• Wacoslav1

Jeden z dukazu ze se Stathamem to jde od Cranku co se jeho solovek tyce nenavratne do kopru tohle je sice vicemene akcni vejplach ale fakt tak strasne blbej az to doslova bije do oci a navrch ta genialni Cinska holka je tak ukrutne nesympaticka a umela az mne to iritovalo no a na konci to zabili uplne to jsem mel normalne pocit ze Statham vzhledem k tomu jak se tvaril po tom potencionalnim ale zmarenym finalnim souboji ze snad ani necetl scenar nebo co no a replika ty debilky smerem k Jasonovi too bad for you no tak to uz vazne ne jako kdyby se po tom Statham nasral a tu extremne nesympatickou holku strelil do palice tak bych tomu mozna dal i 2* takhle jsme jen dostali dalsi nezvratny dukaz ze Statham se svymi poslednimi filmy neomylne priblizuje urovni poslednich videobecek Seagala a Snipese co naplat ale je tomu tak(30.6.2013)

,,TY? TEN ŠMEJD?“ ... ,,NIKDY JSEM NEBYL ŠMEJD. SLADKÉ SNY....“ /// Mei je génius (to je ta holčička, Jason tu není od přemejšlení...). Má sloužit mafii místo počítače (furt jsme u tý holčičky...). Soubory, složky, antivirus.... no to bych asi neřekl, spíš jim jde vo matiku. Čínská mafie. Ruská mafie. Policejní mafie. Jason Statham a zdrhající počítač, kterej každej chce. Jason nejdřív zmlátí rusáky. Pak policajty. A pak, pak ...no nebudu tady spoilerovat! Takovej ten film, kde pravděpodobnost smrti je vysoká. Prostě ,,Stathamovka“. Ne úplně blbá, ale zázraky se dějou jinde. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jason Statham. 2.) Čínská holčička (se radši neptám proč...). 3.) Chcu se stát počítačem (možná mi bude stačit bejt i kalkulačkou). 4.) Thx za titule ,,Daci“ a ,,jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(5.6.2012)

• honajz

Jak napsal verbal - chodící čínská kalkulačka, která má ale charisma zmraženého filé. Jak zachránila život drsoně Luka, mi zůstává jednou ze záhad vesmíru. Navíc z holčičky by byl drsný gangster - před jejíma očima vražděj Číňany jak na běžícím pásu, a s ní to ani nehne. Ale potřebuje ochranu, tedy přítele, kterému by mohla věřit, A tu je zde Luke - kombinace kurýra, Cranka a Mercury Rising. Hodně akcí je příjemně natočeno na jeden záběr, muselo dát makačku je zkomponovat, ale časem někdo objevil střih a různé úhly kamery, a akce je zas nepřehledná. Avšak střílí se tu hodně, to jo. Dokonce to časem přestaně dávat smysl a logické díry jsou tak velké, že by se i Van Damme se Seagalem divili. Pár akcí je tedy slušných, i když přetočte rovnou na 28. minutu, do té doby se nic moc nestane, avšak celkově to nemá kupodivu koule a spíš mě ten film štve.(13.10.2012)

Jason Statham se coby boverák motá po New Yorku, pendluje mezi čínskou Triádou, ruskou mafií a zkorumpovanými poldy, až narazí na malou unesenou šikmoočku s geniální matematickou myslí, na kterou si celá banda podvratných živlů dělá nárok. Srát na to, že zápletka o holčičce, sejfu a číselnému kódu k němu, se nějak nedokáže dostat k mozkovým závitům diváka, neboť její objasnění vždy naruší nějaká bitka, přestřelka a celkový akční mumraj, kterým film po celou dobu vládne. Děj je poměrně zahuštěn značným množstvím negativních postav, určitě v nich nelze mít stoprocentní přehled, ani nelze s určitostí prohlásit, že motivace u každé z nich, byla zcela zřejmá. Přehled v zápletce nečekejte, nejlépe uděláte, když na něj rovnou rezignujete. Užijte si raději to množství zběsilé akce v pěkném vizuálním provedení, které se na vás vyřítí. Film hned po několika minutách vyvine značné tempo, akce bude stíhat akci. Role osamělých maníků s nejasnou minulostí Jasonu Stathamovi (ne)bezpečně sedí. Trvá sice nějakou chvilku, než se rozjede ke svým kopům a úderům, ale pak se tedy s nikým nepáře. Sice u jeho postavy nebylo jasné, proč byl zpočátku takový otloukánek, ale až uviděl vraha své ženy, už se nezastavil a změnil se v mašinu na zabíjení. Samozřejmě nedílnou součástí tohoto filmu je i to, že hrdina má elegantní outfit, který dává vzpomenout na podobně laděnou roli z trilogie Kurýr. Nejvíce film vyniká v akčních sekvencích. Scenárista a režisér Boaz Yakin dohromady nic akčního nenatočil, přesto to na výsledku není znát. Akce je napínavá, dynamická, přehledná. Film je na ní prakticky závislý. Tetelil jsem se, vše perfektní. V samotném závěru přišlo nasrání. Do hajzlu zelenýho, ten film má šuměnkové finále! Do piči nevyšoustané, to byl takový problém udělat závěrečnou bitku?! Ke všemu zamrzí i to, že maník, se kterým si měl hlavní hrdina rozbít sanici, byl údajně excelentní bijec. Film se na souboj vysral. Nicméně bylo radost pohledět, jak sympatický Statham pendluje mezi Brooklynem, Bronxem a Čínskou čtvrtí a všude na něj čeká smrtelné nebezpečí. To, co se jevilo rutině, se proměnilo v neotřele svěží akční kaskádu. 80%(28.10.2015)

Siel som na to do kina s tym, ze to bude len priemerna akcna zabijacka, ale bavilo ma to viac, nez som ocakaval a 3 hviezdicky by boli proti mojej voli a na to mam akcne filmy, Jasona Stathama, jeho kopance, udery, autonahanacky a prestrelky moc rad, aj ked som to uz videl neviem kolko krat. Bolo tam dost bitiek a scenar mi bol v tomto pripade ukradnuty, takze aj preto 4 hviezdicky. Na tychto filmoch som v 90-tych rokoch vyrastal, takze ma nikdy neprestanu nudit. Pre zaujimavost, reziser Boaz Yakin natocil aj sportovu dramu s Denzelom Washingtonom VZPOMINKA NA TITANY (2000) alebo napisal scenar k dobrodruznemu fantasy filmu s Jakom Gyllenhaalom PRINC Z PERZIE: PIESKY CASU (2010). ________ Jason Statham - (Luke Wright) +++ Catherine Chan - (Mei) +++ Robert John Burke - (Kapitán Wolf) +++ James Hong - (Han Jiao) +++ Anson Mount - (Alex Rosen) +++ Chris Sarandon - (Mayor Tremello) +++ Produkcia: Kevin Spacey +++ (Videl v kine 16.06.2012) +++(29.6.2012)

• - Filmové scény ze stanice metra Dekalb Ave a Canal St station byly pořízeny v New Yorku na stanici metra Cortlandt Street. (Conspi)

• - Úvodná pasáž z naháňačky v metre, keď Luke (Jason Statham) uteká za Mei (Catherine Chan) do vlaku a následne vylezie na strechu vozňa, je presnou kópiou z belmondovskej scény vo filme Strach nad mestom (1975). (lepo)

• - Po filmu Cellular (2004) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Jason Statham a John Cenatiempo. (mzss1)