské kalkulačky. Bez zbytečných řečí a tradičně přihlouplým scénářem tu tak máme vcelku výživný kousek, který se tváří jako béčko, je béčkem a chutná béčkově. Počítat mrtvé nejde.. jak jinak..(8.1.2013)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $17,142,080Tržby Celosvetovo $41,482,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,075,416 //počet predaných kusov 153,848Tržby za predaj DVD v USA $5,566,829 //počet predaných kusov 343,314║ Na to koľko podobných akčných filmov má už Jason Statham tak tento je malou príjemnou výnimkou(pripomenulo mi to akčnú jazdu Utrhnutý z reťaze), kde má film dobrý príbeh, spád a výbornú akciu. Dokonca aj nádych malého dramatu zo začiatku vôbec neuškodil a dobre prifarbil celkové vyznenie filmu, veľká spokojnosť. /80%/(3.11.2012)

Jason Statham se stává tak trochu žánrem sám pro sebe, neboť záleží jen na režisérovi, kolik zloduchů jím nechá zřezat do mrtva, přičemž tady to schytala čínská triáda, ruská mafie a několik zkorumpovaných policajtů, což není z morálního hlediska úplně na škodu, obzvláště, když to do nich Jason pere v efektním stylu urban-combatu, ale pokud si u takového kinematografického výplachu kladete ryze artové otázky ve smyslu „O co vlastně pořádně šlo s těmi trezory?“, získáte jistotu, že tomu víc jak 3 a ½ hvězdy prostě nenapálíte.(29.5.2012)

• - Úvodná pasáž z naháňačky v metre, keď Luke (Jason Statham) uteká za Mei (Catherine Chan) do vlaku a následne vylezie na strechu vozňa, je presnou kópiou z belmondovskej scény vo filme Strach nad mestom (1975). (lepo)

• - Okrem mesta New York sa film natáčal aj vo Philadelphii a na ďalších miestach v štáte Pennsylvania. (MikaelSVK)

• - Filmové scény ze stanice metra Dekalb Ave a Canal St station byly pořízeny v New Yorku na stanici metra Cortlandt Street. (Conspi)